rotabursaTV

Yeni partiler Erdoğan için tehlike mi?

26 Mayıs 2020 Salı 18:09

yeni-partiler-erdogan-icin-tehlike-mi

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, erken seçim tartışması özelinde, partiler arası vekil geçişini engelleme çalışmalarının bir erken seçim hazırlığı olmadığını, aksine Ak Parti'den ve MHP'den yeni partilere geçişlerin engellenmesi adına bir adım olabileceğini iddia etti.

İŞTE GÜLTEKİN'İN O YAZISI

Ne var ki;
Ben madalyona bir de tersinden bakmayı öneriyorum.  Buna göre, genel kabulün aksine bir erken seçim ihtimali görmüyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle ekonomik sorunlar çözülmemişken sadece sağlıktaki başarıya güvenerek bir erken seçim kararı alır mı? Bence almaz. Diyelim ki; aldı. Ak Parti'nin bugünkünden daha fazla vekil çıkartma imkanı var mı? Bence yok. Üstelik, Erdoğan'ın önünde daha üç yılı varken böyle bir riske girer mi? Bence asla girmez.

Şu halde,
CHP'den yeni partilere vekil geçişine gerek yok. Öyleyse Bahçeli neden bu denli sert açıklamalar yapıyor ve biran önce partiler arası vekil geçişini engelleyecek bir yasal düzenlemenin yapılmasında ısrar ediyor?

Bunun sebebi;
CHP'nin vekil vermesinin önüne geçmekten çok Ak Parti'den ve MHP'den bazı vekillerin yeni kurulan partilere geçmesinin önünü kesmek olamaz mı?

Evet, vekillerin emeklilik süresinin dolmasına az bir zaman kaldı.
Ankara kulislerinden kulağımıza çalınanlara göre Cumhur İttifakı'nda bir çözülme olacağı ve bazı vekillerin özellikle Deva Partisi'ne geçebileceği söyleniyor. Sayı kaç olur bilinmez fakat TBMM'de kurulacak yeni bir grup Meclis'te bütün dengelerin değişmesine sebep olabilir. Yani, vekil geçişlerini önleme hamlesinin yasal bir kılıfa girmesi sanıldığı gibi bir baskın seçim için değil aksine bir seçimi önlemeye matuf adımlar olacaktır.


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bursa'nın Londra'dan neyi eksik?

bursanin-londradan-neyi-eksik Gazeteci Mustafa Gültekin, imara açılması gündemde olan Yunuseli Havaalanı için çarpıcı bir öneride bulundu ve şehrin bütün dinamiklerini el ele vermeleri için çağrı yaptı.

EKOHABER Yayın grubu oluyor!

ekohaber-yayin-grubu-oluyor “Bursa’nın ekonomi gazetesi” sloganıyla 25 yıldır yayın hayatını sürdüren EKOHABER gazetesinde yeni dönem başladı.

Daha da büyü Yeni Marmara!

daha-da-buyu-yeni-marmara Bursa'nın güçlü ve saygın yayın kuruluşlarından Yeni Marmara Gazetesi her geçen gün büyümeye ve okur kitlesini büyütmeye devam ediyor.

Yeni partiler Erdoğan için tehlike mi?

yeni-partiler-erdogan-icin-tehlike-mi ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, erken seçim tartışması özelinde, partiler arası vekil geçişini engelleme çalışmalarının bir erken seçim hazırlığı olmadığını, aksine Ak Parti'den ve MHP'den

Hz. Yusuf'un kabri bulundu mu?

hz-yusufun-kabri-bulundu-mu Mısır’da Nil Deltası ile Sina Yarımadası arasında kazı yapan arkeologlar, yeri henüz tam olarak açıklanmayan bir yerde toprak altından ana hatlarını kolayca belirledikleri büyük bir ev buldular.

Medya ve çalışanları zor durumda

medya-ve-calisanlari-zor-durumda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, korona virüs salgını nedeniyle medya sektöründe büyük bir kriz yaşandığına dikkat çekerek destek çağrısı yaptı.