ÇOCUKLU CAFE

Dosya Etik Kurul'a sunuldu!

24 Eylül 2018 Pazartesi 10:46

dosya-etik-kurula-sunuldu

Bursa’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Kamu Görevlileri Etik Kurulu toplantısında Kurul Başkanı Köksal Toptan’a, Bursa'da bir süredir gündemde olan ve kurumlardan "şantaj" yoluyla ilan/reklam istediği iddia edilen gazeteciler hakkında bir dosya sunuldu.

Konuyu tüm detaylarıyla ele alan dosya sunumunun ardından açıklama yapan Köksal Toptan, konunun önemine dikkat çekerek, aynı doğrultuda çalışan kurullarla işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi. 

Bursa'da Meydan Gazetesi'nde yer alan habere göre, Bursa'da kurumları, kuruluşları ve kişileri, mafyayı andıran yöntemleriyle haraca bağlamaya çalışan “Şantajcı Gazeteciler”in yaptıkları ayyuka çıkınca tepkiler artmaya başladı ve Bursa’da ciddi bir kamuoyu oluştu. 

Oluşan bu gündemle birlikte Bursa Gazeteciler Cemiyeti harekete geçti ve “Basın ve Akreditasyon Kurulu” oluşturulması için düğmeye bastı. 

Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Şantajcı Gazeteciler”e karşı her türlü desteği vereceklerini beyan ettiler. Özellikle Başkan Aktaş, “Şantajlara ve tehditlere asla pabuç bırakmam” diyerek, Kurul’a açık destek verdi.


HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

CHP, İYİ Parti ittifakında ilçeler ne olacak?

chp-iyi-parti-ittifakinda-ilceler-ne-olacak- CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Buna göre Bursa'da İYİ Parti, CHP'nin adayı Mustafa Bozbey'i desteklerken, CHP'de Osmangazi ve Yıldırım'da İYİ Parti'nin

Ak Parti'deki kriptolar kim?

ak-partideki-kriptolar-kim ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de İlçe Belediye Başkan Adaylarının belirlenme sürecinde sekiz ilçe başkanın istifa ettirilmesinin manidar olduğuna işaret ederek, ilçe belediye başkan

Ak Parti'de ahbap çavuş ilişkisi!..

ak-partide-ahbap-cavus-iliskisi Türkiye Gazetesi Yazarı Süleyman Özışık, Ak Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenme sürecinde ahbap çavuş ilişkilerine dikkat çekti.

Yıldırım'ın protokol sorununa çözüm!

yildirimin-protokol-sorununa-cozum Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın, Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması neredeyse kesinleşti. Bu durumda Binali Yıldırım'ım, belediye başkanı seçildiğinde

Ak Parti'de sürpriz aday çalışması!

ak-partide-surpriz-aday-calismasi Ak Parti'de, yeniden aday gösterilmeyecek belediye başkanları tespit edildi.

Vakıfların işi siyaset mi?

vakiflarin-isi-siyaset-mi Gazeteci Ercan Akyıldız, "siyasette vefa" vurgusunu öne çıkardığı son köşe yazsında yaklaşan yerel seçimler öncesi Bursa'da bazı vakıfların ve derneklerin siyasette nasıl baskı aracı olarak