Süper Timsah

Bursa ovasına bir hançer daha!

05 Temmuz 2019 Cuma 10:27

bursa-ovasina-bir-hancer-daha

Osmangazi Belediye Meclisi, geçen günlerde çok önemli bir karara imza attı. Bursa'nın gözde yerleşim yeri Nilüferköy'de oto yan sanayi tesislerinin kurulmasının önünü açtı.

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Osmangazi Belediyesi'nin, Bursa'nın gözde yerleşim yeri Nilüferköy'de oto yan sanayi tesislerinin kurulmasının önünü açtığını iddia etti. Baysal, Osmangazi Belediyesi'nin bu uygulamasının kabul edilemez olduğundan hareketle yükselen tepkileri de köşesine taşıdı. 

İŞTE BAYSAL'IN O YAZISI 

Osmangazi Belediye Meclisi, geçen günlerde çok önemli bir karara imza attı. 

Bursa'nın gözde yerleşim yeri Nilüferköy'de oto yan sanayi tesislerinin kurulmasının önünü açtı. 

Meclis'in mayıs ayı toplantısında alınan karara göre, 549 sayılı parsel, tarım alanından çıkartılarak, konut dışı kentsel çalışma alanına alındı. 

Oto yedek parça ve kalıp üretim tesisi, 12.50 yükseklik yapılaşma hakkı tanınan tarım arazisi üzerine "1-Her türlü yedek parça ve kalıp üretim tesisi yapılabilir. 2-Mevcut yapı ruhsata esas yapıdır. 3-BOTAŞ görüşü doğrultusunda ruhsatlandırılacaktır" şeklinde plan notları eklendi. 

Böylece Nilüferköy'ün Ahmetbeyköy tarafında tarım arazileri üzerine kurulan fabrikaların tamamı yasal statüye kavuşma hakkı kazanırken, bölge bir tür oto sanayi bölgesi haline dönüşme yoluna girdi.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bursa'nın kurtarıcısı

bursanin-kurtaricisi ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ahmet Vefik Paşa'dan günümüze geldiğimizde Bursa'nın nasıl tarifsiz bir talihsizlik yaşadığını müşahede etmiş oluyoruz diyerek Bursa'nın yeniden ve acilen yine

İşte o isim!

iste-o-isim Habertürk'te Ebru Baki'nin sunduğu Para Gündem'de güncel ve siyasal gelişmeler ve olası erken seçimde muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ele alındı.

Bursa Hakimiyet 46 yaşında!

bursa-hakimiyet-46-yasinda Bursa Hâkimiyet, ilk günden beri Bursa’nın en çok okunan gazetesi olmaya devam ediyor.

Babacan sahaya iniyor!

babacan-sahaya-iniyor HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, yeni parti hazırlıklarında olan eski bakan Ali Babacan'ın yeni partinin duyurusunu 15 Eylül'de yapacağını iddia etti ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni partide yer

Bayram: Pişman değilim!

bayram-pisman-degilim CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Bursa ziyareti sırasında Yıldırım Meclis Üyesi Recep Bayram'ın, İl Başkanı Hüseyyin Akkuş'a "namussuz" demesi ve akabinde mikrofon fırlatmasıyla

Albayrak'tan Kurtulmuş'a kapak!

albayraktan-kurtulmusa-kapak AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’nın “Siz yeni parti çalışmalarına nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna verdiği cevaba KARAR Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak'tan