esginden-yerinde-inceleme bursa-tabip-odasindan-aciklama yeni-koronavirus-yasaklari-geliyor turkoglu-koronaviruse-yakalandi asi-olmamanin-sonucu yarali-leylek-tedavi-altina-alindi islak-sacla-uyumayin bakan-kocadan-esneklik-uyarisi

Bursa'da şehrin merkezindeki bin 315 yataklı Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi inşaatı hızla yükselmeye devam ediyor.

Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan'ın yıllardır sağlık sisteminin bir problemi olan muayene süresi ile ilgili olarak hekimleri sorumlu tutanlara yönelik bir açıklama

Son zamanlarda artan vaka ve ölüm sayılarının tedirgin edici seviyelere ulaşmasının ardından yeni koronavirüs (Covid-19) yasakları tekrar gündeme geldi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Konya'da koronavirüse yakalanan rehberlik öğretmeni Abdurrahim Hançer, yoğun bakımda solunum desteğiyle tedavi altına alındı. Farklı görüşler nedeniyle aşı olmadığını söyleyen

Osmangazi Belediyesi, bir işyerine giren yaralı leyleği tedavi altına aldı. Dünyanın ilk hayvan hastanesinde muayene edilen leyleğin aç ve susuz kaldığı için bitkin düştüğü, bu

Doruk Yıldırım Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Muhammet Özlü, baş ağrısı ve burun tıkanıklığı ile kendini gösteren sinüzitin, kişinin yaşam kalitesini de olumsuz yönde

Sağlık Bakanı Koca, bugün 11 binin üzerinde açıklanan vaka sayısını hatırlatarak, "Esneklikten sıkı tedbire dönmeli ve ilk doz aşımızı hemen yaptırmalıyız" dedi.

esginden-yerinde-inceleme

Esgin'den yerinde inceleme!

Bursa'da şehrin merkezindeki bin 315 yataklı Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi inşaatı hızla yükselmeye devam ediyor.

bursa-tabip-odasindan-aciklama

Bursa Tabip Odası'ndan açıklama!

Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan'ın yıllardır sağlık sisteminin bir problemi olan muayene süresi ile ilgili olarak hekimleri sorumlu tutanlara yönelik bir açıklama yaptı.

yeni-koronavirus-yasaklari-geliyor

Yeni koronavirüs yasakları geliyor

Son zamanlarda artan vaka ve ölüm sayılarının tedirgin edici seviyelere ulaşmasının ardından yeni koronavirüs (Covid-19) yasakları tekrar gündeme geldi.

turkoglu-koronaviruse-yakalandi

Türkoğlu, koronavirüse yakalandı

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

asi-olmamanin-sonucu

Aşı olmamanın sonucu!

Konya'da koronavirüse yakalanan rehberlik öğretmeni Abdurrahim Hançer, yoğun bakımda solunum desteğiyle tedavi altına alındı. Farklı görüşler nedeniyle aşı olmadığını söyleyen Hançer, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: İkinci şansımız yok, nefessiz kaldığım an, dünyada her şeyin yok olduğunu anladım.

yarali-leylek-tedavi-altina-alindi

Yaralı leylek tedavi altına alındı

Osmangazi Belediyesi, bir işyerine giren yaralı leyleği tedavi altına aldı. Dünyanın ilk hayvan hastanesinde muayene edilen leyleğin aç ve susuz kaldığı için bitkin düştüğü, bu yüzden de uçamadığı belirlendi.

islak-sacla-uyumayin

Islak saçla uyumayın!

Doruk Yıldırım Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Muhammet Özlü, baş ağrısı ve burun tıkanıklığı ile kendini gösteren sinüzitin, kişinin yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

bakan-kocadan-esneklik-uyarisi

Bakan Koca'dan esneklik uyarısı!

Sağlık Bakanı Koca, bugün 11 binin üzerinde açıklanan vaka sayısını hatırlatarak, "Esneklikten sıkı tedbire dönmeli ve ilk doz aşımızı hemen yaptırmalıyız" dedi.

melike-baysaldan-dikkat-ceken-aciklama

Melike Baysal'dan dikkat çeken açıklama!

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Bursa Veteriner Hekimleri Odası Gıda ve Veteriner Hekimliği Halk Sağlığı Komisyonu'ndan dikkat çeken açıklama ve uyarı geldi. Komisyon adına açıklama yapan Melike Baysal, "gıda kaynaklı zoonozlar (hayvan-insan geçişli hastalıklar) nedeniyle halk sağlığının gözetilmesini gerektiren bir süreç" olduğunu söyledi.

yavuzyilmazdan-bayram-uyarisi

Yavuzyılmaz'dan bayram uyarısı!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Kurban Bayramı’nda sağlıklı beslenme ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.

dorukta-yangin-tatbikati

Doruk'ta yangın tatbikatı!

Özel Doruk Yıldırım Hastanesi’nde gerçekleştirilen yangın tatbikatı başarıyla sonuçlandı.

iste-yerli-asinin-adi

İşte yerli aşının adı!

Faz 3 çalışması başlayan yerli aşının adı TURKOVAC olarak belirlendi.

bobrek-tasina-dikkat

Böbrek taşına dikkat!

Doruk Yıldırım Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Türker, insan hayatında yaşanabilecek en şiddetli ağrıların sebebi olan böbrek taşlarının zamanında tedavi edilmediği takdirde kalıcı böbrek hasarlarına yol açabileceğini söyledi.

kisitlamalar-basladi

Kısıtlamalar başladı!

Kovid-19'la mücadele tedbirleri kapsamında 24 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

obezite-derecesi-nasil-hesaplanir

Obezite derecesi nasıl hesaplanır?

Özel Medicabil Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Halil Özgüç, obezitenin ülkemiz için ciddi bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini ve kadınlarda yüzde 15, erkeklerde de yüzde 10 sıklıkla görüldüğünü söyledi.

bayramda-beslenmeye-dikkat

Bayramda beslenmeye dikkat!

Ramazan Bayramı’nı bu sene de Covid-19 salgını nedeniyle evlerde geçirsek de uzmanlar, ramazan ayı sonrası kişilerin daha hızlı kilo aldıklarına dikkat çekerek, bayramda evde olsak da beslenmemize dikkat etmemiz gerektiğinin altını çizdiler.

aktas-taburcu-oldu

Aktaş taburcu oldu!

Korona virüse yakalanan ve 14 gündür hastanede tedavi gören Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla taburcu olduğunu duyurdu.

ramazanda-bu-soruna-dikkat

Ramazan'da bu soruna dikkat!

Lifli gıdaların dişler üzerinde ve ağız dokularında temizliğe katkı sağladığını belirten Periodontoloji Uzmanı Dt. Halil Çelik, “Elma, armut gibi katı meyvelerin ısırılarak yenilmesi, diş sağlığı açısından faydalı ve ağız kokusunu azaltmada da yardımcı olur” dedi.

pandemi-ile-mucadele-icin-ozel-ekip

Pandemi İle Mücadele İçin Özel Ekip

Türkiye’de korona virüs vakasının görüldüğü ilk günden itibaren salgının yayılmaması için olağanüstü bir çaba ortaya koyan Osmangazi Belediyesi, ilçenin dört bir yanında aralıksız dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.

alinur-aktas-koronaya-yakalandi

Alinur Aktaş koronaya yakalandı!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş koronavirüse yakalandı.