Süper Timsah

Usta gazetecilerden sert tepki!

13 Eylül 2018 Perşembe 01:12

usta-gazetecilerden-sert-tepki

Son zamanlarda iyice gündemde gelen, gazetecilik kisvesiyle devlet kurumları ve belediyelere karşı sosyal medya üzerinden algı operasyonu yaparak haksız kazanç elde etme girişimleri usta gazetecilerin tepkisine neden oldu.

Bursa'da  Meydan Gazetesi imtiyaz sahibi Ercan Akyıldız, sosyal medya hesabından, “açık çağrımızdır” diyerek devlet kurumları ve belediyelere çağrıda bulundu. Akyıldız ‘sosyal medya çakalları’ diye adlandırdığı bazı isimleri ifşa edeceğini vurgulayarak, bunların, davet edildiği, bulunduğu hiç bir toplantı ve organizasyonda kurumsal olarak bulunmayacaklarını bildirdi. 

Gazeteci Akyıldız’ın paylaşımı sonrası Lodos Haber portalı imtiyaz sahibi usta gazeteci Özlem Yağmur Buğday da Bursa basınının duruma dikkat çeken hayli çarpıcı bir mesaj paylaştı. 

Buğday mesajında; BGC, ÇGD başta olmak üzere diğer meslek örgütlerinin ne işe yaradığını sordu.

Gazeteci Ercan Akyıldız ve Özlem Yağmur Buğday’ın mesajları.  

Ercan Akyıldız'ın mesajı şöyle: 

"Açık çağrımızdır

Belediyeleri ve bazı kurumları haraca bağlamaya çalışan medya çakallarına artık “dur” demenin vakti geldi. Bursa’da Meydan Gazetesi olarak; siyasetçiler, gazetecilik meslek kuruluşları, belediyeler ve ilgili kamu kurumlarını, “Bir an önce harekete geçerek gereğini yapmaya ve medya terörüne son vermeye” davet ediyoruz. Gazete olarak, bundan sonra isimlerini tek ifşa edeceğimiz medya çakallarının davetli olduğu etkinlikleri protesto edecek ve katılmayacağız." 

Özlem Yağmur'un mesajı şöyle: 

Netekim... Her manada can çekişen Bursa basını açısından şöyle de bir realite var!

Ki, unutmaya gelmez.

Ben teeee ne zamandan beri, (Senelerdir...) sizler bir süredir ya da ancak muhteviyatı itibarıyla yeni yeni gazetecilik mesleğinin yerle yeksan olduğunu söylüyorsunuz.

Geç de olsa çok doğru bir iş yapıyorsunuz.

Gazeteci olmak isteyen, kendisini gazeteci sanan, olan, olamayan, mesleği rezil eden ve tüm diğerleri sorumludur gelinen noktadan. Bu realite cepte.

Ve fakat...

Hiçççç kusura bakmayın, bu kentte gazetecilerin meslek örgütü yoktur!

Biri kendisini TOKİ'nin yerine koydu! ( O kadar.)

Diğeri de seyahat eki kıvamında... (O da o kadar.)

Hasılı meslek her iki derneğin de zerre kadar umurunda değil!

Bu yapılar gelinen noktanın birinci dereceden sorumlularıdır! (söyle 15 yatırsın. Hadi canım 30 gönder! Bu demektir ki hortum var. Bu demektir ki hırsız var, gasp var! Bu demektir ki, bu rakamlara ve bu tarza aşinalık var!)

İlaveten...

Bu arkadaşları, bu zamana kadar dalkavuklukları hasebiyle palazlandıran, şımartan, arsızlaştıran ve mafyalaştıran, İktidar Partisi'nin geçmiş dönem yönetimleri de ivedilikle sorumludur!

Bir kez daha ilaveten...

Gerçek ve nitelikli gazetecilerin ekmeğiyle oynayan da bu hastalıklı yapılar bütünüdür.

Hasılı gerçek sorumluları bilmeden, görmeden bu sorun çözülemez Ercan Akyıldız...

Her ikisinden de bizzat uzak durduğum ÇGD ve BGC'nin bu kentte gazetecilik mesleği adına ne işe yaradığını konuşmadan, tartışmadan ve en önemlisi de, yalan yere hüküm sürdükleri krallıklar sarsılmadan bu iş çözülemez.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Acilde bekleyen sorun: Kamu Reformu

acilde-bekleyen-sorun-kamu-reformu ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, "sadece Büyükşehir Belediye Başkanı'nı seçelim, O da ilçe belediye başkanlarını seçsin" çıkışını masaya yatırıp, buradan bir

BGC'de ödül gecesi!

bgcde-odul-gecesi Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından geleneksel olarak düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenle aldı. İhlas Haber Ajansı da 2 ödüle layık görüldü.

35 yıllık gelenek!

35-yillik-gelenek Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından yaklaşık 35 yıl önce başlatılan ve günümüze kadar aralıksız her yıl devam ettirilen “BGC Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması”nın ödül töreni, 16 Nisan

Ekohaber'den dijital yenilik

ekohaberden-dijital-yenilik- Bursa’da yayın yapan Ekohaber gazetesi, Türkiye’de ilk defa "artırılmış gerçeklik" teknolojisi ile okuyucusuna gazeteyi okumanın yanı sıra dinleyip seyredebilme imkânı sunuyor.

Baba ve çocuk

baba-ve-cocuk ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuk gelişiminde babanın rolünü kaleme aldı.

Bu adamı kim korumuş?

bu-adami-kim-korumus Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında arama kararı bulunan 34 kişiden biri olan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, Bursa KOM ekipleri tarafından bir tekstil firmasında gözaltına alınmıştı.