ÇOCUKLU CAFE

MHP'den İYİ Partili Ülkücülere çağrı!

21 Eylül 2018 Cuma 10:11

mhpden-iyi-partili-ulkuculere-cagri

Ak Parti ile MHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapması kesinleşti. Parti tabanlarında ittifakın ayrıntıları konuşulmaya başlandı. Yapılacak ittifakın Bursa'ya yansıması ne olacak? MHP, hangi ilçelerde Ak Parti'yi destekleyecek? Bu desteğin karşılığında neleri/nereleri talep edecek? Bu ve buna dair birçok sorunun cevabını MHP İl Başkanı Kutuluş Coşkun açıklık getirdi.

OLAY Gazetesi'nden Mustafa Özdal ve Yeni Dönem Gazetesi'nden Yüksel Baysal'a konuşan MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, yerel seçim ittifakına dair taleplerini içeren çarpıcı açıklamalarının tanında. MHP'den ayrılıp İYİ Parti'yi kuran Ülkülere de bir mesaj gönderdi. Başkan Coşkun, Ülkücülerin İYİ Parti'den dışlandığının altını çizip, "kaoımız açık" dedi. 

İŞTE ÖZDAL'IN O YAZISI  

Bu açıklamalarla birlikte AK Parti-MHP ittifakı kesinleşti.

Ancak ittifakın detaylarıyla ilgili net bilgiye sahip değiliz.

İşte MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun'a tam da bu noktada, ittifakın Bursa ayağını sorduk.

Çok net konuştu Coşkun:

İttifak yapılacak iller arasında Bursa da söz konusu olacaktır. Ancak bizim de taleplerimiz var.

Bu açıklama da izaha muhtaç olmayacak kadar net.

Her ne kadar Coşkun, kişisel görüşünü açıklasa da MHP, Bursa Büyükşehir Belediyesi seçiminde AK Parti adayını destekleyecek ve aday çıkarmayacak görünüyor.

Ancak hatırı sayılır oranda belediye meclis üyesi talep edecek MHP'liler.

Coşkun'un, “Bizim de taleplerimiz olacak” cümlesinin anlamı budur kuşkusuz.

İşin gerçeği şu ki, AK Parti-MHP ittifakı, özellikle İstanbul ve Ankara için hayati önem taşıyor.

Bir diğer ifadeyle, referandum ve 24 Haziran seçimleri, AK Parti'nin İstanbul ve Ankara'da ittifaka ihtiyacı olduğunu gösterdi.

Nitekim CHP, İstanbul'da güçlü olan HDP ile örtülü, İyi Parti ile de açık ittifak yapması halinde- hele Muharrem İnce gibi güçlü bir adayı gösterirse- İstanbul'u kaybetmemek için AK Parti'nin MHP ile ittifak yapması gerekiyor.

MHP'nin İstanbul'dan daha güçlü olduğu Ankara seçimi için de benzer bir tablo söz konusu.

O halde Cumhur İtifakı'nın devamı için İstanbul ve Ankara'nın kaybedilmemesi zorunlu ise, AK Parti ve MHP ittifakı da kaçınılmaz olur.

 

MUSTAFA ÖZDAL'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

*** 

İŞTE BAYSAL'IN O YAZISI 

MHP İl Başkan yardımcıları Mustafa Kalaycı ve Mustafa Aydın'la birlikte gazetemizi ziyaret eden İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, İYİ Partili ülkücülere sahip çıktı.

Coşkun, "Bizden giden arkadaşlar tasfiye edildi. O partiyi kuran, bugüne getiren bizim arkadaşlarımızdı. İsmail Tatlıoğlu ile Ahmet Erozan'ın bu partide emeği var mı? Bizden giden arkadaşlar haksızlığa uğradılar ve istedikleri göreve gelemediler. Buradan ayrılma gerekçeleri neyse aynısı orada da oldu" diye konuştu.

Hasan Toktaş, Yüksel Yılmaz ile Selçuk Türkoğlu isimlerini de dile getiren MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, "Baba ocağı burada. Çağrı yapmıyorum ama kapımız açık" dedi.

 

YÜKSEL BAYSAL'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Kayaaltı: İtina ile evliya yapıyorlar!

kayaalti-itina-ile-evliya-yapiyorlar Bursa'nın sokaklarında, otobüs duraklarında bir süredir, "Tek Bir Dilekle Evliya Olmak ve İki Cihan Saadetini Ulaşmak." Yazılı afişler herkesin dikkatini çekiyor.

Yeni Marmara 7 yaşında!

yeni-marmara-7-yasinda Bursa’da Yeni Marmara gazetesinin 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gazetenin manevi kurucusu Orhan Altınöz’ü anma ve On Medya Dijital Platformu tanıtım gecesi düzenlendi.

Yanlış bilgi ile doğru iş olmaz!

yanlis-bilgi-ile-dogru-is-olmaz Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesinin yankıları sürerken, neden yeniden aday yapılmadığına dair çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Saadet'in Bursa adayları netleşiyor

saadetin-bursa-adaylari-netlesiyor Saadet Partisi'nin Bursa adayları netleşmeye başladı.

Disleksi nedir?

disleksi-nedir ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda "okuma, yazma, matematik gibi alanlarda görülen gelişimsel bir özel öğrenme güçlüğü olan disleksinin ne olduğunu, belirtilerini ve çözüm yollarını sizler

Hepimiz Maduro olmak istiyor muyuz?

hepimiz-maduro-olmak-istiyor-muyuz Venezuela'da Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun geçen hafta başkanlık yemini ederek kendisini ülkenin "geçici devlet başkanı" ilan etmesiyle başlayan tartışma yeni bir boyut daha kazandı.