Süper Timsah

Korkunç Özel Kalem Harcaması!

29 Ekim 2018 Pazartesi 10:40

korkunc-ozel-kalem-harcamasi

Balıkesir Belediyesi'nin 4 aylık 'Özel Kalem Harcaması'nın 12 trilyon olduğu ve bu rakama son iki ayda 14 trilyon daha eklendi.

Gazetesi Süleyman Özışık, AK Parti'nin önümüzdeki yerel seçimlerde aday olacak isimlerde arayacağı kriter ve standartları paylaştığı yazısında çarpıcı bir iddiaya da yer verdi. Özışık, Balıkesir Belediyesi'nin, çok yüksek 'Özel Kalem Harcaması' yaptığının altını çizip, bu korkunç rakamların hesabının sorulmasını istedi. 

İŞTE ÖZIŞIK'IN O YAZISI

Bakın küçük bir örnek vereyim.  

Bir belediyenin 6 aylık "Özel Kalem Harcaması" 26 trilyon olabilir mi?  

Gördük ki olabiliyormuş! 

"Özel kalem Harcamaları"nın içinde neler var biliyor musunuz? 

Söyleyeyim. 

Belediye başkanının gelen ziyaretçileri karşılama ve ağırlama giderleri var. Yani kurabiye, çiçek takdimi, yemek, çay ve kahve harcamaları falan filan... 

Hangi belediye bu harcamayı yapmış diye sorabilirsiniz, söyleyeyim.  

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi... 

4 aylık özel kalem harcamaları 12 trilyondu bu belediyenin. Kimse hesap sormayınca son iki ayda bu harcama limitini 14 trilyon daha artırdı!

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ocaktan'dan çarpıcı bir yazı!

ocaktandan-carpici-bir-yazi KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'dan çarpıcı bir yazı.

Bursa ovasına bir hançer daha!

bursa-ovasina-bir-hancer-daha Osmangazi Belediye Meclisi, geçen günlerde çok önemli bir karara imza attı. Bursa'nın gözde yerleşim yeri Nilüferköy'de oto yan sanayi tesislerinin kurulmasının önünü açtı.

Erdoğan'dan önemli açıklama!

erdogandan-onemli-aciklama Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, yerel basının yok olmasına sessiz kalınmasının, başta yönetenler olmak üzere toplumun tüm kesimleri için büyük vebal olacağını

Kolaylı: Basın erteleme bekliyor!

kolayli-basin-erteleme-bekliyor Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yazılı bir açıklama yaparak, yerel basın kuruluşlarından 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren ''vergi borcu yoktur'' yazısı istenmesine ilişkin

İmamoğlu'nun mavi kravatı!

imamoglunun-mavi-kravati ASDER Başkanı Arif Çelenk'in, Ekrem İmamoğlu'nun mavi kravatına farklı anlamlar yükleyerek sosyal medya paylaşımı tepki çekti.

İşte çevreci ve örnek imam

iste-cevreci-ve-ornek-imam Bursa'da, Hacı İbrahim Bostancı Cami'nde görev yapan İmam Mehmet Yiğit, herkesin takdirini kazanan, iş ve ekonomik kaybın önüne geçecek bir öneride bulundu.