ÇOCUKLU CAFE

Necmi İnce bir Faruk Çelik Projesi mi?

18 Eylül 2018 Salı 04:44

necmi-ince-bir-faruk-celik-projesi-mi

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa medyasında patlak veren "şantajcı gazeteciler" konusunda tarafların iddialarını karşılaştıran bir yazı kaleme aldı. Gültekin, bu konunun yaklaşmakta olan yerel seçimlerle ilgisini de sorguladı.


İŞTE GÜLTEKİN'İN O YAZISI


NECMİ, BİR FARUK ÇELİK PROJESİ Mİ?
 

Tabii, bu "şantajcı gazeteci" tartışması
Sadece verilmeyen reklam üzerinden gitse ne ala. Konuya aşina hemen herkes bunun bir de siyasi boyutu olabileceğinden dem vurup adamın adeta beynini tokatlayan senaryolar da gündeme gelmiyor değil.

Mesela,
Necmi İnce'nin, yakasına Ak Parti rozeti takmış olmasına rağmen sabahtan akşama ve durduk yerde ve üstelik yerel seçimlerin arifesinde bazı Ak Partili belediyeleri, daha doğrusu o belediyelerin başkanlarını hedef tahtasına koyması ister istemez, bunu yaparken de yine adı belediye başkanlığına geçen başka bazı Ak Partili isimlerden övgüyle bahsetmesi ister istemez  bunun bir "yerel seçim hamlesi" olduğu fikrini tartışmaya açıyor.

Hadi, daha açık söyleyeyim,
Necmi İnce, Bir taraftan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı, diğer taraftan İsmail Hakkı Edebali'yi ve öbür taraftan da Sedat Yalçın'ı hedefine koyup, çoğu da komik olan saçma sapan iddialarla eleştirmeye çalışken  Faruk Çelik ve Mustafa Dündar''ı da yere göğe sığdıramaması zamanlama bakımından çok manidar karşılanıyor. Öyle ki, Necmi'nin övdüğü ve yerdiği isimlerin hepsi potansiyel belediye başkan adayı.

Hatta, 
Necmi İnce'nin bu çıkışını bir "Faruk Çelik Projesi" olarak yorumlayanların sayısı hiç de az değil. Eski bakan Faruk Çelik'in Büyükşehir Belediye Başkanlığını ne kadar çok istediğini artık bilmeyen yok sanırım. Fakat, özellikle Urfa'daki son dönemlerinde yaşananlardan sonra işinin kolay olmadığı da ortada. Tam bu noktada emeline ulaşmak için Necmi İnce ve onun paydaşlarıyla muhtemel rakiplerini yıpratmak isteyebileceğine inanların sayısı gerçekten hatırı sayılır vaziyette. 

Necmi Kardeşim, 
Faruk Çelik'in çıkıp, buna itiraz edeceğini biliyorum. Ve belki gerçekten itirazında haklıdır da. Fakat senin bu hesapsız, tutarsız, anlamsız çıkışların, saldırgan, meydan okuyan tutumun bak nelere mal oluyor ki; süreç en çok da senin sevdiğin Faruk Çelik'e zarar veriyor.  Açık söylüyorum, hakkın yok buna. 


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM

    Misafir YAZINIZLA BÜTÜN GAZETECİLERİN ONLAR VE ONLARI ÇOCUKLARI GİBİ DÜŞÜNMEDİĞİNİ VE OLMADIĞINI GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER 18 Eylül 2018 11:04

DİĞER HABERLER

Kayaaltı: İtina ile evliya yapıyorlar!

kayaalti-itina-ile-evliya-yapiyorlar Bursa'nın sokaklarında, otobüs duraklarında bir süredir, "Tek Bir Dilekle Evliya Olmak ve İki Cihan Saadetini Ulaşmak." Yazılı afişler herkesin dikkatini çekiyor.

Yeni Marmara 7 yaşında!

yeni-marmara-7-yasinda Bursa’da Yeni Marmara gazetesinin 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gazetenin manevi kurucusu Orhan Altınöz’ü anma ve On Medya Dijital Platformu tanıtım gecesi düzenlendi.

Yanlış bilgi ile doğru iş olmaz!

yanlis-bilgi-ile-dogru-is-olmaz Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesinin yankıları sürerken, neden yeniden aday yapılmadığına dair çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Saadet'in Bursa adayları netleşiyor

saadetin-bursa-adaylari-netlesiyor Saadet Partisi'nin Bursa adayları netleşmeye başladı.

Disleksi nedir?

disleksi-nedir ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda "okuma, yazma, matematik gibi alanlarda görülen gelişimsel bir özel öğrenme güçlüğü olan disleksinin ne olduğunu, belirtilerini ve çözüm yollarını sizler

Hepimiz Maduro olmak istiyor muyuz?

hepimiz-maduro-olmak-istiyor-muyuz Venezuela'da Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun geçen hafta başkanlık yemini ederek kendisini ülkenin "geçici devlet başkanı" ilan etmesiyle başlayan tartışma yeni bir boyut daha kazandı.