rotabursaTV
bursanin-londradan-neyi-eksik ekohaber-yayin-grubu-oluyor daha-da-buyu-yeni-marmara yeni-partiler-erdogan-icin-tehlike-mi hz-yusufun-kabri-bulundu-mu medya-ve-calisanlari-zor-durumda kenan-kibardan-yeni-proje camiye-ayakkabiyla-girdiler

Gazeteci Mustafa Gültekin, imara açılması gündemde olan Yunuseli Havaalanı için çarpıcı bir öneride bulundu ve şehrin bütün dinamiklerini el ele vermeleri için çağrı yaptı.

“Bursa’nın ekonomi gazetesi” sloganıyla 25 yıldır yayın hayatını sürdüren EKOHABER gazetesinde yeni dönem başladı.

Bursa'nın güçlü ve saygın yayın kuruluşlarından Yeni Marmara Gazetesi her geçen gün büyümeye ve okur kitlesini büyütmeye devam ediyor.

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, erken seçim tartışması özelinde, partiler arası vekil geçişini engelleme çalışmalarının bir erken seçim hazırlığı olmadığını, aksine Ak

Mısır’da Nil Deltası ile Sina Yarımadası arasında kazı yapan arkeologlar, yeri henüz tam olarak açıklanmayan bir yerde toprak altından ana hatlarını kolayca belirledikleri büyük bir

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, korona virüs salgını nedeniyle medya sektöründe büyük bir kriz yaşandığına dikkat çekerek destek çağrısı yaptı.

Bursa’da medya ve halkla ilişkiler alanında taktir toplayan başarılı çalışmalara imza atan tecrübeli iletişimci Kenan Kibar, emeklilik nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkan

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a atılan, "Camiye ayakkabıyla girdi" iftirası üzerinden Camilerin sosyal hayatımızda nerede olması

bursanin-londradan-neyi-eksik

Bursa'nın Londra'dan neyi eksik?

Gazeteci Mustafa Gültekin, imara açılması gündemde olan Yunuseli Havaalanı için çarpıcı bir öneride bulundu ve şehrin bütün dinamiklerini el ele vermeleri için çağrı yaptı.

ekohaber-yayin-grubu-oluyor

EKOHABER Yayın grubu oluyor!

“Bursa’nın ekonomi gazetesi” sloganıyla 25 yıldır yayın hayatını sürdüren EKOHABER gazetesinde yeni dönem başladı.

daha-da-buyu-yeni-marmara

Daha da büyü Yeni Marmara!

Bursa'nın güçlü ve saygın yayın kuruluşlarından Yeni Marmara Gazetesi her geçen gün büyümeye ve okur kitlesini büyütmeye devam ediyor.

yeni-partiler-erdogan-icin-tehlike-mi

Yeni partiler Erdoğan için tehlike mi?

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, erken seçim tartışması özelinde, partiler arası vekil geçişini engelleme çalışmalarının bir erken seçim hazırlığı olmadığını, aksine Ak Parti'den ve MHP'den yeni partilere geçişlerin engellenmesi adına bir adım olabileceğini iddia etti.

hz-yusufun-kabri-bulundu-mu

Hz. Yusuf'un kabri bulundu mu?

Mısır’da Nil Deltası ile Sina Yarımadası arasında kazı yapan arkeologlar, yeri henüz tam olarak açıklanmayan bir yerde toprak altından ana hatlarını kolayca belirledikleri büyük bir ev buldular. Arkeologlar bu evin Hz. Yusuf'a ait olup olmadığı noktasında önemli bir tartışma içine girdiler.

medya-ve-calisanlari-zor-durumda

Medya ve çalışanları zor durumda

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, korona virüs salgını nedeniyle medya sektöründe büyük bir kriz yaşandığına dikkat çekerek destek çağrısı yaptı.

kenan-kibardan-yeni-proje

Kenan Kibar'dan yeni proje!

Bursa’da medya ve halkla ilişkiler alanında taktir toplayan başarılı çalışmalara imza atan tecrübeli iletişimci Kenan Kibar, emeklilik nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanlığı görevinden ayrıldı.

camiye-ayakkabiyla-girdiler

'Camiye ayakkabıyla girdiler!'

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a atılan, "Camiye ayakkabıyla girdi" iftirası üzerinden Camilerin sosyal hayatımızda nerede olması gerektiğine dair bir yazı kaleme aldı. Gültekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partilerin Bursa İl Başkanlarına da tarihi bir çağrıda bulundu.

mucahit-alkandan-onemli-proje

Mücahit Alkan'dan önemli proje!

BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ

yeni-merhaba

Yeni Merhaba!

Gazeteci Mustafa Gültekin, yazı ve yorumlarıyla bugün itibariyle Bursa'da uzun yıllar yayın yapan Radyo16 bünyesinde yayın hayatına başlayan 16haber.com'da olacak.

yerel-medya-yasam-savasi-veriyor

Yerel Medya yaşam savaşı veriyor!

Zaten zor bir süreçten geçen yerel medya Korona Virüs salgınıyla birlikte daha da zor bir çıkmaza saplandı. Anadolu’da kendi şehirlerinin sesi ve hafızası olan çok sayıda yerel medya kuruluşu korona virüs krizi sonrasında birer birer kapısına kilit vurmaya başladı

bilgi-kirliligine-tek-cozum-internet-yasasi

Bilgi kirliliğine tek çözüm İnternet Yasası

İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir, Türkiye’de İnternet Yasası'nın acilen çıkarılması gerektiğini, sosyal medyadaki bilgi kirliliğinin önüne de ancak bu şekilde geçilebileceğini söyledi.

kayaalti-asla-susmayacagim

Kayaaltı: Asla susmayacağım!

Bursalı Gazeteci Bilal Kayaaltı, yazdığı bir yazıdan dolayı diyanet mensuplarından utanç verici hakaretler ve mesajlar aldığını iddia etti.

erdogan-da-alkislayinca-hesabini-kapatti

Erdoğan da alkışlayınca hesabını kapattı

Sağlıkçılara alkışlı desteğe karşı çıkan Sabah Gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan da alkışlayınca hesabını kapattı.

suriye-sorunu-nasil-cozulur

Suriye sorunu nasıl çözülür?

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, "Asla dost olmayan ve laf anlamayan iki gücün, ABD ve Rusya'nın derin hesapları ve yüksek kibirleri arasında bir cendereye girmiş sağa sola çarpıp duruyoruz..." diyerek Türkiye'nin Suriye sorununu nasıl çözmesi gerektiğine dair bir öneri yazısı kaleme aldı.

kabine-degisimi-yine-gundemde

Kabine değişimi yine gündemde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te yaptığı kısa tatilde kabine revizyonu planladığı, ancak Elazığ depremi sonrası söz konusu değişiklik ile ilgili açıklamanın ertelendiği iddia edildi.

ugur-mumcu-bursada-anildi

Uğur Mumcu Bursa'da anıldı!

Ankara’da uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu Bursa'da anıldı.

igf-bursada-kuruldu

İGF Bursa'da kuruldu!

Türkiye genelinde dijital medyanın öncüsü olacak olan İnternet Gazetecileri Federasyonu Bursa merkezli kuruluşunu tamamladı. İnternet Gazetecileri Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Mesut Demir, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından paydaşlarıyla birlikte çalışmalarını sürdürdüğü İnternet Yasası’nın bir an evvel Meclis’ten çıkarılıp kanunlaşması gerektiğini söyledi.

seyda-ak-partili-isimleri-dusunmuyoruz

Seyda: Ak Partili isimleri düşünmüyoruz!

Ali Babacan'ın kuracağı partinin Bursa ayağının ilk toplantısı Nilüfer Misi Köyü'nde yapıldı. Toplantı, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün dünürü Gültekin Karadere'nin organizasyonuyla yapılırken, Toplantıya Ak Parti'nin kurucu üyesi olan ve 3 dönem milletvekili seçilen Abdullah Veli Seyda başkanlık etti.

nihayet-biri-yanlis-yaptik-dedi

Nihayet biri, "yanlış yaptık" dedi!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Partili Bülent Turan'ın, teşkilatlardaki özgüven eksikliğine dair açıklamasını, İstamnbul ve Ankara'nın kaybedilişini "hata yaptık" şeklinde değerlendirmesini masaya yatırıp önemli tespitleri paylaştı.