rotabursaTV

Bakan Soylu'ya önemli çağrı!

12 Eylül 2020 Cumartesi 16:47

bakan-soyluya-onemli-cagri

EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Emniyet ve MİT'in ortaklaşa yürüttüğü soruşturma sonrası 58 mülki idare amirinin FETÖ soruşturması kapsamında görevden el çektirilmesi üzerine "hala FETÖ'cü kaymakam var da FETÖ'cü belediye başkanı yok mu?" diye sorarak İçişleri Bakanlığı'na bir çağrıda bulundu.

Gültekin, bugünkü yazısında yaptığı çağrıda, "Biraz daha ince eleyip sık dokusanız da, tıpkı bugüne kadar gizlenmeyi başarmış kaymakamlar gibi maklubeye kaşık sallamış, 15 Temmuz gecesi "beklemekte fayda var" kurnazlığıyla kimin kazanacağını beklemiş olan belediye başkanlarını da ortaya çıkarmalısınız. Onlara da görevden el çektirmelisiniz. Aksi halde bu mücadelenin bir ayağı eksik kalır. Adalet yerini bulmaz. Vicdanlar yaralanır. Kendileri kazanır ama Ak Parti kaybeder. Nihayet ülke kaybeder." İfadelerini kullandı.

İŞTE GÜLTEKİN'İN O YAZISI

İçişleri Bakanlığı,
Emniyet ve MİT'in ortaklaşa yürüttüğü soruşturma sonrası 31'i kaymakam, 17'si vali yardımcısı, 9'u hukuk müşaviri ve 1 tanesi de mülkiye müfettişi  olmak üzere toplam 58 mülki idare amirini FETÖ soruşturması kapsamında görevden el çektirildi.

Yapılan bu operasyon,
15 Temmuz'da maruz kaldığımız hainliğin boyutlarını bir kez daha gözler önüne sererken, FETÖ'cülerin hepsinin sökülüp atılamadığının dolayısıyla kahredici tehlikenin tamamen bitmediğinin bir göstergesi olması bakımından çok ama çok önemli.

Bu konuda,
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sarsılmaz kararlılığı, bakanlığın, MİT'in ve emniyetin titiz çalışması olmasa yüzlerce mülki amir hala bu ülkenin en yetkili, etkili makamlarını işgal ediyor olacaklar ki; belki hala henüz tespit edilemeyenler o koltuklarda oturmaya devam ediyordur bile.

Fakat bu mücadele,
Sonuna kadar devam edecek. Etmeli. Sadece FETÖ değil tabi, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kast etmeye, huzur ve güveni bozmaya yeltenen bütün terör örgütleri tamamen temizleninceye kadar yılmadan, usanmadan bu mücadele sürecek. Ve eminiz ki; mücadele sürdükçe ülkemiz terörden temizlenecek, temizlendikçe de güçlenecek. Bu mücadelenin siyasi değil bir devlet meselesi olarak görülmesi ve herkesin/kesimin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlı duruşuna omuz vermesi, milletin selameti için devletin ve hükümetin yanında saf tutması gerekiyor.

Ancak burada,
En büyük sorumluluğun ve görevin hükümette, Ak Parti'de ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'da olduğunun altını özellikle çizmek isterim. Aslında bu görev ve sorumluluğun altını daha önce de çok defa çizmiştim. Sanırım bu hatırlatmaya en iyi örnek, 1 Ağustos 2017 tarihinde kaleme aldığım, "Mümin bir delikten iki kez ısırılmaz" başlıklı yazım olsa gerek. Biraz uzun olacak ama meselenin ehemmiyetine istinaden gelin önce bu yazıya bir göz atalım.

Ak Parti'nin,
Bursa'da başlayan kongre süreci kapsamında, üç yıl önceki bu içten ikazımızı yineleyerek yeniden başa/başlığa dönelim ve titiz çalışmalar sonucu görevden el çektirilen kaymakamlar özelinde, hala FETÖ'cü kaymakam var da FETÖ'cü belediye başkanı yok mu? Sorusunu soralım.

Siz olmadığına inanıyor musunuz?
Ben inanmıyorum. Nitekim, bunca temizliğe rağmen maklubeye kaşık sallamış ama bir çeşit kendini gizlemeyi başarmış, kaymakamların, vali yardımcılarının olduğu bir ortamda, maklubeye kaşık sallayan ve yine bir çeşit kendini gizlemeyi başaran ve haliyle hala koltuk işgal eden belediye başkanlarının olmadığını düşünmek saflık olmaz mı?

SON SÖZ:
Mesela, 15 Temmuz gecesi, canını ortaya koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "meydanlara çıkın" çağrısına ve binlerce insanın gözyaşlarıyla sokaklara akın etmesine rağmen, hala dışarı çıkıp çıkmama konusunda tereddüt yaşayan, "beklemekte fayda var" kurnazlığıyla safını seçmemiş fakat sonraki süreçte, yukarıdaki uzun ikazımızda da belirttiğimiz gibi yine tarikat, cemaat, STK referansıyla aday yapılmış belediye başkanları olamaz mı? Vardır muhakkak. İçişleri Bakanı'na çağrımdır. Biraz daha ince eleyip sık dokusanız da, tıpkı bugüne kadar gizlenmeyi başarmış kaymakamlar gibi maklubeye kaşık sallamış, 15 Temmuz gecesi "beklemekte fayda var" kurnazlığıyla kimin kazanacağını beklemiş olan belediye başkanlarını da ortaya çıkarmalısınız. Onlara da görevden el çektirmelisiniz. Aksi halde bu mücadelenin bir ayağı eksik kalır. Adalet yerini bulmaz. Vicdanlar yaralanwww.enbursa.com/yazarlar/mustafa-gultekin-45/maklubeye-kasik-sallayan-kaymakam-var-da-belediye-baskani-yok-mu-10259.htmlır. Kendileri kazanır ama Ak Parti kaybeder. Nihayet ülke kaybeder.

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bay Salman, Reis'i dinledin mi?

bay-salman-reisi-dinledin-mi EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başkanları toplantısında söylediklerini Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur

Bakan Soylu'ya önemli çağrı!

bakan-soyluya-onemli-cagri EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Emniyet ve MİT'in ortaklaşa yürüttüğü soruşturma sonrası 58 mülki idare amirinin FETÖ soruşturması kapsamında görevden el çektirilmesi üzerine "hala FETÖ'cü

Adanur'dan çarpıcı açıklama!

adanurdan-carpici-aciklama Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararı kamuoyu gündemindeki yerini korurken, EA Medya Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, konuyla ilgili tüm gerçekleri açıkladı.

Erdoğan, Hikmet Şahin'e neden kızdı?

erdogan-hikmet-sahine-neden-kizdi Ak Parti Bursa İl Eski Başkanı Sedat Yalçın, Cumhurbaşkanı (O zaman Başbakandı) Recep Tayyip Erdoğan'ın, zamanın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'e bir konuda kızdığını açıkladı.

Bursa'nın Londra'dan neyi eksik?

bursanin-londradan-neyi-eksik Gazeteci Mustafa Gültekin, imara açılması gündemde olan Yunuseli Havaalanı için çarpıcı bir öneride bulundu ve şehrin bütün dinamiklerini el ele vermeleri için çağrı yaptı.

EKOHABER Yayın grubu oluyor!

ekohaber-yayin-grubu-oluyor “Bursa’nın ekonomi gazetesi” sloganıyla 25 yıldır yayın hayatını sürdüren EKOHABER gazetesinde yeni dönem başladı.