Limak Elektrik
25 Haziran 2018 Pazartesi
ÇOCUKLU CAFE
cocuklarda-calma-davranisi 100e-yakin-gazeteci-katilacak bozbey-buyuksehire-mi-aday-olacak doganbeyde-flas-gelisme gundem-ismail-hakki-edebali dombilinin-maceralari bgcden-aktasa-ziyaret tsyd-bursada-ekmekci-donemi

ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, gelişim çağındaki çocukların davranışlarına dair önemli konuları masaya yatırmaya devam ediyor. Irmak, Çocuklardaki 'çalma' davranışlarına dair

Anadolu Spor Gazetecileri tarafından düzenlenen '1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi' 2-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştiriliyor. Merinos Atatürk Kongre ve

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa'da iki ilçe belediye başkan adayını belirledi. Adaylar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecekler.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı'nına Doğanbey ile

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 4. hizmet yılında medyanın karşısına geçti ve yaptıklarını anlattı. Başkan Edebali ile ilgili köşe yazarları ne yazdı?

Türkiye gündemine oturan ÇiftlikBank dolandırıcısı Mehmet' Aydın'ın Bursa maceralarına şaşıracaksınız. Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Aydın'ın Bursa maceralarını

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Şubat’ta yapılan genel kurulunda güven tazeleyen Başkan Nuri Kolaylı ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulda başkanlığa Mehmet Ali Ekmekçi seçildi.

orhan-ozcu-cevap-ver

"Orhan Özcü cevap ver..."

Şehir Gazetesi bu haftaki sayısında Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü'nün cevaplaması için birtakım sorular sordu.

erbakana-sansur

Erbakan'a sansür!

Fatih Erbakan röportajlarını yayınlamayan TV5, şimdi de bu röportajları yapan İstihbarat Şefini görevden aldı.

tutuklamaya-kim-ne-dedi

Tutuklamaya kim ne dedi?

nernet andıcıyla ilgili davada ifadesine başvurulan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında çıkan tutuklama kararı ile ilgili medyadan peşe açıklamalar geldi.

dis-basinin-tutuklama-yorumu

Dış basının tutuklama yorumu

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tutuklanması dünya basınında geniş yer buldu.

dibay-medyadan-kopuslar-suruyor

Dibay Medya'dan kopuşlar sürüyor

Dibay Medya ekonomik nedenlere bağlı olarak küçülme gerekçesiyle bazı çalışanları ile yollarını ayırdı.

anadolu-ajansinin-100-yil-hedefi

Anadolu Ajansı’nın 100. yıl hedefi

Anadolu Ajansı, kuruluşunun 100. yılı olan 2020 yılına dünyanın en büyük 5 haber ajansı olmayı kendine hedef olarak belirledi. Proje, Başbakan Erdoğan'a sunuldu ve onayı alındı.

icisleri-bakani-gorevden-aliniyor-mu

İçişleri Bakanı görevden alınıyor mu?

Dört Bir Taraf programına Enver Aysever'in iddiası damgasını vurdu.

dibayda-yaprak-dokumu-devam-ediyor

DİBAY'da yaprak dökümü devam ediyor

Huriye Gül Kolaylı ve Tuğçe İçöz'den sonra 6 yıldır DİBAY Medya'da görev yapan Türkan Genç de grupla yollarını ayırdı.

kolayli-ve-icoz-haberden-istifa-etti

Kolaylı ve İçöz Haber'den istifa etti

Bursa Haber Gazetesi köşe yazarları Huriye Gül Kolaylı ve Tuğçe İçöz gazeteden istifa ettiler.

hayrettin-cakmakin-sark-kurnazligi

Hayrettin Çakmak’ın Şark kurnazlığı!

Mustafa Gültekin, Ak Parti eski il başkanı ve önceki dönem milletvekili Hayrettin Çakmak'ın, 12 Haziran'dan bugüne kadar ki, siyasi duruşunu mercek altına alıp çok çarpıcı tespitlerde bulundu.

mavi-dosyanin-ici-bosmus-

“Mavi Dosya”nın içi boşmuş!

Oldukça hareketli geçen Ak Parti Gürsu kongresine damgayı “Mavi Dosya” vurmuştu. Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü Şehir Gazetesi'nden Pınar Yeniyiğit'e konuştu. Özcü, Genel Merkez ve İl Başkanlığı’nın desteklediği adaya karşı arka çıktığı İbrahim Arslan’a destek vermek adına bir konuşma yapmış ve kürsüye elinde bir “Mavi Dosya” ile çıkıp, “kirli siyasetin dosyası elimde” gibi ifadeler kullanmıştı… Şehir Gazetesi, o dosyanın içeriğine ulaştı ve bakın dosyadan ne çıktı…

iste-fransaya-uygulanacak-yaptirimlar

İşte Fransa'ya uygulanacak yaptırımlar

Başbakan Erdoğan, Fransa’da kabul edilen Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili yasasının ardından bu ülkeye karşı uygulanacak yaptırımları açıkladı.

necati-kartal-sonmez-medyaya-veda-ediyor

Necati Kartal Sönmez Medya'ya veda ediyor

Sönmez Medya Grubu Başkanı Necati Kartal, 4 yıldır sürdürdüğü bu görevini 31 Aralık'ta bırakarak Sönmez Medya'dan ayrılıyor.

pinar-yeniyigitin-ses-getiren-bozbey-soylesisi

Pınar Yeniyiğit'in ses getiren Bozbey söyleşisi!

Kısa süre önce yapılan Ak Parti Nilüfer İlçe Kongresi'ne katılan ve ismi anons edildiğinde yoğun alkış alan Nilüfer’in CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendisine AK Partililer’in de oy verdiğini söyledi.

basarili-bakan-anketi-cakma-mi

"Başarılı Bakan" anketi çakma mı?

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın masasına konduğu iddia edilen ve bakanların performansının değerlendirildiği anketin ‘çakma’ olduğu ileri sürüldü.

ozcuyu-celik-mi-konusturdu

Özcü’yü, Çelik mi konuşturdu?

Mustafa GÜLTEKİN, Belediye Başkanı Orhan Özcü'nün, Bakan Çelik dışında hemen herkesi hedef alan sözlerinin damga vurduğu Ak Parti Gürsu kongresine ait bütün bilinmeyenleri yazdı.

faruk-celikin-suyuyla-abdest-alanlar

Faruk Çelik’in suyuyla abdest alanlar!

Mustafa Gültekin, Ak Parti kulislerinden aldığı izlenimlerle yine çok tartışılacak bir yazıya imza attı.

akimedden-sosyal-medya-soylesisi

AKİMED'den sosyal medya söyleşisi

Sosyal medya konusundaki çalışmalarıyla dikkat çeken gazeteci Hıdır Geviş, internet ve buna bağlı olarak gelişen sosyal medyanın özgürlük alanının genişliğinin medyayı değişime zorladığını belirterek, artık yurttaş gazeteciliği ile gerçeklerin gizlenmesi imkanının kalmadığını söyledi. Bu sürecin Türkiye’yi ve dünyayı önemli bir yere götürdüğünü belirten Geviş, “Bu süreçte toplum daha açık olacak, devletler de şeffaflaşacak, şeffaflaşmak zorunda kalacak” dedi.

hidir-gevis-akimedin-konugu-olacak

Hıdır Geviş AKİMED'in konuğu olacak

Kuruluşunu kısa süre önce tamamlayarak çalışmalarına başlayan Aktif İnternet Medyası Derneği (AKİMED) ilk söyleşi etkinliğini gerçekleştiriyor.

arinc-kendini-neden-affetmiyor

Arınç, kendini neden affetmiyor?

CNN Türk canlı yayınına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, şike tartışması konusunda tek bir yerde hata yaptığını söyledi..