Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

İYİ Parti Bursa'da kimler aday?

13 Kasım 2018 Salı 02:38

iyi-parti-bursada-kimler-aday

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan yerel seçimler öncesinde CHP'li Mustafa Bozbey'in, bir son dakika hamlesiyle İYİ Parti'nin Nilüfer adayı olabileceğini ifade etti ve İYİ Parti'nin Bursa adaylarının kimler olacağına dair kulis bilgilerini paylaştı.


İŞTE GÜLTEKİN'İN O YAZISI

Bursa'da,
Yüzde 10 civarında bir seçmene hitap eden İYİ Parti'de henüz müracaatların başlamamış olmasından mıdır, yoksa 24 Haziran seçimlerinde parti teşkilatlarının neredeyse tamamına yakınının boşalmasıyla başlayan yeniden yapılanma sürecini henüz tamamlayamamış olmasından mıdır bilinmez, parti kulisleri Ak Parti ve CHP'ye göre daha sakin...

Kimileri,
İYİ Parti'nin girdiği ilk seçimde adlığı yüzde 10 dolayındaki oyu küçümsüyor olabilir ancak ben öyle düşünmüyorum. Bu bir başarıdır. Ancak İYİ Parti'nin siyaset arenasında kendisine kalıcı bir yer açabilmesi için önümüzdeki yerel seçimlerde hatırı sayılır bir oy oranına ulaşması ve belediye başkanlıklarına bayrağını dikmesi gerekiyor.

Tabii ki;
Bunun için de yerel seçimlerde göstereceği belediye başkan adaylarının kim olacağı hiç olmadığı kadar önem kazanıyor.


YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİ TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ak Parti'yi Ak Partililer bitiriyor!

ak-partiyi-ak-partililer-bitiriyor ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti içerisindeki yaşanan krizi ve siyasi açmazları gündeme getirip, Ak Parti'yi Ak Partililerin bitirdiği tezini ortaya attı.

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.

Beni heyecanlandıran festival!

beni-heyecanlandiran-festival ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Nilüfer Belediyesi'nin, bu sene 7. düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali"ne dair çarpıcı anekdotlar aktardı.

Kayaaltı: İtina ile evliya yapıyorlar!

kayaalti-itina-ile-evliya-yapiyorlar Bursa'nın sokaklarında, otobüs duraklarında bir süredir, "Tek Bir Dilekle Evliya Olmak ve İki Cihan Saadetini Ulaşmak." Yazılı afişler herkesin dikkatini çekiyor.

Yeni Marmara 7 yaşında!

yeni-marmara-7-yasinda Bursa’da Yeni Marmara gazetesinin 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gazetenin manevi kurucusu Orhan Altınöz’ü anma ve On Medya Dijital Platformu tanıtım gecesi düzenlendi.

Yanlış bilgi ile doğru iş olmaz!

yanlis-bilgi-ile-dogru-is-olmaz Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesinin yankıları sürerken, neden yeniden aday yapılmadığına dair çarpıcı bir iddia gündeme geldi.