27 Mayıs 2020 Çarşamba
rotabursaTV
iste-bursanin-korona-karnesi bursanin-virus-savascilarini-alkisliyoruz uludag-kolejinden-hemsirelere-ziyaret mide-balonu-ile-kilo-kontrolu- dogru-beslenerek-kilonuzu-koruyun bin-205-vatandas-yurtlarinda-misafir-edildi 8-apartman-karantinada ceyhan-400-bin-tasiyici-aramizda

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, olağanüstü meclis toplantısında Bursa’nın koronavirüs karnesine değindi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da korona virüse karşı gece gündüz demeden çalışan fedakar sağlık çalışanları İHA tarafından görüntülendi.

Uludağ Koleji Genel Koordinatörü Ergün Özçelik ve beraberindeki okul yöneticileri, Özel Hayat Hastanesi’nde görev yapan hemşirelerin Hemşireler Günü’nü kutladı.

Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Murat Keskin, mide balonu ile kilolardan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Değişen beslenme alışkanlıklarının her bireyin kilo durumuna farklı yansıdığına dikkat çeken Özel Hayat Hastanesi Diyetisyeni Ezgi Yaşar, Ramazan ayı sonunda bazı kişilerin kilo

Yurt dışından getirilerek Bursa'daki yurtlarda misafir edilen bin 205 vatandaş 14'er günlük karantina sürecinin ardından evlerine gönderildi. Bursa'daki 3 yurtta herhangi bir kimse

Bursa'da bir apartman daha korona virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Koronavirüsün kendisinde bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor" diyerek, çalışan meslek

iste-bursanin-korona-karnesi

İşte Bursa'nın Korona karnesi!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, olağanüstü meclis toplantısında Bursa’nın koronavirüs karnesine değindi.

bursanin-virus-savascilarini-alkisliyoruz

Bursa'nın virüs savaşçılarını alkışlıyoruz!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da korona virüse karşı gece gündüz demeden çalışan fedakar sağlık çalışanları İHA tarafından görüntülendi.

uludag-kolejinden-hemsirelere-ziyaret

Uludağ Koleji'nden hemşirelere ziyaret!

Uludağ Koleji Genel Koordinatörü Ergün Özçelik ve beraberindeki okul yöneticileri, Özel Hayat Hastanesi’nde görev yapan hemşirelerin Hemşireler Günü’nü kutladı.

mide-balonu-ile-kilo-kontrolu-

Mide balonu ile kilo kontrolü

Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Murat Keskin, mide balonu ile kilolardan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

dogru-beslenerek-kilonuzu-koruyun

Doğru beslenerek kilonuzu koruyun

Değişen beslenme alışkanlıklarının her bireyin kilo durumuna farklı yansıdığına dikkat çeken Özel Hayat Hastanesi Diyetisyeni Ezgi Yaşar, Ramazan ayı sonunda bazı kişilerin kilo aldığının, bazılarının ise kilo verdiğinin gözlemlendiğini söyledi. Dyt. Yaşar bu durumun kişinin Ramazan ayındaki beslenme şekliyle alakalı olduğunu ifade etti.

bin-205-vatandas-yurtlarinda-misafir-edildi

Bin 205 vatandaş yurtlarında misafir edildi

Yurt dışından getirilerek Bursa'daki yurtlarda misafir edilen bin 205 vatandaş 14'er günlük karantina sürecinin ardından evlerine gönderildi. Bursa'daki 3 yurtta herhangi bir kimse kalmadı.

8-apartman-karantinada

8 apartman karantinada!

Bursa'da bir apartman daha korona virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

ceyhan-400-bin-tasiyici-aramizda

Ceyhan: 400 bin taşıyıcı aramızda!

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Koronavirüsün kendisinde bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor" diyerek, çalışan meslek gruplarında belirti olmasa test yapılması gerektiğini söyledi.

ozluden-koronavirus-senaryosu

Özlü'den koronavirüs senaryosu

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüs salgını için en iyi ve en kötü senaryoyu açıkladı.

anneler-gununde-hayatta-yeni-hayatlar

Anneler Günü'nde Hayat'ta yeni hayatlar

Özel Hayat Hastanesi, Covid-19 salgını sürecinde anne adaylarına en iyi hizmeti verebilmek için sağlıklı ve steril ortamlar oluşturarak, tüm sağlık hizmetlerine ve doğumlara devam ediyor. Özel Hayat Hastanesi’nde Anneler Günü’nde yedi doğum gerçekleşti.

kayisi-ve-incir-iyi-geliyor

Kayısı ve incir iyi geliyor!

Salgın sürecinde evde kalan çocuklarda, hareketsizlik nedeniyle kabızlık görülebilir. Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Güngör, aileleri uyardı.

yildirimda-bir-sokak-karantinada

Yıldırım'da bir sokak karantinada!

Bursa Valiliği, merkez Yıldırım İlçesinde bulunan bir sokağın karantinaya alındığını açıkladı.

esginden-sehir-hastanesi-cevabi-

Esgin’den Şehir Hastanesi cevabı

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Korona virüs salgını sürecinde sağlık sistemi üzerinden Şehir Hastaneleri polemiği yapan muhalefete seslenerek, “Bugün; ileri yaşlılarını, tükenen sağlık sistemleri nedeniyle hastaneye kabulünü yapamayan Fransa, İspanya ve İtalya'da acaba bu hastanelerin değeri ne olurdu?” dedi.

test-sayisi-azaldi

Test sayısı azaldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs (corona virüs) nedeniyle son 24 saatte 61 kişinin daha hayatını kaybettiğini, toplam can kaybı sayısının 3 bin 397'ye yükseldiğini açıkladı. Toplam vaka sayısı ise 1670 artışla 126 bin 45'e çıktı. Bakan Koca, yaptığı açıklamada "11 Mart'tan bu yana ilk kez bugün iyileşen hasta sayımız, mevcut koronavirüs hasta sayımızı geçti" ifadelerini kullandı.

bu-uyariya-dikkat

Bu uyarıya dikkat!

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Reşit Mıstık, toplu taşıma araçlarında yüksek sesle konuşmanın ağızdan çıkacak damlacık sayılarını arttırdığı için virüs bulaşma riskini arttıracağını söyledi.

yeni-vaka-sayisi-2-binin-altina-dustu

Yeni vaka sayısı 2 binin altına düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs (corona virüs) nedeniyle son 24 saatte 78 kişinin daha hayatını kaybettiğini, toplam can kaybı sayısının 3 bin 336'ya yükseldiğini açıkladı. Toplam vaka sayısı ise 1983 artışla 124 bin 375'e çıktı. Bakan Koca uzun bir aradan sonra vaka sayısının 2 binin altına düştüğüne dikkat çekti.

1-gunde-84-can-kaybi

1 günde 84 can kaybı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs (corona virüs) nedeniyle son 24 saatte 84 kişinin daha hayatını kaybettiğini, toplam can kaybı sayısının 3 bin 258'e yükseldiğini açıkladı.

can-kaybi-sayisi-3-bin-174-oldu

Can kaybı sayısı 3 bin 174 oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs (corona virüs) nedeniyle son 24 saatte 93 kişinin daha hayatını kaybettiğini, toplam can kaybı sayısının 3 bin 174'e yükseldiğini açıkladı. Toplam vaka sayısı ise 2 bin 615 artarak 120 bin 204 oldu.

89-kisi-daha-hayatini-kaybetti

89 kişi daha hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 89 hastanın daha hayatını kaybettiğini, can kaybı sayısının 3 bin 81'e yükseldiğini açıkladı. Toplam vaka sayısı ise 2 bin 936 artarak 117 bin 589'a yükseldi.

92-kisi-daha-hayatini-kaybetti

92 kişi daha hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 92 kişinin daha hayatını kaybettiğini, toplam can kaybı sayısının 2 bin 992'ye yükseldiğini açıkladı. Toplam vaka sayısı ise 2 bin 392 artışla 114 bin 653'e çıktı. Öte yandan virüsü yenen hasta sayısı ise 5 bin 18 artarak 38 bin 809'a yükseldi.