ÇOCUKLU CAFE

Dosya Etik Kurul'a sunuldu!

24 Eylül 2018 Pazartesi 10:46

dosya-etik-kurula-sunuldu

Bursa’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Kamu Görevlileri Etik Kurulu toplantısında Kurul Başkanı Köksal Toptan’a, Bursa'da bir süredir gündemde olan ve kurumlardan "şantaj" yoluyla ilan/reklam istediği iddia edilen gazeteciler hakkında bir dosya sunuldu.

Konuyu tüm detaylarıyla ele alan dosya sunumunun ardından açıklama yapan Köksal Toptan, konunun önemine dikkat çekerek, aynı doğrultuda çalışan kurullarla işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi. 

Bursa'da Meydan Gazetesi'nde yer alan habere göre, Bursa'da kurumları, kuruluşları ve kişileri, mafyayı andıran yöntemleriyle haraca bağlamaya çalışan “Şantajcı Gazeteciler”in yaptıkları ayyuka çıkınca tepkiler artmaya başladı ve Bursa’da ciddi bir kamuoyu oluştu. 

Oluşan bu gündemle birlikte Bursa Gazeteciler Cemiyeti harekete geçti ve “Basın ve Akreditasyon Kurulu” oluşturulması için düğmeye bastı. 

Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Şantajcı Gazeteciler”e karşı her türlü desteği vereceklerini beyan ettiler. Özellikle Başkan Aktaş, “Şantajlara ve tehditlere asla pabuç bırakmam” diyerek, Kurul’a açık destek verdi.


HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Yalçın'dan pratik öneriler!

yalcindan-pratik-oneriler OLAY Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Ak Parti Eski İl Başkanı Sedat Yalçın'ın, Bursa'da hayatı kolaylaştıracak pratik önerilerini köşesine taşıdı.

TGF Genel Kurulu yapıldı

tgf-genel-kurulu-yapildi Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı. İki listenin yarıştığı ve Divan başkanlığını Atilla Sertel'in yaptığı Genel Kurul'da, Yılmaz Karaca 103 oyla ipi göğüslerken,

Çocuklar neden tırnak yer?

cocuklar-neden-tirnak-yer ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda sıkça görülen "tırnak yeme" sorununa dair önemli bir yazı kaleme aldı.

CHP'de ibre Bozbey'e döndü!

chpde-ibre-bozbeye-dondu Mustafa Bozbey ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanabileceklerini düşünen CHP'liler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu da ikna etmiş durumda. Kılıçdaroğlu, "Ben de sizin gibi

Necmi'ye nasihat!

necmiye-nasihat ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa’daki “şantajcı gazetecilik” iddialarının odağındaki Necmi İnce’ye ait ManşetX Gazetesi‘nde “Behlül” müstear ismiyle yazılan mesnetsiz yazılara

Akyıldız'dan Necmi'ye sert cevap!

akyildizdan-necmiye-sert--cevap Bursa’daki “şantajcı gazetecilik” iddialarının odağındaki isim olan Necmi İnce’ye ait ManşetX Gazetesi‘nde “Behlül” müstear ismiyle yazılan iftira dolu yazılara deneyimli gazeteci Ercan