Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

Dosya Etik Kurul'a sunuldu!

24 Eylül 2018 Pazartesi 10:46

dosya-etik-kurula-sunuldu

Bursa’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Kamu Görevlileri Etik Kurulu toplantısında Kurul Başkanı Köksal Toptan’a, Bursa'da bir süredir gündemde olan ve kurumlardan "şantaj" yoluyla ilan/reklam istediği iddia edilen gazeteciler hakkında bir dosya sunuldu.

Konuyu tüm detaylarıyla ele alan dosya sunumunun ardından açıklama yapan Köksal Toptan, konunun önemine dikkat çekerek, aynı doğrultuda çalışan kurullarla işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi. 

Bursa'da Meydan Gazetesi'nde yer alan habere göre, Bursa'da kurumları, kuruluşları ve kişileri, mafyayı andıran yöntemleriyle haraca bağlamaya çalışan “Şantajcı Gazeteciler”in yaptıkları ayyuka çıkınca tepkiler artmaya başladı ve Bursa’da ciddi bir kamuoyu oluştu. 

Oluşan bu gündemle birlikte Bursa Gazeteciler Cemiyeti harekete geçti ve “Basın ve Akreditasyon Kurulu” oluşturulması için düğmeye bastı. 

Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Şantajcı Gazeteciler”e karşı her türlü desteği vereceklerini beyan ettiler. Özellikle Başkan Aktaş, “Şantajlara ve tehditlere asla pabuç bırakmam” diyerek, Kurul’a açık destek verdi.


HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ak Parti'yi Ak Partililer bitiriyor!

ak-partiyi-ak-partililer-bitiriyor ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti içerisindeki yaşanan krizi ve siyasi açmazları gündeme getirip, Ak Parti'yi Ak Partililerin bitirdiği tezini ortaya attı.

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.

Beni heyecanlandıran festival!

beni-heyecanlandiran-festival ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Nilüfer Belediyesi'nin, bu sene 7. düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali"ne dair çarpıcı anekdotlar aktardı.

Kayaaltı: İtina ile evliya yapıyorlar!

kayaalti-itina-ile-evliya-yapiyorlar Bursa'nın sokaklarında, otobüs duraklarında bir süredir, "Tek Bir Dilekle Evliya Olmak ve İki Cihan Saadetini Ulaşmak." Yazılı afişler herkesin dikkatini çekiyor.

Yeni Marmara 7 yaşında!

yeni-marmara-7-yasinda Bursa’da Yeni Marmara gazetesinin 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gazetenin manevi kurucusu Orhan Altınöz’ü anma ve On Medya Dijital Platformu tanıtım gecesi düzenlendi.

Yanlış bilgi ile doğru iş olmaz!

yanlis-bilgi-ile-dogru-is-olmaz Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesinin yankıları sürerken, neden yeniden aday yapılmadığına dair çarpıcı bir iddia gündeme geldi.