27 Mayıs 2020 Çarşamba
rotabursaTV

Bursa'nın kurtarıcısı

09 Ekim 2019 Çarşamba 00:21

bursanin-kurtaricisi

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ahmet Vefik Paşa'dan günümüze geldiğimizde Bursa'nın nasıl tarifsiz bir talihsizlik yaşadığını müşahede etmiş oluyoruz diyerek Bursa'nın yeniden ve acilen yine kurtarılmaya ve tabii ki; Ahmet Vefik Paşa gibi derinlikli bir kurtarıcıya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Mustafa Gültekin, Nilüfer Belediyesi, Özlüce'deki Nazım Hikmet Kültürevi'nde açılan "Bursa'da Tiyatro 140 Yaşında" sergisinden izlenimlerini paylaştığı yazısında, günümüze de atıf yaparak Bursa'nın yeniden kurtarılması gerektiğinin altını çizdi.

İŞTE GÜLTEKİN'İN O YAZISI 


Bursa'da,
Heykel'e yolu düşen hemen herkes Ahmet Vefik Paşa ismine aşinadır. Fakat, O paşa için zamanında Bursalılar'ın, "Bursa'nın Kurtarıcısı" dediğini herhalde çok azımız biliyordur.

Peki,
Bursalılar Ahmet Vefik Paşa'yı neden "Bursa'nın kurtarıcısı" ilan etmişler?

Böylesine önemli bir payeyi bir köşe yazısına sığdırmak elbette imkansızdır, fakat en azından bir girizgah olması adına birkaç örnek vermek istiyorum.

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZYORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Yeni partiler Erdoğan için tehlike mi?

yeni-partiler-erdogan-icin-tehlike-mi ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, erken seçim tartışması özelinde, partiler arası vekil geçişini engelleme çalışmalarının bir erken seçim hazırlığı olmadığını, aksine Ak Parti'den ve MHP'den

Hz. Yusuf'un kabri bulundu mu?

hz-yusufun-kabri-bulundu-mu Mısır’da Nil Deltası ile Sina Yarımadası arasında kazı yapan arkeologlar, yeri henüz tam olarak açıklanmayan bir yerde toprak altından ana hatlarını kolayca belirledikleri büyük bir ev buldular.

Medya ve çalışanları zor durumda

medya-ve-calisanlari-zor-durumda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, korona virüs salgını nedeniyle medya sektöründe büyük bir kriz yaşandığına dikkat çekerek destek çağrısı yaptı.

Kenan Kibar'dan yeni proje!

kenan-kibardan-yeni-proje Bursa’da medya ve halkla ilişkiler alanında taktir toplayan başarılı çalışmalara imza atan tecrübeli iletişimci Kenan Kibar, emeklilik nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanlığı

'Camiye ayakkabıyla girdiler!'

camiye-ayakkabiyla-girdiler ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a atılan, "Camiye ayakkabıyla girdi" iftirası üzerinden Camilerin sosyal hayatımızda nerede olması gerektiğine dair

Mücahit Alkan'dan önemli proje!

mucahit-alkandan-onemli-proje BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ