ROTA BURSA
bursada-ilk-gun-10-bin-asi sehir-hastanesi-asilamaya-hazir ruh-sagliginizi-ihmal-etmeyin burkay-da-korona-viruse-yakalandi virus-rakamlari-iste-boyle-katlaniyor metrelerce-covid-19-kuyrugu osmangazi-belediyesi-30-arac-tahsis-etti bakan-kocadan-grip-asisi-aciklamasi

Bursa’da koronavirüs aşılama çalışmalarının ilk gününde 10 binin üzerinde sağlık çalışanına aşı yapıldı.

Bursa’daki kamu hastanelerinde Çin’den gelen koronavirüs aşısı için aşı uygulama odaları oluşturuldu.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Psikolog İrem Akar, Covid-19 pandemisinin insan psikoloji üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkiyle mücadele edebilmek için yapılması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay sosyal medya hesabından Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yüzde 84 artış açıkladığı Bursa'daki korona virüs rakamlarının neden arttığı ortaya çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın salgının başından bu yana en kritik dönemi yaşadığını ifade ettiği Bursa'da hastanelerdeki Covid 19 yoğunluğu alarm düzeyine ulaştı.

Osmangazi Belediyesi, korona virüs ile mücadelede önemli bir görev üstlenen filyasyon ekiplerinin kullanması için Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne 30 adet araç tahsis etti. Osmangazi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grip aşının kimlere yapılacağına ilişkin, “Riskli gebelere, 26 haftadan sonra olan gebelere, doğumdan sonra ilk iki hafta içinde olanlara, 65 yaş

bursada-ilk-gun-10-bin-asi

Bursa'da ilk gün 10 bin aşı...

Bursa’da koronavirüs aşılama çalışmalarının ilk gününde 10 binin üzerinde sağlık çalışanına aşı yapıldı.

sehir-hastanesi-asilamaya-hazir

Şehir Hastanesi aşılamaya hazır!

Bursa’daki kamu hastanelerinde Çin’den gelen koronavirüs aşısı için aşı uygulama odaları oluşturuldu.

ruh-sagliginizi-ihmal-etmeyin

Ruh sağlığınızı ihmal etmeyin!

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Psikolog İrem Akar, Covid-19 pandemisinin insan psikoloji üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkiyle mücadele edebilmek için yapılması gerekenlerle ilgili önerilerde bulundu.

burkay-da-korona-viruse-yakalandi

Burkay da korona virüse yakalandı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay sosyal medya hesabından Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

virus-rakamlari-iste-boyle-katlaniyor

Virüs rakamları işte böyle katlanıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yüzde 84 artış açıkladığı Bursa'daki korona virüs rakamlarının neden arttığı ortaya çıktı.

metrelerce-covid-19-kuyrugu

Metrelerce Covid 19 kuyruğu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın salgının başından bu yana en kritik dönemi yaşadığını ifade ettiği Bursa'da hastanelerdeki Covid 19 yoğunluğu alarm düzeyine ulaştı.

osmangazi-belediyesi-30-arac-tahsis-etti

Osmangazi Belediyesi 30 araç tahsis etti

Osmangazi Belediyesi, korona virüs ile mücadelede önemli bir görev üstlenen filyasyon ekiplerinin kullanması için Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne 30 adet araç tahsis etti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni araçların anahtarını İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’a teslim etti.

bakan-kocadan-grip-asisi-aciklamasi

Bakan Koca'dan grip aşısı açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grip aşının kimlere yapılacağına ilişkin, “Riskli gebelere, 26 haftadan sonra olan gebelere, doğumdan sonra ilk iki hafta içinde olanlara, 65 yaş üzerinde bir kronik hastalığı olanlara, 5 yaş altı kronik hastalığı olan çocuklara, 5-65 yaş arası iki kronik hastalığı olan kişilere, özellikle riskli olan sağlık çalışanlarımıza ve ayrıca organ nakli olan kişilere olmak üzere ilk planda bunun dağıtımını hedefleyerek planladık.” dedi.

saglik-bakani-fahrettin-koca-bursada

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa'da

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgınının tüm ülkede yeniden tırmanışa geçtiğini belirterek, "Bursa salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Korona virüs rakamları eylül ayının ortasına kıyasla günlük ortalamada üç katına çıktı. Bursa halkından salgınla mücadeleyi hayatı koruma mücadelesi olarak görmelerini rica ediyorum. İstanbul'daki rakamlar da Türkiye'nin yüzde 40'ına tekabül ediyor. İstanbulluları da gerekirse fedakarlıkta bulunarak kurallara uymaya davet ediyorum" dedi.

il-saglik-muduru-degisti

İl Sağlık Müdürü değişti!

Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, İl Sağlık Müdürlüğü görevini Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’a devretti.

temaslilari-bildirmede-sikinti-var

Temaslıları bildirmede sıkıntı var!

Bursa Valisi Nihat Canbolat, bütün yurtta olduğu gibi Bursa'da da pozitif hasta sayısında artış olduğunu söyledi. Yanındaki heyet ile birlikte denetime çıkan Vali Canbolat, küçük işletmelerde pozitif vak'aların filyasyon hikayesi tespitinde güçlükler yaşandığını belirterek, "Kimse başkasıyla temas kurdum demiyor" dedi.

saglik-calisanina-siddete-gozalti

Sağlık çalışanına şiddete gözaltı!

Bursa'da hasta bebeği için acile gelen bir vatandaş ortalığı birbirine kattı. Covid-19 salgını dolayısıyla hastanın yanına tek refakatçi alınacağını söyleyen sağlık çalışanına tekme atan vatandaş, şikayet üzerine gözaltına alındı.

meningokok-asilari-ihml-edilmemeli

Meningokok aşıları ihmâl edilmemeli

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Handan İlkdoğan, bir çeşit bakterinin sebep olduğu ve ciddi bir hastalık grubunda yer alan “neisseria meningitidis” ile ilgili uyarılarda bulundu ve 2 aylıktan itibaren bütün yaş gruplarındaki çocukların bu mikroba karşı aşılanabileceğini söyledi.

ak-partili-vekil-koronaya-yakalandi

AK Partili vekil koronaya yakalandı

AK Parti 27. Dönem Bursa Milletvekili Avukat Vildan Yılmaz Gürel'in tedbir amaçlı yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı.

alkislari-iade-ettiler

Alkışları iade ettiler

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan sağlık çalışanları, devlet erkanı tarafından 3 gün boyunca yapılan alkış desteğini, 3 dakikalık alkışla iade etti. Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Gökan Yünkül, “Üç günlük alkış ile evdeki çocuğumuzun karnını doyuramaz, alın terimizin karşılığını veremezsiniz” dedi.

esginden-virus-uyarisi

Esgin'den virüs uyarısı!

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, "Devletimiz atması gereken adımları başarılı bir kriz yönetimiyle tereddütsüz atıyor. Bize düşen ama hep birlikte birkaç basit kuralı bilinçli, ısrarlı ve oto kontrollü olarak uygulamak" dedi.

65-yas-ustune-yeni-kisitlamalar-var

65 yaş üstüne yeni kısıtlamalar var!

Bursa Valiliği, alınan yeni İl Hıfzıssıhha Kurul Kararını açıkladı. Bursa'da, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını önlemleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara belli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

bayram-beslenmesine-dikkat

Bayram beslenmesine dikkat

Doruk Sağlık Grubu Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Begüm Hatice Tuna Kurban Bayramı beslenmesi ile ilgili bilenmesi gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.

apartmana-seritli-karantina

Apartmana şeritli karantina!

Bursa'da korona virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan binanın kapısı şeritlerle kapatıldı.

saglik-sen-bursa-yine-yetkili-sendika

Sağlık Sen Bursa, yine yetkili sendika

Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen Bursa Şubesi, İl Divan Toplantısı gerçekleşti.