kolayli-guven-tazeledi salmandan-kolayliya-ziyaret milli-ekonomi-kanali-kuruldu- mahremiyet-nedir baysaldan-carpici-dulger-yazisi ak-partinin-nilufer-adayi arinc-siyasete-geri-donuyor salmana-dair-carpici-tespitler

Bursa Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına Nuri Kolaylı yeniden seçildi. Türkiye genelinde 90 basın meslek kuruluşunun üye olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun genel

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC yönetimini ziyaret etti.

Sancaktar Medya geçtiğimiz günlerde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan Bugün TV’yi satın alarak bünyesine kattı.

ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda mahremiyet eğitiminin ne olup olmadığını ve mahremiyet eğitimi ile cinsel eğitim arasındaki farkları kaleme aldı.

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nü masaya yatırdı ve müdür olarak atanmak istenen isimle alakalı çarpıcı bir analiz yaptı.

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'nin yerel seçimlerde Nilüfer Belediye Başkan Adayı üzerine önemli bir tespitte bulundu.

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bülent Arınç'ın yeniden siyaset sahnesine geri döneceğini iddia etti. Baysal, bu dön dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stratejik bir siyasi

Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın nasıl bir il başkanı olacağına dair çarpıcı bir analiz. Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Başkan Salman'ı köşesine taşıdı ve

terbiyesiz-milletvekilleri

"Terbiyesiz milletvekilleri"

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, BESOB'ta tartışan Ak Partili ve CHP'li milletvekilleri üzerinden siyasetin nezaket dilini yazdı.

chp-trolleri-baysala-saldirdi

CHP trolleri Baysal'a saldırdı!

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, CHP'nin trollerinin hakaretine maruz kaldı. Baysal konuyu köşesine taşırken, CHP'nin neden iktidar olamadığının da ipuçlarını verdi!

erdogan-onerdi-sistem-degisiyor

Erdoğan önerdi, sistem değişiyor!

BURSA HAKİMİYET Gazetesi Yazarı Okan Tuna, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önerisiyle Türkiye'de "dar bölge" veya "daraltılmış bölge" seçim sistemlerinden birisine geçileceğini iddia etti. Tuna her iki seçimin de iyi olduğundan işaretle sistemlerin işleyişi hakkında bilgi verdi.

muezzinogluna-yazik-oluyor

Müezzinoğlu'na yazık oluyor!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Bursa'da el yordamıyla siyaset yapmak zorunda bırakıldığını, 2019'a giden yolda bu kafayla sonuç almanın zor olacağını yazdı.

deli-sorular-sormak-lazim

Deli sorular sormak lazım!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa Milli Eğitim'in geldiği noktada yaşanan sıkıntılara işaret etti.

tek-koltuk-iki-mudur

Tek koltuk iki müdür!

OLAY Gazetesi'nden Ahmet Emin Yılmaz'a konuşan Kamu-Sen Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki çarpık duruma dikkat çekti. Türkoğlu ayrıca, Bursa'da bu görevi yapacak bir kişi yok mu?" diye de sordu.

ak-partide-kayit-disi-siyaset

Ak Parti'de kayıt dışı siyaset!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de kayıt dışı siyaset yapanların partiye ve sürece verdiği zararı kaleme aldı.

baysaldan-siyasetcilere-cagri

Baysal'dan siyasetçilere çağrı!

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, TRT'nin Bursa'da bir ofisinin bile bulunmayışını bir "üvey evlat" muamelesi olduğunu söyledi ve siyasilere çağrıda bulundu. Baysal, TRT'nin sadece ofis açmakla kalmayıp, Bursa'dan Balkanlara da yayın yapması önerdi.

erken-secim-senaryolari

Erken seçim senaryoları!

HÜRRİYET Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, Ak Parti kulislerindeki erken seçim senaryolarını yazdı ve 2018'de bir erken seçimin olabileceğinin altını çizdi.

ak-partide-surec-netlesiyor

Ak Parti'de süreç netleşiyor!

OLAY Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz'a konuşan Ak Parti Bursa eski Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Başbakan Yıldırım'ın iftarında konuşulanları aktardı. Kızılcıklı, önce il kongrelerinin daha sonra ilçe kongrelerinin yapılacağının altını çizdi.

milli-egitimde-belirsizlik-suruyor

Milli Eğitimde belirsizlik sürüyor!

OLAY Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki belirsizliği köşesine taşıdı. Yılmaz, "kararname de, müdür de duruyor..." dedi.

universitede-ceo-donemi

Üniversitede CEO dönemi!

ROTABURSA.COM'un gözükara yazarı KARAGÖZ, yazarımız Mustafa Gültekin'in yazısında yer verdiği üniversiteler konusunu masaya yatırdı.

mazeret-yok

Mazeret yok!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Parti'nin başına yeniden geçmesi ve yeni sistemin uygulanması aşamasında halkın beklentilerini kaleme aldı.

size-bir-kitaptan-soz-edecegim

Size bir kitaptan söz edeceğim!

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Sabahattin Ali'nin "Kürk Mantolu Madonna" adlı yapıtını köşesine taşıdı.

basarisiz-baskanlarin-istifasi-alinacak

Başarısız başkanların istifası alınacak!

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup konuşmasını köşesine taşıdı. Selvi, Ak Parti'de yıl sonuna kadar teşkilatların değişeceğini ifade ederken, başarısız olan belediye başkanlarının ise istifasının isteneceğini yazdı.

olcusuz-batililasma

Ölçüsüz Batılılaşma!

ROTABURSA.COM Yazarı Recai Albay, eğitimdeki başarısızlığın sebeplerinden birisinin de, "ölçüsüz batılılaşma" olduğunu iddia etti.

gercek-kentsel-donusum-iste-budur

Gerçek kentsel dönüşüm işte budur!

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'yi ziyaretinden notları paylaştı. Baysal, Başkan Edebali'nin planladığı kentsel dönüşümün başarıya ulaşması halinde Nilüfer'den Yıldırım'a geri göçün yaşanacağının altını çizdi ve "gerçek kentsel dönüşüm işte budur" dedi.

baysaldan-carpici-muezzinoglu-iddiasi

Baysal'dan çarpıcı Müezzinoğlu iddiası

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun, TBMM Başkanı olacağını iddia etti.

bgc-odulleri-sahiplerini-buldu

BGC ödülleri sahiplerini buldu!

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından geleneksel olarak organize edilen BGC 2016 Başarı Ödülleri Yarışması Ödül Töreni, Bursa Suare’de yapıldı.

helvali-ugurlamalara-az-kaldi

Helvalı uğurlamalara az kaldı!

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Lale Aksoy, Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti'nin başına geçmesiyle birlikte teşkilatlardan bürokrasiye köklü bir değişim yaşanacağını dile getirdi.