ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

Beş aileye bayram sevinci yaşattı

27 Ağustos 2017 Pazar 11:54

bes-aileye-bayram-sevinci-yasatti

Bursa’da vefat eden bir kadın organ bağışında bulunarak, Kurban Bayramı öncesi 5 kişiye ümit oldu.

Bursa’da, yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen 37 yaşındaki Elif Kovancı'nın karaciğeri, iki böbreği ve korneaları 5 kişiye umut oldu. Organlarıyla beş aileyi güldüren Kovancı'nın kuzeninin de kalp nakli için sırada beklediği öğrenildi.

Bursa'da on gün önce yüksek tansiyon şikayetiyle Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak beyin kanaması geçirdiği anlaşılan 2 çocuk annesi 37 yaşındaki Elif Kovancı'nın, yoğun bakım ünitesinde dün sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine Kovancı’nın ailesiyle organ nakli koordinatörleri nakil konusunda görüşme yaptı. Ailenin organ bağışını kabul etmesiyle doktorlar organları almak için ameliyata girdi. Bağışlanan organlardan karaciğer ve bir böbrek Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde nakil bekleyen iki hastaya, kornealar Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde nakil bekleyen iki hastaya giderken; diğer böbrek de Sağlık Bakanlığı Organ Nakli veri tabanında yapılacak eşleştirmeye göre gönderilecek.


Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Yavuz Selim Çınar, “Beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından organ nakli koordinatörlerimiz, organ nakli için ailesiyle görüşme yaptı. Gerçekten merhumenin ailesi yüce gönüllülük göstererek bağış yapmayı kabul ettiler. Öncelikle merhumeye Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz” dedi.


Kovancı'nın bir kuzeninin de kalp nakli için sırada beklediğini belirten Dr. Çınar, ailenin bu kararı almalarında bir etken olduğunu ifade etti. Yavuz Selim Çınar, “Organ bağışı beklemenin, ne kadar zor ve yıpratıcı bir süreç olduğunu kendileri de bizzat yakından yaşamış bir aile. Bu acıyı bildikleri için tereddüt etmeden organ bağışında bulunarak bugün 5 hastamıza hayat verecek. Biz organ bağışında bulunan ailelere çok teşekkür ediyoruz. Kendi acılarını bir kenara bırakıp bu bayram öncesinde organ bekleyen insanların umudu oldular” diye konuştu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Vali Küçük'ten açıklama!

vali-kucukten-aciklama Bursa Valisi İzzettin Küçük, yangının çıktığı Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde inceleme yaparak, yaralanan olmadığını ve yangının sebebinin araştırıldığını belirtti.

Bursa'da hastanede yangın!

bursada-hastanede-yangin Bursa Dörtçelik Ruh Hastalıkları Hastanesinin yemekhane kısmında çıkan yangın sonucu yoğun dumanlar yükseliyor.

Organlar 5 kişiye umut oldu

organlar-5-kisiye-umut-oldu- Bursa’da hayatını kaybeden 61 yaşındaki kişinin organları 5 kişiye umut olurken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından görevlendirilen bir uçak bir donörü Antalya’da bulunan bir hastaya yetiştirdi.

Hayat Hastanesi yeni yerine taşındı

hayat-hastanesi-yeni-yerine-tasindi Bursa’da Özel Hayat Hastanesi, yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Doktordan inanılmaz hamle!

doktordan-inanilmaz-hamle Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi, Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaparak hayatta tuttu. Kahraman doktorun insan

Bu defa ucuz atlatıldı!

bu-defa-ucuz-atlatildi Bursa'da daha evvel çıkan yangında 8 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Hastanesi'nde akşam saatlerinde çıkan yangın bu defa ucuz atlatıldı.