26 Şubat 2020 Çarşamba
rotabursaTV
suriye-sorunu-nasil-cozulur kabine-degisimi-yine-gundemde ugur-mumcu-bursada-anildi igf-bursada-kuruldu seyda-ak-partili-isimleri-dusunmuyoruz nihayet-biri-yanlis-yaptik-dedi babacanin-bursa-ekibi-toplaniyor kolaylidan-10-ocak-aciklamasi

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, "Asla dost olmayan ve laf anlamayan iki gücün, ABD ve Rusya'nın derin hesapları ve yüksek kibirleri arasında bir cendereye girmiş sağa sola çarpıp

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te yaptığı kısa tatilde kabine revizyonu planladığı, ancak Elazığ depremi sonrası söz konusu değişiklik ile ilgili açıklamanın

Ankara’da uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu Bursa'da anıldı.

Türkiye genelinde dijital medyanın öncüsü olacak olan İnternet Gazetecileri Federasyonu Bursa merkezli kuruluşunu tamamladı. İnternet Gazetecileri Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Mesut

Ali Babacan'ın kuracağı partinin Bursa ayağının ilk toplantısı Nilüfer Misi Köyü'nde yapıldı. Toplantı, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün dünürü Gültekin Karadere'nin

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Partili Bülent Turan'ın, teşkilatlardaki özgüven eksikliğine dair açıklamasını, İstamnbul ve Ankara'nın kaybedilişini "hata yaptık" şeklinde

Ali Babacan'ın partisinin Bursa ekibi bugün bir araya gelecek.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı” dolayısıyla açıklama yaptı.

suriye-sorunu-nasil-cozulur

Suriye sorunu nasıl çözülür?

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, "Asla dost olmayan ve laf anlamayan iki gücün, ABD ve Rusya'nın derin hesapları ve yüksek kibirleri arasında bir cendereye girmiş sağa sola çarpıp duruyoruz..." diyerek Türkiye'nin Suriye sorununu nasıl çözmesi gerektiğine dair bir öneri yazısı kaleme aldı.

kabine-degisimi-yine-gundemde

Kabine değişimi yine gündemde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te yaptığı kısa tatilde kabine revizyonu planladığı, ancak Elazığ depremi sonrası söz konusu değişiklik ile ilgili açıklamanın ertelendiği iddia edildi.

ugur-mumcu-bursada-anildi

Uğur Mumcu Bursa'da anıldı!

Ankara’da uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu Bursa'da anıldı.

igf-bursada-kuruldu

İGF Bursa'da kuruldu!

Türkiye genelinde dijital medyanın öncüsü olacak olan İnternet Gazetecileri Federasyonu Bursa merkezli kuruluşunu tamamladı. İnternet Gazetecileri Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Mesut Demir, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından paydaşlarıyla birlikte çalışmalarını sürdürdüğü İnternet Yasası’nın bir an evvel Meclis’ten çıkarılıp kanunlaşması gerektiğini söyledi.

seyda-ak-partili-isimleri-dusunmuyoruz

Seyda: Ak Partili isimleri düşünmüyoruz!

Ali Babacan'ın kuracağı partinin Bursa ayağının ilk toplantısı Nilüfer Misi Köyü'nde yapıldı. Toplantı, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün dünürü Gültekin Karadere'nin organizasyonuyla yapılırken, Toplantıya Ak Parti'nin kurucu üyesi olan ve 3 dönem milletvekili seçilen Abdullah Veli Seyda başkanlık etti.

nihayet-biri-yanlis-yaptik-dedi

Nihayet biri, "yanlış yaptık" dedi!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Partili Bülent Turan'ın, teşkilatlardaki özgüven eksikliğine dair açıklamasını, İstamnbul ve Ankara'nın kaybedilişini "hata yaptık" şeklinde değerlendirmesini masaya yatırıp önemli tespitleri paylaştı.

babacanin-bursa-ekibi-toplaniyor

Babacan'ın Bursa ekibi toplanıyor!

Ali Babacan'ın partisinin Bursa ekibi bugün bir araya gelecek.

kolaylidan-10-ocak-aciklamasi

Kolaylı'dan 10 Ocak açıklaması!

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı” dolayısıyla açıklama yaptı.

10-ocak-buruk-kutlaniyor

10 Ocak buruk kutlanıyor!

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Demir, 10 Ocak'ı Çalışan Gazeteciler Günü değil, mücadele günü olarak gazetecilerin buruk kutladığını belirterek, “İşsiz gazetecilerin sayısı önceki yıllara göre 10 kat arttı. Bu işsizliğin önüne geçmek için internet yasasının acilen çıkarılması gerekiyor” dedi.

ak-partide-yanlis-giden-ney

Ak Parti'de yanlış giden ney?

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de ikincisi yapılacak olan kuruluştan bugüne bütün il başkanlarının katılacağı toplantı öncesinde önemli tespitlerde bulundu.

sehirden-saribala-carpici-manset

Şehir'den Sarıbal'a çarpıcı manşet!

Bursa Şehir Gazetesi'nden CHP Miieltevkili Orhan Sarıbal'a çok sert sözler. Şehir'in manşetten verdiği haberinde CHP'li Sarıbal'a sert eleştiriler yöneltildi.

baysal-yeni-doneme-veda-etti

Baysal, Yeni Dönem'e veda etti!

Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, bugün gazetesine veda etti. Baysal, yıllarca yazı yazdığı Yeni Dönem'in sahipleri ve mesai arkadaşlarına teşekkür ederken okurlarına da, "yeni bir mecrada görüşmek dileğiyle..." dedi.

erdogandan-babacan-hamlesi

Erdoğan'dan Babacan hamlesi!

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi arenada yeni hazırlıklar içinde olduğunu, bu kapsamda yeni parti kurma hazırlığındaki Ali Babacan ila görüşmeyi planladığını öne sürdü.

internet-yasasi-bursada-tartisildi

İnternet Yasası Bursa’da tartışıldı

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği üyeleri, internet yasası, sosyal medya ve internet gazetecilerinin sorunlarını masaya yatırarak çözüm yolları arandı. Bursa İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Mesut Demir, İnternet Gazetecileri Federasyonu ile ilgili çalışmalarda sona gelindiğini söyledi.

kilicdaroglundan-carpici-bir-yazi

Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı bir yazı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Gazetesi'ne bir köşe yazısı yazdı.

bursanin-kurtaricisi

Bursa'nın kurtarıcısı

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ahmet Vefik Paşa'dan günümüze geldiğimizde Bursa'nın nasıl tarifsiz bir talihsizlik yaşadığını müşahede etmiş oluyoruz diyerek Bursa'nın yeniden ve acilen yine kurtarılmaya ve tabii ki; Ahmet Vefik Paşa gibi derinlikli bir kurtarıcıya ihtiyacı olduğunu söyledi.

iste-o-isim

İşte o isim!

Habertürk'te Ebru Baki'nin sunduğu Para Gündem'de güncel ve siyasal gelişmeler ve olası erken seçimde muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ele alındı.

bursa-hakimiyet-46-yasinda

Bursa Hakimiyet 46 yaşında!

Bursa Hâkimiyet, ilk günden beri Bursa’nın en çok okunan gazetesi olmaya devam ediyor.

babacan-sahaya-iniyor

Babacan sahaya iniyor!

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, yeni parti hazırlıklarında olan eski bakan Ali Babacan'ın yeni partinin duyurusunu 15 Eylül'de yapacağını iddia etti ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni partide yer almayacağını iddia etti.

bayram-pisman-degilim

Bayram: Pişman değilim!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Bursa ziyareti sırasında Yıldırım Meclis Üyesi Recep Bayram'ın, İl Başkanı Hüseyyin Akkuş'a "namussuz" demesi ve akabinde mikrofon fırlatmasıyla başlayan tartışmalar hız kesmeden devam ediyor.