Süper Timsah
kamu-gorevlileri-ve-nezaket acilde-bekleyen-sorun-kamu-reformu bgcde-odul-gecesi 35-yillik-gelenek ekohaberden-dijital-yenilik- baba-ve-cocuk bu-adami-kim-korumus ak-parti-simdi-ne-yapmali

BURSA HAYAT GAZETESİ Yazarı Bilal Kayaaltı, Bursa'da okul hastane gibi kamu kurum yöneticilerinin "güç zehirlenmesi" yaşadığının altını çizdiği yazısında kamuda yaşanan sorunları

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, "sadece Büyükşehir Belediye Başkanı'nı seçelim, O da ilçe belediye başkanlarını seçsin" çıkışını masaya

Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından geleneksel olarak düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenle aldı. İhlas Haber Ajansı da 2 ödüle layık görüldü.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından yaklaşık 35 yıl önce başlatılan ve günümüze kadar aralıksız her yıl devam ettirilen “BGC Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması”nın

Bursa’da yayın yapan Ekohaber gazetesi, Türkiye’de ilk defa "artırılmış gerçeklik" teknolojisi ile okuyucusuna gazeteyi okumanın yanı sıra dinleyip seyredebilme imkânı sunuyor.

ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuk gelişiminde babanın rolünü kaleme aldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında arama kararı bulunan 34 kişiden biri olan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, Bursa KOM ekipleri tarafından bir tekstil firmasında gözaltına

KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan, Ak Parti'nin değişik kademelerinde her gün mevzi genişleten ve etrafındaki kaçak gecekondulara yerleşen ama AK Parti ile hiçbir akrabalığı bulunmayan

kamu-gorevlileri-ve-nezaket

Kamu görevlileri ve nezaket!

BURSA HAYAT GAZETESİ Yazarı Bilal Kayaaltı, Bursa'da okul hastane gibi kamu kurum yöneticilerinin "güç zehirlenmesi" yaşadığının altını çizdiği yazısında kamuda yaşanan sorunları dile getirdi.

acilde-bekleyen-sorun-kamu-reformu

Acilde bekleyen sorun: Kamu Reformu

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, "sadece Büyükşehir Belediye Başkanı'nı seçelim, O da ilçe belediye başkanlarını seçsin" çıkışını masaya yatırıp, buradan bir komu reformuna gidilmesi gerektiğini ifade etti. Gültekin, çarpıcı bir iddiada daha bulundu ve kaymakamlıklar dahil bütün kurumların ilçe müdürlüklerinin kapatılması gerektiğini söyledi.

bgcde-odul-gecesi

BGC'de ödül gecesi!

Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından geleneksel olarak düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenle aldı. İhlas Haber Ajansı da 2 ödüle layık görüldü.

35-yillik-gelenek

35 yıllık gelenek!

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından yaklaşık 35 yıl önce başlatılan ve günümüze kadar aralıksız her yıl devam ettirilen “BGC Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması”nın ödül töreni, 16 Nisan Salı akşamı yapılacak.

ekohaberden-dijital-yenilik-

Ekohaber'den dijital yenilik

Bursa’da yayın yapan Ekohaber gazetesi, Türkiye’de ilk defa "artırılmış gerçeklik" teknolojisi ile okuyucusuna gazeteyi okumanın yanı sıra dinleyip seyredebilme imkânı sunuyor.

baba-ve-cocuk

Baba ve çocuk

ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuk gelişiminde babanın rolünü kaleme aldı.

bu-adami-kim-korumus

Bu adamı kim korumuş?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında arama kararı bulunan 34 kişiden biri olan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, Bursa KOM ekipleri tarafından bir tekstil firmasında gözaltına alınmıştı.

ak-parti-simdi-ne-yapmali

Ak Parti şimdi ne yapmalı?

KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan, Ak Parti'nin değişik kademelerinde her gün mevzi genişleten ve etrafındaki kaçak gecekondulara yerleşen ama AK Parti ile hiçbir akrabalığı bulunmayan önemli bir kesimin istilasına uğradığını yazdı.

ezan-gercekten-protesto-edildi-mi

Ezan gerçekten protesto edildi mi?

Taksim'de, Saadet Partisi'nin de yer aldığı kalabalığın ezanı protesto ettiği iddiasıyla yayılan haberin doğru olmadığı ortaya çıktı.

mudurden-skandal-hareketler

Müdürden skandal hareketler!

Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Fidan'dan skandal uygulama. Fidan, memur olmasına rağmen Ak Parti'nin seçim çalışmalarına katılmakla kalmıyor, mikrofonu eline alarak tanıtım da yapıyor.

beka-sorunumuz-var-mi

Beka sorunumuz var mı?

31 Mart yerel seçimlerinin belki de öne çıkan en belirgin konusu, "beka" meselesidir. Siyasi gündemin neredeyse birinci maddesi olarak tartışılmaya devam eden "beka" meselesinde sokaktaki insandan yazar-çizerine kadar farklı yorumlar geliyor.

tabanvayla-secmene-ulasan-aday

Tabanvayla seçmene ulaşan aday!

Yıldırım'ın renkli siyasetçisi Ayhan Özbek, 31 Mart seçimleri için Büyük Birlik Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı oldu. Özbek'in adaylığıyla birlikte, çok tartışılan "2009'daki seçimlerde "Ak Parti'den yüklü miktarda para aldığı ve seçime giremediği" iddiaları yeniden gündeme geldi.

ak-partiyi-ak-partililer-bitiriyor

Ak Parti'yi Ak Partililer bitiriyor!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti içerisindeki yaşanan krizi ve siyasi açmazları gündeme getirip, Ak Parti'yi Ak Partililerin bitirdiği tezini ortaya attı.

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.

beni-heyecanlandiran-festival

Beni heyecanlandıran festival!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Nilüfer Belediyesi'nin, bu sene 7. düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali"ne dair çarpıcı anekdotlar aktardı.

kayaalti-itina-ile-evliya-yapiyorlar

Kayaaltı: İtina ile evliya yapıyorlar!

Bursa'nın sokaklarında, otobüs duraklarında bir süredir, "Tek Bir Dilekle Evliya Olmak ve İki Cihan Saadetini Ulaşmak." Yazılı afişler herkesin dikkatini çekiyor.

yeni-marmara-7-yasinda

Yeni Marmara 7 yaşında!

Bursa’da Yeni Marmara gazetesinin 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gazetenin manevi kurucusu Orhan Altınöz’ü anma ve On Medya Dijital Platformu tanıtım gecesi düzenlendi.

yanlis-bilgi-ile-dogru-is-olmaz

Yanlış bilgi ile doğru iş olmaz!

Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesinin yankıları sürerken, neden yeniden aday yapılmadığına dair çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

saadetin-bursa-adaylari-netlesiyor

Saadet'in Bursa adayları netleşiyor

Saadet Partisi'nin Bursa adayları netleşmeye başladı.

disleksi-nedir

Disleksi nedir?

ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda "okuma, yazma, matematik gibi alanlarda görülen gelişimsel bir özel öğrenme güçlüğü olan disleksinin ne olduğunu, belirtilerini ve çözüm yollarını sizler için kaleme aldı.