Nilüfer'in utanmaz fareleri

29 Eylül 2017 Cuma 11:07

niluferin-utanmaz-fareleri

BURSA HAYAT Gazetesi Yazarı Bilal Kayaaltı, Nilüfer'deki Ayvalıdere'nin içler acısı halini kaleme aldı...


İŞTE KAYAALTI'NIN O YAZISI


Yaşadığımız şehrin her metre karesinin düzenli olması, göz zevkine hitap etmesi önemli. 

Hani hep söylenir ya, "herkes kapısının önünü süpürse, temizlese, yere çöp atmamış olsa, sokakları, caddeleri temizleyenlere gerek kalmaz". 

Gelin görün ki, bu söz hep slogan olarak kalıyor.

Gülümsemek istediğiniz anda üzülüyor, hayal kırıklığına uğruyorsunuz. 

Geçenlerde Nilüfer ilçemizde bulunan Yüzüncüyıl Mahallesi'nin ortasından geçen Ayvalıdere'nin etrafında yürüyüş yaparken köprünün altında kedi büyüklüğünde lağım farelerinin koşuşturmalarına şahit oldum! 

Derenin içinde fare mafyasının cüretkârlığı karşısında yüzmeyi unutmuş üç tane beyaz ördek, kedilerin aklını başından alan kemirgenleri kayıtsız şartsız izlemek zorunda kaldıklarına şahit oldum. 

Köprünün bir ucunda Özdilek AVM, diğer tarafında ise gezdikleri ülkelerin güzelliklerini sosyal medya hesabından paylaşan RUMELİSİAD'ın Baş çarşı sebili amblemi. 

Bir diğer tarafta ise otoparklı, bahçeli, havuzlu siteler. 

Yani, Nilüfer ve Yüzüncüyıl Mahallesi.


YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Milli Ekonomi Kanalı kuruldu

milli-ekonomi-kanali-kuruldu- Sancaktar Medya geçtiğimiz günlerde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan Bugün TV’yi satın alarak bünyesine kattı.

Mahremiyet nedir?

mahremiyet-nedir ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda mahremiyet eğitiminin ne olup olmadığını ve mahremiyet eğitimi ile cinsel eğitim arasındaki farkları kaleme aldı.

Baysal'dan çarpıcı Dülger yazısı!

baysaldan-carpici-dulger-yazisi YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nü masaya yatırdı ve müdür olarak atanmak istenen isimle alakalı çarpıcı bir analiz yaptı.

Ak Parti'nin Nilüfer adayı!

ak-partinin-nilufer-adayi ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'nin yerel seçimlerde Nilüfer Belediye Başkan Adayı üzerine önemli bir tespitte bulundu.

Arınç siyasete geri dönüyor!

arinc-siyasete-geri-donuyor YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bülent Arınç'ın yeniden siyaset sahnesine geri döneceğini iddia etti. Baysal, bu dön dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stratejik bir siyasi hamlesi olarak

Salman'a dair çarpıcı tespitler!

salmana-dair-carpici-tespitler Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın nasıl bir il başkanı olacağına dair çarpıcı bir analiz. Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Başkan Salman'ı köşesine taşıdı ve çok çarpıcı