Süper Timsah

Kim bunlar?

05 Eylül 2018 Çarşamba 14:06

kim-bunlar

Bursa Söylen Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Semra Teke, sosyal medyada dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Teke, Yıldırım Belediyesi'nden tehditle 15 bin lira isteyen ve karşılık bulamayınca saldırıya geçen isimlerin meslek etiğiyle uyuşmadığını dile getirip meslek örgütlerinin de olaya sesiz kalmaması gerektiğinin altını çizdi.

İŞTE SEMRA TEKE'NİN O PAYLAMIŞI! 

Yıldırım Belediyesinde görevli birkaç arkadaşa saldırının sebebi anlaşıldı. Meğer arkadaş aylık 15 BİN TL istemiş, ama olumlu yanıt alamamış..! Tarz da emrivaki ve tehditkar tabii ki..!  

Gazetecilik etiğini ayaklar altına alan bu yaklaşımlar sebebiyle tüm medya mensupları prestij kaybediyor, lakin bir meslek örgütü yok ki bunlara dur diyecek..! Hepsi kendi havasında, dalış dersleriyle falan meşguller..!  

Pabucumun gazetecisi ve türevleri de bu denetim, meslek ahlakı, meslek ilkeleri eksikliğinden faydalanıp at koşturuyor..!  

Gelelim belediyelere..! Bu mesleği layıkıyla yapmaya çalışanları korumak aslında bir açıdan sizlerin de görevi..! Ateş olsa cürmü kadar yer yakamayacak, habercilikle uzaktan yakından alakası olmayan, çıkardıkları paçavralara gazete diyen değnekçileri beslemek hem sizlerle ilgili “Gizlenecek konular var” imajını doğuruyor. Hem de bizlere zarar veriyor..! Yapmayın..!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Acilde bekleyen sorun: Kamu Reformu

acilde-bekleyen-sorun-kamu-reformu ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, "sadece Büyükşehir Belediye Başkanı'nı seçelim, O da ilçe belediye başkanlarını seçsin" çıkışını masaya yatırıp, buradan bir

BGC'de ödül gecesi!

bgcde-odul-gecesi Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından geleneksel olarak düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenle aldı. İhlas Haber Ajansı da 2 ödüle layık görüldü.

35 yıllık gelenek!

35-yillik-gelenek Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından yaklaşık 35 yıl önce başlatılan ve günümüze kadar aralıksız her yıl devam ettirilen “BGC Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması”nın ödül töreni, 16 Nisan

Ekohaber'den dijital yenilik

ekohaberden-dijital-yenilik- Bursa’da yayın yapan Ekohaber gazetesi, Türkiye’de ilk defa "artırılmış gerçeklik" teknolojisi ile okuyucusuna gazeteyi okumanın yanı sıra dinleyip seyredebilme imkânı sunuyor.

Baba ve çocuk

baba-ve-cocuk ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuk gelişiminde babanın rolünü kaleme aldı.

Bu adamı kim korumuş?

bu-adami-kim-korumus Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında arama kararı bulunan 34 kişiden biri olan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, Bursa KOM ekipleri tarafından bir tekstil firmasında gözaltına alınmıştı.