Saadet'te kazan kaynıyor!

10 Ocak 2021 Pazar 16:40

saadette-kazan-kayniyor

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmesi Saadet kulislerini hareketlendirdi. Saadet'te olağanüstü bir kongre ile lider değişiminin bile zorlanabileceği konuşuluyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, iktidarını sürdürebilmek için yaptığı temaslar çerçevesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ardından Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü de evinde ziyaret etmesi Saadet Partisi'nde kazanın kaynamasına neden oldu.

Enbursa.com yazarı Mustafa Gültekin bugünkü yazısında, Saadet Partisi'nin seçimlerde yüksek oy alamıyor olsa bile Türk siyasetinde özgül ağırlığı yüksek olan bir parti olduğunu, Millet İttifakı için de bu özgül ağırlığın önem taşıdığını yazdı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saadet'in özgül ağırlığının farkında olarak Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaret etmesinin partide kazanın kaynamasına neden olduğunu aktaran Mustafa Gültekin, gelişmelerin Saadet'te lider değişimine yol açacak bir kongreyi bile beraberinde getirebileceğini yazdı.

Mustafa Gültekin'in yazısının o bölümü şöyle:

Oğuzhan Asiltürk'ün,
Yaklaşımının ne olduğu/olacağı üç aşağı beş yukarı bellidir. Fakat burada en çok Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu'nun ne söyleyeceği, açıkça söylemese de ne düşündüğü merak konusudur.

İşte tam da burada,

Başa/başlığa dönüp, Saadet Partisi'nde kazanın neden kaynadığına bakalım. Evet, yabancısı olmadığım Saadet Partisi'nin derin dehlizlerinde dönen kulislere kulak kabarttım ve çok ilginç şeyler duydum.

Öyle ki;
Henüz dumanı tütmüyor olsa da Saadet kazanı fena kaynıyor. Bu kaynama partiyi bir büyük kongreye bile götürebilir. Hatta Saadet'i Ak Parti'ye yaklaştırmak isteyen birilerinin, olası bir kongrede lider değişimine gidilecek yolun taşlarını döşemeye başladığı bile söyleniyor. Yani, Saadet'te, Ak Parti limanına doğru dümen kırmak isteyenlerle mevcudu korumak isteyenlerin gizliden bir çekişmesi söz konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Oğuzhan Asiltürk ziyaretinden sonra, "bu görüşmelere devam edeceğim" dediği bir süreçte bu gizliden çekişme açıktan bir kapışmaya dönüşür mü bekleyip göreceğiz.

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ! 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Saadet'te kazan kaynıyor!

saadette-kazan-kayniyor AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmesi Saadet kulislerini hareketlendirdi. Saadet'te olağanüstü bir

Gördüğü halde görmeyen körler!

gordugu-halde-gormeyen-korler "Bence biz kör olmadık, Biz zaten kördük, Gören körler mi, Gördüğü halde görmeyen körler..."

Deva, Bursa'da göle maya mı çalıyor?

deva-bursada-gole-maya-mi-caliyor EnBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, DEVA Partisi Lideri Ali Babacan'ın, büyük kongrede duygulanarak anlattığı 28 Şubat sürecindeki yaşadıkları üzerinden Türkiye'de başörtüsü sorunu ve DEVA Partisi'ne

Altın beyinli adam

altin-beyinli-adam "Bu dünyada Beyinlerini harcayarak yaşamaya mahkûm öyle zavallılar vardır ki, en küçük ihtiyaçlarını bile, öz cevherlerinin ve iliklerinin o halis altınıyla öderler. Bu, onlar için her günkü bir

AK Parti'nin Gordion düğümü!

ak-partinin-gordion-dugumu Günümüzde, yapılması zor hatta imkansız gibi görünen işleri nitelemek için anlatılan bu tarihi efsane ile AK Parti'nin alakası nedir? Efendim, Türkiye'de, siyasetin düğümlerini çözmek, "Gordion

En iyisi için bir başlangıç mümkündür

en-iyisi-icin-bir-baslangic-mumkundur Artık, hem genelde hem de yerelde iktidarı terleten bir muhalefet söz konusu. İsmail Tatlıoğlu ve Selçuk Türkoğlu ile Bursa'da esen İYİ Parti rüzgarına karşı, Efkan Ala ve Davut Gürkan'ın nasıl bir set