Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

Bozbey Büyükşehir'e mi aday olacak?

07 Nisan 2018 Cumartesi 13:38

bozbey-buyuksehire-mi-aday-olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa'da iki ilçe belediye başkan adayını belirledi. Adaylar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecekler.

Konuyu bugün köşesine taşıyan Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile ilgili de önemli bilgiler aktardı.

İŞTE ÖZDAL'IN O YAZISI

Kuşkusuz CHP Bursa'da gözler Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'de.Ve hiç süphe yok ki CHP Büyükşehir seçiminde en fazla oyu Mustafa Bozbey'le alabilir, hatta Bozbey'le seçime ortak olabilir. Ancak Bozbey kararını vermiş değil.Ne var ki dün adaylığıyla ilgili konuştuğumuzda ilginç şeyler söyledi.Henüz kararını vermediğini ilk kez söylemiyor Bozbey ama “CHP içinde bir grup, artık yeter Mustafa Bozbey hiçbir yere aday olmasın dediklerini  duyuyorum” sözleri dikkat çekici.Bozbey'in tam olarak söylediği şunlar:“CHP'de bir grup Büyükşehir'e aday olmamı istiyor. Bir grup ise belediye başkanlığını bırakmamı istiyor. Ancak Nilüferliler benim Nilüfer'de devam etmemi istiyor. Evet Büyükşehir adayı olursam, oyları arttırabilirim ama bir de mevzimizi kaybetme riski var.”Yani Bozbey diyor ki, Büyükşehir adayı olursam CHP'nin Nilüfer'i kaybetme olasılığı söz konusu.İşte bu nedenle adaylığa çok temkinli yaklaşıyor Bozbey.Ancak Bozbey'in sözlerinden sanki Nilüfer'den aday olma eğiliminin ağır bastığı izlenimi edindim.Zaten yakın çevresi de Bozbey'in bir kez daha Nilüfer'e aday olmayı düşündüğünü söylüyor.Ancak Bozbey, yine de 3 ihtimalin de olabileceğini ifade ediyor:-Büyükşehir adaylığı.-Nilüfer adaylığı.-Aday olmamak. “Erken kalkan yol alır”Bana çok gerçekçi gelmiyor ama Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa'da 8 belediye kazanabilecek güçte olduklarını söylüyor.Bu nedenle erken aday belirleme yönteminin son derece isabetli olduğunu belirtiyor.“Erken kalkan yol alır” diyen Bozbey, “Bursa büyüdü. Köyler de (mahalleler) artık işin içinde. Mesela Mustafakemalpaşa'da 110 köy var. Bu köylere en az 2 tur yapmanız gerekir ki, seçmen sizi tanısın. Bu nedenle uzun bir propaganda süreci gerekiyor. Adayları erken belirleyip iddialı olabiliriz” sözleriyle yerel seçimdeki yol haritalarının doğru olduğunu belirtiyor. 


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Has Bursalı

    Misafir Bozbey İYİ PARTİ’ye geçsin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı garanti! 07 Nisan 2018 16:23

DİĞER HABERLER

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.

Beni heyecanlandıran festival!

beni-heyecanlandiran-festival ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Nilüfer Belediyesi'nin, bu sene 7. düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali"ne dair çarpıcı anekdotlar aktardı.

Kayaaltı: İtina ile evliya yapıyorlar!

kayaalti-itina-ile-evliya-yapiyorlar Bursa'nın sokaklarında, otobüs duraklarında bir süredir, "Tek Bir Dilekle Evliya Olmak ve İki Cihan Saadetini Ulaşmak." Yazılı afişler herkesin dikkatini çekiyor.

Yeni Marmara 7 yaşında!

yeni-marmara-7-yasinda Bursa’da Yeni Marmara gazetesinin 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gazetenin manevi kurucusu Orhan Altınöz’ü anma ve On Medya Dijital Platformu tanıtım gecesi düzenlendi.

Yanlış bilgi ile doğru iş olmaz!

yanlis-bilgi-ile-dogru-is-olmaz Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesinin yankıları sürerken, neden yeniden aday yapılmadığına dair çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Saadet'in Bursa adayları netleşiyor

saadetin-bursa-adaylari-netlesiyor Saadet Partisi'nin Bursa adayları netleşmeye başladı.