ÇOCUKLU CAFE

Salman'dan Kolaylı'ya ziyaret!

09 Şubat 2018 Cuma 00:38

salmandan-kolayliya-ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC yönetimini ziyaret etti.

Basın Kültür Sarayı’ndaki BGC merkezinde gerçekleşen ziyarette Bursa basınına ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ilişkin bilgi veren Nuri Kolaylı, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını söyledi. 

BGC Başkanı Nuri Kolaylı, Bursa’nın köklü basın kuruluşlarına sahip olduğunu ve buna paralel olarak en güçlü yerel medyanın Bursa’da görev yaptığına dikkat çekerek, yerel medyanın demokrasilerin gelişmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. 

Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini anlatan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, arsanın 1997 yılında satın alındığını ifade ederek, “BGC’ye ait olan arsa kat karşılığı müteahhide verilerek Basın Kültür Sarayı’nın yapımı sağlandı. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.   

Bursa basının “küçük Bâb-ı Âli” olarak bilindiğini ve İstanbul’un ardından en güçlü basının Bursa’da olmasından gurur duyduklarını ifade eden AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da, hafta sonu yapılacak olan BGC genel kurulu öncesi başkan Nuri Kolaylı’ya başarı diledi. 

Gerek hızlı, doğru ve objektif habercilik, gerekse basın etiğine uyum açısından Bursa basınının tüm Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, “Güçlü yerel basınımız, Bursa’mızın ekonomik gücünü ve eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini en iyi şekilde tamamlamaktadır” diye konuştu. 

BGC Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Işıkkent, Hülya Saatçi, Nejat Kırbulut, Mesut Demir,  Cemal Ekentok, Musa Öztürk, Ali Atmaca ve Genel Sekreter Sinan Tunç’un da yer aldığı ziyarette daha sonra Bursa Basın tarihi Müzesi ile Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi gezildi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ak Parti'de sürpriz aday çalışması!

ak-partide-surpriz-aday-calismasi Ak Parti'de, yeniden aday gösterilmeyecek belediye başkanları tespit edildi.

Vakıfların işi siyaset mi?

vakiflarin-isi-siyaset-mi Gazeteci Ercan Akyıldız, "siyasette vefa" vurgusunu öne çıkardığı son köşe yazsında yaklaşan yerel seçimler öncesi Bursa'da bazı vakıfların ve derneklerin siyasette nasıl baskı aracı olarak

İYİ Parti Bursa'da kimler aday?

iyi-parti-bursada-kimler-aday ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan yerel seçimler öncesinde CHP'li Mustafa Bozbey'in, bir son dakika hamlesiyle İYİ Parti'nin Nilüfer adayı olabileceğini ifade etti ve İYİ Parti'nin Bursa

Ak Parti'de büyük değişim beklentisi!

ak-partide-buyuk-degisim-beklentisi Ak Parti Bursa'da hangi belediye başkanları değişecek, hangileri yerlerini koruyacak? Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Ak Parti'de üst düzey bir isme dayandırdığı haberinde Ak Parti Bursa'da üç

Yağmur'dan Gülmez'e sert sözler!

yagmurdan-gulmeze-sert-sozler Usta Gazeteci Özlem Yağmur, CHP Bursa İl Sekreteri Erol Gülmez'i çok sert sözlerle eleştirdi. Yağmur, kendisi hakkında mesnetsiz iddialarda bulunan Gülmez'i sosyal medya hesabında kaleme aldığı bir

Özhaseki: O arkadaşlar aday olmasın!

ozhaseki-o-arkadaslar-aday-olmasin AK Parti’de 31 Mart yerel seçimleri için adaylık başvuruları bugün başlıyor. Partinin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, adayları nasıl belirlediklerini anlattı.