15 Aralık 2018 Cumartesi
ÇOCUKLU CAFE

MHP'den İYİ Partili Ülkücülere çağrı!

21 Eylül 2018 Cuma 10:11

mhpden-iyi-partili-ulkuculere-cagri

Ak Parti ile MHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapması kesinleşti. Parti tabanlarında ittifakın ayrıntıları konuşulmaya başlandı. Yapılacak ittifakın Bursa'ya yansıması ne olacak? MHP, hangi ilçelerde Ak Parti'yi destekleyecek? Bu desteğin karşılığında neleri/nereleri talep edecek? Bu ve buna dair birçok sorunun cevabını MHP İl Başkanı Kutuluş Coşkun açıklık getirdi.

OLAY Gazetesi'nden Mustafa Özdal ve Yeni Dönem Gazetesi'nden Yüksel Baysal'a konuşan MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, yerel seçim ittifakına dair taleplerini içeren çarpıcı açıklamalarının tanında. MHP'den ayrılıp İYİ Parti'yi kuran Ülkülere de bir mesaj gönderdi. Başkan Coşkun, Ülkücülerin İYİ Parti'den dışlandığının altını çizip, "kaoımız açık" dedi. 

İŞTE ÖZDAL'IN O YAZISI  

Bu açıklamalarla birlikte AK Parti-MHP ittifakı kesinleşti.

Ancak ittifakın detaylarıyla ilgili net bilgiye sahip değiliz.

İşte MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun'a tam da bu noktada, ittifakın Bursa ayağını sorduk.

Çok net konuştu Coşkun:

İttifak yapılacak iller arasında Bursa da söz konusu olacaktır. Ancak bizim de taleplerimiz var.

Bu açıklama da izaha muhtaç olmayacak kadar net.

Her ne kadar Coşkun, kişisel görüşünü açıklasa da MHP, Bursa Büyükşehir Belediyesi seçiminde AK Parti adayını destekleyecek ve aday çıkarmayacak görünüyor.

Ancak hatırı sayılır oranda belediye meclis üyesi talep edecek MHP'liler.

Coşkun'un, “Bizim de taleplerimiz olacak” cümlesinin anlamı budur kuşkusuz.

İşin gerçeği şu ki, AK Parti-MHP ittifakı, özellikle İstanbul ve Ankara için hayati önem taşıyor.

Bir diğer ifadeyle, referandum ve 24 Haziran seçimleri, AK Parti'nin İstanbul ve Ankara'da ittifaka ihtiyacı olduğunu gösterdi.

Nitekim CHP, İstanbul'da güçlü olan HDP ile örtülü, İyi Parti ile de açık ittifak yapması halinde- hele Muharrem İnce gibi güçlü bir adayı gösterirse- İstanbul'u kaybetmemek için AK Parti'nin MHP ile ittifak yapması gerekiyor.

MHP'nin İstanbul'dan daha güçlü olduğu Ankara seçimi için de benzer bir tablo söz konusu.

O halde Cumhur İtifakı'nın devamı için İstanbul ve Ankara'nın kaybedilmemesi zorunlu ise, AK Parti ve MHP ittifakı da kaçınılmaz olur.

 

MUSTAFA ÖZDAL'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

*** 

İŞTE BAYSAL'IN O YAZISI 

MHP İl Başkan yardımcıları Mustafa Kalaycı ve Mustafa Aydın'la birlikte gazetemizi ziyaret eden İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, İYİ Partili ülkücülere sahip çıktı.

Coşkun, "Bizden giden arkadaşlar tasfiye edildi. O partiyi kuran, bugüne getiren bizim arkadaşlarımızdı. İsmail Tatlıoğlu ile Ahmet Erozan'ın bu partide emeği var mı? Bizden giden arkadaşlar haksızlığa uğradılar ve istedikleri göreve gelemediler. Buradan ayrılma gerekçeleri neyse aynısı orada da oldu" diye konuştu.

Hasan Toktaş, Yüksel Yılmaz ile Selçuk Türkoğlu isimlerini de dile getiren MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, "Baba ocağı burada. Çağrı yapmıyorum ama kapımız açık" dedi.

 

YÜKSEL BAYSAL'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

CHP, İYİ Parti ittifakında ilçeler ne olacak?

chp-iyi-parti-ittifakinda-ilceler-ne-olacak- CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Buna göre Bursa'da İYİ Parti, CHP'nin adayı Mustafa Bozbey'i desteklerken, CHP'de Osmangazi ve Yıldırım'da İYİ Parti'nin

Ak Parti'deki kriptolar kim?

ak-partideki-kriptolar-kim ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de İlçe Belediye Başkan Adaylarının belirlenme sürecinde sekiz ilçe başkanın istifa ettirilmesinin manidar olduğuna işaret ederek, ilçe belediye başkan

Ak Parti'de ahbap çavuş ilişkisi!..

ak-partide-ahbap-cavus-iliskisi Türkiye Gazetesi Yazarı Süleyman Özışık, Ak Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenme sürecinde ahbap çavuş ilişkilerine dikkat çekti.

Yıldırım'ın protokol sorununa çözüm!

yildirimin-protokol-sorununa-cozum Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın, Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması neredeyse kesinleşti. Bu durumda Binali Yıldırım'ım, belediye başkanı seçildiğinde

Ak Parti'de sürpriz aday çalışması!

ak-partide-surpriz-aday-calismasi Ak Parti'de, yeniden aday gösterilmeyecek belediye başkanları tespit edildi.

Vakıfların işi siyaset mi?

vakiflarin-isi-siyaset-mi Gazeteci Ercan Akyıldız, "siyasette vefa" vurgusunu öne çıkardığı son köşe yazsında yaklaşan yerel seçimler öncesi Bursa'da bazı vakıfların ve derneklerin siyasette nasıl baskı aracı olarak