ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

Beyin kanaması riski var!

24 Temmuz 2017 Pazartesi 19:51

beyin-kanamasi-riski-var

Doruk Sağlık Grubu’ndan Dâhiliye Uzmanı Dr. Önder Akkaya, yaz sıcaklarının tansiyon hastaları üzerindeki olumsuz etkileri hakkında bilgi verdi.

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Dr. Önder Akkaya, sıcak havanın tansiyon hastaları başta olmak üzere birçok hastalık üzerinde olumsuz etki yarattığını söyledi.

 

Geçtiğimiz hafta, son yılların en sıcak günlerinin yaşandığını ve ayrıca önümüzdeki günlerde de hava sıcaklarının yeniden yükseleceğine yönelik uyarıların yapıldığına dikkat çeken Dr. Önder Akkaya, aşırı sıcakların, beyin hücreleri ve kan damarları başta olmak üzere çeşitli hücrelerde de hasara yol açabildiğini söyledi.

 

Bu hasarların oluşmasının temel sebepleri arasında su ve tuz kaybının geldiğini belirten Dr. Akkaya, “Sıcak havalarda tansiyon hastalarımızın biraz daha hassas olmaları gerekiyor. Bu gibi dönemlerde olası su ve tuz kayıplarının önüne geçmek ciddi anlamda önem arz ediyor; özellikle de tansiyon hastaları için. Kesinlikle hastalarımızın bu durumun ciddiyetinin farkına varması gerekiyor. Aksi halde istenmeyen problemlerle karşılaşılabiliyor” dedi.

 

Beyin kanaması riski artıyor

 

Sıcak havaların özellikle tansiyon hastalarında beyin kanaması riskini artırdığını söyleyen Dr. Akkaya, bu hastaların günlük yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri adına öneriler de verdi. Güneş ışınlarının en dik geldiği saatlerde dışarıya çıkılmaması gerektiğini kaydeden Dr. Akkaya, “Eğer dışarıya çıkacaklarsa da şapka ve gözlük gibi koruyucu kıyafetler kullanmalılar. Sıcak günlerde hastalarımız açık renkli ve pamuklu ürünleri tercih edilmelidir. Ayrıca bu süreçte sıvı alımlarına ayrı bir önem gösterilmeli. Günde birkaç defa duş alınabilir. Hazırda devam ettikleri bir tedavi varsa hastalarımızın bunları katiyen aksatmamalarını öneriyoruz. Yemek tercihlerine de ayrı bir özen gösterilmeli, daha hafif gıdaları tüketilmeye gayret edilmelidir” diye konuştu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Vali Küçük'ten açıklama!

vali-kucukten-aciklama Bursa Valisi İzzettin Küçük, yangının çıktığı Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde inceleme yaparak, yaralanan olmadığını ve yangının sebebinin araştırıldığını belirtti.

Bursa'da hastanede yangın!

bursada-hastanede-yangin Bursa Dörtçelik Ruh Hastalıkları Hastanesinin yemekhane kısmında çıkan yangın sonucu yoğun dumanlar yükseliyor.

Organlar 5 kişiye umut oldu

organlar-5-kisiye-umut-oldu- Bursa’da hayatını kaybeden 61 yaşındaki kişinin organları 5 kişiye umut olurken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından görevlendirilen bir uçak bir donörü Antalya’da bulunan bir hastaya yetiştirdi.

Hayat Hastanesi yeni yerine taşındı

hayat-hastanesi-yeni-yerine-tasindi Bursa’da Özel Hayat Hastanesi, yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Doktordan inanılmaz hamle!

doktordan-inanilmaz-hamle Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi, Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaparak hayatta tuttu. Kahraman doktorun insan

Bu defa ucuz atlatıldı!

bu-defa-ucuz-atlatildi Bursa'da daha evvel çıkan yangında 8 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Hastanesi'nde akşam saatlerinde çıkan yangın bu defa ucuz atlatıldı.