ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

Bozbey Büyükşehir'e mi aday olacak?

07 Nisan 2018 Cumartesi 13:38

bozbey-buyuksehire-mi-aday-olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa'da iki ilçe belediye başkan adayını belirledi. Adaylar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecekler.

Konuyu bugün köşesine taşıyan Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile ilgili de önemli bilgiler aktardı.

İŞTE ÖZDAL'IN O YAZISI

Kuşkusuz CHP Bursa'da gözler Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'de.Ve hiç süphe yok ki CHP Büyükşehir seçiminde en fazla oyu Mustafa Bozbey'le alabilir, hatta Bozbey'le seçime ortak olabilir. Ancak Bozbey kararını vermiş değil.Ne var ki dün adaylığıyla ilgili konuştuğumuzda ilginç şeyler söyledi.Henüz kararını vermediğini ilk kez söylemiyor Bozbey ama “CHP içinde bir grup, artık yeter Mustafa Bozbey hiçbir yere aday olmasın dediklerini  duyuyorum” sözleri dikkat çekici.Bozbey'in tam olarak söylediği şunlar:“CHP'de bir grup Büyükşehir'e aday olmamı istiyor. Bir grup ise belediye başkanlığını bırakmamı istiyor. Ancak Nilüferliler benim Nilüfer'de devam etmemi istiyor. Evet Büyükşehir adayı olursam, oyları arttırabilirim ama bir de mevzimizi kaybetme riski var.”Yani Bozbey diyor ki, Büyükşehir adayı olursam CHP'nin Nilüfer'i kaybetme olasılığı söz konusu.İşte bu nedenle adaylığa çok temkinli yaklaşıyor Bozbey.Ancak Bozbey'in sözlerinden sanki Nilüfer'den aday olma eğiliminin ağır bastığı izlenimi edindim.Zaten yakın çevresi de Bozbey'in bir kez daha Nilüfer'e aday olmayı düşündüğünü söylüyor.Ancak Bozbey, yine de 3 ihtimalin de olabileceğini ifade ediyor:-Büyükşehir adaylığı.-Nilüfer adaylığı.-Aday olmamak. “Erken kalkan yol alır”Bana çok gerçekçi gelmiyor ama Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa'da 8 belediye kazanabilecek güçte olduklarını söylüyor.Bu nedenle erken aday belirleme yönteminin son derece isabetli olduğunu belirtiyor.“Erken kalkan yol alır” diyen Bozbey, “Bursa büyüdü. Köyler de (mahalleler) artık işin içinde. Mesela Mustafakemalpaşa'da 110 köy var. Bu köylere en az 2 tur yapmanız gerekir ki, seçmen sizi tanısın. Bu nedenle uzun bir propaganda süreci gerekiyor. Adayları erken belirleyip iddialı olabiliriz” sözleriyle yerel seçimdeki yol haritalarının doğru olduğunu belirtiyor. 


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Has Bursalı

    Misafir Bozbey İYİ PARTİ’ye geçsin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı garanti! 07 Nisan 2018 16:23

DİĞER HABERLER

Habertürk yazılı basından

haberturk-yazili-basindan- Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, bugün idaresinde bulunan Habertürk gazetesi çalışanlarına bir mail göndererek yazılı yayın hayatlarına veda edeceklerini açıkladı.

Çocuklarda 'Çalma' davranışı!

cocuklarda-calma-davranisi ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, gelişim çağındaki çocukların davranışlarına dair önemli konuları masaya yatırmaya devam ediyor. Irmak, Çocuklardaki 'çalma' davranışlarına dair önemli bilgiler

100'e yakın gazeteci katılacak!

100e-yakin-gazeteci-katilacak Anadolu Spor Gazetecileri tarafından düzenlenen '1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi' 2-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştiriliyor. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür

Bozbey Büyükşehir'e mi aday olacak?

bozbey-buyuksehire-mi-aday-olacak Cumhuriyet Halk Partisi Bursa'da iki ilçe belediye başkan adayını belirledi. Adaylar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecekler.

Doğanbey'de flaş gelişme!

doganbeyde-flas-gelisme Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı'nına Doğanbey ile Yunuseli

Gündem İsmail Hakkı Edebali

gundem-ismail-hakki-edebali Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 4. hizmet yılında medyanın karşısına geçti ve yaptıklarını anlattı. Başkan Edebali ile ilgili köşe yazarları ne yazdı?