Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

Arınç siyasete geri dönüyor!

08 Kasım 2017 Çarşamba 12:33

arinc-siyasete-geri-donuyor

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bülent Arınç'ın yeniden siyaset sahnesine geri döneceğini iddia etti. Baysal, bu dön dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stratejik bir siyasi hamlesi olarak yorumladı.


İŞTE BAYSAL'IN O YAZISI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adeta usta bir satranç oyuncusu gibi taşları diziyor, geleceği hesaplayarak hamleler yapıyor. 

Damadı üzerinden FETÖ ile iltisaklı olduğu iddiaları basına yansıyan Bülent Arınç, yeniden siyaset sahnesine dönüyor. 

Mehmet Metiner’in şu sözlerine rağmen: 

“Seni de 81 ilden kripto FETÖ’cüdür, fitnecilik yapıyor diye şikâyet ediyorlardı. Nasıl biri olduğun görüldü. Haklıymışlar!” 

***** 

İlk işaret cami açılışında geldi. 

27 Ekim günü, yani Ankara’nın Melih Gökçek’ten kurtulduğu gün, gerçekleştirilen cami açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç’ı yanına oturttu. 

Bununla da yetinmedi kürsüden şunları söyledi: 

“Özellikle burada böyle bir hanımefendinin isminin bu camimize verilmiş olması ki isim babası da Bülent Arınç Bey’dir, teşekkür ederim, böyle bir isimle tarihimize vefa borcumuzu da bir nebze ödemiş olacağız.”  

**** 

Bu açılış sırasında bir başka şey daha oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Partinin kurucusu olarak her zaman partide söz sahibi olacaksınız” diyerek eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a adeta iadeiitibar yaptı. 

***** 

Aynı akşam Kanal D’ye çıktı Bülent Arınç… 

Üzerindeki ambargo kalktı, Doğan medyası hemen ona mikrofon uzattı. 

***** 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bülent Arınç’ı yeniden siyaset sahnesine sürmesinin ana nedeni özellikle önümüzdeki süreçte ortaya çıkabilecek Abdullah Gül hareketine karşı önlem almak istemesidir. 

Süleyman Demirel’i izleyerek söylersem, “Vaaa mı bunun başka izah tarzı?”


YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ezan gerçekten protesto edildi mi?

ezan-gercekten-protesto-edildi-mi Taksim'de, Saadet Partisi'nin de yer aldığı kalabalığın ezanı protesto ettiği iddiasıyla yayılan haberin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Müdürden skandal hareketler!

mudurden-skandal-hareketler Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Fidan'dan skandal uygulama. Fidan, memur olmasına rağmen Ak Parti'nin seçim çalışmalarına katılmakla kalmıyor, mikrofonu eline alarak

Beka sorunumuz var mı?

beka-sorunumuz-var-mi 31 Mart yerel seçimlerinin belki de öne çıkan en belirgin konusu, "beka" meselesidir. Siyasi gündemin neredeyse birinci maddesi olarak tartışılmaya devam eden "beka" meselesinde sokaktaki insandan

Tabanvayla seçmene ulaşan aday!

tabanvayla-secmene-ulasan-aday Yıldırım'ın renkli siyasetçisi Ayhan Özbek, 31 Mart seçimleri için Büyük Birlik Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı oldu. Özbek'in adaylığıyla birlikte, çok tartışılan "2009'daki seçimlerde

Ak Parti'yi Ak Partililer bitiriyor!

ak-partiyi-ak-partililer-bitiriyor ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti içerisindeki yaşanan krizi ve siyasi açmazları gündeme getirip, Ak Parti'yi Ak Partililerin bitirdiği tezini ortaya attı.

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.