ÇOCUKLU CAFE

Necmi İnce bir Faruk Çelik Projesi mi?

18 Eylül 2018 Salı 04:44

necmi-ince-bir-faruk-celik-projesi-mi

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa medyasında patlak veren "şantajcı gazeteciler" konusunda tarafların iddialarını karşılaştıran bir yazı kaleme aldı. Gültekin, bu konunun yaklaşmakta olan yerel seçimlerle ilgisini de sorguladı.


İŞTE GÜLTEKİN'İN O YAZISI


NECMİ, BİR FARUK ÇELİK PROJESİ Mİ?
 

Tabii, bu "şantajcı gazeteci" tartışması
Sadece verilmeyen reklam üzerinden gitse ne ala. Konuya aşina hemen herkes bunun bir de siyasi boyutu olabileceğinden dem vurup adamın adeta beynini tokatlayan senaryolar da gündeme gelmiyor değil.

Mesela,
Necmi İnce'nin, yakasına Ak Parti rozeti takmış olmasına rağmen sabahtan akşama ve durduk yerde ve üstelik yerel seçimlerin arifesinde bazı Ak Partili belediyeleri, daha doğrusu o belediyelerin başkanlarını hedef tahtasına koyması ister istemez, bunu yaparken de yine adı belediye başkanlığına geçen başka bazı Ak Partili isimlerden övgüyle bahsetmesi ister istemez  bunun bir "yerel seçim hamlesi" olduğu fikrini tartışmaya açıyor.

Hadi, daha açık söyleyeyim,
Necmi İnce, Bir taraftan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı, diğer taraftan İsmail Hakkı Edebali'yi ve öbür taraftan da Sedat Yalçın'ı hedefine koyup, çoğu da komik olan saçma sapan iddialarla eleştirmeye çalışken  Faruk Çelik ve Mustafa Dündar''ı da yere göğe sığdıramaması zamanlama bakımından çok manidar karşılanıyor. Öyle ki, Necmi'nin övdüğü ve yerdiği isimlerin hepsi potansiyel belediye başkan adayı.

Hatta, 
Necmi İnce'nin bu çıkışını bir "Faruk Çelik Projesi" olarak yorumlayanların sayısı hiç de az değil. Eski bakan Faruk Çelik'in Büyükşehir Belediye Başkanlığını ne kadar çok istediğini artık bilmeyen yok sanırım. Fakat, özellikle Urfa'daki son dönemlerinde yaşananlardan sonra işinin kolay olmadığı da ortada. Tam bu noktada emeline ulaşmak için Necmi İnce ve onun paydaşlarıyla muhtemel rakiplerini yıpratmak isteyebileceğine inanların sayısı gerçekten hatırı sayılır vaziyette. 

Necmi Kardeşim, 
Faruk Çelik'in çıkıp, buna itiraz edeceğini biliyorum. Ve belki gerçekten itirazında haklıdır da. Fakat senin bu hesapsız, tutarsız, anlamsız çıkışların, saldırgan, meydan okuyan tutumun bak nelere mal oluyor ki; süreç en çok da senin sevdiğin Faruk Çelik'e zarar veriyor.  Açık söylüyorum, hakkın yok buna. 


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM

    Misafir YAZINIZLA BÜTÜN GAZETECİLERİN ONLAR VE ONLARI ÇOCUKLARI GİBİ DÜŞÜNMEDİĞİNİ VE OLMADIĞINI GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER 18 Eylül 2018 11:04

DİĞER HABERLER

Yalçın'dan pratik öneriler!

yalcindan-pratik-oneriler OLAY Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Ak Parti Eski İl Başkanı Sedat Yalçın'ın, Bursa'da hayatı kolaylaştıracak pratik önerilerini köşesine taşıdı.

TGF Genel Kurulu yapıldı

tgf-genel-kurulu-yapildi Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı. İki listenin yarıştığı ve Divan başkanlığını Atilla Sertel'in yaptığı Genel Kurul'da, Yılmaz Karaca 103 oyla ipi göğüslerken,

Çocuklar neden tırnak yer?

cocuklar-neden-tirnak-yer ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda sıkça görülen "tırnak yeme" sorununa dair önemli bir yazı kaleme aldı.

CHP'de ibre Bozbey'e döndü!

chpde-ibre-bozbeye-dondu Mustafa Bozbey ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanabileceklerini düşünen CHP'liler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu da ikna etmiş durumda. Kılıçdaroğlu, "Ben de sizin gibi

Necmi'ye nasihat!

necmiye-nasihat ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa’daki “şantajcı gazetecilik” iddialarının odağındaki Necmi İnce’ye ait ManşetX Gazetesi‘nde “Behlül” müstear ismiyle yazılan mesnetsiz yazılara

Akyıldız'dan Necmi'ye sert cevap!

akyildizdan-necmiye-sert--cevap Bursa’daki “şantajcı gazetecilik” iddialarının odağındaki isim olan Necmi İnce’ye ait ManşetX Gazetesi‘nde “Behlül” müstear ismiyle yazılan iftira dolu yazılara deneyimli gazeteci Ercan