Limak Elektrik
25 Haziran 2018 Pazartesi
ÇOCUKLU CAFE
cocuklarda-calma-davranisi 100e-yakin-gazeteci-katilacak bozbey-buyuksehire-mi-aday-olacak doganbeyde-flas-gelisme gundem-ismail-hakki-edebali dombilinin-maceralari bgcden-aktasa-ziyaret tsyd-bursada-ekmekci-donemi

ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, gelişim çağındaki çocukların davranışlarına dair önemli konuları masaya yatırmaya devam ediyor. Irmak, Çocuklardaki 'çalma' davranışlarına dair

Anadolu Spor Gazetecileri tarafından düzenlenen '1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi' 2-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştiriliyor. Merinos Atatürk Kongre ve

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa'da iki ilçe belediye başkan adayını belirledi. Adaylar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecekler.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı'nına Doğanbey ile

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 4. hizmet yılında medyanın karşısına geçti ve yaptıklarını anlattı. Başkan Edebali ile ilgili köşe yazarları ne yazdı?

Türkiye gündemine oturan ÇiftlikBank dolandırıcısı Mehmet' Aydın'ın Bursa maceralarına şaşıracaksınız. Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Aydın'ın Bursa maceralarını

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Şubat’ta yapılan genel kurulunda güven tazeleyen Başkan Nuri Kolaylı ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulda başkanlığa Mehmet Ali Ekmekçi seçildi.

cia-kaynakli-global-tarikatlar

CIA kaynaklı global tarikatlar!

ROTABURSA.COM Yazarı Recai Albay, FETÖ'nün, CIA destekli global tarikatlardan birisi olduğunu yazdı.

kulislerde-kimlerin-adi-geciyor

Kulislerde kimlerin adı geçiyor?

AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan başa geçmesiyle teşkilatlarda bir yenilenme olacağının sinyallerini vermişti. Bursa’da da il kongre süreci yaklaşırken sürpriz bazı isimler gündeme gelmeye başladı!

bursa-iki-secim-bolgesine-ayrildi

Bursa iki seçim bölgesine ayrıldı!

YSK'nın taslağına göre Bursa, 3 Kasım 2019'daki genel seçimde 2 seçim bölgesine bölündü, ilçeler belirlendi.

kolayli-medya-ozgur-olmali

Kolaylı: Medya özgür olmalı!

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, özgür ve tarafsız basının demokrasi için taşıdığı büyük önemin, geçtiğimiz yıl 15 Temmuz'daki darbe girişiminde açıkça ortaya çıktığını söyledi.

celik-kimlere-kirgin

Çelik kimlere kırgın?

Tarım Bakanlığı'ndan alınan Faruk Çelik kimlere kırgın? OLAY Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, Çelik'e yapılan protestoyu ve Çelik'in kimlere kırgın olduğunu yazdı.

torunu-gorevden-alma-duasi

Torun'u görevden alma duası!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de beklenen değişimin hangi minvalde yapılacağını ve Bursa özelinde yaşananları kaleme aldı.

toplantida-neler-konusuldu

Toplantıda neler konuşuldu?

Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda, kongre sürecinde bazı ilçe başkanlarının göreve devam etmeyebileceğini ifade etti. OLAY Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal konuyu bugün köşesine taşıdı.

ak-partide-buyuk-degisim-olmayacak

Ak Parti'de büyük değişim olmayacak!

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teşkilatlarda "metal yorgunluğu" oluştuğu vurgusuyla köklü bir değişim yapılacağını söylemiş, parti tabanı ve kamuoyu bu konuda büyük bir beklenti oluşmuştu. Ancak büyük değişim beklentisi içinde olanların hayal kırıklığı yaşayabilir. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Ak Parti'de değişim sürecinin görevden alma şekliyle değil, olağan kongre süreciyle yapılacağını ve geniş çaplı bir değişim olmayacağını söyledi!

baysaldan-aksenercilere-uyari

Baysal'dan Akşenercilere uyarı!

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Meral Akşener'in kuracağı parti ile birlikte MHP'de bir kopuş sürecinin başlayacağını yazdı. Baysal, Akşenercilere de "beklentiler hüsranla sonuçlanabilir" uyarısında bulundu.

terbiyesiz-milletvekilleri

"Terbiyesiz milletvekilleri"

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, BESOB'ta tartışan Ak Partili ve CHP'li milletvekilleri üzerinden siyasetin nezaket dilini yazdı.

chp-trolleri-baysala-saldirdi

CHP trolleri Baysal'a saldırdı!

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, CHP'nin trollerinin hakaretine maruz kaldı. Baysal konuyu köşesine taşırken, CHP'nin neden iktidar olamadığının da ipuçlarını verdi!

erdogan-onerdi-sistem-degisiyor

Erdoğan önerdi, sistem değişiyor!

BURSA HAKİMİYET Gazetesi Yazarı Okan Tuna, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önerisiyle Türkiye'de "dar bölge" veya "daraltılmış bölge" seçim sistemlerinden birisine geçileceğini iddia etti. Tuna her iki seçimin de iyi olduğundan işaretle sistemlerin işleyişi hakkında bilgi verdi.

muezzinogluna-yazik-oluyor

Müezzinoğlu'na yazık oluyor!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Bursa'da el yordamıyla siyaset yapmak zorunda bırakıldığını, 2019'a giden yolda bu kafayla sonuç almanın zor olacağını yazdı.

deli-sorular-sormak-lazim

Deli sorular sormak lazım!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa Milli Eğitim'in geldiği noktada yaşanan sıkıntılara işaret etti.

tek-koltuk-iki-mudur

Tek koltuk iki müdür!

OLAY Gazetesi'nden Ahmet Emin Yılmaz'a konuşan Kamu-Sen Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki çarpık duruma dikkat çekti. Türkoğlu ayrıca, Bursa'da bu görevi yapacak bir kişi yok mu?" diye de sordu.

ak-partide-kayit-disi-siyaset

Ak Parti'de kayıt dışı siyaset!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de kayıt dışı siyaset yapanların partiye ve sürece verdiği zararı kaleme aldı.

baysaldan-siyasetcilere-cagri

Baysal'dan siyasetçilere çağrı!

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, TRT'nin Bursa'da bir ofisinin bile bulunmayışını bir "üvey evlat" muamelesi olduğunu söyledi ve siyasilere çağrıda bulundu. Baysal, TRT'nin sadece ofis açmakla kalmayıp, Bursa'dan Balkanlara da yayın yapması önerdi.

erken-secim-senaryolari

Erken seçim senaryoları!

HÜRRİYET Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, Ak Parti kulislerindeki erken seçim senaryolarını yazdı ve 2018'de bir erken seçimin olabileceğinin altını çizdi.

ak-partide-surec-netlesiyor

Ak Parti'de süreç netleşiyor!

OLAY Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz'a konuşan Ak Parti Bursa eski Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Başbakan Yıldırım'ın iftarında konuşulanları aktardı. Kızılcıklı, önce il kongrelerinin daha sonra ilçe kongrelerinin yapılacağının altını çizdi.

milli-egitimde-belirsizlik-suruyor

Milli Eğitimde belirsizlik sürüyor!

OLAY Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki belirsizliği köşesine taşıdı. Yılmaz, "kararname de, müdür de duruyor..." dedi.