Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

Korkunç Özel Kalem Harcaması!

29 Ekim 2018 Pazartesi 10:40

korkunc-ozel-kalem-harcamasi

Balıkesir Belediyesi'nin 4 aylık 'Özel Kalem Harcaması'nın 12 trilyon olduğu ve bu rakama son iki ayda 14 trilyon daha eklendi.

Gazetesi Süleyman Özışık, AK Parti'nin önümüzdeki yerel seçimlerde aday olacak isimlerde arayacağı kriter ve standartları paylaştığı yazısında çarpıcı bir iddiaya da yer verdi. Özışık, Balıkesir Belediyesi'nin, çok yüksek 'Özel Kalem Harcaması' yaptığının altını çizip, bu korkunç rakamların hesabının sorulmasını istedi. 

İŞTE ÖZIŞIK'IN O YAZISI

Bakın küçük bir örnek vereyim.  

Bir belediyenin 6 aylık "Özel Kalem Harcaması" 26 trilyon olabilir mi?  

Gördük ki olabiliyormuş! 

"Özel kalem Harcamaları"nın içinde neler var biliyor musunuz? 

Söyleyeyim. 

Belediye başkanının gelen ziyaretçileri karşılama ve ağırlama giderleri var. Yani kurabiye, çiçek takdimi, yemek, çay ve kahve harcamaları falan filan... 

Hangi belediye bu harcamayı yapmış diye sorabilirsiniz, söyleyeyim.  

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi... 

4 aylık özel kalem harcamaları 12 trilyondu bu belediyenin. Kimse hesap sormayınca son iki ayda bu harcama limitini 14 trilyon daha artırdı!

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ezan gerçekten protesto edildi mi?

ezan-gercekten-protesto-edildi-mi Taksim'de, Saadet Partisi'nin de yer aldığı kalabalığın ezanı protesto ettiği iddiasıyla yayılan haberin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Müdürden skandal hareketler!

mudurden-skandal-hareketler Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Fidan'dan skandal uygulama. Fidan, memur olmasına rağmen Ak Parti'nin seçim çalışmalarına katılmakla kalmıyor, mikrofonu eline alarak

Beka sorunumuz var mı?

beka-sorunumuz-var-mi 31 Mart yerel seçimlerinin belki de öne çıkan en belirgin konusu, "beka" meselesidir. Siyasi gündemin neredeyse birinci maddesi olarak tartışılmaya devam eden "beka" meselesinde sokaktaki insandan

Tabanvayla seçmene ulaşan aday!

tabanvayla-secmene-ulasan-aday Yıldırım'ın renkli siyasetçisi Ayhan Özbek, 31 Mart seçimleri için Büyük Birlik Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı oldu. Özbek'in adaylığıyla birlikte, çok tartışılan "2009'daki seçimlerde

Ak Parti'yi Ak Partililer bitiriyor!

ak-partiyi-ak-partililer-bitiriyor ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti içerisindeki yaşanan krizi ve siyasi açmazları gündeme getirip, Ak Parti'yi Ak Partililerin bitirdiği tezini ortaya attı.

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.