baysaldan-carpici-yazi-yarasalar bugun-gunlerden-yine-yildirim ak-parti-bursada-yaklasan-buyuk-mat yildirimda-fransiz-mezarligi yildirimin-bitmeyen-borc-muhabbeti o-kadarcik-kusur-kadi-kizinda-da-olur-baskan yuksel-baysal-devayi-yazdi sophokles-okuyan-koy-enstitulu-kiz

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, "Anadolu aydınlanmasından korkan yarasalar!" başlığıyla, Köy Enstitüleri’ne ilişkin, çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nde patlak veren ve ucu Yıldırım Belediyesi'ne de dayanan "Almanya'ya adam kaçırma" yöntemiyle ilgili dikkat çeken bir

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de oynanan satranç oyunu ve yaklaşmakta olan büyük "mat" köşesine taşıdı.

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Bursa'nın tarihine ayna tutmaya devam ediyor. Baysal, Yıldırım'daki kimsenin bilmediği Fransız mezarlığını ve Yıldırım'ın terk edilmiş tarihini

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın, ikinci yıl, "icraatın içinden" programını değerlendirdi. Öteden beri tartışılan "Yıldırım

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, CHP İl Başkanı İsmet Karaca'nın, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, yeni bir marka olarak piyasaya sürmek istediği Bursasu ile ilgili eleştirilerini

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, DEVA Partisi Bursa İl Başkanlığı'na yaptığı ziyaretten izlenimlerini, DEVA'nın Mudanya ve Karacabey ilçe yönetim kurulu listelerini köşesine

egesaati.com Yazarı Yüksel Baysal, Türkiye'nin aydınlanmasında öncü rol oynayan fakat sonradan kapatılan Köy Enstitüleri kahramanlarından birini köşesine taşıdı.

baysaldan-carpici-yazi-yarasalar

Baysal'dan çarpıcı yazı: Yarasalar!

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, "Anadolu aydınlanmasından korkan yarasalar!" başlığıyla, Köy Enstitüleri’ne ilişkin, çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

bugun-gunlerden-yine-yildirim

Bugün günlerden yine Yıldırım!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nde patlak veren ve ucu Yıldırım Belediyesi'ne de dayanan "Almanya'ya adam kaçırma" yöntemiyle ilgili dikkat çeken bir yazı ve belgeler paylaştı.

ak-parti-bursada-yaklasan-buyuk-mat

Ak Parti Bursa'da yaklaşan büyük mat!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de oynanan satranç oyunu ve yaklaşmakta olan büyük "mat" köşesine taşıdı.

yildirimda-fransiz-mezarligi

Yıldırım'da Fransız mezarlığı!

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Bursa'nın tarihine ayna tutmaya devam ediyor. Baysal, Yıldırım'daki kimsenin bilmediği Fransız mezarlığını ve Yıldırım'ın terk edilmiş tarihini köşesine taşıdı ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'a bir çağrı yaptı.

yildirimin-bitmeyen-borc-muhabbeti

Yıldırım'ın bitmeyen borç muhabbeti!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın, ikinci yıl, "icraatın içinden" programını değerlendirdi. Öteden beri tartışılan "Yıldırım Belediyesi'nin borcu" konusu yeniden gündeme geldi ve Gültekin bu konuda önceki belediye başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin açıklamalarını köşesine taşıdı.

o-kadarcik-kusur-kadi-kizinda-da-olur-baskan

O kadarcık kusur kadı kızında da olur Başkan!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, CHP İl Başkanı İsmet Karaca'nın, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, yeni bir marka olarak piyasaya sürmek istediği Bursasu ile ilgili eleştirilerini köşesine taşıdı ve "o kadarcık kusur kadı kızında da olur Başkan" dedi.

yuksel-baysal-devayi-yazdi

Yüksel Baysal, DEVA'yı yazdı!

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, DEVA Partisi Bursa İl Başkanlığı'na yaptığı ziyaretten izlenimlerini, DEVA'nın Mudanya ve Karacabey ilçe yönetim kurulu listelerini köşesine taşıdı. Baysal ayrıca, CHP'den ayrılan Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Hareketi'nde yaşan yol ayrımlarını yazdı.

sophokles-okuyan-koy-enstitulu-kiz

Sophokles okuyan Köy Enstitülü kız!

egesaati.com Yazarı Yüksel Baysal, Türkiye'nin aydınlanmasında öncü rol oynayan fakat sonradan kapatılan Köy Enstitüleri kahramanlarından birini köşesine taşıdı.

koltuk-krizi

Koltuk krizi!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, AB temsilcilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyareti esnasında yaşanan "koltuk krizi"nden, Ak Parti Bursa İl Başkanlığı'ndaki oturma düzenini ve bu düzensizliğin bir vicdan krizine dönüşmemesi gerektiğini ifade etti

kanirta-kanirta-bagirta-bagirta-siyaset

Kanırta kanırta, bağırta bağırta siyaset!

Siyasette, "kanırta, kanırta, bağırta, bağırta" tartışması. EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın, "Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz Büyükşehri de alacağız..." sözlerini köşesine taşıdı ve. "Bunları çok mu aradın Reis" diye sordu.

gecekondu-studyoya-tepkiler-artiyor

Gecekondu stüdyoya tepkiler artıyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, tarihi Bursa surları üzerine inşa ettiği gecekondu stüdyoya tepkiler artarak sürüyor.

mudanyayi-bekleyen-kaos

Mudanya’yı bekleyen kaos!

enBursa.cım Yazarı Yüksel Baysal, Mudanya'da, 2003-2013 arasında yapılan bütün plan değişiklikleri iptal edildiğini ve bundan dolayı ilçede evi olan binlerce vatandaşın büyük bir mağduriyet yaşayacağını iddia etti.

rabia-deniz-guven-tazeledi

Rabia Deniz güven tazeledi!

ÇGD Bursa Şubesi'nin 17. Olağan Genel Kurulu Kültürpark İpekiş girişinde bulunan dernek lokalinde gerçekleşti. Pandemi koşulları gözetilerek gerçekleşen genel kurulda Rabia Deniz, güven tazeledi.

ekohaber-26-yasinda

EKOHABER 26. yaşında

Bursa ekonomi gazeteciliğinin amiral gemisi EKOHABER, 26. yılına girdi. 2 Nisan 1996 tarihinde yayın hayatına başlayan “Bursa’nın ekonomi gazetesi” EKOHABER, güçlenen kadrosu ve çağa ayak uyduran yayıncılık anlayışıyla çeyrek asrı geride bıraktı.

iste-incebin-partisinin-bursa-il-baskani

İşte İnce'bin partisinin Bursa il başkanı!

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, CHP'den ayrılarak parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce'nin Bursa'da il başkanı olarak kime görev verdiğini yazdı.

muharrem-incenin-partisine-kimler-katiliyor

Muharrem İnce'nin partisine kimler katılıyor?

Muharrem İnce liderliğinde 23 Nisan'da partileşmesi beklenen Memleket Hareketi'ne Bursa'dan katılacak ilk isimler belli oldu.

kitapsiz-universite

Kitapsız üniversite

KARAR Gazetesi Yazarı Yusuf Ziya Cömert, Türkiye'deki üniversitelerin durumunu ele aldı. Cömert, "Şehir Üniversitesi’nin çok zengin bir dijital arşivi vardı. Kemal Karpat, Taha Toros, Talat Sait Halman, Şerif Mardin gibi yazar ve bilim adamlarının koleksiyonlarını içeren 500 bin belgelik bir arşiv. Devlet geçen Aralık ayında bu arşive erişimi de kapatmış..." diyerek gelinen durumu eleştirdi.

ozgozden-aktasa-bursayi-sevme-ricasi

Özgöz'den Aktaş'a, 'Bursa'yı sevme' ricası!

DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a, "Bursa'yı bu kadar sevme" dedi.

baysaldan-saribala-elestiri

Baysal'dan Sarıbal'a eleştiri!

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal'dan CHP Milletvekili Orhan Sarıbal'a uyarıcı bir eleştiri geldi.

firat-yilmazin-eylem-planini-destekliyorum

Fırat Yılmaz'ın eylem planını destekliyorum!

EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz'ın başlattığı, "Bebek Market" projesini köşesine taşıdı.