19 Haziran 2019 Çarşamba
Süper Timsah
iste-cevreci-ve-ornek-imam yildirim-belediyesinin-borcu-ne-kadar ulu-mahallede-fuhus-pazarligi yeni-olusuma-dair-carpici-analiz reform-iletisim-kazasina-ugramasin chp-bursada-yaris-erken-basladi gazeteciler-imdat-cagrisi-yapti ak-partdeki-fetocu-vekil-kim

Bursa'da, Hacı İbrahim Bostancı Cami'nde görev yapan İmam Mehmet Yiğit, herkesin takdirini kazanan, iş ve ekonomik kaybın önüne geçecek bir öneride bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Yıldırım İlçe Başkanı Halil İbrahim Bozkurt, Yıldırım Belediyesi'nin borcunun 680 milyon lira olduğu iddia edilen borcu konusunda dikkat çeken bir açıklama

Bursa'da sokak aralarındaki fuhuş ve uyuşturucu ticareti yapılmasına tepkiler gün geçtikçe artıyor. Osmangazi'nin Ulu Mahallesi'nde sokak aralarında yapılan fuhuş pazarlığı mahalle

Ak Parti ile yol ayrımında olup, bir süredir yeni parti kuracakları iddia edilen Ahmet Davutoğlu ile Abdullah Gül- Ali Babacan'ın çalışmaları hakkında son durumun ne olduğuna dair

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, yeni eğitim sistemine dair açıklamaları yeteri kadar anlaşılmamış olacak ki; sistem milyonlarca öğrenci, öğretmen ve velileri ilgilendiriyor

Yerel seçimlerde Bursa'da aradığını bulamayan Cumhuriyet Halk Partisi'nde kazan kaynamaya başladı. İl Başkanlığı için adı geçenler, kimlerin kimi destekleyeceği konuları parti

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun toplantısında basının sıkıntıları masaya yatırılırken, özellikle Anadolu medyasının dayanma gücünün kalmadığına vurgu yapıldı.

Ak Parti Bursa eski milletvekili ve KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan, gündemi sarsacak bir yazı kaleme aldı. Ocaktan, Ak Parti içerisinde ve Ak Parti'yi en üst mercilerde temsil eden bir

iste-cevreci-ve-ornek-imam

İşte çevreci ve örnek imam

Bursa'da, Hacı İbrahim Bostancı Cami'nde görev yapan İmam Mehmet Yiğit, herkesin takdirini kazanan, iş ve ekonomik kaybın önüne geçecek bir öneride bulundu.

yildirim-belediyesinin-borcu-ne-kadar

Yıldırım Belediyesi'nin borcu ne kadar?

Milliyetçi Hareket Partisi Yıldırım İlçe Başkanı Halil İbrahim Bozkurt, Yıldırım Belediyesi'nin borcunun 680 milyon lira olduğu iddia edilen borcu konusunda dikkat çeken bir açıklama yaptı.

ulu-mahallede-fuhus-pazarligi

Ulu Mahalle'de fuhuş pazarlığı!

Bursa'da sokak aralarındaki fuhuş ve uyuşturucu ticareti yapılmasına tepkiler gün geçtikçe artıyor. Osmangazi'nin Ulu Mahallesi'nde sokak aralarında yapılan fuhuş pazarlığı mahalle sakinleri başta olmak üzere gören herkesin tepkisini çekiyor.

yeni-olusuma-dair-carpici-analiz

Yeni oluşuma dair çarpıcı analiz!

Ak Parti ile yol ayrımında olup, bir süredir yeni parti kuracakları iddia edilen Ahmet Davutoğlu ile Abdullah Gül- Ali Babacan'ın çalışmaları hakkında son durumun ne olduğuna dair önemli bir yazı...

reform-iletisim-kazasina-ugramasin

Reform iletişim kazasına uğramasın!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, yeni eğitim sistemine dair açıklamaları yeteri kadar anlaşılmamış olacak ki; sistem milyonlarca öğrenci, öğretmen ve velileri ilgilendiriyor olmasına rağmen hak ettiği kadar tartışılmadı.

chp-bursada-yaris-erken-basladi

CHP Bursa'da yarış erken başladı!

Yerel seçimlerde Bursa'da aradığını bulamayan Cumhuriyet Halk Partisi'nde kazan kaynamaya başladı. İl Başkanlığı için adı geçenler, kimlerin kimi destekleyeceği konuları parti kulislerini hareketlendirdi.

gazeteciler-imdat-cagrisi-yapti

Gazeteciler 'imdat' çağrısı yaptı!

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun toplantısında basının sıkıntıları masaya yatırılırken, özellikle Anadolu medyasının dayanma gücünün kalmadığına vurgu yapıldı.

ak-partdeki-fetocu-vekil-kim

Ak Part'deki FETÖ'cü vekil kim?

Ak Parti Bursa eski milletvekili ve KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan, gündemi sarsacak bir yazı kaleme aldı. Ocaktan, Ak Parti içerisinde ve Ak Parti'yi en üst mercilerde temsil eden bir vekilin "halis mulis FETÖCÜ" olduğunu iddia etti.

gozyaslariyla-dinledigim-olay

Gözyaşlarıyla dinlediğim olay!

Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, gözyaşlarıyla dinlediği bir olayı köşesine aktardı. Baysal, Ankara'da görevli olduğu zamanlarda da bu türden olaylarla sıkça karşılaştığının altını çizdiği yazısını yerel yöneticilere de bir hatırlatma yaptı.

babacanla-ilgili-bomba-kulis

Babacan'la ilgili bomba kulis!

31 Mart seçimleri öncesinde siyaset gündeminin en çok konuşulan konularından birisi de eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın yeni parti kurup siyasete döneceği iddialarıydı.

kamu-gorevlileri-ve-nezaket

Kamu görevlileri ve nezaket!

BURSA HAYAT GAZETESİ Yazarı Bilal Kayaaltı, Bursa'da okul hastane gibi kamu kurum yöneticilerinin "güç zehirlenmesi" yaşadığının altını çizdiği yazısında kamuda yaşanan sorunları dile getirdi.

acilde-bekleyen-sorun-kamu-reformu

Acilde bekleyen sorun: Kamu Reformu

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, "sadece Büyükşehir Belediye Başkanı'nı seçelim, O da ilçe belediye başkanlarını seçsin" çıkışını masaya yatırıp, buradan bir komu reformuna gidilmesi gerektiğini ifade etti. Gültekin, çarpıcı bir iddiada daha bulundu ve kaymakamlıklar dahil bütün kurumların ilçe müdürlüklerinin kapatılması gerektiğini söyledi.

bgcde-odul-gecesi

BGC'de ödül gecesi!

Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından geleneksel olarak düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenle aldı. İhlas Haber Ajansı da 2 ödüle layık görüldü.

35-yillik-gelenek

35 yıllık gelenek!

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından yaklaşık 35 yıl önce başlatılan ve günümüze kadar aralıksız her yıl devam ettirilen “BGC Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması”nın ödül töreni, 16 Nisan Salı akşamı yapılacak.

ekohaberden-dijital-yenilik-

Ekohaber'den dijital yenilik

Bursa’da yayın yapan Ekohaber gazetesi, Türkiye’de ilk defa "artırılmış gerçeklik" teknolojisi ile okuyucusuna gazeteyi okumanın yanı sıra dinleyip seyredebilme imkânı sunuyor.

baba-ve-cocuk

Baba ve çocuk

ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuk gelişiminde babanın rolünü kaleme aldı.

bu-adami-kim-korumus

Bu adamı kim korumuş?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında arama kararı bulunan 34 kişiden biri olan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, Bursa KOM ekipleri tarafından bir tekstil firmasında gözaltına alınmıştı.

ak-parti-simdi-ne-yapmali

Ak Parti şimdi ne yapmalı?

KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan, Ak Parti'nin değişik kademelerinde her gün mevzi genişleten ve etrafındaki kaçak gecekondulara yerleşen ama AK Parti ile hiçbir akrabalığı bulunmayan önemli bir kesimin istilasına uğradığını yazdı.

ezan-gercekten-protesto-edildi-mi

Ezan gerçekten protesto edildi mi?

Taksim'de, Saadet Partisi'nin de yer aldığı kalabalığın ezanı protesto ettiği iddiasıyla yayılan haberin doğru olmadığı ortaya çıktı.

mudurden-skandal-hareketler

Müdürden skandal hareketler!

Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Fidan'dan skandal uygulama. Fidan, memur olmasına rağmen Ak Parti'nin seçim çalışmalarına katılmakla kalmıyor, mikrofonu eline alarak tanıtım da yapıyor.