ÇOCUKLU CAFE

Salman'dan Kolaylı'ya ziyaret!

09 Şubat 2018 Cuma 00:38

salmandan-kolayliya-ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC yönetimini ziyaret etti.

Basın Kültür Sarayı’ndaki BGC merkezinde gerçekleşen ziyarette Bursa basınına ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ilişkin bilgi veren Nuri Kolaylı, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını söyledi. 

BGC Başkanı Nuri Kolaylı, Bursa’nın köklü basın kuruluşlarına sahip olduğunu ve buna paralel olarak en güçlü yerel medyanın Bursa’da görev yaptığına dikkat çekerek, yerel medyanın demokrasilerin gelişmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. 

Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini anlatan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, arsanın 1997 yılında satın alındığını ifade ederek, “BGC’ye ait olan arsa kat karşılığı müteahhide verilerek Basın Kültür Sarayı’nın yapımı sağlandı. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.   

Bursa basının “küçük Bâb-ı Âli” olarak bilindiğini ve İstanbul’un ardından en güçlü basının Bursa’da olmasından gurur duyduklarını ifade eden AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da, hafta sonu yapılacak olan BGC genel kurulu öncesi başkan Nuri Kolaylı’ya başarı diledi. 

Gerek hızlı, doğru ve objektif habercilik, gerekse basın etiğine uyum açısından Bursa basınının tüm Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, “Güçlü yerel basınımız, Bursa’mızın ekonomik gücünü ve eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini en iyi şekilde tamamlamaktadır” diye konuştu. 

BGC Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Işıkkent, Hülya Saatçi, Nejat Kırbulut, Mesut Demir,  Cemal Ekentok, Musa Öztürk, Ali Atmaca ve Genel Sekreter Sinan Tunç’un da yer aldığı ziyarette daha sonra Bursa Basın tarihi Müzesi ile Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi gezildi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Çocuklarda küfürlü konuşma!

cocuklarda-kufurlu-konusma ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, Çocukların neden küfürlü ve argo konuşa eğilimde olduğunu ve bunun çözüm yollarını masaya yatırdı.

Akşener, CHP'nin İstanbul adayı mı?

aksener-chpnin-istanbul-adayi-mi Cumhuriyet Halk Partisi, yaklaşan yerel seçimler için hazırlıklarını sürdürürken, kazanmak için önemli çalışmalar yürüttüğü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için hangi ismi aday

MHP'den İYİ Partili Ülkücülere çağrı!

mhpden-iyi-partili-ulkuculere-cagri Ak Parti ile MHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapması kesinleşti. Parti tabanlarında ittifakın ayrıntıları konuşulmaya başlandı. Yapılacak ittifakın Bursa'ya yansıması ne olacak? MHP, hangi ilçelerde Ak

Siyasetçiden gazeteciye cevap!

siyasetciden-gazeteciye-cevap Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Kayhan Kaymaz'ı, kendileri hakkında yazdığı bir yazıdan dolayı, yine basına gönderdiği bir açıklamayla eleştirdi

BGC'den önemli karar!

bgcden-onemli-karar Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu toplantısına konuk oldu. Toplantıda, son dönemde bazı gazeteci görünümündeki şantajcıların sektörde boy

Necmi İnce bir Faruk Çelik Projesi mi?

necmi-ince-bir-faruk-celik-projesi-mi ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa medyasında patlak veren "şantajcı gazeteciler" konusunda tarafların iddialarını karşılaştıran bir yazı kaleme aldı. Gültekin, bu konunun yaklaşmakta olan