Akan: Çağrı merkezinden talep edin!

14 Nisan 2017 Cuma 23:47

akan-cagri-merkezinden-talep-edin

Bursa’da, referandum günü hastanede yatan veya evde sağlık hizmeti alan vatandaşların, oy kullanabilmelerini sağlayabilmek için sağlık ekipleri hazırlıklarını tamamladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, pazar günü gerçekleştirilecek olan referandumda oy kullanmak isteyen evde sağlık hizmeti alan ve hastanede yatan vatandaşlara, Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerinin destek vereceğini belirtti.

Seçim günü hasta vatandaşlara araç tahsisi yapılıp sandıklara kadar taşınacağının bilgisini veren Dr. Akan, “Pazar günü gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği Halkoylaması’nda oy kullanmak isteyen, evde sağlık hizmeti alan veya hastanede yatan vatandaşlarımıza Bakanlığımız tarafından ülke genelinde destek verilecek. Bu anlamda ilimizde de Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerimiz tüm hazırlıklarını tamamladı. Sağlık yardımı olmaksızın oy vermeye gidemeyecek vatandaşlarımız, ekiplerimiz tarafından sandıklara kadar götürülüp, oy kullanmalarını müteakiben alındıkları noktalara geri götürüleceklerdir ” dedi.

Çağrı Merkezi’nden Talep Edilebilecek

Evde sağlık hizmeti alan sisteme kayıtlı hastalara SMS gönderildiğini belirten Dr. Akan, “Hastalarımız bu SMS’e cevap vererek pazar günü oylarını kullanmaya gidebilecekler. Seçim günü Evde Sağlık Hizmetleri koordinasyon merkezimiz açık tutulacaktır. Hastalarımız ya da hasta yakınları Evde Sağlık Hizmetleri’nin ‘444 38 33’ numaralı çağrı merkezini önceden arayarak halkoylamasının yapılacağı gün nakillerinin sağlanmasını talep edebilirler. Talepte bulunan vatandaşlardan evde sağlık hizmetleri ekiplerinin desteği olmadan oy kullanmaya gidemeyecek olanlar belirlenerek, bu vatandaşlarımızın ambulanslarla ve hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere taşınarak oylarını kullanmaları sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bu turnuva başka turnuva!

bu-turnuva-baska-turnuva İl Sağlık Müdürlüğü, gereksiz ve etkisiz ilaç kullanımına dikkat çekmek ve vatandaşlarda akılcı ilaç kullanımı bilincini oluşturmak amacıyla futbol turnuvası düzenliyor.

Bu hastalık sakatlıklara neden olabiliyor

bu-hastalik-sakatliklara-neden-olabiliyor Bursa Doruk Yıldırım Hastanesi, ‘Gelişimsel Kalça Çıkığı Hasta Buluşması’na ev sahipliği yaptı. Etkinlikte konuşan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Tayfun Açıkgöz, “Bu hastalık

Cepkolikler dikkat!

cepkolikler-dikkat Uzun süre aynı pozisyonda kalmak, uzun süre bilgisayar, tablet veya telefon kullanmak, çok uzun süre hareketsiz kalmak boyun ağrılarına sebebiyet veriyor. Uzmanlar ise özellikle gençleri ve çocukları

Bağımlılıkla mücadele köyü kuruluyor

bagimlilikla-mucadele-koyu-kuruluyor Bursa’da temel amacı bağımlılıkla mücadele olacak ve uyuşturucudan kurtulmak isteyen gençlerin tarımla, el sanatlarıyla tedavi olacağı ‘İnsanlık Köyü’ projesinin yapım çalışmaları sürüyor.

Beş aileye bayram sevinci yaşattı

bes-aileye-bayram-sevinci-yasatti Bursa’da vefat eden bir kadın organ bağışında bulunarak, Kurban Bayramı öncesi 5 kişiye ümit oldu.

Beyin kanaması riski var!

beyin-kanamasi-riski-var Doruk Sağlık Grubu’ndan Dâhiliye Uzmanı Dr. Önder Akkaya, yaz sıcaklarının tansiyon hastaları üzerindeki olumsuz etkileri hakkında bilgi verdi.