ROTA BURSA
saadette-kazan-kayniyor gordugu-halde-gormeyen-korler deva-bursada-gole-maya-mi-caliyor altin-beyinli-adam ak-partinin-gordion-dugumu en-iyisi-icin-bir-baslangic-mumkundur ak-parti-bursa-nereye-gidiyor ak-parti-bursada-il-baskani-krizi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmesi Saadet kulislerini hareketlendirdi. Saadet'te

"Bence biz kör olmadık, Biz zaten kördük, Gören körler mi, Gördüğü halde görmeyen körler..."

EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, DEVA Partisi Lideri Ali Babacan'ın, büyük kongrede duygulanarak anlattığı 28 Şubat sürecindeki yaşadıkları üzerinden Türkiye'de başörtüsü

"Bu dünyada Beyinlerini harcayarak yaşamaya mahkûm öyle zavallılar vardır ki, en küçük ihtiyaçlarını bile, öz cevherlerinin ve iliklerinin o halis altınıyla öderler. Bu, onlar için

Günümüzde, yapılması zor hatta imkansız gibi görünen işleri nitelemek için anlatılan bu tarihi efsane ile AK Parti'nin alakası nedir? Efendim, Türkiye'de, siyasetin düğümlerini

Artık, hem genelde hem de yerelde iktidarı terleten bir muhalefet söz konusu. İsmail Tatlıoğlu ve Selçuk Türkoğlu ile Bursa'da esen İYİ Parti rüzgarına karşı, Efkan Ala ve Davut

Ak Parti'nin çiçeği burnunda Bursa il başkanı Davut Gürkan'ın, yoğurdu nasıl yiyeceğini hep birlikte göreceğiz. Fakat yeni dönemin, bir normalleşme, halleşme ve helalleşme dönemi

Bu saatten sonra eğer seçilmiş altı isimin dışında birisi atanırsa bu isimler ve en önemlisi de arkalarındaki referanslar (kimin kimi desteklediğini herkes biliyor artık) büyük bir

saadette-kazan-kayniyor

Saadet'te kazan kaynıyor!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmesi Saadet kulislerini hareketlendirdi. Saadet'te olağanüstü bir kongre ile lider değişiminin bile zorlanabileceği konuşuluyor.

gordugu-halde-gormeyen-korler

Gördüğü halde görmeyen körler!

"Bence biz kör olmadık, Biz zaten kördük, Gören körler mi, Gördüğü halde görmeyen körler..."

deva-bursada-gole-maya-mi-caliyor

Deva, Bursa'da göle maya mı çalıyor?

EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, DEVA Partisi Lideri Ali Babacan'ın, büyük kongrede duygulanarak anlattığı 28 Şubat sürecindeki yaşadıkları üzerinden Türkiye'de başörtüsü sorunu ve DEVA Partisi'ne bakışı yazdı.

altin-beyinli-adam

Altın beyinli adam

"Bu dünyada Beyinlerini harcayarak yaşamaya mahkûm öyle zavallılar vardır ki, en küçük ihtiyaçlarını bile, öz cevherlerinin ve iliklerinin o halis altınıyla öderler. Bu, onlar için her günkü bir acıdır..."

ak-partinin-gordion-dugumu

AK Parti'nin Gordion düğümü!

Günümüzde, yapılması zor hatta imkansız gibi görünen işleri nitelemek için anlatılan bu tarihi efsane ile AK Parti'nin alakası nedir? Efendim, Türkiye'de, siyasetin düğümlerini çözmek, "Gordion Düğümü"nü çözmek kadar kolay değildir. Bugün yaptığınız hamlelerle çözdüğünüzü sandığınız düğümler, yeni ve daha karmaşık düğüm haline gelebiliyor.

en-iyisi-icin-bir-baslangic-mumkundur

En iyisi için bir başlangıç mümkündür

Artık, hem genelde hem de yerelde iktidarı terleten bir muhalefet söz konusu. İsmail Tatlıoğlu ve Selçuk Türkoğlu ile Bursa'da esen İYİ Parti rüzgarına karşı, Efkan Ala ve Davut Gürkan'ın nasıl bir set oluşturacağını merak ediyoruz.

ak-parti-bursa-nereye-gidiyor

AK Parti Bursa nereye gidiyor?

Ak Parti'nin çiçeği burnunda Bursa il başkanı Davut Gürkan'ın, yoğurdu nasıl yiyeceğini hep birlikte göreceğiz. Fakat yeni dönemin, bir normalleşme, halleşme ve helalleşme dönemi olacağını/olması gerektiğini düşünüyorum.

ak-parti-bursada-il-baskani-krizi

AK Parti Bursa'da il başkanı krizi!

Bu saatten sonra eğer seçilmiş altı isimin dışında birisi atanırsa bu isimler ve en önemlisi de arkalarındaki referanslar (kimin kimi desteklediğini herkes biliyor artık) büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaklar. Yok, eğer bu isimlerden birisi atanırsa, bu sefer de ertelemelere rağmen, "istenilen nitelikte birisi bulunamadı" algısı partinin ve kamuoyunun hücrelerine kadar nüfuz edecek.

orhaneli-cezaeviyle-mi-kalkinacak

Orhaneli, cezaeviyle mi kalkınacak?

Haklı tepkiler makes buldu ve cezaevi Kestel'den Yenişehir'e kaydırılmak istendi. Fakat, tıpkı Kestel'de olduğu gibi proje Yenişehir'de de tepkiyle karşılandı. Bu sefer sözcülük Saadet'ten İYİ Parti'ye geçti ve İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu'nun yaptığı etkili eylem ve halkın tepkisi sonucu Adalet Bakanlığı konuyu yeniden değerlendirmeye aldığını açıkladı.

hak-yemek

Hak yemek...

Çöpten yiyecek toplamak zorunda kalan insanların yaşadığı bir ülkede, gerçekte ortaokul mezunu olduğu halde sahte diplomayla üniversite bitirmenin, milletvekili olmanın, bakan yardımcısı olmanın, banka yönetimine girmenin ve her birinden hak etmediği halde çuvalla maaş almanın İslam'da karşılığı nedir?

ak-partide-6-aday-icin-yeni-davet

AK Parti'de 6 aday için yeni davet!

AK Parti Bursa'da yılan hikayesine dönen il başkanlığı bilmecesi cumartesi çözülüyor.

kendine-dusman-baskan-kim

Kendine düşman başkan kim?

Avrasya Araştırma'nın aralık ayına dair paylaştığı veriler ortada. 31 Mart seçimlerinde AK Parti'nin elinde kalan en büyük belediye olan Bursa Büyükşehir'i, "Gönül Belediyeciliği" iddiasıyla yüzde 49.6 ile kazanılmıştı. Bugün bu oran yüzde 35'lere düşmüş. Yani, Alinur Aktaş, yıkarak yürüdüğü yolda yüzde 15 dolayında bir oy kaybetmiş.

ak-parti-bursada-il-baskani-bilmecesi

AK Parti Bursa'da il başkanı bilmecesi!

AK Parti'deki il başkanı bilmecesine bir pencere açalım. Hatırlanacağı gibi, "aday olma" denilen Ayhan Salman'ın yerine il başkanı arayışları ete kemiğe bürünmüş ve Davut Gürkan, Ali Yılmaz, Mustafa Yavuz, Gökay Bilir, Hasan Çepni ve Nazım Maral'dan oluşan altı ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştürülmek üzere davet aldığı açıklanmıştı. Fakat ne olduysa, bu buluşma ertelendi. Ne davet edilen isimlere ne de başka birilerine yeni bir çağrı ise henüz yapılmadı.

en-cok-cocuklar-etkileniyor

En çok çocuklar etkileniyor!

Umarım, biran önce bu salgın belasından kurtulup, yeniden normale döneriz ve okullarımız cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle neşelenir. Fakat bunun için sadece temenni yetmiyor. Canla başla çalışan sağlık görevlilerimizin çabasını boşa çıkartmamak için "maske-mesafe-hijyen" kuralına azami ölçüde uyalım. Kendimizi sevdiklerimizden, sevdiklerimizi kendimizden koruyalım. Daha iyi bir yol/çare bulunana kadar en iyi çare bu.

ak-partideki-ithal-siyaset

AK Parti'deki ithal siyaset!

Ak Parti,en zor zamanlarda iktidar sorumluluğu üstlenmiş, kendine özgü, özgüvenli, dışa açık, kurucu, kuşatıcı siyaset tecrübesi üretmeyi başarmış, bu başarısıyla da adını tarihe yazdırmış bir siyasi yapıdır.

erdogansiz-meclisin-krali-kilicdaroglu

Erdoğan'sız Meclis'in kralı Kılıçdaroğlu!

Erdoğan'sız bir meclis, Kılıçdaroğlu'na daha etkin ve oyun kurucu bir kimlik kazandırmış. Kılıçdaroğlu, her geçen gün kendisini daha fazla gösterebileceği alan/konu bulmakla kalmıyor, açılan bu koridordan yürüyerek Millet İttifakı'nı da sürekli diri tutma imkanını elde ediyor.

ak-parti-bursa-il-baskani-kim-olacak

AK Parti Bursa il başkanı kim olacak?

AK Parti Bursa il başkanının kim olacağı, daha doğrusu seçilen başkanın nasıl bir yol izleyeceği her zamankinden çok daha fazla önem arz ediyor. Yeni başkan, bir defa eskilerin sevgisini kazanıp, yeniler için bir umut, ufuk olabilmeli.

bursanin-devasi-neden-hazir-degil

'Bursa'nın 'DEVA'sı neden hazır değil?'

Bugüne kadar, DEVA Partisi'yle ilgili, marifete iltifat hükmünce öven, daha iyinin mümkün olabileceğini göstermek adına da eleştiren birçok yazı yazdım. Fakat,Şimdi okuyacağınız satırlar bana ait değil. Bir DEVA gönüllüsüne, daha doğrusu bir Ali Babacan sevdalısına ait.

sultan-sofrasinda-evliya-olunmaz

Sultan sofrasında evliya olunmaz!

Başlık bana ait, Ama hikayenin özü İmam-ı Azam Ebu Hanife'nin, "sultan sofrasına oturan alimin fetvasına itibar edilmez" sözüdür.

sabir-guc-biriktirmek-midir

Sabır güç biriktirmek midir?

Açık söylüyorum, sizler bu kınamalardan çok daha fazlasını hak ediyor olabilirisiniz ama ne Bursa ne de AK Parti, sizin yüzünüzden böylesi eleştirilmeyi asla hak etmiyor.