Süper Timsah

MHP'den İYİ Partili Ülkücülere çağrı!

21 Eylül 2018 Cuma 10:11

mhpden-iyi-partili-ulkuculere-cagri

Ak Parti ile MHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapması kesinleşti. Parti tabanlarında ittifakın ayrıntıları konuşulmaya başlandı. Yapılacak ittifakın Bursa'ya yansıması ne olacak? MHP, hangi ilçelerde Ak Parti'yi destekleyecek? Bu desteğin karşılığında neleri/nereleri talep edecek? Bu ve buna dair birçok sorunun cevabını MHP İl Başkanı Kutuluş Coşkun açıklık getirdi.

OLAY Gazetesi'nden Mustafa Özdal ve Yeni Dönem Gazetesi'nden Yüksel Baysal'a konuşan MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, yerel seçim ittifakına dair taleplerini içeren çarpıcı açıklamalarının tanında. MHP'den ayrılıp İYİ Parti'yi kuran Ülkülere de bir mesaj gönderdi. Başkan Coşkun, Ülkücülerin İYİ Parti'den dışlandığının altını çizip, "kaoımız açık" dedi. 

İŞTE ÖZDAL'IN O YAZISI  

Bu açıklamalarla birlikte AK Parti-MHP ittifakı kesinleşti.

Ancak ittifakın detaylarıyla ilgili net bilgiye sahip değiliz.

İşte MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun'a tam da bu noktada, ittifakın Bursa ayağını sorduk.

Çok net konuştu Coşkun:

İttifak yapılacak iller arasında Bursa da söz konusu olacaktır. Ancak bizim de taleplerimiz var.

Bu açıklama da izaha muhtaç olmayacak kadar net.

Her ne kadar Coşkun, kişisel görüşünü açıklasa da MHP, Bursa Büyükşehir Belediyesi seçiminde AK Parti adayını destekleyecek ve aday çıkarmayacak görünüyor.

Ancak hatırı sayılır oranda belediye meclis üyesi talep edecek MHP'liler.

Coşkun'un, “Bizim de taleplerimiz olacak” cümlesinin anlamı budur kuşkusuz.

İşin gerçeği şu ki, AK Parti-MHP ittifakı, özellikle İstanbul ve Ankara için hayati önem taşıyor.

Bir diğer ifadeyle, referandum ve 24 Haziran seçimleri, AK Parti'nin İstanbul ve Ankara'da ittifaka ihtiyacı olduğunu gösterdi.

Nitekim CHP, İstanbul'da güçlü olan HDP ile örtülü, İyi Parti ile de açık ittifak yapması halinde- hele Muharrem İnce gibi güçlü bir adayı gösterirse- İstanbul'u kaybetmemek için AK Parti'nin MHP ile ittifak yapması gerekiyor.

MHP'nin İstanbul'dan daha güçlü olduğu Ankara seçimi için de benzer bir tablo söz konusu.

O halde Cumhur İtifakı'nın devamı için İstanbul ve Ankara'nın kaybedilmemesi zorunlu ise, AK Parti ve MHP ittifakı da kaçınılmaz olur.

 

MUSTAFA ÖZDAL'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

*** 

İŞTE BAYSAL'IN O YAZISI 

MHP İl Başkan yardımcıları Mustafa Kalaycı ve Mustafa Aydın'la birlikte gazetemizi ziyaret eden İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, İYİ Partili ülkücülere sahip çıktı.

Coşkun, "Bizden giden arkadaşlar tasfiye edildi. O partiyi kuran, bugüne getiren bizim arkadaşlarımızdı. İsmail Tatlıoğlu ile Ahmet Erozan'ın bu partide emeği var mı? Bizden giden arkadaşlar haksızlığa uğradılar ve istedikleri göreve gelemediler. Buradan ayrılma gerekçeleri neyse aynısı orada da oldu" diye konuştu.

Hasan Toktaş, Yüksel Yılmaz ile Selçuk Türkoğlu isimlerini de dile getiren MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, "Baba ocağı burada. Çağrı yapmıyorum ama kapımız açık" dedi.

 

YÜKSEL BAYSAL'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Gazeteciler 'imdat' çağrısı yaptı!

gazeteciler-imdat-cagrisi-yapti Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun toplantısında basının sıkıntıları masaya yatırılırken, özellikle Anadolu medyasının dayanma gücünün kalmadığına vurgu yapıldı.

Ak Part'deki FETÖ'cü vekil kim?

ak-partdeki-fetocu-vekil-kim Ak Parti Bursa eski milletvekili ve KARAR Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan, gündemi sarsacak bir yazı kaleme aldı. Ocaktan, Ak Parti içerisinde ve Ak Parti'yi en üst mercilerde temsil eden bir vekilin "halis mulis

Gözyaşlarıyla dinlediğim olay!

gozyaslariyla-dinledigim-olay Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, gözyaşlarıyla dinlediği bir olayı köşesine aktardı. Baysal, Ankara'da görevli olduğu zamanlarda da bu türden olaylarla sıkça karşılaştığının altını

Babacan'la ilgili bomba kulis!

babacanla-ilgili-bomba-kulis 31 Mart seçimleri öncesinde siyaset gündeminin en çok konuşulan konularından birisi de eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın yeni parti kurup siyasete döneceği iddialarıydı.

Kamu görevlileri ve nezaket!

kamu-gorevlileri-ve-nezaket BURSA HAYAT GAZETESİ Yazarı Bilal Kayaaltı, Bursa'da okul hastane gibi kamu kurum yöneticilerinin "güç zehirlenmesi" yaşadığının altını çizdiği yazısında kamuda yaşanan sorunları dile getirdi.

Acilde bekleyen sorun: Kamu Reformu

acilde-bekleyen-sorun-kamu-reformu ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, "sadece Büyükşehir Belediye Başkanı'nı seçelim, O da ilçe belediye başkanlarını seçsin" çıkışını masaya yatırıp, buradan bir