ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

Salman'dan Kolaylı'ya ziyaret!

09 Şubat 2018 Cuma 00:38

salmandan-kolayliya-ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC yönetimini ziyaret etti.

Basın Kültür Sarayı’ndaki BGC merkezinde gerçekleşen ziyarette Bursa basınına ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ilişkin bilgi veren Nuri Kolaylı, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını söyledi. 

BGC Başkanı Nuri Kolaylı, Bursa’nın köklü basın kuruluşlarına sahip olduğunu ve buna paralel olarak en güçlü yerel medyanın Bursa’da görev yaptığına dikkat çekerek, yerel medyanın demokrasilerin gelişmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. 

Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini anlatan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, arsanın 1997 yılında satın alındığını ifade ederek, “BGC’ye ait olan arsa kat karşılığı müteahhide verilerek Basın Kültür Sarayı’nın yapımı sağlandı. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.   

Bursa basının “küçük Bâb-ı Âli” olarak bilindiğini ve İstanbul’un ardından en güçlü basının Bursa’da olmasından gurur duyduklarını ifade eden AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da, hafta sonu yapılacak olan BGC genel kurulu öncesi başkan Nuri Kolaylı’ya başarı diledi. 

Gerek hızlı, doğru ve objektif habercilik, gerekse basın etiğine uyum açısından Bursa basınının tüm Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, “Güçlü yerel basınımız, Bursa’mızın ekonomik gücünü ve eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini en iyi şekilde tamamlamaktadır” diye konuştu. 

BGC Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Işıkkent, Hülya Saatçi, Nejat Kırbulut, Mesut Demir,  Cemal Ekentok, Musa Öztürk, Ali Atmaca ve Genel Sekreter Sinan Tunç’un da yer aldığı ziyarette daha sonra Bursa Basın tarihi Müzesi ile Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi gezildi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Habertürk yazılı basından

haberturk-yazili-basindan- Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, bugün idaresinde bulunan Habertürk gazetesi çalışanlarına bir mail göndererek yazılı yayın hayatlarına veda edeceklerini açıkladı.

Çocuklarda 'Çalma' davranışı!

cocuklarda-calma-davranisi ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, gelişim çağındaki çocukların davranışlarına dair önemli konuları masaya yatırmaya devam ediyor. Irmak, Çocuklardaki 'çalma' davranışlarına dair önemli bilgiler

100'e yakın gazeteci katılacak!

100e-yakin-gazeteci-katilacak Anadolu Spor Gazetecileri tarafından düzenlenen '1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi' 2-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştiriliyor. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür

Bozbey Büyükşehir'e mi aday olacak?

bozbey-buyuksehire-mi-aday-olacak Cumhuriyet Halk Partisi Bursa'da iki ilçe belediye başkan adayını belirledi. Adaylar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecekler.

Doğanbey'de flaş gelişme!

doganbeyde-flas-gelisme Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı'nına Doğanbey ile Yunuseli

Gündem İsmail Hakkı Edebali

gundem-ismail-hakki-edebali Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 4. hizmet yılında medyanın karşısına geçti ve yaptıklarını anlattı. Başkan Edebali ile ilgili köşe yazarları ne yazdı?