ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

Yazarların manşetinde ne var?

18 Ağustos 2017 Cuma 12:14

yazarlarin-mansetinde-ne-var

Bursa'nın önemli ajandasının ilk sırasında Ak Parti Bursa İl Başkanının kim olacağı. Cemalettin Torun'dan boşalan koltuğa kimin oturacağına dair adeta "isim toto" oynanırken yerel basının önemli kameleri de konuya dair görüşlerini köşelerinden paylaşıyorlar.

Olay Gazetesi'nden Ahmet Emin Yılmaz, Ak Parti Bursa İl Başkanlığı için Önder Matlı, Dr. Mustafa Esgin ve Necati Polat ağırlıklı olarak öne çıktığının altını çizip bu sefer 3+2 formülü uygulanarak öne çıkan bu isimle birlikte Mehmet Tunçak ve Ahmet Kılıç'ın da Ankara'ya davet edileceğini yazdı. 

AHMET EMİN YILMAZ'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

*** 

 

Kent Gazetesi'nden Türkan Genç ise Önder Matlı ile alakalı bazı sıkıntıların yaşandığını ifade ederek, dün itibariyle Ankara'nın masasında Sedat Yalçın, Mustafa Esgin, İsmet Su, Tahsin Kara'nın olduğunu ve atamanın bu dört isimden birisi olacağını ifade etti. 

 

TÜRKAN GENÇ'İN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

 

*** 

 

Kent Gazetesi'nin bir diğer yazarı Erdal Şahan ise, şu an itibariyle Ak Parti İl Başkanı'nın Önder Matlı olduğunun kesin bir dille ifade ederken,

"O kadar enteresan gelişmeler ve Ankara’ya baskılar oluyor ki adeta her an başka bir siyasetçi il başkanı olacakmış havası estiriliyor..." dedi.  

ERDAL ŞAHAN'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

*** 

Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Cennet Cankılıç, parti kulislerinde temayül yoklamasının 3 ismi çoktan sıralandığını ifade etti. Cankılıç, o üç ismin kimler olduğunu zikretmedi fakat, "Cumhurbaşkanı bu 3 ismi yeterli bulmayıp, bir başka isim üzerinde de karar kılabilir..." diyerek konuya başka bir boyut kattı. 

CENNET CANKILIÇ'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

***

Yeni Dönem Gazetesi'nin etkili kalemlerinden Yüksel Baysal ise, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda karar verdiği, ancak teşkilatın nabzının tutulması açısından da eğilim yoklaması yapıldığının açık ve net bir şekilde ortaya çıktığını yazdı. Baysal ayrıca Bursa'da etkili siyasetçilerin Gürsu İlçe Başkanı Avukat Mustafa Yıldırım ile Gemlik İlçe Başkanı Enver Şahin’i Ankara’da bu konuda kulis yapmak üzere yönlendirdiği bilgisini paylaştı. 

YÜKSEL BAYSAL'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

*** 

Yeni Dönem Gazetesi'nin bir diğer yazarı Nuri Yavuz ise Ak Parti Bursa İl Başkanlığı için isimlerin üçe indirildiğini ve dosyalarının Cumhurbaşkanına sunulduğunu yazdı. Yavuz, bu isimlerin Önder Matlı, Necati Polat ve Mustafa Esgin olduğunu ifade etti. 

NURİ YAVUZ'UN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Habertürk yazılı basından

haberturk-yazili-basindan- Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, bugün idaresinde bulunan Habertürk gazetesi çalışanlarına bir mail göndererek yazılı yayın hayatlarına veda edeceklerini açıkladı.

Çocuklarda 'Çalma' davranışı!

cocuklarda-calma-davranisi ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, gelişim çağındaki çocukların davranışlarına dair önemli konuları masaya yatırmaya devam ediyor. Irmak, Çocuklardaki 'çalma' davranışlarına dair önemli bilgiler

100'e yakın gazeteci katılacak!

100e-yakin-gazeteci-katilacak Anadolu Spor Gazetecileri tarafından düzenlenen '1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi' 2-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştiriliyor. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür

Bozbey Büyükşehir'e mi aday olacak?

bozbey-buyuksehire-mi-aday-olacak Cumhuriyet Halk Partisi Bursa'da iki ilçe belediye başkan adayını belirledi. Adaylar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecekler.

Doğanbey'de flaş gelişme!

doganbeyde-flas-gelisme Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı'nına Doğanbey ile Yunuseli

Gündem İsmail Hakkı Edebali

gundem-ismail-hakki-edebali Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 4. hizmet yılında medyanın karşısına geçti ve yaptıklarını anlattı. Başkan Edebali ile ilgili köşe yazarları ne yazdı?