rotabursaTV

Adanur'dan çarpıcı açıklama!

07 Eylül 2020 Pazartesi 00:54

adanurdan-carpici-aciklama

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararı kamuoyu gündemindeki yerini korurken, EA Medya Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, konuyla ilgili tüm gerçekleri açıkladı.

Canlı yayında enBursa.com Yazarı Türker Akıncı'nın sorularını yanıtlayan Adanur, Büyükşehir'in yıkım kararı almaya hak ve yetkisi olmadığını söyledi. Bursa'da amacı dışında kullanılan binlerce mekan olduğunu kaydeden Adanur, "Yaşadıklarımız benim için şeref madalyası. Demek ki burada gerçekten doğru bir iş yapılıyor." dedi.

EA Medya ve Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Canlı yayında enBursa.com Yazarı Türker Akıncı'nın sorularını yanıtlayan Adanur'un açıklamaları şöyle:

'ENBURSA'NIN BURADA OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR'

"Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yıkım kararı aldığı ofis kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle 2015 yılında yapıldı. 2017 yılında sözleşme süresi uzatıldı. Süre ekim ayı sonunda bitiyor. Geçici olarak enBursa.com burada yayına başladı. Açılışımıza çok sayıda siyasetçi, AK Partili milletvekilleri, belediye başkanları da katıldı. Ben de AK Partili'yim. enBursa'nın burada olduğu herkes tarafından biliniyor."

'SADECE İŞİMİZİ YAPTIK'

"Yanlış varsa eleştiriyoruz. İşimizi yaptık. Ağır eleştiriler de değil bunlar. Toplumsal konular. Tabii her şeyi burada konuşmayacağım. Ben de AK Parti üyesiyim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönül vermiş biriyim."

'BÖYLE BİR KARAR ALMA YETKİSİ YOK'

"1 Eylül'de yıkım kararını öğrendik. 2 Eylül'de elektrikleri kestiler. Büyükşehir'in yazısıyla... Büyükşehir Encümeninin böyle bir yıkım kararı alma yetkisi yok. Bazı Encümen üyeleri de daha sonra bizzat arayarak özür dilediler."

'BURSA'DA AMACI DIŞINDA KULLANILAN O KADAR ÇOK YER VAR Kİ'

"Ben elbette partime zarar verecek değilim. Ancak bu konuyu yargıya taşıyacağım. Bir işletmenin elektriğinin kesilmesi demek, hayatın durması demek. 24 saat bizim burada elektriğe ihtiyacımız var. Satış ofisi olsa sorun yok, medya olarak kullanıyorsun, diyor. Bursa'da amacı dışında kullanılan birçok yer var. Çarşamba'ya, Görükle'ye bakmaları lazım. Bursa'da amacı dışında kullanılan o kadar çok yer var ki..."

'BİN 200 KAÇAK YAPIYLA İLGİLİ NE YAPILDI?'

"Burada bu ofiste çalışanlardan Alinur Bey'e oy verenler var. Bu insanların yaşadığı hayal kırıklığını düşünsenize... Konteyner diyerek sözde aşağılıyorlar. Burası konteyner değil. Kaldı ki ben konteyner'ların ne olduğunu çok iyi bilirim. Ben yıllarca konteyner'larda yatıp kalktım. Burası kaçak yapı da değil. Ekim sonuna kadar sözleşmesi olan bir yer. Ben Alinur Başkan'a sadece 2019'da Bursa'da yapılan bin 200 aşkın kaçak yapının listesini verdim. Acaba bunlarla ilgili ne yaptılar. Vicdanlarına nasıl sığdırdılar bu kararı? 31 Ekim'e kadar beklenmemesinin nedeni ne? enBursa.com ne yaptı, burada çalışan insanlar ne yaptı?"

YAŞADIKLARIMIZ ŞEREF MADALYASI'

"Yargı yürütmeyi durdurma kararı aldı. O kadar adaletsiz bir durum vardı ki yargı kısa sürede kararını verdi. Yaşadıklarımız benim için şeref madalyası. Demek ki burada gerçekten doğru bir iş yapılıyor."

'İYİ NİYETLİ OLDUĞUNA İNANMIYORUM'

"Sayın Başkan'ın iyi niyetli olduğuna inanmıyorum. Benim babam bu partiye yıllarca hizmet etti. Benden, enBursa'dan utanmıyorsan babamdan utanırdın. Yaptıklarının yargı önünde hesabını verecekler. Ben burada her şeyi anlatacak da değilim. Belgeleri bilgileri yargıya teslim edeceğim, suç duyurusunda bulunacağım."

'HANGİ YÜZLE GELECEKLER'

"AK Parti içinde üst düzeyde olan çok sayıda kişi var. Bu ofisle iş yapan, gelen giden birçok kişi var. Hiçbiri 'bu yanlış' demiyor. Yarın hangi yüzle bizim yanımıza gelecekler. Bu ofise çay içmeye, yemek yemeye, iş yapmaya geldiniz, geleceksiniz."

'BİZİM KIYMETLİ VAKTİMİZİ ALMASINLAR'

"Biz sadece işimizi yapmak istiyoruz. Bursa için ülkemiz için çok güzel projelerimiz var. Biz bu projeleri konuşmak isteriz. Bizim vaktimiz kıymetli. Bizim kıymetli vaktimizi boş işlerle çalmasınlar. Sadece bunu istiyoruz."

 

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bay Salman, Reis'i dinledin mi?

bay-salman-reisi-dinledin-mi EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başkanları toplantısında söylediklerini Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur

Bakan Soylu'ya önemli çağrı!

bakan-soyluya-onemli-cagri EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Emniyet ve MİT'in ortaklaşa yürüttüğü soruşturma sonrası 58 mülki idare amirinin FETÖ soruşturması kapsamında görevden el çektirilmesi üzerine "hala FETÖ'cü

Adanur'dan çarpıcı açıklama!

adanurdan-carpici-aciklama Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararı kamuoyu gündemindeki yerini korurken, EA Medya Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, konuyla ilgili tüm gerçekleri açıkladı.

Erdoğan, Hikmet Şahin'e neden kızdı?

erdogan-hikmet-sahine-neden-kizdi Ak Parti Bursa İl Eski Başkanı Sedat Yalçın, Cumhurbaşkanı (O zaman Başbakandı) Recep Tayyip Erdoğan'ın, zamanın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'e bir konuda kızdığını açıkladı.

Bursa'nın Londra'dan neyi eksik?

bursanin-londradan-neyi-eksik Gazeteci Mustafa Gültekin, imara açılması gündemde olan Yunuseli Havaalanı için çarpıcı bir öneride bulundu ve şehrin bütün dinamiklerini el ele vermeleri için çağrı yaptı.

EKOHABER Yayın grubu oluyor!

ekohaber-yayin-grubu-oluyor “Bursa’nın ekonomi gazetesi” sloganıyla 25 yıldır yayın hayatını sürdüren EKOHABER gazetesinde yeni dönem başladı.