rotabursaTV

Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı bir yazı!

30 Ekim 2019 Çarşamba 22:22

kilicdaroglundan-carpici-bir-yazi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Gazetesi'ne bir köşe yazısı yazdı.

CHP lideri, "Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıralım" başlıklı yazısında özetle şu ifadelere yer verdi. 

Demokrasiye taç olan Cumhuriyetti, şimdi Cumhuriyete taç olma sırası demokrasidedir. Haliyle ülkemizi parlamenter demokrasiye ulaştıran dönem de dahil olmak üzere tüm demokrasi tarihimizi yeni bir bakışla ele almamız zorunluluktur. Aksi, parlamenter demokrasinin askeri darbeler ve askeri vesayetten medet uman siyasi ve bürokratik kadrolar eliyle bozulmuş haline dönüş olur ki bu kabul edilemez. Cumhuriyetimizin 100. yılına giderken, dogmalardan ve ön kabullerden arınmış, özeleştiriden korkmayan ve hatta toplumsal mutabakata dayalı yeni bir tarih okumasına imkân tanıyan bir dönemi başlatmalıyız. Biz hazırız! Çünkü “Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Halkçı Demokratik Cumhuriyet!” diyoruz.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Hz. Yusuf'un kabri bulundu mu?

hz-yusufun-kabri-bulundu-mu Mısır’da Nil Deltası ile Sina Yarımadası arasında kazı yapan arkeologlar, yeri henüz tam olarak açıklanmayan bir yerde toprak altından ana hatlarını kolayca belirledikleri büyük bir ev buldular.

Medya ve çalışanları zor durumda

medya-ve-calisanlari-zor-durumda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, korona virüs salgını nedeniyle medya sektöründe büyük bir kriz yaşandığına dikkat çekerek destek çağrısı yaptı.

Kenan Kibar'dan yeni proje!

kenan-kibardan-yeni-proje Bursa’da medya ve halkla ilişkiler alanında taktir toplayan başarılı çalışmalara imza atan tecrübeli iletişimci Kenan Kibar, emeklilik nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanlığı

'Camiye ayakkabıyla girdiler!'

camiye-ayakkabiyla-girdiler ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a atılan, "Camiye ayakkabıyla girdi" iftirası üzerinden Camilerin sosyal hayatımızda nerede olması gerektiğine dair

Mücahit Alkan'dan önemli proje!

mucahit-alkandan-onemli-proje BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ

Yeni Merhaba!

yeni-merhaba Gazeteci Mustafa Gültekin, yazı ve yorumlarıyla bugün itibariyle Bursa'da uzun yıllar yayın yapan Radyo16 bünyesinde yayın hayatına başlayan 16haber.com'da olacak.