Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

İşte Yağmur'un ilk yazısı!

21 Şubat 2018 Çarşamba 23:27

iste-yagmurun-ilk-yazisi

Bursa basının duayen isimlerinden Özlem Buğday Yağmur, Yeni Marmara Gazetesi'nde yazmaya başladı. İlk yazısı bugün yayınlanan Yağmur, kendine has üslubuyla okurlarına seslendi.


İŞTE YAĞMUR'UN İLK YAZISI

Meslek hayatımın bundan sonraki sürecinde, yazılı, basılı, hasılı matbaa ürünü tüm mecralardan (Nurlarda uyusun, İbrahim Müteferrika'nın gecikmeli getirisi olan ne varsa... Gazete, dergi, hatta bülten ve hatta broşür...) uzak durma kararı almışken ne güzel...
Şu an kendimi Yeni Marmara Gazetesi'nde yayınlanacak ilk yazımı yetiştirmeye çalışırken bulmak gerçekten hayrete şayan...
Ve evet...
Bundan böyle haftada üç gün yazılarımla, ayda bir de yapacağım röportajlarla Yeni Marmara Gazetesi'nden de sesleneceğim okurlarıma... (Dikkatinizi çekerim. Yukarıdaki cümlede ürün yerleştirme yapılmıştır. Dahi anlamındaki "de"den maksat, son kalem, ana vatanım Lodos Haber'deki birlikteliğimizin de aynı şekilde süreceği vurgusunu yapmaktır. Zira birilerinin zannettiği ya da lanse etmeye çalıştığı gibi dükkanı kapatıp herhangi bir yere iltihak etme gibi bir durum söz konusu değildir.)
Gelelim Yeni Marmara Gazetesi ile başlayan sürecimize...
(Aslında bu süreci keşke Orhan Efe kaleme alsa da adım iyice kasabanın cadısına çıksa! ) Yakın bir zamana kadar basın piyasasının limoni olduğum isimlerinden biri olan Orhan Efe, bendenizi ikna sürecinde bizatihi Eyüp sabrına erişti. 
İstisnasız tüm şartlarımı kabul etti. Gördüğüm lüzum üzerine, olmazsa olmaz kabilinden öne sürdüğüm ne kadar koşulum varsa yerine getirdi.
Yetmedi. Araya bir iki lüzumsuz kapris katıp sınanma katsayısına baktım.
E onlara da, "hay hay" deyip, elinde çikolata Sevgili Oğlu Selçuk Efe ile iki kere ziyaretime gelince...
....
Netekim ilk yazımla sizlerleyim.


YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.

Beni heyecanlandıran festival!

beni-heyecanlandiran-festival ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Nilüfer Belediyesi'nin, bu sene 7. düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali"ne dair çarpıcı anekdotlar aktardı.

Kayaaltı: İtina ile evliya yapıyorlar!

kayaalti-itina-ile-evliya-yapiyorlar Bursa'nın sokaklarında, otobüs duraklarında bir süredir, "Tek Bir Dilekle Evliya Olmak ve İki Cihan Saadetini Ulaşmak." Yazılı afişler herkesin dikkatini çekiyor.

Yeni Marmara 7 yaşında!

yeni-marmara-7-yasinda Bursa’da Yeni Marmara gazetesinin 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gazetenin manevi kurucusu Orhan Altınöz’ü anma ve On Medya Dijital Platformu tanıtım gecesi düzenlendi.

Yanlış bilgi ile doğru iş olmaz!

yanlis-bilgi-ile-dogru-is-olmaz Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesinin yankıları sürerken, neden yeniden aday yapılmadığına dair çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Saadet'in Bursa adayları netleşiyor

saadetin-bursa-adaylari-netlesiyor Saadet Partisi'nin Bursa adayları netleşmeye başladı.