rotabursaTV

Kayaaltı: Asla susmayacağım!

24 Mart 2020 Salı 23:38

kayaalti-asla-susmayacagim

Bursalı Gazeteci Bilal Kayaaltı, yazdığı bir yazıdan dolayı diyanet mensuplarından utanç verici hakaretler ve mesajlar aldığını iddia etti.

Kayaaltı, sosyal medyada yaptığı bir açıklamayla, Koronavirüsten dolayı kapatılan camilerin imam ve müezzinlerinin, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri vatandaşların ihtiyaçlarını sağlayacak ekibe dahil edilmeleri gerektiği hususunu dile getirdiği yazısından dolayı bazı diyanet mensuplarından utanç verici hakaretler ve mesajlarla aldığını ifade etti.

KAYAALTI'NIN SOSYAL MEDYADAKİ PAYLAŞIMI ŞU ŞEKİLDE!

Dün, 'İmam ve müezzinler 'bir' işe yarasın' başlıklı bir yazı kaleme aldım. Camiler kapatıldığı için Diyanet'in maaşlı namaz kıldırma memurları, 65 yaş üzeri yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını sağlayacak ekibe dahil edilmelerine dikkat çektim. Zaten, gün içinde yayımlanan kararname ile imam ve müezzinler 'Vefa' ekibinin ilave edildi. Yazımdan dolayı onlarca telefon ve destek mesajı aldım ama bazı Diyanet mensuplarından utanç verici hakaretler ve mesajlarla karşılaştım. Üzüntüm, toplumu çürüten nefret dilinden dolayı bu zevatın fazlaca etkilenmesi.

Her şeye, her baskıya, faşist ve ırkçı saldırılara rağmen, yazmaktan, doğruyu haykırmaktan vazgeçmeyeceğim. Bunu 28 Şubat sürecinde de başardım, şimdi de başaracağım.Asla susmayacağım.


 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bursa'nın Londra'dan neyi eksik?

bursanin-londradan-neyi-eksik Gazeteci Mustafa Gültekin, imara açılması gündemde olan Yunuseli Havaalanı için çarpıcı bir öneride bulundu ve şehrin bütün dinamiklerini el ele vermeleri için çağrı yaptı.

EKOHABER Yayın grubu oluyor!

ekohaber-yayin-grubu-oluyor “Bursa’nın ekonomi gazetesi” sloganıyla 25 yıldır yayın hayatını sürdüren EKOHABER gazetesinde yeni dönem başladı.

Daha da büyü Yeni Marmara!

daha-da-buyu-yeni-marmara Bursa'nın güçlü ve saygın yayın kuruluşlarından Yeni Marmara Gazetesi her geçen gün büyümeye ve okur kitlesini büyütmeye devam ediyor.

Yeni partiler Erdoğan için tehlike mi?

yeni-partiler-erdogan-icin-tehlike-mi ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, erken seçim tartışması özelinde, partiler arası vekil geçişini engelleme çalışmalarının bir erken seçim hazırlığı olmadığını, aksine Ak Parti'den ve MHP'den

Hz. Yusuf'un kabri bulundu mu?

hz-yusufun-kabri-bulundu-mu Mısır’da Nil Deltası ile Sina Yarımadası arasında kazı yapan arkeologlar, yeri henüz tam olarak açıklanmayan bir yerde toprak altından ana hatlarını kolayca belirledikleri büyük bir ev buldular.

Medya ve çalışanları zor durumda

medya-ve-calisanlari-zor-durumda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, korona virüs salgını nedeniyle medya sektöründe büyük bir kriz yaşandığına dikkat çekerek destek çağrısı yaptı.