kolayli-guven-tazeledi salmandan-kolayliya-ziyaret milli-ekonomi-kanali-kuruldu- mahremiyet-nedir baysaldan-carpici-dulger-yazisi ak-partinin-nilufer-adayi arinc-siyasete-geri-donuyor salmana-dair-carpici-tespitler

Bursa Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına Nuri Kolaylı yeniden seçildi. Türkiye genelinde 90 basın meslek kuruluşunun üye olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun genel

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC yönetimini ziyaret etti.

Sancaktar Medya geçtiğimiz günlerde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan Bugün TV’yi satın alarak bünyesine kattı.

ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda mahremiyet eğitiminin ne olup olmadığını ve mahremiyet eğitimi ile cinsel eğitim arasındaki farkları kaleme aldı.

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nü masaya yatırdı ve müdür olarak atanmak istenen isimle alakalı çarpıcı bir analiz yaptı.

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'nin yerel seçimlerde Nilüfer Belediye Başkan Adayı üzerine önemli bir tespitte bulundu.

YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bülent Arınç'ın yeniden siyaset sahnesine geri döneceğini iddia etti. Baysal, bu dön dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stratejik bir siyasi

Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın nasıl bir il başkanı olacağına dair çarpıcı bir analiz. Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Başkan Salman'ı köşesine taşıdı ve

dibayda-yaprak-dokumu-devam-ediyor

DİBAY'da yaprak dökümü devam ediyor

Huriye Gül Kolaylı ve Tuğçe İçöz'den sonra 6 yıldır DİBAY Medya'da görev yapan Türkan Genç de grupla yollarını ayırdı.

kolayli-ve-icoz-haberden-istifa-etti

Kolaylı ve İçöz Haber'den istifa etti

Bursa Haber Gazetesi köşe yazarları Huriye Gül Kolaylı ve Tuğçe İçöz gazeteden istifa ettiler.

hayrettin-cakmakin-sark-kurnazligi

Hayrettin Çakmak’ın Şark kurnazlığı!

Mustafa Gültekin, Ak Parti eski il başkanı ve önceki dönem milletvekili Hayrettin Çakmak'ın, 12 Haziran'dan bugüne kadar ki, siyasi duruşunu mercek altına alıp çok çarpıcı tespitlerde bulundu.

mavi-dosyanin-ici-bosmus-

“Mavi Dosya”nın içi boşmuş!

Oldukça hareketli geçen Ak Parti Gürsu kongresine damgayı “Mavi Dosya” vurmuştu. Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü Şehir Gazetesi'nden Pınar Yeniyiğit'e konuştu. Özcü, Genel Merkez ve İl Başkanlığı’nın desteklediği adaya karşı arka çıktığı İbrahim Arslan’a destek vermek adına bir konuşma yapmış ve kürsüye elinde bir “Mavi Dosya” ile çıkıp, “kirli siyasetin dosyası elimde” gibi ifadeler kullanmıştı… Şehir Gazetesi, o dosyanın içeriğine ulaştı ve bakın dosyadan ne çıktı…

iste-fransaya-uygulanacak-yaptirimlar

İşte Fransa'ya uygulanacak yaptırımlar

Başbakan Erdoğan, Fransa’da kabul edilen Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili yasasının ardından bu ülkeye karşı uygulanacak yaptırımları açıkladı.

necati-kartal-sonmez-medyaya-veda-ediyor

Necati Kartal Sönmez Medya'ya veda ediyor

Sönmez Medya Grubu Başkanı Necati Kartal, 4 yıldır sürdürdüğü bu görevini 31 Aralık'ta bırakarak Sönmez Medya'dan ayrılıyor.

pinar-yeniyigitin-ses-getiren-bozbey-soylesisi

Pınar Yeniyiğit'in ses getiren Bozbey söyleşisi!

Kısa süre önce yapılan Ak Parti Nilüfer İlçe Kongresi'ne katılan ve ismi anons edildiğinde yoğun alkış alan Nilüfer’in CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendisine AK Partililer’in de oy verdiğini söyledi.

basarili-bakan-anketi-cakma-mi

"Başarılı Bakan" anketi çakma mı?

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın masasına konduğu iddia edilen ve bakanların performansının değerlendirildiği anketin ‘çakma’ olduğu ileri sürüldü.

ozcuyu-celik-mi-konusturdu

Özcü’yü, Çelik mi konuşturdu?

Mustafa GÜLTEKİN, Belediye Başkanı Orhan Özcü'nün, Bakan Çelik dışında hemen herkesi hedef alan sözlerinin damga vurduğu Ak Parti Gürsu kongresine ait bütün bilinmeyenleri yazdı.

faruk-celikin-suyuyla-abdest-alanlar

Faruk Çelik’in suyuyla abdest alanlar!

Mustafa Gültekin, Ak Parti kulislerinden aldığı izlenimlerle yine çok tartışılacak bir yazıya imza attı.

akimedden-sosyal-medya-soylesisi

AKİMED'den sosyal medya söyleşisi

Sosyal medya konusundaki çalışmalarıyla dikkat çeken gazeteci Hıdır Geviş, internet ve buna bağlı olarak gelişen sosyal medyanın özgürlük alanının genişliğinin medyayı değişime zorladığını belirterek, artık yurttaş gazeteciliği ile gerçeklerin gizlenmesi imkanının kalmadığını söyledi. Bu sürecin Türkiye’yi ve dünyayı önemli bir yere götürdüğünü belirten Geviş, “Bu süreçte toplum daha açık olacak, devletler de şeffaflaşacak, şeffaflaşmak zorunda kalacak” dedi.

hidir-gevis-akimedin-konugu-olacak

Hıdır Geviş AKİMED'in konuğu olacak

Kuruluşunu kısa süre önce tamamlayarak çalışmalarına başlayan Aktif İnternet Medyası Derneği (AKİMED) ilk söyleşi etkinliğini gerçekleştiriyor.

arinc-kendini-neden-affetmiyor

Arınç, kendini neden affetmiyor?

CNN Türk canlı yayınına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, şike tartışması konusunda tek bir yerde hata yaptığını söyledi..

bahceli-devlet-gibi-konustu

Bahçeli, devlet gibi konuştu!

Mustafa Gültekin, Başbakan’ın sağlık sorunuyla başlayıp, Köşk’ten dönen “Şike Yasası”yla zirveye ulaşan, “Ak Parti’de çatlak mı var” tartışması üzerine açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerini analiz etti. Gültekin, Tayyip Erdoğan sonrası için ikbal hayal eden bazı Ak Partililere de önemli göndermelerde bulunuyor…

recep-altepe-bu-ise-ne-diyecek

Recep Altepe bu işe ne diyecek?

Ankara Yolu üzerindeki eski hal alanında temeli atılan Büyükşehir Belediye Sarayı inşaatıyla ilgili tartışma yaratacak gelişmeler olduğu ileri sürülüyor.

celik-havlu-mu-atti-pusuya-mi-yatti

Çelik, havlu mu attı, pusuya mı yattı?

Ak Parti’de, Bakan Faruk Çelik’in, “ben kongrelere müdahil değilim” açıklaması yeni bir tartışma daha başlattı. Açıklamanın özellikle merkez ilçe kongrelerinin sonuçlanmasından sonra gelmesi, “Faruk Çelik havlu attı” tartışmasını başlattı. Mustafa Gültekin, bu tartışmanın arka planını yazdı. Hayli ilginç tespitlerin yer aldığı yazı çok ses getireceğe benziyor…

chpden-altepeye-sorular

CHP'den Altepe'ye sorular

Büyükşehir Belediyesi'nin kentin dörtbir yanındaki bilboardlardan duyurmaya devam ettiği "Bursaray'daki tasarruf sağladık" iddialarına ilişkin sorular ve yorumlar sürüyor.

bedreddin-yildirimdan-bomba-mesajlar

Bedreddin Yıldırım'dan bomba mesajlar

AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, ilçe kongreleriyle ilgili süreci değerlendirirken, Bursa’da siyasetin yeniden şekillendiğini söyledi.

altepenin-yerine-kimler-gelecek

Altepe’nin yerine kim(ler) gelecek?

Milletvekili seçimlerinin yapılmasıyla bu kez kulisler 2014'te yapılacak yerel seçimler için harelketlenmeye başladı.

meclis-maca-gidiyor-yildirim-hizmet-bekliyor

Meclis maça gidiyor Yıldırım hizmet bekliyor

Yıldırım’ın, sorunlarını çözmek, ilçeye hizmet etmek için seçilmiş Yıldırım Belediyesi Meclis üyeleri Çarşamba günkü meclis toplantısını, “maç seyretmek” için ertelemişler. Bu hayrete düşüren konuyu Bursa Hakimiyet Gazetesi’nden Okan Tuna bugün köşesine taşıdı.