neden-herkes-suskun- karagoz-topu-taca-atanlari-fena-hasladi altepeden-adrese-teslim-elestiri topcu-aramizda-kan-davasi-var kaderli-gorevden-alinacak-mi ak-parti-bursa-il-tel-tel-dokuluyor chpde-deli-cesareti-var termal-kentler-arasinda-bursa-neden-yok

ROTABURSA.COM ve 5N1K Yazarı Pınar Yeniyiğit, referanduma sayılı günler kalmış olmasına rağmen siyasilerde beklenen hareketliliğin olmadığını yazdı.

ROTABURSA.COM'UN Gözükara yazarı Karagöz, "evet" ve "hayır" üzerinden yapılan referandum tartışmasında topu taca atanları fena halde haşladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, turizmden tarıma kadar geniş bir perspektifte hizmet üretirken Ankara'dan yeterince destek alamadığını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, Vatan Partisi Doğu Perinçek'in yayın organı olan Aydınlık Gazetesi hakkında çok çarpıcı iddiada bulundu. Topçu, "Aydınlık

Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Ak Parti İl Danışma Meclisi'nin basına kapalı bölümünde konuşulanlara dair çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Baysal, İl Başkanı Torun'un bir

Yeni Marmara Gazetesi Yazarı Aysın Komitgan, Ak Parti Bursa İl Gençlik Kolları'nda yaşanan çarpıcı bir olayı köşesine taşıdı. Komitgan, İl Gençlik Kollarından Nuri Bilgin'in istifa

ROTABURSA.COM ve Bursa5N1K Yazarı Pınar Yeniyiğit, Cumhurbaşkanlığı Sistemi özelinde Yeni Anayasa değişikliğine dair ROTABURSA.COM Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gültekin ile bir

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, turizm stratejisi eylem planı kapsamında oluşturduğu 'termal kentler' arasında Bursa'nın yer almaması Bursa medyasının tepkisini çekti.

neden-herkes-suskun-

Neden herkes suskun?

ROTABURSA.COM ve 5N1K Yazarı Pınar Yeniyiğit, referanduma sayılı günler kalmış olmasına rağmen siyasilerde beklenen hareketliliğin olmadığını yazdı.

karagoz-topu-taca-atanlari-fena-hasladi

Karagöz, topu taca atanları fena haşladı!

ROTABURSA.COM'UN Gözükara yazarı Karagöz, "evet" ve "hayır" üzerinden yapılan referandum tartışmasında topu taca atanları fena halde haşladı.

altepeden-adrese-teslim-elestiri

Altepe'den adrese teslim eleştiri!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, turizmden tarıma kadar geniş bir perspektifte hizmet üretirken Ankara'dan yeterince destek alamadığını söyledi.

topcu-aramizda-kan-davasi-var

Topçu: Aramızda kan davası var!

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, Vatan Partisi Doğu Perinçek'in yayın organı olan Aydınlık Gazetesi hakkında çok çarpıcı iddiada bulundu. Topçu, "Aydınlık ile aramızda kan davası var" dedi.

kaderli-gorevden-alinacak-mi

Kaderli görevden alınacak mı?

Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Ak Parti İl Danışma Meclisi'nin basına kapalı bölümünde konuşulanlara dair çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Baysal, İl Başkanı Torun'un bir gazeteyiyi eleştirmesini partililerce doğru karşılanmadığının altını çizdiği yazısında İl Gençlik Kolları Başkanı'nın da görevden alınacağı iddiasında bulundu.

ak-parti-bursa-il-tel-tel-dokuluyor

Ak Parti Bursa il tel tel dökülüyor!

Yeni Marmara Gazetesi Yazarı Aysın Komitgan, Ak Parti Bursa İl Gençlik Kolları'nda yaşanan çarpıcı bir olayı köşesine taşıdı. Komitgan, İl Gençlik Kollarından Nuri Bilgin'in istifa sürecini anlattı.

chpde-deli-cesareti-var

CHP'de deli cesareti var!

ROTABURSA.COM ve Bursa5N1K Yazarı Pınar Yeniyiğit, Cumhurbaşkanlığı Sistemi özelinde Yeni Anayasa değişikliğine dair ROTABURSA.COM Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gültekin ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

termal-kentler-arasinda-bursa-neden-yok

Termal Kentler arasında Bursa neden yok?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, turizm stratejisi eylem planı kapsamında oluşturduğu 'termal kentler' arasında Bursa'nın yer almaması Bursa medyasının tepkisini çekti.

15-temmuzdan-yeni-anayasaya

15 Temmuz'dan yeni anayasaya!

ROTABURSA.COM Yazarı Bedrettin Yıldırım, 15 Temmuz'dan Yeni Anayasa'ya uzanan süreci, yaşananları ve sonrasına dair düşüncelerini kaleme aldı.

susun-be

Susun be!

Bursa'nın gözü kara yazarı Karagöz, bu hafta rotasını Bursaspor'a çevirdi ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na "istifa" çağrısında bulunanlara kızdı.

buyuksehir-icin-buyuk-yaris

Büyükşehir için büyük yarış!

Yerel seçimlere henüz uzun bir süre olmasına rağmen başkan adaylarının isimleri yavaş yavaş kulislere düşmeye başladı.

ak-parti-bursada-feto-sorusturmasi

Ak Parti Bursa'da FETÖ soruşturması!

15 Temmuz’dan sonra FETÖ’yle mücadelede ciddi yol kat etmesine rağmen muhalefet tarafından ‘kendi içinde temizlik yapmadığı’ yönünde sürekli eleştirilen AK Parti’de, bu kapsamda operasyon başladı. Ankara’dan gelen önemli bir isim, şüphelileri tek tek sorguluyor

altepeden-celike-adaylik-gondermesi

Altepe'den Çelik'e adaylık göndermesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, samimi açıklamalar yaptı. Yeniden adaylık için "varım" diyen Altepe, olası rakibi Tarım Bakanı Faruk Çelik'e de iğneleyici mesaj gönderdi.

ekonomideki-hassasiyetler

Ekonomideki hassasiyetler

Sedat Yalçın, Bursa'nın saygın ekonomi gazetesi EkoHaber'de haftalık yazılarına devam ediyor. Yalçın, bu hafta, dünyadaki son gelişmeler ve içinden geçtiğimiz süreçte ekonomide oluşan hassasiyetleri ele aldı.

altepe-heyecanim-yerinde

Altepe: Heyecanım yerinde!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediye başkanlığı için yeniden aday olduğunu açıkladı. Altepe, devam eden hizmetlerin tamamlanması için üçüncü dönemde de göreve talip olduğunu açıkladı.

iste-yilin-enleri

İşte yılın "en"leri

ROTABURSA.COM ve Bursa 5N1K Gazetesi Yazarı Pınar Yeniyiğit, Bursa'da yılın "en"lerini yazdı. Yeniyiğit, Bursa medyasına da değinerek yılın en çok okunan yazarlarının kimler olduğunu söyledi.

dunyanin-gercek-gundemi

Dünyanın gerçek gündemi

EkoHaber Gazetesi Yazarı Sedat Yalçın, 2017'ye az bir süre kala derinlemesine bir dünya gündemi analizi yaptı.

chp-bursada-restlesme

CHP Bursa'da restleşme!

CHP Bursa İl Başkanlığı'nda kadın kolları başkanı ile İl Başkanı arasında "dedikodu" kavgası yaşandı.

ayyildiz-yeniden-sahalarda

Ayyıldız yeniden sahalarda

Bursa'da başarılı Sağlık İl Müdürlüğü görevinden sonra Sağlık Bakanlığı'nda Saha Koordinatörü olarak yine başarılı falaaliyetlere imza atan Dr. Osman Ayyıldız, Recep Akdağ'la birlikte yeniden aynı görevine geri döndü.

mudanyada-isler-karisti

Mudanya'da işler karıştı!

Mudanya Belediyesi’ndeki CHP’li Meclis üyeleri Metin Uyanık, Metin Bağcı, Mustafa Ay ve Mahmure Uçar’ın seçim öncesinde verdikleri istifa mektupları Başkan Hayri Türkyılmaz tarafından işleme konulmuş, İlçe Seçim Kurulu da bu istifaları kabul etmişti.