Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

Ak Parti'de büyük değişim beklentisi!

10 Kasım 2018 Cumartesi 21:32

ak-partide-buyuk-degisim-beklentisi

Ak Parti Bursa'da hangi belediye başkanları değişecek, hangileri yerlerini koruyacak? Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Ak Parti'de üst düzey bir isme dayandırdığı haberinde Ak Parti Bursa'da üç belediye başkanının devam edeceğini, diğerlerinin değişeceğini iddia etti.


İŞTE BAYSAL'IN O YAZISI

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde üst düzey görev yapan bir dostla konuşurken şu analizi yaptı:

"Milletvekillerinin yüzde 70 değişti. Belediye başkanlıklarında da aşağı yukarı bu oranda bir değişim olacağını söyleyebilirim."

Peki, bu oran Bursa için de geçerli mi?

Galiba evet!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çok büyük bir olasılıkla görevine devam edecek.

Evet, karşısında güçlü adaylar var ama Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Alinur Aktaş'ı değiştirmesi için ortada bir gerekçe yok.

Dağınık, ne yaptığı belli olmayan Büyükşehir yönetimini derledi, toparladı, düzene koydu.

Ayağını yere sağlam bastıktan sonra da esas icraatlarına geçebilecek.

Yerinde kalması düşünülen ikinci isim Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali...

Birinci dönemi genel söylemler ve de projelerle geçiren Edebali'ye başladığı işleri bitirmesi şansı tanınacak gibi görünüyor.

Yeri garanti olan bir başka isim Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan...

Keza, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık da devam edecekler arasında sayılıyor.

Değişebileceği konuşulan isimler de şöyle...

Osmangazi'de çok önemli işlerine altına imza atan, yaptığı Panorama müzesiyle hizmetlerini taçlandıran Mustafa Dündar, gidecekler arasında sayılıyor.

Ki, ben buna çok ihtimal vermek istemiyorum.

Hele Mustafa Bozbey CHP'den Bursa Büyükşehir adayı yapılırsa, Balkan göçmenlerini küstürmemek için AK Parti, göçmen kökenli bir aday yapmak zorunda kalabilir.

Burada da kendini kanıtlamış olan Mustafa Dündar ismi öne çıkıyor.

Değişecek denilen ilçeler arasında Kestel Yener Acar, Mustafakemalpaşa Sadi Kurtulan, Gemlik Refik Yılmaz, Büyükorhan Hasan Taş ve Orhaneli İrfan Tatlıoğlu'un isimleri sayılıyor.

İznik Osman Sargın, Orhangazi Neşet Çağlayan, Yenişehir Süleyman Çelik de değişme ihtimali olanlar arasında...

Burada AK Parti eski İl Başkanı Sedat Yalçın için bir parantez açayım.

Yaptığı çok özel projelerle Bursa'nın vizyonunu 22. Yüzyıla taşımayı amaçlayan Yalçın'ın Büyükşehir'de değil de Osmangazi için şansı olabileceğini söyleyenler oldukça fazla...

Bu yazdıklarım elbette duyum, kulis, bazıları Ankara, bazıları Bursa kaynaklı bilgiler...

Sonucu çok yakında birlikte göreceğiz!


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu yorumlar gaz alma

    Misafir Kardeşim mustafa eğer ismail hakkı edebali görevde durursa ak partinin oy kaybedeceğini düşünüyorum yildirima özellikle mollaarapa hiç bi hizmeti olmamıştır bunu halkın içinden biri olarak söylüyorum 10 Kasım 2018 21:49

DİĞER HABERLER

Ezan gerçekten protesto edildi mi?

ezan-gercekten-protesto-edildi-mi Taksim'de, Saadet Partisi'nin de yer aldığı kalabalığın ezanı protesto ettiği iddiasıyla yayılan haberin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Müdürden skandal hareketler!

mudurden-skandal-hareketler Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Fidan'dan skandal uygulama. Fidan, memur olmasına rağmen Ak Parti'nin seçim çalışmalarına katılmakla kalmıyor, mikrofonu eline alarak

Beka sorunumuz var mı?

beka-sorunumuz-var-mi 31 Mart yerel seçimlerinin belki de öne çıkan en belirgin konusu, "beka" meselesidir. Siyasi gündemin neredeyse birinci maddesi olarak tartışılmaya devam eden "beka" meselesinde sokaktaki insandan

Tabanvayla seçmene ulaşan aday!

tabanvayla-secmene-ulasan-aday Yıldırım'ın renkli siyasetçisi Ayhan Özbek, 31 Mart seçimleri için Büyük Birlik Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı oldu. Özbek'in adaylığıyla birlikte, çok tartışılan "2009'daki seçimlerde

Ak Parti'yi Ak Partililer bitiriyor!

ak-partiyi-ak-partililer-bitiriyor ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti içerisindeki yaşanan krizi ve siyasi açmazları gündeme getirip, Ak Parti'yi Ak Partililerin bitirdiği tezini ortaya attı.

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.