ÇOCUKLU CAFE

Kim bunlar?

05 Eylül 2018 Çarşamba 14:06

kim-bunlar

Bursa Söylen Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Semra Teke, sosyal medyada dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Teke, Yıldırım Belediyesi'nden tehditle 15 bin lira isteyen ve karşılık bulamayınca saldırıya geçen isimlerin meslek etiğiyle uyuşmadığını dile getirip meslek örgütlerinin de olaya sesiz kalmaması gerektiğinin altını çizdi.

İŞTE SEMRA TEKE'NİN O PAYLAMIŞI! 

Yıldırım Belediyesinde görevli birkaç arkadaşa saldırının sebebi anlaşıldı. Meğer arkadaş aylık 15 BİN TL istemiş, ama olumlu yanıt alamamış..! Tarz da emrivaki ve tehditkar tabii ki..!  

Gazetecilik etiğini ayaklar altına alan bu yaklaşımlar sebebiyle tüm medya mensupları prestij kaybediyor, lakin bir meslek örgütü yok ki bunlara dur diyecek..! Hepsi kendi havasında, dalış dersleriyle falan meşguller..!  

Pabucumun gazetecisi ve türevleri de bu denetim, meslek ahlakı, meslek ilkeleri eksikliğinden faydalanıp at koşturuyor..!  

Gelelim belediyelere..! Bu mesleği layıkıyla yapmaya çalışanları korumak aslında bir açıdan sizlerin de görevi..! Ateş olsa cürmü kadar yer yakamayacak, habercilikle uzaktan yakından alakası olmayan, çıkardıkları paçavralara gazete diyen değnekçileri beslemek hem sizlerle ilgili “Gizlenecek konular var” imajını doğuruyor. Hem de bizlere zarar veriyor..! Yapmayın..!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MHP'den İYİ Partili Ülkücülere çağrı!

mhpden-iyi-partili-ulkuculere-cagri Ak Parti ile MHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapması kesinleşti. Parti tabanlarında ittifakın ayrıntıları konuşulmaya başlandı. Yapılacak ittifakın Bursa'ya yansıması ne olacak? MHP, hangi ilçelerde Ak

Siyasetçiden gazeteciye cevap!

siyasetciden-gazeteciye-cevap Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Kayhan Kaymaz'ı, kendileri hakkında yazdığı bir yazıdan dolayı, yine basına gönderdiği bir açıklamayla eleştirdi

BGC'den önemli karar!

bgcden-onemli-karar Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu toplantısına konuk oldu. Toplantıda, son dönemde bazı gazeteci görünümündeki şantajcıların sektörde boy

Necmi İnce bir Faruk Çelik Projesi mi?

necmi-ince-bir-faruk-celik-projesi-mi ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa medyasında patlak veren "şantajcı gazeteciler" konusunda tarafların iddialarını karşılaştıran bir yazı kaleme aldı. Gültekin, bu konunun yaklaşmakta olan

Çocuklarda uyku sorunu!

cocuklarda-uyku-sorunu Okullar açılırken ailelerin en büyük sorunlarından birisi de çocuklardaki uyku sorunları.

Meslek örgütlerinden açıklama var!

meslek-orgutlerinden-aciklama-var Bir süredir Bursa'da 'belediyeleri ve bazı kurumları haraca bağlamaya çalıştığı iddia edilen bazı isimlere yönelik meslek kuruluşları harekete geçti.