15 Aralık 2018 Cumartesi
ÇOCUKLU CAFE
chp-iyi-parti-ittifakinda-ilceler-ne-olacak- ak-partideki-kriptolar-kim ak-partide-ahbap-cavus-iliskisi yildirimin-protokol-sorununa-cozum ak-partide-surpriz-aday-calismasi vakiflarin-isi-siyaset-mi iyi-parti-bursada-kimler-aday ak-partide-buyuk-degisim-beklentisi

CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Buna göre Bursa'da İYİ Parti, CHP'nin adayı Mustafa Bozbey'i desteklerken, CHP'de Osmangazi ve

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de İlçe Belediye Başkan Adaylarının belirlenme sürecinde sekiz ilçe başkanın istifa ettirilmesinin manidar olduğuna işaret ederek, ilçe

Türkiye Gazetesi Yazarı Süleyman Özışık, Ak Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenme sürecinde ahbap çavuş ilişkilerine dikkat çekti.

Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın, Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması neredeyse kesinleşti. Bu durumda Binali Yıldırım'ım, belediye

Ak Parti'de, yeniden aday gösterilmeyecek belediye başkanları tespit edildi.

Gazeteci Ercan Akyıldız, "siyasette vefa" vurgusunu öne çıkardığı son köşe yazsında yaklaşan yerel seçimler öncesi Bursa'da bazı vakıfların ve derneklerin siyasette nasıl baskı

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan yerel seçimler öncesinde CHP'li Mustafa Bozbey'in, bir son dakika hamlesiyle İYİ Parti'nin Nilüfer adayı olabileceğini ifade etti ve İYİ

Ak Parti Bursa'da hangi belediye başkanları değişecek, hangileri yerlerini koruyacak? Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Ak Parti'de üst düzey bir isme dayandırdığı haberinde Ak

chpde-bozbey-karari

CHP'de Bozbey kararı!

Muharrem İnce'yi destekleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e, Genel Merkez'den "ince" ayar. Genel Merkez, Bozbey için "ya Büyükşehir, ya hiçbir yer" şeklinde bir tavır içine girdiği iddia edildi.

edebali-universitede-ders-verecek

Edebali Üniversitede ders verecek!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yakın Doğu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi Anabilim Dalı'nda, “Sosyal ve ekonomik boyutları bağlamında kentsel dönüşüm uygulamalarının yönetimi ve şehir karnesi” başlıklı doktora teziyle akademik ünvan sahibi oldu.

bursa-medyasindaki-son-tablo

Bursa medyasındaki son tablo!

Gazeteci İsmail Taştan, Bursa medyasının geldiği noktayı masaya yatırdı. Taştan, konuyu, “Ayak takımı' diye nitelendirilen bu soytarı sürüsü yüzünden gerçek gazetecilerin basın toplantılarına bile gidemediklerini duyuyoruz ki bu mesleğimiz açısından utanç verici bir durum" şeklinde özetledi.

turkiye-ab-iliskileri

Türkiye AB ilişkileri!

AK Partili siyasetçi Taha Özhan’ın Frankfurter Allgemeine Zeitung’da "Türkiye ve Batı. Pozitif bir gündemin tam vakti’’ başlılık bir makalesi yayınlandı. Özhan makalesinde "Türkiye ve AB ilişiklerinde paradigma değişikliğinin vakti geldi" dedi.

ak-partide-yerel-secim-anketi

AK Parti'de yerel seçim anketi!

Gözler 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlere çevrilmişken, AK Parti yerel seçimlere “kazanacak aday”larla girmeyi planlıyor. Mevcut belediye başkanlarının önemli oranda değişecek.

carpici-bir-yerel-secim-yazisi

Çarpıcı bir yerel seçim yazısı

Bu yazıyı tarihe not düşmek için yazıyorum. Dün ‘yerel seçimler Ekim 2018’e alınmalı’ diye kaleme aldığım yazının üzerine yaptığım görüşmeler ve edindiğim izlenimler sonucu bugün çok net bir şekilde şunu yazıyorum: Yerel seçimler büyük olasılıkla 4 Kasım 2018’de yapılacak. Bu yönde çok kuvvetli sinyaller var.

sosyal-medya-cakallari

Sosyal Medya Çakalları!

Gazeteci Ercan Akyıldız’dan sosyal medya çakallarına sert mesaj

chpde-kufurlu-kavga

CHP'de küfürlü kavga!

Kongre kavgasının iyice gün yüzüne çıktığı CHP Bursa'da İl Başkanı Hüseyin Akkuş ile Nilüfer İlçe Başkanı Turan Tansal arasında küfürlü kavga yaşandı.

ak-partide-yerel-secim-heyecani

Ak Parti'de yerel seçim heyecanı!

Ak Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başladı. Önemli bir değişim ve yenilenme sürecinden geçen Ak Parti, 18 Ağustos'ta gerçekleştireceği olağan büyük kongresinden sonra Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için aday belirleme çalışmalarına başlayacak.

bozbey-degisim-dedi

Bozbey "değişim" dedi

CHP'de kongre kavgası sertleşmeye başladı. Bursa il başkanı Hüseyin Akkuş, Kılıçdaroğlu ile "devam" noktasında imza verirken, CHP'nin Bursa'dakji ağır toplarından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise sürpriz bir kararla "değişim" dedi.

chp-bursada-kim-kimin-yaninda

CHP Bursa'da kim kimin yanında!

CHP'de kongre kavgası sertleşmeye başladı. Muhalifler, "imzalar tamam" açıklaması yaparken aralarında Bursa'nın da bulunduğu birçok il başkanı ise Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması yaptı.

buyuk-transfer-mi-olacak

Büyük transfer mi olacak?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 12 Ağustos'ta yapılacağı kesinleşen olağanüstü kongrede aday olmayacağını net bir dille açıkladı. Kulislerde dolaşan iddiaya göre, partide kopuş süreci başlaması halinde bazı milletvekilleri AK Parti'ye geçecek; bazıları ise MHP'ye dönecek.

baysala-onemli-gorev

Baysal'a önemli görev!

Bursa'da yayınlanan Yeni Dönem Gazetesi köşe yazarı, gazeteci Yüksel Baysal, ülke çapında örgütlü bulunan Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine seçildi.

haberturk-yazili-basindan-

Habertürk yazılı basından

Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, bugün idaresinde bulunan Habertürk gazetesi çalışanlarına bir mail göndererek yazılı yayın hayatlarına veda edeceklerini açıkladı.

cocuklarda-calma-davranisi

Çocuklarda 'Çalma' davranışı!

ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, gelişim çağındaki çocukların davranışlarına dair önemli konuları masaya yatırmaya devam ediyor. Irmak, Çocuklardaki 'çalma' davranışlarına dair önemli bilgiler paylaşarak anne-babaların, bu durumlar karşısında nasıl davranması gerektiğini kaleme aldı.

100e-yakin-gazeteci-katilacak

100'e yakın gazeteci katılacak!

Anadolu Spor Gazetecileri tarafından düzenlenen '1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi' 2-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştiriliyor. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe yurtiçi ve yurtdışından 100’e yakın gazeteci katılıyor.

bozbey-buyuksehire-mi-aday-olacak

Bozbey Büyükşehir'e mi aday olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa'da iki ilçe belediye başkan adayını belirledi. Adaylar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecekler.

doganbeyde-flas-gelisme

Doğanbey'de flaş gelişme!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı'nına Doğanbey ile Yunuseli Havaalanı'nın takas edilmesini ve Doğanbey'in yıkılarak Bursa'nın bu çirkinlikten kurtarılması gerektiğini söyledi.

gundem-ismail-hakki-edebali

Gündem İsmail Hakkı Edebali

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 4. hizmet yılında medyanın karşısına geçti ve yaptıklarını anlattı. Başkan Edebali ile ilgili köşe yazarları ne yazdı?

dombilinin-maceralari

Dombili'nin maceraları!

Türkiye gündemine oturan ÇiftlikBank dolandırıcısı Mehmet' Aydın'ın Bursa maceralarına şaşıracaksınız. Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Aydın'ın Bursa maceralarını köşesine taşıdı.