Süper Timsah

Beka sorunumuz var mı?

07 Mart 2019 Perşembe 00:05

beka-sorunumuz-var-mi

31 Mart yerel seçimlerinin belki de öne çıkan en belirgin konusu, "beka" meselesidir. Siyasi gündemin neredeyse birinci maddesi olarak tartışılmaya devam eden "beka" meselesinde sokaktaki insandan yazar-çizerine kadar farklı yorumlar geliyor.

KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan da "beka" konusunu gündeme taşıdı. Ocak'tan, çarpıcı bir noktaya temas ederek Türkiye'nin gerçekten bir "beka" sorunu olduğunu dile getirdi.

İŞTE OCAKTAN'IN O YAZISI

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana, neredeyse her dönemde devletin ve siyasal iktidarların ihtiyaçlarına bağlı olarak memleketin bir “beka sorunu” olduğu farklı tonlarda seslendirilmiş ve belli sürelerle gündemde tutulmuştur. İhtiyaca göre devreye sokulan ‘beka’ meselesi zaman zaman işe yaramakla birlikte, çoğu kez ne gündeme getirenlere ne de memlekete bir hayrı dokunmuştur.

Ama hemen belirtmek gerekiyor ki gerek Çanakkale, gerekse Kurtuluş Savaşı günlerinde bu ülkenin bir beka meselesi olmuş ve millet de gereğini yapmıştır. Bir ülkenin var oluş mücadelesi verdiği günlerde ‘beka’ meselesi hayati bir öneme sahiptir, ama beka meselesi sadece vatan topraklarını savunmaktan ibaret değildir.


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Reform iletişim kazasına uğramasın!

reform-iletisim-kazasina-ugramasin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, yeni eğitim sistemine dair açıklamaları yeteri kadar anlaşılmamış olacak ki; sistem milyonlarca öğrenci, öğretmen ve velileri ilgilendiriyor olmasına rağmen hak

CHP Bursa'da yarış erken başladı!

chp-bursada-yaris-erken-basladi Yerel seçimlerde Bursa'da aradığını bulamayan Cumhuriyet Halk Partisi'nde kazan kaynamaya başladı. İl Başkanlığı için adı geçenler, kimlerin kimi destekleyeceği konuları parti kulislerini

Gazeteciler 'imdat' çağrısı yaptı!

gazeteciler-imdat-cagrisi-yapti Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun toplantısında basının sıkıntıları masaya yatırılırken, özellikle Anadolu medyasının dayanma gücünün kalmadığına vurgu yapıldı.

Ak Part'deki FETÖ'cü vekil kim?

ak-partdeki-fetocu-vekil-kim Ak Parti Bursa eski milletvekili ve KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan, gündemi sarsacak bir yazı kaleme aldı. Ocaktan, Ak Parti içerisinde ve Ak Parti'yi en üst mercilerde temsil eden bir vekilin "halis mulis

Gözyaşlarıyla dinlediğim olay!

gozyaslariyla-dinledigim-olay Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, gözyaşlarıyla dinlediği bir olayı köşesine aktardı. Baysal, Ankara'da görevli olduğu zamanlarda da bu türden olaylarla sıkça karşılaştığının altını

Babacan'la ilgili bomba kulis!

babacanla-ilgili-bomba-kulis 31 Mart seçimleri öncesinde siyaset gündeminin en çok konuşulan konularından birisi de eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın yeni parti kurup siyasete döneceği iddialarıydı.