26 Eylül 2018 Çarşamba
ÇOCUKLU CAFE

Arınç siyasete geri dönüyor!

08 Kasım 2017 Çarşamba 12:33

arinc-siyasete-geri-donuyor

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bülent Arınç'ın yeniden siyaset sahnesine geri döneceğini iddia etti. Baysal, bu dön dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stratejik bir siyasi hamlesi olarak yorumladı.


İŞTE BAYSAL'IN O YAZISI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adeta usta bir satranç oyuncusu gibi taşları diziyor, geleceği hesaplayarak hamleler yapıyor. 

Damadı üzerinden FETÖ ile iltisaklı olduğu iddiaları basına yansıyan Bülent Arınç, yeniden siyaset sahnesine dönüyor. 

Mehmet Metiner’in şu sözlerine rağmen: 

“Seni de 81 ilden kripto FETÖ’cüdür, fitnecilik yapıyor diye şikâyet ediyorlardı. Nasıl biri olduğun görüldü. Haklıymışlar!” 

***** 

İlk işaret cami açılışında geldi. 

27 Ekim günü, yani Ankara’nın Melih Gökçek’ten kurtulduğu gün, gerçekleştirilen cami açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç’ı yanına oturttu. 

Bununla da yetinmedi kürsüden şunları söyledi: 

“Özellikle burada böyle bir hanımefendinin isminin bu camimize verilmiş olması ki isim babası da Bülent Arınç Bey’dir, teşekkür ederim, böyle bir isimle tarihimize vefa borcumuzu da bir nebze ödemiş olacağız.”  

**** 

Bu açılış sırasında bir başka şey daha oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Partinin kurucusu olarak her zaman partide söz sahibi olacaksınız” diyerek eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a adeta iadeiitibar yaptı. 

***** 

Aynı akşam Kanal D’ye çıktı Bülent Arınç… 

Üzerindeki ambargo kalktı, Doğan medyası hemen ona mikrofon uzattı. 

***** 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bülent Arınç’ı yeniden siyaset sahnesine sürmesinin ana nedeni özellikle önümüzdeki süreçte ortaya çıkabilecek Abdullah Gül hareketine karşı önlem almak istemesidir. 

Süleyman Demirel’i izleyerek söylersem, “Vaaa mı bunun başka izah tarzı?”


YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Dosya Etik Kurul'a sunuldu!

dosya-etik-kurula-sunuldu Bursa’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Kamu Görevlileri Etik Kurulu toplantısında Kurul Başkanı Köksal Toptan’a, Bursa'da bir süredir gündemde olan ve kurumlardan "şantaj" yoluyla ilan/reklam istediği

Çocuklarda küfürlü konuşma!

cocuklarda-kufurlu-konusma ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, Çocukların neden küfürlü ve argo konuşa eğilimde olduğunu ve bunun çözüm yollarını masaya yatırdı.

Akşener, CHP'nin İstanbul adayı mı?

aksener-chpnin-istanbul-adayi-mi Cumhuriyet Halk Partisi, yaklaşan yerel seçimler için hazırlıklarını sürdürürken, kazanmak için önemli çalışmalar yürüttüğü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için hangi ismi aday

MHP'den İYİ Partili Ülkücülere çağrı!

mhpden-iyi-partili-ulkuculere-cagri Ak Parti ile MHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapması kesinleşti. Parti tabanlarında ittifakın ayrıntıları konuşulmaya başlandı. Yapılacak ittifakın Bursa'ya yansıması ne olacak? MHP, hangi ilçelerde Ak

Siyasetçiden gazeteciye cevap!

siyasetciden-gazeteciye-cevap Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Kayhan Kaymaz'ı, kendileri hakkında yazdığı bir yazıdan dolayı, yine basına gönderdiği bir açıklamayla eleştirdi

BGC'den önemli karar!

bgcden-onemli-karar Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu toplantısına konuk oldu. Toplantıda, son dönemde bazı gazeteci görünümündeki şantajcıların sektörde boy