ÇOCUKLU CAFE

Usta gazetecilerden sert tepki!

13 Eylül 2018 Perşembe 01:12

usta-gazetecilerden-sert-tepki

Son zamanlarda iyice gündemde gelen, gazetecilik kisvesiyle devlet kurumları ve belediyelere karşı sosyal medya üzerinden algı operasyonu yaparak haksız kazanç elde etme girişimleri usta gazetecilerin tepkisine neden oldu.

Bursa'da  Meydan Gazetesi imtiyaz sahibi Ercan Akyıldız, sosyal medya hesabından, “açık çağrımızdır” diyerek devlet kurumları ve belediyelere çağrıda bulundu. Akyıldız ‘sosyal medya çakalları’ diye adlandırdığı bazı isimleri ifşa edeceğini vurgulayarak, bunların, davet edildiği, bulunduğu hiç bir toplantı ve organizasyonda kurumsal olarak bulunmayacaklarını bildirdi. 

Gazeteci Akyıldız’ın paylaşımı sonrası Lodos Haber portalı imtiyaz sahibi usta gazeteci Özlem Yağmur Buğday da Bursa basınının duruma dikkat çeken hayli çarpıcı bir mesaj paylaştı. 

Buğday mesajında; BGC, ÇGD başta olmak üzere diğer meslek örgütlerinin ne işe yaradığını sordu.

Gazeteci Ercan Akyıldız ve Özlem Yağmur Buğday’ın mesajları.  

Ercan Akyıldız'ın mesajı şöyle: 

"Açık çağrımızdır

Belediyeleri ve bazı kurumları haraca bağlamaya çalışan medya çakallarına artık “dur” demenin vakti geldi. Bursa’da Meydan Gazetesi olarak; siyasetçiler, gazetecilik meslek kuruluşları, belediyeler ve ilgili kamu kurumlarını, “Bir an önce harekete geçerek gereğini yapmaya ve medya terörüne son vermeye” davet ediyoruz. Gazete olarak, bundan sonra isimlerini tek ifşa edeceğimiz medya çakallarının davetli olduğu etkinlikleri protesto edecek ve katılmayacağız." 

Özlem Yağmur'un mesajı şöyle: 

Netekim... Her manada can çekişen Bursa basını açısından şöyle de bir realite var!

Ki, unutmaya gelmez.

Ben teeee ne zamandan beri, (Senelerdir...) sizler bir süredir ya da ancak muhteviyatı itibarıyla yeni yeni gazetecilik mesleğinin yerle yeksan olduğunu söylüyorsunuz.

Geç de olsa çok doğru bir iş yapıyorsunuz.

Gazeteci olmak isteyen, kendisini gazeteci sanan, olan, olamayan, mesleği rezil eden ve tüm diğerleri sorumludur gelinen noktadan. Bu realite cepte.

Ve fakat...

Hiçççç kusura bakmayın, bu kentte gazetecilerin meslek örgütü yoktur!

Biri kendisini TOKİ'nin yerine koydu! ( O kadar.)

Diğeri de seyahat eki kıvamında... (O da o kadar.)

Hasılı meslek her iki derneğin de zerre kadar umurunda değil!

Bu yapılar gelinen noktanın birinci dereceden sorumlularıdır! (söyle 15 yatırsın. Hadi canım 30 gönder! Bu demektir ki hortum var. Bu demektir ki hırsız var, gasp var! Bu demektir ki, bu rakamlara ve bu tarza aşinalık var!)

İlaveten...

Bu arkadaşları, bu zamana kadar dalkavuklukları hasebiyle palazlandıran, şımartan, arsızlaştıran ve mafyalaştıran, İktidar Partisi'nin geçmiş dönem yönetimleri de ivedilikle sorumludur!

Bir kez daha ilaveten...

Gerçek ve nitelikli gazetecilerin ekmeğiyle oynayan da bu hastalıklı yapılar bütünüdür.

Hasılı gerçek sorumluları bilmeden, görmeden bu sorun çözülemez Ercan Akyıldız...

Her ikisinden de bizzat uzak durduğum ÇGD ve BGC'nin bu kentte gazetecilik mesleği adına ne işe yaradığını konuşmadan, tartışmadan ve en önemlisi de, yalan yere hüküm sürdükleri krallıklar sarsılmadan bu iş çözülemez.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İYİ Parti Bursa'da kimler aday?

iyi-parti-bursada-kimler-aday ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan yerel seçimler öncesinde CHP'li Mustafa Bozbey'in, bir son dakika hamlesiyle İYİ Parti'nin Nilüfer adayı olabileceğini ifade etti ve İYİ Parti'nin Bursa

Ak Parti'de büyük değişim beklentisi!

ak-partide-buyuk-degisim-beklentisi Ak Parti Bursa'da hangi belediye başkanları değişecek, hangileri yerlerini koruyacak? Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Ak Parti'de üst düzey bir isme dayandırdığı haberinde Ak Parti Bursa'da üç

Yağmur'dan Gülmez'e sert sözler!

yagmurdan-gulmeze-sert-sozler Usta Gazeteci Özlem Yağmur, CHP Bursa İl Sekreteri Erol Gülmez'i çok sert sözlerle eleştirdi. Yağmur, kendisi hakkında mesnetsiz iddialarda bulunan Gülmez'i sosyal medya hesabında kaleme aldığı bir

Özhaseki: O arkadaşlar aday olmasın!

ozhaseki-o-arkadaslar-aday-olmasin AK Parti’de 31 Mart yerel seçimleri için adaylık başvuruları bugün başlıyor. Partinin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, adayları nasıl belirlediklerini anlattı.

Ak Parti'de sürpriz isimler!

ak-partide-surpriz-isimler Ak Parti'de İstanbul için Binali Yıldırım'ın ismi ağırlık kazanırken, Ankara ve İzmir için farklı isimler gündeme geliyor.

Korkunç Özel Kalem Harcaması!

korkunc-ozel-kalem-harcamasi Balıkesir Belediyesi'nin 4 aylık 'Özel Kalem Harcaması'nın 12 trilyon olduğu ve bu rakama son iki ayda 14 trilyon daha eklendi.