ÇOCUKLU CAFE

Büyükataman: İstediğimiz ilçeler var!

06 Ocak 2019 Pazar 22:11

buyukataman-istedigimiz-ilceler-var

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, AK PARTİ ile devam eden ittifak görüşmelerinin 15 Ocak'a kadar tamamlanacağını belirterek, "Paylaşımı doğru yapan kazanır" mesajı verdi.

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın Bursa'da nasıl bir yol izleyeceği merak edildiği şu günlerde MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Olay Gazetesi yazarı Ahmet Emin Yılmaz'a çarpıcı açıklamalar yaptı.   

Büyükataman'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle: 

'İTTİFAKLAR SEÇİMİ' 

"31 Mart ittifaklar seçimi olacak. İttifak yapan partilerin beklentileri, tabandaki karşılıkları dikkate alınarak paylaşım söz konusu olursa, ortaya onu iyi becerebilen lehine tablo çıkacak. Hangi parti hangi ilçede daha iddialı konumda gözüküyorsa, onu göz ardı etmemek lazım. Bu beklentiye uygun tablo ortaya çıkması halinde, tabanın motivasyonu da daha kolay olur." 

'AL-VER PAZARLIĞI YOK' 

"Sayın Genel Başkanımızın da başından beri hassasiyetle ortaya koyduğu gibi, biz öyle al-ver pazarlığı şeklinde hiç yaklaşmıyoruz. Cumhur ittifakı hangi şartlara dayalı yapıldıysa, o şartların halen devam ettiği inancındayız. Bu itibarla MHP olarak 3 belediye eksik, 3 belediye fazla alalım anlayışıyla hiç bakmadık, yaklaşmadık. Önemli olan Cumhur İttifakı ruhunun muhafaza edilmesi. 24 Haziran'da vatandaş nezdinde karşılık bulan bu birlikteliğin aynı ruhla mahalli idareler seçiminin de üstesinden gelmesi. Bunun temini konusunda bize düşen şu: Yine dün olduğu gibi samimiyetle ittifakın gereğini yerine getirmenin gayreti içinde olacağız." 

"İSTEDİĞİMİZ İLÇELER VAR"

"İstediğimiz, 'olursa iyi olur' dediklerimiz var. Gönül çok şey istiyor da, bakalım netice ne olacak? Tevatür çok da, mesele net önümüze gelmedi. Çok uzamaması, ayın 15'ine kadar neticelenmesi lazım. Teşkilat bir an önce alana inip çalışmaya başlamayı bekliyor. Netleşmediği için şu an ilçe adı söylemek doğru olmaz."

  

YILMAZ'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Dündar nasıl yeniden aday oldu?

dundar-nasil-yeniden-aday-oldu Ak Parti Bursa'da Osmangazi'ye kimin belediye başkanı adayı olacağı son dakikaya kadar belli olmazken, ibre bir anda yeniden listeden çıkartılan Mustafa Dündar'a döndü. Peki, ne oldu da ibre yeniden Dündar'a

Ekmekçi'den "öz" açıklama!

ekmekciden-oz-aciklama Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini, yeni medya düzeninin ülkeye çağ atlatacağını dile getirdi

Kolaylı'dan 10 Ocak açıklaması!

kolaylidan-10-ocak-aciklamasi Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, medya alanında kapsamlı bir değişim ve yenilenmeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Ak Parti'de son kulisler!

ak-partide-son-kulisler Ak Parti Bursa'da ilçe belediye başkan adaylarının kimler olacağı merakla beklenirken, listelerin hazırlanmasında sona gelindiği ve hafta sonuna kadar bütün detayların netleşip açıklanması bekleniyor.

Büyükataman: İstediğimiz ilçeler var!

buyukataman-istedigimiz-ilceler-var MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, AK PARTİ ile devam eden ittifak görüşmelerinin 15 Ocak'a kadar tamamlanacağını belirterek, "Paylaşımı doğru yapan kazanır" mesajı verdi.

Başkanları medya karnesi nasıl?

baskanlari-medya-karnesi-nasil Bursa’nın ilk ve tek medya takip şirketi BMT Medya (Bursa Medya Takip), Medya Takip Merkezi (MTM) ile birlikte yaptığı medya araştırmasıyla 2018 yılının en çok konuşulan Bursa Belediyeleri’ni