Limak Elektrik
16 Aralık 2017 Cumartesi

Akan: Çağrı merkezinden talep edin!

14 Nisan 2017 Cuma 23:47

akan-cagri-merkezinden-talep-edin

Bursa’da, referandum günü hastanede yatan veya evde sağlık hizmeti alan vatandaşların, oy kullanabilmelerini sağlayabilmek için sağlık ekipleri hazırlıklarını tamamladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, pazar günü gerçekleştirilecek olan referandumda oy kullanmak isteyen evde sağlık hizmeti alan ve hastanede yatan vatandaşlara, Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerinin destek vereceğini belirtti.

Seçim günü hasta vatandaşlara araç tahsisi yapılıp sandıklara kadar taşınacağının bilgisini veren Dr. Akan, “Pazar günü gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği Halkoylaması’nda oy kullanmak isteyen, evde sağlık hizmeti alan veya hastanede yatan vatandaşlarımıza Bakanlığımız tarafından ülke genelinde destek verilecek. Bu anlamda ilimizde de Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerimiz tüm hazırlıklarını tamamladı. Sağlık yardımı olmaksızın oy vermeye gidemeyecek vatandaşlarımız, ekiplerimiz tarafından sandıklara kadar götürülüp, oy kullanmalarını müteakiben alındıkları noktalara geri götürüleceklerdir ” dedi.

Çağrı Merkezi’nden Talep Edilebilecek

Evde sağlık hizmeti alan sisteme kayıtlı hastalara SMS gönderildiğini belirten Dr. Akan, “Hastalarımız bu SMS’e cevap vererek pazar günü oylarını kullanmaya gidebilecekler. Seçim günü Evde Sağlık Hizmetleri koordinasyon merkezimiz açık tutulacaktır. Hastalarımız ya da hasta yakınları Evde Sağlık Hizmetleri’nin ‘444 38 33’ numaralı çağrı merkezini önceden arayarak halkoylamasının yapılacağı gün nakillerinin sağlanmasını talep edebilirler. Talepte bulunan vatandaşlardan evde sağlık hizmetleri ekiplerinin desteği olmadan oy kullanmaya gidemeyecek olanlar belirlenerek, bu vatandaşlarımızın ambulanslarla ve hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere taşınarak oylarını kullanmaları sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Edebali'den dev yatırım!

edebaliden-dev-yatirim Yıldırım Belediyesi, son 3 yılda 5 milyon yatırımla ilçeye 13 sağlık tesisi kazandırdı.

Sağlıkçılardan MHP'ye ziyaret!

saglikcilardan-mhpye-ziyaret Bursa Sağlık Çalışanları Derneği, MHP Bursa İl Başkanlığını ziyaret ederek sorunlarını dile getirdi ve çözüm noktasında yardım istedi.

Doruk Hastanesi'nden önemli etkinlik

doruk-hastanesinden-onemli-etkinlik Doruk Sağlık Grubu’na bağlı Doruk Yıldırım Hastanesi, "17 Kasım Dünya Prematüre Günü" nedeniyle düzenlenen etkinlikle, prematüre doğan çocuklara ve ailelerine ev sahipliği yaptı.

Ailesinde bu hastalık olanlar dikkat!

ailesinde-bu-hastalik-olanlar-dikkat Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yasin Kapucu, ailesinde prostat kanseri olanların bu hastalığa yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi.

Medikal Park'tan anlamlı etkinlik!

medikal-parktan-anlamli-etkinlik VM Medical Park Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Uzm. Dr. Emre LakşeBursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri ile bir araya gelerek tavsiyelerde bulundu.

Akan: 112 acili arayın!

akan-112-acili-arayin Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, her yıl onlarca insanın ölümüne neden olan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.