ÇOCUKLU CAFE

MHP'den İYİ Partili Ülkücülere çağrı!

21 Eylül 2018 Cuma 10:11

mhpden-iyi-partili-ulkuculere-cagri

Ak Parti ile MHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapması kesinleşti. Parti tabanlarında ittifakın ayrıntıları konuşulmaya başlandı. Yapılacak ittifakın Bursa'ya yansıması ne olacak? MHP, hangi ilçelerde Ak Parti'yi destekleyecek? Bu desteğin karşılığında neleri/nereleri talep edecek? Bu ve buna dair birçok sorunun cevabını MHP İl Başkanı Kutuluş Coşkun açıklık getirdi.

OLAY Gazetesi'nden Mustafa Özdal ve Yeni Dönem Gazetesi'nden Yüksel Baysal'a konuşan MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, yerel seçim ittifakına dair taleplerini içeren çarpıcı açıklamalarının tanında. MHP'den ayrılıp İYİ Parti'yi kuran Ülkülere de bir mesaj gönderdi. Başkan Coşkun, Ülkücülerin İYİ Parti'den dışlandığının altını çizip, "kaoımız açık" dedi. 

İŞTE ÖZDAL'IN O YAZISI  

Bu açıklamalarla birlikte AK Parti-MHP ittifakı kesinleşti.

Ancak ittifakın detaylarıyla ilgili net bilgiye sahip değiliz.

İşte MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun'a tam da bu noktada, ittifakın Bursa ayağını sorduk.

Çok net konuştu Coşkun:

İttifak yapılacak iller arasında Bursa da söz konusu olacaktır. Ancak bizim de taleplerimiz var.

Bu açıklama da izaha muhtaç olmayacak kadar net.

Her ne kadar Coşkun, kişisel görüşünü açıklasa da MHP, Bursa Büyükşehir Belediyesi seçiminde AK Parti adayını destekleyecek ve aday çıkarmayacak görünüyor.

Ancak hatırı sayılır oranda belediye meclis üyesi talep edecek MHP'liler.

Coşkun'un, “Bizim de taleplerimiz olacak” cümlesinin anlamı budur kuşkusuz.

İşin gerçeği şu ki, AK Parti-MHP ittifakı, özellikle İstanbul ve Ankara için hayati önem taşıyor.

Bir diğer ifadeyle, referandum ve 24 Haziran seçimleri, AK Parti'nin İstanbul ve Ankara'da ittifaka ihtiyacı olduğunu gösterdi.

Nitekim CHP, İstanbul'da güçlü olan HDP ile örtülü, İyi Parti ile de açık ittifak yapması halinde- hele Muharrem İnce gibi güçlü bir adayı gösterirse- İstanbul'u kaybetmemek için AK Parti'nin MHP ile ittifak yapması gerekiyor.

MHP'nin İstanbul'dan daha güçlü olduğu Ankara seçimi için de benzer bir tablo söz konusu.

O halde Cumhur İtifakı'nın devamı için İstanbul ve Ankara'nın kaybedilmemesi zorunlu ise, AK Parti ve MHP ittifakı da kaçınılmaz olur.

 

MUSTAFA ÖZDAL'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

*** 

İŞTE BAYSAL'IN O YAZISI 

MHP İl Başkan yardımcıları Mustafa Kalaycı ve Mustafa Aydın'la birlikte gazetemizi ziyaret eden İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, İYİ Partili ülkücülere sahip çıktı.

Coşkun, "Bizden giden arkadaşlar tasfiye edildi. O partiyi kuran, bugüne getiren bizim arkadaşlarımızdı. İsmail Tatlıoğlu ile Ahmet Erozan'ın bu partide emeği var mı? Bizden giden arkadaşlar haksızlığa uğradılar ve istedikleri göreve gelemediler. Buradan ayrılma gerekçeleri neyse aynısı orada da oldu" diye konuştu.

Hasan Toktaş, Yüksel Yılmaz ile Selçuk Türkoğlu isimlerini de dile getiren MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, "Baba ocağı burada. Çağrı yapmıyorum ama kapımız açık" dedi.

 

YÜKSEL BAYSAL'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Yalçın'dan pratik öneriler!

yalcindan-pratik-oneriler OLAY Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Ak Parti Eski İl Başkanı Sedat Yalçın'ın, Bursa'da hayatı kolaylaştıracak pratik önerilerini köşesine taşıdı.

TGF Genel Kurulu yapıldı

tgf-genel-kurulu-yapildi Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı. İki listenin yarıştığı ve Divan başkanlığını Atilla Sertel'in yaptığı Genel Kurul'da, Yılmaz Karaca 103 oyla ipi göğüslerken,

Çocuklar neden tırnak yer?

cocuklar-neden-tirnak-yer ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda sıkça görülen "tırnak yeme" sorununa dair önemli bir yazı kaleme aldı.

CHP'de ibre Bozbey'e döndü!

chpde-ibre-bozbeye-dondu Mustafa Bozbey ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanabileceklerini düşünen CHP'liler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu da ikna etmiş durumda. Kılıçdaroğlu, "Ben de sizin gibi

Necmi'ye nasihat!

necmiye-nasihat ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa’daki “şantajcı gazetecilik” iddialarının odağındaki Necmi İnce’ye ait ManşetX Gazetesi‘nde “Behlül” müstear ismiyle yazılan mesnetsiz yazılara

Akyıldız'dan Necmi'ye sert cevap!

akyildizdan-necmiye-sert--cevap Bursa’daki “şantajcı gazetecilik” iddialarının odağındaki isim olan Necmi İnce’ye ait ManşetX Gazetesi‘nde “Behlül” müstear ismiyle yazılan iftira dolu yazılara deneyimli gazeteci Ercan