Süper Timsah

Büyükataman: İstediğimiz ilçeler var!

06 Ocak 2019 Pazar 22:11

buyukataman-istedigimiz-ilceler-var

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, AK PARTİ ile devam eden ittifak görüşmelerinin 15 Ocak'a kadar tamamlanacağını belirterek, "Paylaşımı doğru yapan kazanır" mesajı verdi.

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın Bursa'da nasıl bir yol izleyeceği merak edildiği şu günlerde MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Olay Gazetesi yazarı Ahmet Emin Yılmaz'a çarpıcı açıklamalar yaptı.   

Büyükataman'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle: 

'İTTİFAKLAR SEÇİMİ' 

"31 Mart ittifaklar seçimi olacak. İttifak yapan partilerin beklentileri, tabandaki karşılıkları dikkate alınarak paylaşım söz konusu olursa, ortaya onu iyi becerebilen lehine tablo çıkacak. Hangi parti hangi ilçede daha iddialı konumda gözüküyorsa, onu göz ardı etmemek lazım. Bu beklentiye uygun tablo ortaya çıkması halinde, tabanın motivasyonu da daha kolay olur." 

'AL-VER PAZARLIĞI YOK' 

"Sayın Genel Başkanımızın da başından beri hassasiyetle ortaya koyduğu gibi, biz öyle al-ver pazarlığı şeklinde hiç yaklaşmıyoruz. Cumhur ittifakı hangi şartlara dayalı yapıldıysa, o şartların halen devam ettiği inancındayız. Bu itibarla MHP olarak 3 belediye eksik, 3 belediye fazla alalım anlayışıyla hiç bakmadık, yaklaşmadık. Önemli olan Cumhur İttifakı ruhunun muhafaza edilmesi. 24 Haziran'da vatandaş nezdinde karşılık bulan bu birlikteliğin aynı ruhla mahalli idareler seçiminin de üstesinden gelmesi. Bunun temini konusunda bize düşen şu: Yine dün olduğu gibi samimiyetle ittifakın gereğini yerine getirmenin gayreti içinde olacağız." 

"İSTEDİĞİMİZ İLÇELER VAR"

"İstediğimiz, 'olursa iyi olur' dediklerimiz var. Gönül çok şey istiyor da, bakalım netice ne olacak? Tevatür çok da, mesele net önümüze gelmedi. Çok uzamaması, ayın 15'ine kadar neticelenmesi lazım. Teşkilat bir an önce alana inip çalışmaya başlamayı bekliyor. Netleşmediği için şu an ilçe adı söylemek doğru olmaz."

  

YILMAZ'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ocaktan'dan çarpıcı bir yazı!

ocaktandan-carpici-bir-yazi KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'dan çarpıcı bir yazı.

Bursa ovasına bir hançer daha!

bursa-ovasina-bir-hancer-daha Osmangazi Belediye Meclisi, geçen günlerde çok önemli bir karara imza attı. Bursa'nın gözde yerleşim yeri Nilüferköy'de oto yan sanayi tesislerinin kurulmasının önünü açtı.

Erdoğan'dan önemli açıklama!

erdogandan-onemli-aciklama Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, yerel basının yok olmasına sessiz kalınmasının, başta yönetenler olmak üzere toplumun tüm kesimleri için büyük vebal olacağını

Kolaylı: Basın erteleme bekliyor!

kolayli-basin-erteleme-bekliyor Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yazılı bir açıklama yaparak, yerel basın kuruluşlarından 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren ''vergi borcu yoktur'' yazısı istenmesine ilişkin

İmamoğlu'nun mavi kravatı!

imamoglunun-mavi-kravati ASDER Başkanı Arif Çelenk'in, Ekrem İmamoğlu'nun mavi kravatına farklı anlamlar yükleyerek sosyal medya paylaşımı tepki çekti.

İşte çevreci ve örnek imam

iste-cevreci-ve-ornek-imam Bursa'da, Hacı İbrahim Bostancı Cami'nde görev yapan İmam Mehmet Yiğit, herkesin takdirini kazanan, iş ve ekonomik kaybın önüne geçecek bir öneride bulundu.