Yazarların manşetinde ne var?

18 Ağustos 2017 Cuma 12:14

yazarlarin-mansetinde-ne-var

Bursa'nın önemli ajandasının ilk sırasında Ak Parti Bursa İl Başkanının kim olacağı. Cemalettin Torun'dan boşalan koltuğa kimin oturacağına dair adeta "isim toto" oynanırken yerel basının önemli kameleri de konuya dair görüşlerini köşelerinden paylaşıyorlar.

Olay Gazetesi'nden Ahmet Emin Yılmaz, Ak Parti Bursa İl Başkanlığı için Önder Matlı, Dr. Mustafa Esgin ve Necati Polat ağırlıklı olarak öne çıktığının altını çizip bu sefer 3+2 formülü uygulanarak öne çıkan bu isimle birlikte Mehmet Tunçak ve Ahmet Kılıç'ın da Ankara'ya davet edileceğini yazdı. 

AHMET EMİN YILMAZ'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

*** 

 

Kent Gazetesi'nden Türkan Genç ise Önder Matlı ile alakalı bazı sıkıntıların yaşandığını ifade ederek, dün itibariyle Ankara'nın masasında Sedat Yalçın, Mustafa Esgin, İsmet Su, Tahsin Kara'nın olduğunu ve atamanın bu dört isimden birisi olacağını ifade etti. 

 

TÜRKAN GENÇ'İN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

 

*** 

 

Kent Gazetesi'nin bir diğer yazarı Erdal Şahan ise, şu an itibariyle Ak Parti İl Başkanı'nın Önder Matlı olduğunun kesin bir dille ifade ederken,

"O kadar enteresan gelişmeler ve Ankara’ya baskılar oluyor ki adeta her an başka bir siyasetçi il başkanı olacakmış havası estiriliyor..." dedi.  

ERDAL ŞAHAN'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

*** 

Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Cennet Cankılıç, parti kulislerinde temayül yoklamasının 3 ismi çoktan sıralandığını ifade etti. Cankılıç, o üç ismin kimler olduğunu zikretmedi fakat, "Cumhurbaşkanı bu 3 ismi yeterli bulmayıp, bir başka isim üzerinde de karar kılabilir..." diyerek konuya başka bir boyut kattı. 

CENNET CANKILIÇ'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

***

Yeni Dönem Gazetesi'nin etkili kalemlerinden Yüksel Baysal ise, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda karar verdiği, ancak teşkilatın nabzının tutulması açısından da eğilim yoklaması yapıldığının açık ve net bir şekilde ortaya çıktığını yazdı. Baysal ayrıca Bursa'da etkili siyasetçilerin Gürsu İlçe Başkanı Avukat Mustafa Yıldırım ile Gemlik İlçe Başkanı Enver Şahin’i Ankara’da bu konuda kulis yapmak üzere yönlendirdiği bilgisini paylaştı. 

YÜKSEL BAYSAL'IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

*** 

Yeni Dönem Gazetesi'nin bir diğer yazarı Nuri Yavuz ise Ak Parti Bursa İl Başkanlığı için isimlerin üçe indirildiğini ve dosyalarının Cumhurbaşkanına sunulduğunu yazdı. Yavuz, bu isimlerin Önder Matlı, Necati Polat ve Mustafa Esgin olduğunu ifade etti. 

NURİ YAVUZ'UN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Milli Ekonomi Kanalı kuruldu

milli-ekonomi-kanali-kuruldu- Sancaktar Medya geçtiğimiz günlerde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan Bugün TV’yi satın alarak bünyesine kattı.

Mahremiyet nedir?

mahremiyet-nedir ROTABURSA.COM Yazarı Hürrem Irmak, çocuklarda mahremiyet eğitiminin ne olup olmadığını ve mahremiyet eğitimi ile cinsel eğitim arasındaki farkları kaleme aldı.

Baysal'dan çarpıcı Dülger yazısı!

baysaldan-carpici-dulger-yazisi YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nü masaya yatırdı ve müdür olarak atanmak istenen isimle alakalı çarpıcı bir analiz yaptı.

Ak Parti'nin Nilüfer adayı!

ak-partinin-nilufer-adayi ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'nin yerel seçimlerde Nilüfer Belediye Başkan Adayı üzerine önemli bir tespitte bulundu.

Arınç siyasete geri dönüyor!

arinc-siyasete-geri-donuyor YENİ DÖNEM Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Bülent Arınç'ın yeniden siyaset sahnesine geri döneceğini iddia etti. Baysal, bu dön dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stratejik bir siyasi hamlesi olarak

Salman'a dair çarpıcı tespitler!

salmana-dair-carpici-tespitler Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın nasıl bir il başkanı olacağına dair çarpıcı bir analiz. Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Başkan Salman'ı köşesine taşıdı ve çok çarpıcı