Süper Timsah

Dosya Etik Kurul'a sunuldu!

24 Eylül 2018 Pazartesi 10:46

dosya-etik-kurula-sunuldu

Bursa’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Kamu Görevlileri Etik Kurulu toplantısında Kurul Başkanı Köksal Toptan’a, Bursa'da bir süredir gündemde olan ve kurumlardan "şantaj" yoluyla ilan/reklam istediği iddia edilen gazeteciler hakkında bir dosya sunuldu.

Konuyu tüm detaylarıyla ele alan dosya sunumunun ardından açıklama yapan Köksal Toptan, konunun önemine dikkat çekerek, aynı doğrultuda çalışan kurullarla işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi. 

Bursa'da Meydan Gazetesi'nde yer alan habere göre, Bursa'da kurumları, kuruluşları ve kişileri, mafyayı andıran yöntemleriyle haraca bağlamaya çalışan “Şantajcı Gazeteciler”in yaptıkları ayyuka çıkınca tepkiler artmaya başladı ve Bursa’da ciddi bir kamuoyu oluştu. 

Oluşan bu gündemle birlikte Bursa Gazeteciler Cemiyeti harekete geçti ve “Basın ve Akreditasyon Kurulu” oluşturulması için düğmeye bastı. 

Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Şantajcı Gazeteciler”e karşı her türlü desteği vereceklerini beyan ettiler. Özellikle Başkan Aktaş, “Şantajlara ve tehditlere asla pabuç bırakmam” diyerek, Kurul’a açık destek verdi.


HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Gazeteciler 'imdat' çağrısı yaptı!

gazeteciler-imdat-cagrisi-yapti Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun toplantısında basının sıkıntıları masaya yatırılırken, özellikle Anadolu medyasının dayanma gücünün kalmadığına vurgu yapıldı.

Ak Part'deki FETÖ'cü vekil kim?

ak-partdeki-fetocu-vekil-kim Ak Parti Bursa eski milletvekili ve KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan, gündemi sarsacak bir yazı kaleme aldı. Ocaktan, Ak Parti içerisinde ve Ak Parti'yi en üst mercilerde temsil eden bir vekilin "halis mulis

Gözyaşlarıyla dinlediğim olay!

gozyaslariyla-dinledigim-olay Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, gözyaşlarıyla dinlediği bir olayı köşesine aktardı. Baysal, Ankara'da görevli olduğu zamanlarda da bu türden olaylarla sıkça karşılaştığının altını

Babacan'la ilgili bomba kulis!

babacanla-ilgili-bomba-kulis 31 Mart seçimleri öncesinde siyaset gündeminin en çok konuşulan konularından birisi de eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın yeni parti kurup siyasete döneceği iddialarıydı.

Kamu görevlileri ve nezaket!

kamu-gorevlileri-ve-nezaket BURSA HAYAT GAZETESİ Yazarı Bilal Kayaaltı, Bursa'da okul hastane gibi kamu kurum yöneticilerinin "güç zehirlenmesi" yaşadığının altını çizdiği yazısında kamuda yaşanan sorunları dile getirdi.

Acilde bekleyen sorun: Kamu Reformu

acilde-bekleyen-sorun-kamu-reformu ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, "sadece Büyükşehir Belediye Başkanı'nı seçelim, O da ilçe belediye başkanlarını seçsin" çıkışını masaya yatırıp, buradan bir