İşte Yağmur'un ilk yazısı!

21 Şubat 2018 Çarşamba 23:27

iste-yagmurun-ilk-yazisi

Bursa basının duayen isimlerinden Özlem Buğday Yağmur, Yeni Marmara Gazetesi'nde yazmaya başladı. İlk yazısı bugün yayınlanan Yağmur, kendine has üslubuyla okurlarına seslendi.


İŞTE YAĞMUR'UN İLK YAZISI

Meslek hayatımın bundan sonraki sürecinde, yazılı, basılı, hasılı matbaa ürünü tüm mecralardan (Nurlarda uyusun, İbrahim Müteferrika'nın gecikmeli getirisi olan ne varsa... Gazete, dergi, hatta bülten ve hatta broşür...) uzak durma kararı almışken ne güzel...
Şu an kendimi Yeni Marmara Gazetesi'nde yayınlanacak ilk yazımı yetiştirmeye çalışırken bulmak gerçekten hayrete şayan...
Ve evet...
Bundan böyle haftada üç gün yazılarımla, ayda bir de yapacağım röportajlarla Yeni Marmara Gazetesi'nden de sesleneceğim okurlarıma... (Dikkatinizi çekerim. Yukarıdaki cümlede ürün yerleştirme yapılmıştır. Dahi anlamındaki "de"den maksat, son kalem, ana vatanım Lodos Haber'deki birlikteliğimizin de aynı şekilde süreceği vurgusunu yapmaktır. Zira birilerinin zannettiği ya da lanse etmeye çalıştığı gibi dükkanı kapatıp herhangi bir yere iltihak etme gibi bir durum söz konusu değildir.)
Gelelim Yeni Marmara Gazetesi ile başlayan sürecimize...
(Aslında bu süreci keşke Orhan Efe kaleme alsa da adım iyice kasabanın cadısına çıksa! ) Yakın bir zamana kadar basın piyasasının limoni olduğum isimlerinden biri olan Orhan Efe, bendenizi ikna sürecinde bizatihi Eyüp sabrına erişti. 
İstisnasız tüm şartlarımı kabul etti. Gördüğüm lüzum üzerine, olmazsa olmaz kabilinden öne sürdüğüm ne kadar koşulum varsa yerine getirdi.
Yetmedi. Araya bir iki lüzumsuz kapris katıp sınanma katsayısına baktım.
E onlara da, "hay hay" deyip, elinde çikolata Sevgili Oğlu Selçuk Efe ile iki kere ziyaretime gelince...
....
Netekim ilk yazımla sizlerleyim.


YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

BGC'den Aktaş'a ziyaret!

bgcden-aktasa-ziyaret Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Şubat’ta yapılan genel kurulunda güven tazeleyen Başkan Nuri Kolaylı ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti.

TSYD Bursa'da Ekmekçi dönemi!

tsyd-bursada-ekmekci-donemi Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulda başkanlığa Mehmet Ali Ekmekçi seçildi.

İşte Yağmur'un ilk yazısı!

iste-yagmurun-ilk-yazisi Bursa basının duayen isimlerinden Özlem Buğday Yağmur, Yeni Marmara Gazetesi'nde yazmaya başladı. İlk yazısı bugün yayınlanan Yağmur, kendine has üslubuyla okurlarına seslendi.

Kolaylı güven tazeledi!

kolayli-guven-tazeledi Bursa Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına Nuri Kolaylı yeniden seçildi. Türkiye genelinde 90 basın meslek kuruluşunun üye olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun genel başkanlığını sürdüren Nuri

Salman'dan Kolaylı'ya ziyaret!

salmandan-kolayliya-ziyaret AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC yönetimini ziyaret etti.

Milli Ekonomi Kanalı kuruldu

milli-ekonomi-kanali-kuruldu- Sancaktar Medya geçtiğimiz günlerde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan Bugün TV’yi satın alarak bünyesine kattı.