Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

Doğanbey'de flaş gelişme!

02 Nisan 2018 Pazartesi 00:29

doganbeyde-flas-gelisme

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı'nına Doğanbey ile Yunuseli Havaalanı'nın takas edilmesini ve Doğanbey'in yıkılarak Bursa'nın bu çirkinlikten kurtarılması gerektiğini söyledi.

 Konuyu Ersel Peker, Yeni Marmara'daki köşesinden okurlarıyla paylaştı. 

İŞTE PEKER'İN O YAZISI

Yaptığım araştırmada öğrendim ki başkan ile Cumhurbaşkanı arasında geçen ve tüm Bursa’yı yakından ilgilendiren konunun özünde aslında bir takas yöntemi konusu varmış.

Yani Yunuseli Havaalanı ile Doğanbey TOKİ konutlarının takas yapılarak Bursa’nın siluetini bozan çirkinlik abidesinin ortadan kaldırılması. 

Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı’na sunduğu teklifin içeriği şöyle.

Milli Savunma Bakanlığı’na ait Yunuseli Havaalanı arazisinin bir bölümüne TOKİ marifetiyle yapılacak konutlara Doğanbey’deki çok katlı binalarda oturan hak sahiplerine verilmesi...

Ardından sadece yüksek katlı bin 700 daireden oluşan Doğanbey TOKİ konutlarını yıkarak yerine üç katı aşmayacak koşuluyla ticaret alanına dönüştürüp satışından elde edilecek miktarla Yunuseli’ne yapılacak konut maliyetlerinin karşılanması. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Yunuseli-Doğanbey takas teklifine sıcak baktığı ve bir an önce bu konuda hem Bursa Büyükşehir Belediyesi hem de TOKİ olarak çalışma başlatılması yönünde talimat vereceği bilgisine ulaştık.


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.

Beni heyecanlandıran festival!

beni-heyecanlandiran-festival ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Nilüfer Belediyesi'nin, bu sene 7. düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali"ne dair çarpıcı anekdotlar aktardı.

Kayaaltı: İtina ile evliya yapıyorlar!

kayaalti-itina-ile-evliya-yapiyorlar Bursa'nın sokaklarında, otobüs duraklarında bir süredir, "Tek Bir Dilekle Evliya Olmak ve İki Cihan Saadetini Ulaşmak." Yazılı afişler herkesin dikkatini çekiyor.

Yeni Marmara 7 yaşında!

yeni-marmara-7-yasinda Bursa’da Yeni Marmara gazetesinin 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gazetenin manevi kurucusu Orhan Altınöz’ü anma ve On Medya Dijital Platformu tanıtım gecesi düzenlendi.

Yanlış bilgi ile doğru iş olmaz!

yanlis-bilgi-ile-dogru-is-olmaz Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesinin yankıları sürerken, neden yeniden aday yapılmadığına dair çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Saadet'in Bursa adayları netleşiyor

saadetin-bursa-adaylari-netlesiyor Saadet Partisi'nin Bursa adayları netleşmeye başladı.