15 Aralık 2018 Cumartesi
ÇOCUKLU CAFE
chp-iyi-parti-ittifakinda-ilceler-ne-olacak- ak-partideki-kriptolar-kim ak-partide-ahbap-cavus-iliskisi yildirimin-protokol-sorununa-cozum ak-partide-surpriz-aday-calismasi vakiflarin-isi-siyaset-mi iyi-parti-bursada-kimler-aday ak-partide-buyuk-degisim-beklentisi

CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Buna göre Bursa'da İYİ Parti, CHP'nin adayı Mustafa Bozbey'i desteklerken, CHP'de Osmangazi ve

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de İlçe Belediye Başkan Adaylarının belirlenme sürecinde sekiz ilçe başkanın istifa ettirilmesinin manidar olduğuna işaret ederek, ilçe

Türkiye Gazetesi Yazarı Süleyman Özışık, Ak Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenme sürecinde ahbap çavuş ilişkilerine dikkat çekti.

Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın, Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması neredeyse kesinleşti. Bu durumda Binali Yıldırım'ım, belediye

Ak Parti'de, yeniden aday gösterilmeyecek belediye başkanları tespit edildi.

Gazeteci Ercan Akyıldız, "siyasette vefa" vurgusunu öne çıkardığı son köşe yazsında yaklaşan yerel seçimler öncesi Bursa'da bazı vakıfların ve derneklerin siyasette nasıl baskı

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan yerel seçimler öncesinde CHP'li Mustafa Bozbey'in, bir son dakika hamlesiyle İYİ Parti'nin Nilüfer adayı olabileceğini ifade etti ve İYİ

Ak Parti Bursa'da hangi belediye başkanları değişecek, hangileri yerlerini koruyacak? Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Ak Parti'de üst düzey bir isme dayandırdığı haberinde Ak

chp-iyi-parti-ittifakinda-ilceler-ne-olacak-

CHP, İYİ Parti ittifakında ilçeler ne olacak?

CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Buna göre Bursa'da İYİ Parti, CHP'nin adayı Mustafa Bozbey'i desteklerken, CHP'de Osmangazi ve Yıldırım'da İYİ Parti'nin adayını destekleyecek.

ak-partideki-kriptolar-kim

Ak Parti'deki kriptolar kim?

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de İlçe Belediye Başkan Adaylarının belirlenme sürecinde sekiz ilçe başkanın istifa ettirilmesinin manidar olduğuna işaret ederek, ilçe belediye başkan adaylıkları için hiç olmayacak kişilelerin adlarının geçtiğine o isimlerin aday yapılması halinde bunlara kefil olanların mercek altına alınması gerektiğini ifa etti.

ak-partide-ahbap-cavus-iliskisi

Ak Parti'de ahbap çavuş ilişkisi!..

Türkiye Gazetesi Yazarı Süleyman Özışık, Ak Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenme sürecinde ahbap çavuş ilişkilerine dikkat çekti.

yildirimin-protokol-sorununa-cozum

Yıldırım'ın protokol sorununa çözüm!

Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın, Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması neredeyse kesinleşti. Bu durumda Binali Yıldırım'ım, belediye başkanı seçildiğinde oluşacak protokol sorununa ise çözül bulundu.

ak-partide-surpriz-aday-calismasi

Ak Parti'de sürpriz aday çalışması!

Ak Parti'de, yeniden aday gösterilmeyecek belediye başkanları tespit edildi.

vakiflarin-isi-siyaset-mi

Vakıfların işi siyaset mi?

Gazeteci Ercan Akyıldız, "siyasette vefa" vurgusunu öne çıkardığı son köşe yazsında yaklaşan yerel seçimler öncesi Bursa'da bazı vakıfların ve derneklerin siyasette nasıl baskı aracı olarak kullanıldığını yazdı.

iyi-parti-bursada-kimler-aday

İYİ Parti Bursa'da kimler aday?

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan yerel seçimler öncesinde CHP'li Mustafa Bozbey'in, bir son dakika hamlesiyle İYİ Parti'nin Nilüfer adayı olabileceğini ifade etti ve İYİ Parti'nin Bursa adaylarının kimler olacağına dair kulis bilgilerini paylaştı.

ak-partide-buyuk-degisim-beklentisi

Ak Parti'de büyük değişim beklentisi!

Ak Parti Bursa'da hangi belediye başkanları değişecek, hangileri yerlerini koruyacak? Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Ak Parti'de üst düzey bir isme dayandırdığı haberinde Ak Parti Bursa'da üç belediye başkanının devam edeceğini, diğerlerinin değişeceğini iddia etti.

yagmurdan-gulmeze-sert-sozler

Yağmur'dan Gülmez'e sert sözler!

Usta Gazeteci Özlem Yağmur, CHP Bursa İl Sekreteri Erol Gülmez'i çok sert sözlerle eleştirdi. Yağmur, kendisi hakkında mesnetsiz iddialarda bulunan Gülmez'i sosyal medya hesabında kaleme aldığı bir yazıyla yerden yere vurdu.

ozhaseki-o-arkadaslar-aday-olmasin

Özhaseki: O arkadaşlar aday olmasın!

AK Parti’de 31 Mart yerel seçimleri için adaylık başvuruları bugün başlıyor. Partinin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, adayları nasıl belirlediklerini anlattı.

ak-partide-surpriz-isimler

Ak Parti'de sürpriz isimler!

Ak Parti'de İstanbul için Binali Yıldırım'ın ismi ağırlık kazanırken, Ankara ve İzmir için farklı isimler gündeme geliyor.

korkunc-ozel-kalem-harcamasi

Korkunç Özel Kalem Harcaması!

Balıkesir Belediyesi'nin 4 aylık 'Özel Kalem Harcaması'nın 12 trilyon olduğu ve bu rakama son iki ayda 14 trilyon daha eklendi.

ak-partide-yeni-kararlar

Ak Parti'de yeni kararlar!

AK Parti mevcut belediye başkanlarından yoluna devam edecekleri 2 hafta içinde belirleyecek. Tekrar aday gösterilmeyecek isimlere ise tebliğ edilecek. Onlar yeniden aday olmayacaklarını açıklayacaklar.

erdogan-kararini-verdi

Erdoğan kararını verdi!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis aritmetiğini bozmayacak. 2 büyükşehir için -o da eğer aday olarak kararlaştırılırlarsa- Meclis kontenjanı kullanılacak.

edebaliden-cok-carpici-aciklamalar

Edebali'den çok çarpıcı açıklamalar!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, rotabursa.com'a çok özel ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Edebali, yeniden aday olacak mı? Belediyebib borcu ne kadar, 15 Temmuz'da neredeydi? Hangi konuda yalnız kaldı? bunlar ve daha fazlasının cevabını bu röportajda bulacaksınız.

ak-partide-sessiz-bekleyis

Ak Parti'de sessiz bekleyiş!

Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayının Mustafa Bozbey olması halinde AK Parti'nin değişik bir hamle yapabileceğini, aksi halde Ak Parti'de rutin işleyişin devam edeceğini ifade etti. Rutin işleyişin ise Büyükşehir Belediye Başkan adayının mevcut başkan Alinur Aktaş olacağının altını çizdi.

dr-edebali-derse-basladi

Dr. Edebali derse başladı!

OLAY Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, Yıldırım Belediye Başkanı Dr. İsmail Hakkı Edebali'nin Uludağ Üniversitesi'ndeki dersine katıldı ve ilk izlenimlerini okurlarıyla paylaştı.

bozbeyden-gundeme-dair-carpici-sozler

Bozbey'den gündeme dair çarpıcı sözler

CHP Bursa teşkilatlarında en çok konuşulan isim olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, rotabursa.com'a özel ve çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Bozbey, Büyükşehir'e mi aday olacak? Nilüfer'de devam mı edecek? Başka partiden mi aday olacak? Veya kenara mı çekilecek? Hepsi ve daha fazlasının cevabı bu röportajda...

yalcindan-pratik-oneriler

Yalçın'dan pratik öneriler!

OLAY Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Ak Parti Eski İl Başkanı Sedat Yalçın'ın, Bursa'da hayatı kolaylaştıracak pratik önerilerini köşesine taşıdı.

tgf-genel-kurulu-yapildi

TGF Genel Kurulu yapıldı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı. İki listenin yarıştığı ve Divan başkanlığını Atilla Sertel'in yaptığı Genel Kurul'da, Yılmaz Karaca 103 oyla ipi göğüslerken, diğer aday Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, 93 oy aldı. Ayrıca, Genel Kurul'da Bursa'yı İbrahim Erdoğan, Yüksel Baysal ve Ömer Aydoğdu temsil etti.