Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

Salman'dan Kolaylı'ya ziyaret!

09 Şubat 2018 Cuma 00:38

salmandan-kolayliya-ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC yönetimini ziyaret etti.

Basın Kültür Sarayı’ndaki BGC merkezinde gerçekleşen ziyarette Bursa basınına ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ilişkin bilgi veren Nuri Kolaylı, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını söyledi. 

BGC Başkanı Nuri Kolaylı, Bursa’nın köklü basın kuruluşlarına sahip olduğunu ve buna paralel olarak en güçlü yerel medyanın Bursa’da görev yaptığına dikkat çekerek, yerel medyanın demokrasilerin gelişmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. 

Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini anlatan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, arsanın 1997 yılında satın alındığını ifade ederek, “BGC’ye ait olan arsa kat karşılığı müteahhide verilerek Basın Kültür Sarayı’nın yapımı sağlandı. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.   

Bursa basının “küçük Bâb-ı Âli” olarak bilindiğini ve İstanbul’un ardından en güçlü basının Bursa’da olmasından gurur duyduklarını ifade eden AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da, hafta sonu yapılacak olan BGC genel kurulu öncesi başkan Nuri Kolaylı’ya başarı diledi. 

Gerek hızlı, doğru ve objektif habercilik, gerekse basın etiğine uyum açısından Bursa basınının tüm Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, “Güçlü yerel basınımız, Bursa’mızın ekonomik gücünü ve eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini en iyi şekilde tamamlamaktadır” diye konuştu. 

BGC Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Işıkkent, Hülya Saatçi, Nejat Kırbulut, Mesut Demir,  Cemal Ekentok, Musa Öztürk, Ali Atmaca ve Genel Sekreter Sinan Tunç’un da yer aldığı ziyarette daha sonra Bursa Basın tarihi Müzesi ile Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi gezildi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Tiyatroyu bir de böyle okuyun!

tiyatroyu-bir-de-boyle-okuyun Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 7. Düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali" özelinde Türkiye'deki ve Bursa'daki tiyatro geleneğinin özetini bu yazıda okuyabilirsiniz.

Beni heyecanlandıran festival!

beni-heyecanlandiran-festival ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Nilüfer Belediyesi'nin, bu sene 7. düzenlediği "Nilüfer Tiyatro Festivali"ne dair çarpıcı anekdotlar aktardı.

Kayaaltı: İtina ile evliya yapıyorlar!

kayaalti-itina-ile-evliya-yapiyorlar Bursa'nın sokaklarında, otobüs duraklarında bir süredir, "Tek Bir Dilekle Evliya Olmak ve İki Cihan Saadetini Ulaşmak." Yazılı afişler herkesin dikkatini çekiyor.

Yeni Marmara 7 yaşında!

yeni-marmara-7-yasinda Bursa’da Yeni Marmara gazetesinin 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gazetenin manevi kurucusu Orhan Altınöz’ü anma ve On Medya Dijital Platformu tanıtım gecesi düzenlendi.

Yanlış bilgi ile doğru iş olmaz!

yanlis-bilgi-ile-dogru-is-olmaz Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesinin yankıları sürerken, neden yeniden aday yapılmadığına dair çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Saadet'in Bursa adayları netleşiyor

saadetin-bursa-adaylari-netlesiyor Saadet Partisi'nin Bursa adayları netleşmeye başladı.