Süper Timsah

Gözyaşlarıyla dinlediğim olay!

07 Mayıs 2019 Salı 09:31

gozyaslariyla-dinledigim-olay

Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, gözyaşlarıyla dinlediği bir olayı köşesine aktardı. Baysal, Ankara'da görevli olduğu zamanlarda da bu türden olaylarla sıkça karşılaştığının altını çizdiği yazısını yerel yöneticilere de bir hatırlatma yaptı.

İŞTE BAYSAL2IN O YAZISI! 

Geçiyorlar yönetim odasına, anlatmaya başlıyor: 

"Bu kadın ailesinin istemediği bir evlilik yapmış. Bir başka şehirden kaçarak Bursa'ya gelmiş ve eşiyle yaşamaya başlamış. Bir çocuğu olmuş. Sonra kocası onu terk ederek gitmiş. Burada kimi-kimsesi olmadığından dolayı çalışmak zorunda... Maddi durumu iyi olmadığı için de çocuğunu kreşe verecek durumu yok. 2.5 yaşındaki çocuğunu her sabah yediriyor, içiriyor, çocuğun bulunduğu odaya ekmek, yiyecek bir şeyler bırakıyor, televizyonu açıyor, kapıyı çocuğun üzerine kilitleyerek işe geliyor. Bir saat gidiş, bir saat geliş... 8 saat de çalışma. Çocuk tek başına evde duruyor. Çocuk çişini, kakasını yaptığı için altı ıslanıyor. Ta ki akşam anne gelip altını değiştirene kadar... Bundan dolayı kadın her gün ağlıyor."

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Albayrak'tan Kurtulmuş'a kapak!

albayraktan-kurtulmusa-kapak AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’nın “Siz yeni parti çalışmalarına nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna verdiği cevaba KARAR Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak'tan

Bilal Kayaaltı Kent Gazetesi'nde

bilal-kayaalti-kent-gazetesinde Bursa'da yerel medyanın tanınan isimlerinden gazeteci Bilal Kayalıtı, bugün itibariyle, haber, yorum ve yazılarıyla Bursa Kent Gazetesi'nde olacak.

Erdoğan'dan karşı hamle

erdogandan-karsi-hamle Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'den istifa eden ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteğiyle yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan ve Ahmet

Babacan'ın partisine dair çarpıcı bir yazı!

babacanin-partisine-dair-carpici-bir-yazi 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yakınlığı ile bilinen gazeteci-yazar Fehmi Koru, Gül'ün desteğiyle Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiyle ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Ocaktan'dan çarpıcı bir yazı!

ocaktandan-carpici-bir-yazi KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'dan çarpıcı bir yazı.

Bursa ovasına bir hançer daha!

bursa-ovasina-bir-hancer-daha Osmangazi Belediye Meclisi, geçen günlerde çok önemli bir karara imza attı. Bursa'nın gözde yerleşim yeri Nilüferköy'de oto yan sanayi tesislerinin kurulmasının önünü açtı.