ROTA BURSA

Büyükataman: İstediğimiz ilçeler var!

06 Ocak 2019 Pazar 22:11

buyukataman-istedigimiz-ilceler-var

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, AK PARTİ ile devam eden ittifak görüşmelerinin 15 Ocak'a kadar tamamlanacağını belirterek, "Paylaşımı doğru yapan kazanır" mesajı verdi.

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın Bursa'da nasıl bir yol izleyeceği merak edildiği şu günlerde MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Olay Gazetesi yazarı Ahmet Emin Yılmaz'a çarpıcı açıklamalar yaptı.   

Büyükataman'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle: 

'İTTİFAKLAR SEÇİMİ' 

"31 Mart ittifaklar seçimi olacak. İttifak yapan partilerin beklentileri, tabandaki karşılıkları dikkate alınarak paylaşım söz konusu olursa, ortaya onu iyi becerebilen lehine tablo çıkacak. Hangi parti hangi ilçede daha iddialı konumda gözüküyorsa, onu göz ardı etmemek lazım. Bu beklentiye uygun tablo ortaya çıkması halinde, tabanın motivasyonu da daha kolay olur." 

'AL-VER PAZARLIĞI YOK' 

"Sayın Genel Başkanımızın da başından beri hassasiyetle ortaya koyduğu gibi, biz öyle al-ver pazarlığı şeklinde hiç yaklaşmıyoruz. Cumhur ittifakı hangi şartlara dayalı yapıldıysa, o şartların halen devam ettiği inancındayız. Bu itibarla MHP olarak 3 belediye eksik, 3 belediye fazla alalım anlayışıyla hiç bakmadık, yaklaşmadık. Önemli olan Cumhur İttifakı ruhunun muhafaza edilmesi. 24 Haziran'da vatandaş nezdinde karşılık bulan bu birlikteliğin aynı ruhla mahalli idareler seçiminin de üstesinden gelmesi. Bunun temini konusunda bize düşen şu: Yine dün olduğu gibi samimiyetle ittifakın gereğini yerine getirmenin gayreti içinde olacağız." 

"İSTEDİĞİMİZ İLÇELER VAR"

"İstediğimiz, 'olursa iyi olur' dediklerimiz var. Gönül çok şey istiyor da, bakalım netice ne olacak? Tevatür çok da, mesele net önümüze gelmedi. Çok uzamaması, ayın 15'ine kadar neticelenmesi lazım. Teşkilat bir an önce alana inip çalışmaya başlamayı bekliyor. Netleşmediği için şu an ilçe adı söylemek doğru olmaz."

  

YILMAZ'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ezan gerçekten protesto edildi mi?

ezan-gercekten-protesto-edildi-mi Taksim'de, Saadet Partisi'nin de yer aldığı kalabalığın ezanı protesto ettiği iddiasıyla yayılan haberin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Müdürden skandal hareketler!

mudurden-skandal-hareketler Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Fidan'dan skandal uygulama. Fidan, memur olmasına rağmen Ak Parti'nin seçim çalışmalarına katılmakla kalmıyor, mikrofonu eline alarak

Beka sorunumuz var mı?

beka-sorunumuz-var-mi 31 Mart yerel seçimlerinin belki de öne çıkan en belirgin konusu, "beka" meselesidir. Siyasi gündemin neredeyse birinci maddesi olarak tartışılmaya devam eden "beka" meselesinde sokaktaki insandan

Tabanvayla seçmene ulaşan aday!

tabanvayla-secmene-ulasan-aday Yıldırım'ın renkli siyasetçisi Ayhan Özbek, 31 Mart seçimleri için Büyük Birlik Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı oldu. Özbek'in adaylığıyla birlikte, çok tartışılan "2009'daki seçimlerde

Ak Parti'yi Ak Partililer bitiriyor!

ak-partiyi-ak-partililer-bitiriyor ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti içerisindeki yaşanan krizi ve siyasi açmazları gündeme getirip, Ak Parti'yi Ak Partililerin bitirdiği tezini ortaya attı.

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.