Süper Timsah
doruk-bursaya-deger-katiyor devlet-hastanesinde-kirmizi-alarm reno-iscileri-zehirlendi sekeri-olanlar-icin-onemli-bilgi minik-kelimenin-5-ay-vakti-kaldi hayat-hastanesi-41-yasinda bursada-14-milyon-kisiye-saglik-hizmeti saglikli-kalbin-yolu-mideden-geciyor

Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Fulden Küçük ve Halkla İlişkiler Müdürü Bahadır Öztabak, 31 Mart seçimlerinin ardından göreve başlayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kızamık sebebiyle Devlet Hastanesi'ne getirilen hasta karantinaya alındı. Hastanede kırmızı alarm verirken, hastanenin bir bölümü giriş ve çıkışlara

Bursa’daki otomotiv devi Oyak Reno fabrikasında akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan çok sayıda işçi hastaneye kaldırıldı.

Şeker hastalığının hiçbir belirti vermeden böbrek yetmezliğine sebep olduğu bildirildi.

Bursa'da 3,5 yaşındaki minik Kelime, 5 ay içerisinde ameliyat olamazsa ömür boyu ne konuşabilecek ne de duyabilecek. Gözü yaşlı anne, yetkililere ve hayırseverlere seslenerek, kendilerine

Bursa’da sağlık hizmetlerinde öncü olan Özel Hayat Hastanesi, 41. yılını kutladı. Bursa'nın ilk özel sağlık kuruluşlarından biri olan Özel Hayat Hastanesi 41. kuruluş yıl

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 20 kamu hastanesi ile 2 ağız ve diş sağlığı merkezi, 2018 yılında toplam 14 milyon 526 bin 40 kişiye poliklinik hizmeti verildi.

Uzmanlar, dengeli beslenmenin ve her gıdayı yemenin sağlıklı bir kalp için önemli olduğunu söylüyor.

doruk-bursaya-deger-katiyor

Doruk Bursa'ya değer katıyor!

Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Fulden Küçük ve Halkla İlişkiler Müdürü Bahadır Öztabak, 31 Mart seçimlerinin ardından göreve başlayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ı ziyaret ederek, görevlerinde başarılar diledi.

devlet-hastanesinde-kirmizi-alarm

Devlet Hastanesinde kırmızı alarm!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kızamık sebebiyle Devlet Hastanesi'ne getirilen hasta karantinaya alındı. Hastanede kırmızı alarm verirken, hastanenin bir bölümü giriş ve çıkışlara kapatıldı.

reno-iscileri-zehirlendi

Reno işçileri zehirlendi!

Bursa’daki otomotiv devi Oyak Reno fabrikasında akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan çok sayıda işçi hastaneye kaldırıldı.

sekeri-olanlar-icin-onemli-bilgi

Şekeri olanlar için önemli bilgi!

Şeker hastalığının hiçbir belirti vermeden böbrek yetmezliğine sebep olduğu bildirildi.

minik-kelimenin-5-ay-vakti-kaldi

Minik Kelime'nin 5 ay vakti kaldı!

Bursa'da 3,5 yaşındaki minik Kelime, 5 ay içerisinde ameliyat olamazsa ömür boyu ne konuşabilecek ne de duyabilecek. Gözü yaşlı anne, yetkililere ve hayırseverlere seslenerek, kendilerine yardım edilmesini istedi.

hayat-hastanesi-41-yasinda

Hayat Hastanesi 41 yaşında!

Bursa’da sağlık hizmetlerinde öncü olan Özel Hayat Hastanesi, 41. yılını kutladı. Bursa'nın ilk özel sağlık kuruluşlarından biri olan Özel Hayat Hastanesi 41. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla hasta, doktor ve hastane personeliyle bir araya geldi.

bursada-14-milyon-kisiye-saglik-hizmeti

Bursa'da 14 milyon kişiye sağlık hizmeti

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 20 kamu hastanesi ile 2 ağız ve diş sağlığı merkezi, 2018 yılında toplam 14 milyon 526 bin 40 kişiye poliklinik hizmeti verildi.

saglikli-kalbin-yolu-mideden-geciyor

Sağlıklı kalbin yolu mideden geçiyor!

Uzmanlar, dengeli beslenmenin ve her gıdayı yemenin sağlıklı bir kalp için önemli olduğunu söylüyor.

erkan-aydindan-kanser-ilaclari-aciklamasi

Erkan Aydın'dan kanser ilaçları açıklaması!

Bursa Milletvekili Erkan Aydın, düzenlediği basın toplantısında, SGK kapsamına alınmayan kanser ilaçları ve hastaların bu ilaçlara ulaşmada yaşadığı sorunları gündeme getirdi.

besastan-diyabetik-ekmek-

BESAŞ’tan “diyabetik ekmek”

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştirâklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), çölyak hastaları için glütensiz gıdalar ve şifa kaynağı siyez ekmeğin ardından şimdi de şeker hastaları için geliştirilen diyabetik ekmeği tüketicilerine sundu.

aday-tanitim-toplantisi-iptal

Aday tanıtım toplantısı iptal!

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un katılımıyla 13 Ocak 2019 Pazar günü saat: 14.30'da Merinos AKKM Osmangazi Salonu'nda yapılması planlanan belediye başkanı aday tanıtım toplantısı iptal edildi.

ameliyat-oldu-hayatini-kaybetti

Ameliyat oldu hayatını kaybetti!

Bursa’da aşırı kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı olan genç baba hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu, ameliyatı yapan doktoru kusurlu buldu.

112nin-asilsiz-cagri-sikintisi

112'nin asılsız çağrı sıkıntısı!

Bursa’daki 112 komuta merkezine yılda 1 milyon 277 bin 500 çağrı geliyor. Bu gelen her 6 çağrıdan 5’i ise asılsız çıkıyor. 2019'dan itibaren verilecek eğitimlerle bu çağrıların yılda 365 binlere düşürülmesi hedefleniyor.

setbasi-doruk-oldu

Setbaşı, Doruk oldu!

Bursa sağlık sektörünün öncü kurumlarından Doruk Sağlık Grubu, yeni yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

bir-babanin-aci-feryadi

Bir babanın acı feryadı!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan 1,5 yaşındaki SMA hastası Hala'nın 4 yıl boyunca, yılda 5 kez özel bir ilaç alması gerekiyor.

devlet-hastanesinde-skandal

Devlet Hastanesinde skandal!

Bursa’da yaklaşık 1,5 yıl önce Devlet Hastanesi'nde safra kesesi ameliyatı olan kadının karnında havlu büyüklüğünde sargı bezi unutulduğu ortaya çıktı. 1,5 yıldır çeşitli ağrılar çeken kadına devlet hastanelerinde yine farklı teşhisler konuldu. Özel bir hastanede ameliyatla bir metreyi bulan sargı bezi çıkarıldı. Hem aile hem doktorlar şok yaşarken, ölümden dönen hastanın ailesi suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

hayat-hastanesinden-anlamli-adimlar

Hayat Hastanesi'nden anlamlı adımlar

Bursa'da doktorlar diyabet hastalığına karşı yürüdü.

onemli-uyari

Önemli uyarı!

Bursa Veteriner Hekimler Odası (BVHO) Başkanı Hüseyin Bolten, bilinçsiz ve hekim kontrolü dışında kullanılan antibiyotikler sebebiyle oluşan antibiyotik direncinin, bugün dünyanın en önemli ortak sorunlarından biri olduğunu ve tüm canlıları ilgilendirdiğini söyledi.

hayat-hastanesi-hizmete-acildi

Hayat Hastanesi hizmete açıldı

Bursa Özel Hayat Hastanesi hizmetteki 40'ıncı yılında yeni sağlık tesisini hizmete açtı.

yunkul-guven-tazeledi

Yünkül güven tazeledi!

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül güven tazeledi.