ramazanda-nasil-beslenelim giyasettin-bingol-koronaviruse-yakalandi beyni-on-yil-erken-yaslandiriyor 56-saatlik-kisitlama-basladi begum-tunadan-onemli-aciklamalar koronavirus-ile-bir-yildir-etkin-mucadele bursa-hayat-hastanesi-43-yasinda bakan-kocadan-heyecanlandiran-paylasim

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Diyetisyeni Begüm Tuna pandemi döneminde ramazan beslenmesi ile ilgili ipuçları verdi. Diyetisyen Tuna, “Oruç tutarak dengeli beslenebilir, iftar

Sınav Okulları'nın kurucusu olan Bursalı iş insanı Gıyasettin Bingöl koronavirüse yakalandı.

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Engin, Beden ağırlığı ve beyin yaşlanması arasındaki ilişkiyi değerlendirdi. Engin, kilolu insanlarda yaklaşık 10 yıl daha erken beyin

Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibarıyla başladı. Kısıtlama, pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Diyet ve Beslenme Uzmanı Begüm Tuna, metabolizmayı hızlandırmak için düzenli egzersizin yanı sıra, bazı gıdaların da önemli olduğunu söyledi.

Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının tespit edilmesinin üzerinden tam bir yıl geçerken, bu süre içinde tüm yurtta olduğu gibi Osmangazi Belediyesi de küresel salgınla her alanda etkin bir

Bursa’da 1978 yılında hizmet vermeye başlayan Hayat Sağlık Grubu, 43. yılını kutluyor.

Bakan Koca'nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında 1 Mart'ta başlayacağını açıkladığı 'kademeli normalleşme'ye ilişkin paylaştığı tweeti heyecanlandırdı.

ramazanda-nasil-beslenelim

Ramazanda nasıl beslenelim?

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Diyetisyeni Begüm Tuna pandemi döneminde ramazan beslenmesi ile ilgili ipuçları verdi. Diyetisyen Tuna, “Oruç tutarak dengeli beslenebilir, iftar sonrası bağışıklığınızı desteklemek adına C ve D vitamini desteklerinizi de alarak, hem oruç tutup hem de koronavirüsten korunmaya devam edebilirsiniz” dedi.

giyasettin-bingol-koronaviruse-yakalandi

Gıyasettin Bingöl koronavirüse yakalandı!

Sınav Okulları'nın kurucusu olan Bursalı iş insanı Gıyasettin Bingöl koronavirüse yakalandı.

beyni-on-yil-erken-yaslandiriyor

Beyni on yıl erken yaşlandırıyor!

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Engin, Beden ağırlığı ve beyin yaşlanması arasındaki ilişkiyi değerlendirdi. Engin, kilolu insanlarda yaklaşık 10 yıl daha erken beyin yaşlanması görüldüğünü söyledi.

56-saatlik-kisitlama-basladi

56 saatlik kısıtlama başladı!

Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibarıyla başladı. Kısıtlama, pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

begum-tunadan-onemli-aciklamalar

Begüm Tuna'dan önemli açıklamalar

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Diyet ve Beslenme Uzmanı Begüm Tuna, metabolizmayı hızlandırmak için düzenli egzersizin yanı sıra, bazı gıdaların da önemli olduğunu söyledi.

koronavirus-ile-bir-yildir-etkin-mucadele

Koronavirüs ile bir yıldır etkin mücadele!

Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının tespit edilmesinin üzerinden tam bir yıl geçerken, bu süre içinde tüm yurtta olduğu gibi Osmangazi Belediyesi de küresel salgınla her alanda etkin bir mücadele ortaya koydu.

bursa-hayat-hastanesi-43-yasinda

Bursa Hayat Hastanesi 43 yaşında!

Bursa’da 1978 yılında hizmet vermeye başlayan Hayat Sağlık Grubu, 43. yılını kutluyor.

bakan-kocadan-heyecanlandiran-paylasim

Bakan Koca'dan heyecanlandıran paylaşım!

Bakan Koca'nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında 1 Mart'ta başlayacağını açıkladığı 'kademeli normalleşme'ye ilişkin paylaştığı tweeti heyecanlandırdı. Bakan Koca, '1 Mart itibariyle süreç belirlenen kriterler çerçevesinde dört risk seviyesinde başlayacak' dedi.

saglik-mudurlugunden-asi-aciklamasi

Sağlık Müdürlüğü'nden aşı açıklaması!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, sırası gelen vatandaşların koronavirüs aşısını il genelinde bulunan tüm kamu, üniversite ve özel hastanelerde yaptırabileceklerini belirtti.

prof-sevinirden-onemli-aciklama

Prof. Sevinir'den önemli açıklama!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Betül Sevinir, alınacak basit önlemler sayesinde kanser vakalarının en az üçte birini önlemenin mümkün olduğunu söyledi.

genclere-onemli-uyari

Gençlere önemli uyarı!

Genç nüfusun kurallara uymasının Covid-19 pandemisinin kontrolü açısından çok önemli olduğunu belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, “En ufak tedbirsizlik tabloyu tersine çevirebilir. Bu konuda gençlerimize büyük görevler düşüyor” dedi.

bursada-ilk-gun-10-bin-asi

Bursa'da ilk gün 10 bin aşı...

Bursa’da koronavirüs aşılama çalışmalarının ilk gününde 10 binin üzerinde sağlık çalışanına aşı yapıldı.

sehir-hastanesi-asilamaya-hazir

Şehir Hastanesi aşılamaya hazır!

Bursa’daki kamu hastanelerinde Çin’den gelen koronavirüs aşısı için aşı uygulama odaları oluşturuldu.

ruh-sagliginizi-ihmal-etmeyin

Ruh sağlığınızı ihmal etmeyin!

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Psikolog İrem Akar, Covid-19 pandemisinin insan psikoloji üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkiyle mücadele edebilmek için yapılması gerekenlerle ilgili önerilerde bulundu.

burkay-da-korona-viruse-yakalandi

Burkay da korona virüse yakalandı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay sosyal medya hesabından Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

virus-rakamlari-iste-boyle-katlaniyor

Virüs rakamları işte böyle katlanıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yüzde 84 artış açıkladığı Bursa'daki korona virüs rakamlarının neden arttığı ortaya çıktı.

metrelerce-covid-19-kuyrugu

Metrelerce Covid 19 kuyruğu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın salgının başından bu yana en kritik dönemi yaşadığını ifade ettiği Bursa'da hastanelerdeki Covid 19 yoğunluğu alarm düzeyine ulaştı.

osmangazi-belediyesi-30-arac-tahsis-etti

Osmangazi Belediyesi 30 araç tahsis etti

Osmangazi Belediyesi, korona virüs ile mücadelede önemli bir görev üstlenen filyasyon ekiplerinin kullanması için Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne 30 adet araç tahsis etti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni araçların anahtarını İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’a teslim etti.

bakan-kocadan-grip-asisi-aciklamasi

Bakan Koca'dan grip aşısı açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grip aşının kimlere yapılacağına ilişkin, “Riskli gebelere, 26 haftadan sonra olan gebelere, doğumdan sonra ilk iki hafta içinde olanlara, 65 yaş üzerinde bir kronik hastalığı olanlara, 5 yaş altı kronik hastalığı olan çocuklara, 5-65 yaş arası iki kronik hastalığı olan kişilere, özellikle riskli olan sağlık çalışanlarımıza ve ayrıca organ nakli olan kişilere olmak üzere ilk planda bunun dağıtımını hedefleyerek planladık.” dedi.

saglik-bakani-fahrettin-koca-bursada

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa'da

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgınının tüm ülkede yeniden tırmanışa geçtiğini belirterek, "Bursa salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Korona virüs rakamları eylül ayının ortasına kıyasla günlük ortalamada üç katına çıktı. Bursa halkından salgınla mücadeleyi hayatı koruma mücadelesi olarak görmelerini rica ediyorum. İstanbul'daki rakamlar da Türkiye'nin yüzde 40'ına tekabül ediyor. İstanbulluları da gerekirse fedakarlıkta bulunarak kurallara uymaya davet ediyorum" dedi.