19 Haziran 2019 Çarşamba
Süper Timsah
esnaftan-hastane-tepkisi aydindan-bakana-sorular seker-hastalarina-kepekli-pide-onerisi turkiyede-35-milyon-astim-hastasi-var esginden-carpici-aciklama doruk-bursaya-deger-katiyor devlet-hastanesinde-kirmizi-alarm reno-iscileri-zehirlendi

Bursa’da şehir hastanesinin hizmete girmesiyle 3 hastanenin kapatılacağı iddiası bölgedeki esnaf ve vatandaşların tepkisine neden oldu.

TÜİK verilerine göre Bursa’nın kişi başına düşen doktor sayısı, yatak sayısı gibi sağlık hizmetlerinde Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu ve hastanelerin yetersiz

Dahiliye Uzmanı Dr. Ergün Öztaş, diyabet hastalarının, iftar ve sahurda diyabetik ürünleri tüketmelerinin faydalı olacağını söyledi.

Pek çok kişinin hayatını kâbusa çeviren astım, özellikle alerjenler ve sigara ile tırmanışa geçen bir hastalık. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ramazan Köylü, iyi korunması

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Çekirge ve Muradiye devlet hastanelerinin kapanacağı yönündeki iddialarla alâkalı, "Spekülatif ve maksatlı yayılan dedikodularla sağlıkta

Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Fulden Küçük ve Halkla İlişkiler Müdürü Bahadır Öztabak, 31 Mart seçimlerinin ardından göreve başlayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kızamık sebebiyle Devlet Hastanesi'ne getirilen hasta karantinaya alındı. Hastanede kırmızı alarm verirken, hastanenin bir bölümü giriş ve çıkışlara

Bursa’daki otomotiv devi Oyak Reno fabrikasında akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan çok sayıda işçi hastaneye kaldırıldı.

esnaftan-hastane-tepkisi

Esnaftan hastane tepkisi!

Bursa’da şehir hastanesinin hizmete girmesiyle 3 hastanenin kapatılacağı iddiası bölgedeki esnaf ve vatandaşların tepkisine neden oldu.

aydindan-bakana-sorular

Aydın'dan Bakan'a sorular!

TÜİK verilerine göre Bursa’nın kişi başına düşen doktor sayısı, yatak sayısı gibi sağlık hizmetlerinde Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu ve hastanelerin yetersiz kaldığına dikkat çeken CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, konuyu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

seker-hastalarina-kepekli-pide-onerisi

Şeker hastalarına kepekli pide önerisi

Dahiliye Uzmanı Dr. Ergün Öztaş, diyabet hastalarının, iftar ve sahurda diyabetik ürünleri tüketmelerinin faydalı olacağını söyledi.

turkiyede-35-milyon-astim-hastasi-var

Türkiye'de 3,5 milyon astım hastası var!

Pek çok kişinin hayatını kâbusa çeviren astım, özellikle alerjenler ve sigara ile tırmanışa geçen bir hastalık. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ramazan Köylü, iyi korunması gereken hastaların çoğunun ilaçlarını yanlış kullandığını söyledi.

esginden-carpici-aciklama

Esgin'den çarpıcı açıklama!

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Çekirge ve Muradiye devlet hastanelerinin kapanacağı yönündeki iddialarla alâkalı, "Spekülatif ve maksatlı yayılan dedikodularla sağlıkta attığımız güzel adımların önünü tıkayamazlar. Hastanelerimiz kapanmayacak. Milletimiz sağlık hizmetlerinden kesintisiz faydalanacak" dedi.

doruk-bursaya-deger-katiyor

Doruk Bursa'ya değer katıyor!

Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Fulden Küçük ve Halkla İlişkiler Müdürü Bahadır Öztabak, 31 Mart seçimlerinin ardından göreve başlayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ı ziyaret ederek, görevlerinde başarılar diledi.

devlet-hastanesinde-kirmizi-alarm

Devlet Hastanesinde kırmızı alarm!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kızamık sebebiyle Devlet Hastanesi'ne getirilen hasta karantinaya alındı. Hastanede kırmızı alarm verirken, hastanenin bir bölümü giriş ve çıkışlara kapatıldı.

reno-iscileri-zehirlendi

Reno işçileri zehirlendi!

Bursa’daki otomotiv devi Oyak Reno fabrikasında akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan çok sayıda işçi hastaneye kaldırıldı.

sekeri-olanlar-icin-onemli-bilgi

Şekeri olanlar için önemli bilgi!

Şeker hastalığının hiçbir belirti vermeden böbrek yetmezliğine sebep olduğu bildirildi.

minik-kelimenin-5-ay-vakti-kaldi

Minik Kelime'nin 5 ay vakti kaldı!

Bursa'da 3,5 yaşındaki minik Kelime, 5 ay içerisinde ameliyat olamazsa ömür boyu ne konuşabilecek ne de duyabilecek. Gözü yaşlı anne, yetkililere ve hayırseverlere seslenerek, kendilerine yardım edilmesini istedi.

hayat-hastanesi-41-yasinda

Hayat Hastanesi 41 yaşında!

Bursa’da sağlık hizmetlerinde öncü olan Özel Hayat Hastanesi, 41. yılını kutladı. Bursa'nın ilk özel sağlık kuruluşlarından biri olan Özel Hayat Hastanesi 41. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla hasta, doktor ve hastane personeliyle bir araya geldi.

bursada-14-milyon-kisiye-saglik-hizmeti

Bursa'da 14 milyon kişiye sağlık hizmeti

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 20 kamu hastanesi ile 2 ağız ve diş sağlığı merkezi, 2018 yılında toplam 14 milyon 526 bin 40 kişiye poliklinik hizmeti verildi.

saglikli-kalbin-yolu-mideden-geciyor

Sağlıklı kalbin yolu mideden geçiyor!

Uzmanlar, dengeli beslenmenin ve her gıdayı yemenin sağlıklı bir kalp için önemli olduğunu söylüyor.

erkan-aydindan-kanser-ilaclari-aciklamasi

Erkan Aydın'dan kanser ilaçları açıklaması!

Bursa Milletvekili Erkan Aydın, düzenlediği basın toplantısında, SGK kapsamına alınmayan kanser ilaçları ve hastaların bu ilaçlara ulaşmada yaşadığı sorunları gündeme getirdi.

besastan-diyabetik-ekmek-

BESAŞ’tan “diyabetik ekmek”

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştirâklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), çölyak hastaları için glütensiz gıdalar ve şifa kaynağı siyez ekmeğin ardından şimdi de şeker hastaları için geliştirilen diyabetik ekmeği tüketicilerine sundu.

aday-tanitim-toplantisi-iptal

Aday tanıtım toplantısı iptal!

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un katılımıyla 13 Ocak 2019 Pazar günü saat: 14.30'da Merinos AKKM Osmangazi Salonu'nda yapılması planlanan belediye başkanı aday tanıtım toplantısı iptal edildi.

ameliyat-oldu-hayatini-kaybetti

Ameliyat oldu hayatını kaybetti!

Bursa’da aşırı kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı olan genç baba hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu, ameliyatı yapan doktoru kusurlu buldu.

112nin-asilsiz-cagri-sikintisi

112'nin asılsız çağrı sıkıntısı!

Bursa’daki 112 komuta merkezine yılda 1 milyon 277 bin 500 çağrı geliyor. Bu gelen her 6 çağrıdan 5’i ise asılsız çıkıyor. 2019'dan itibaren verilecek eğitimlerle bu çağrıların yılda 365 binlere düşürülmesi hedefleniyor.

setbasi-doruk-oldu

Setbaşı, Doruk oldu!

Bursa sağlık sektörünün öncü kurumlarından Doruk Sağlık Grubu, yeni yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

bir-babanin-aci-feryadi

Bir babanın acı feryadı!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan 1,5 yaşındaki SMA hastası Hala'nın 4 yıl boyunca, yılda 5 kez özel bir ilaç alması gerekiyor.