13 Aralık 2018 Perşembe
ÇOCUKLU CAFE

Yıldırım'ın protokol sorununa çözüm!

29 Kasım 2018 Perşembe 00:55

yildirimin-protokol-sorununa-cozum

Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın, Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması neredeyse kesinleşti. Bu durumda Binali Yıldırım'ım, belediye başkanı seçildiğinde oluşacak protokol sorununa ise çözül bulundu.

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, konuyu köşesine taşıdı ve Binali Yıldırım'ın belediye başkanı seçildikten sonra aynı zamanda Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak da atanacağını ve bu şekilde protokol sorunun çözüleceğini iddia etti.

İŞTE SELVİ'NİN O YAZISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısından sonra Meclis Başkanı

Binali Yıldırım’ı ziyaret etti. Öğle yemeği yiyip 1 saat baş başa görüştüler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Binali Yıldırım’ın kaygılarını gidermeye çalıştığı söyleniyor. Binali Bey’in sadece protokol konusunda değil, il başkanlığı, belediye meclis üyelerinin belirlenmesi ve ilçe belediye başkan adayları konusunda talepleri vardı. Protokol sorununu çözmek için Binali Bey’in seçimlerden sonra aynı zamanda başkan yardımcısı olarak atanacağı, il başkanlığı konusunun ise soğumaya bırakılacağı söyleniyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce Binali Bey’le Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bir görüşmesi oldu. Ama pazartesi günü de kabinedeki bazı bakanlar Binali Bey’i ziyaret ederek adaylık konusunda ikna etmeye çalıştılar. 

Bu temasların etkili olduğu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaret jestinin ise Binali Yıldırım’ı ikna ettiği söyleniyor. AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayının Binali Yıldırım olduğunu söyleyebiliriz.


KAYNAK: Hürriyet Gazetesi


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ak Parti'deki kriptolar kim?

ak-partideki-kriptolar-kim ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de İlçe Belediye Başkan Adaylarının belirlenme sürecinde sekiz ilçe başkanın istifa ettirilmesinin manidar olduğuna işaret ederek, ilçe belediye başkan

Ak Parti'de ahbap çavuş ilişkisi!..

ak-partide-ahbap-cavus-iliskisi Türkiye Gazetesi Yazarı Süleyman Özışık, Ak Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenme sürecinde ahbap çavuş ilişkilerine dikkat çekti.

Yıldırım'ın protokol sorununa çözüm!

yildirimin-protokol-sorununa-cozum Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın, Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması neredeyse kesinleşti. Bu durumda Binali Yıldırım'ım, belediye başkanı seçildiğinde

Ak Parti'de sürpriz aday çalışması!

ak-partide-surpriz-aday-calismasi Ak Parti'de, yeniden aday gösterilmeyecek belediye başkanları tespit edildi.

Vakıfların işi siyaset mi?

vakiflarin-isi-siyaset-mi Gazeteci Ercan Akyıldız, "siyasette vefa" vurgusunu öne çıkardığı son köşe yazsında yaklaşan yerel seçimler öncesi Bursa'da bazı vakıfların ve derneklerin siyasette nasıl baskı aracı olarak

İYİ Parti Bursa'da kimler aday?

iyi-parti-bursada-kimler-aday ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan yerel seçimler öncesinde CHP'li Mustafa Bozbey'in, bir son dakika hamlesiyle İYİ Parti'nin Nilüfer adayı olabileceğini ifade etti ve İYİ Parti'nin Bursa