ÇOCUKLU CAFE

Bu turnuva başka turnuva!

21 Ekim 2017 Cumartesi 00:12

bu-turnuva-baska-turnuva

İl Sağlık Müdürlüğü, gereksiz ve etkisiz ilaç kullanımına dikkat çekmek ve vatandaşlarda akılcı ilaç kullanımı bilincini oluşturmak amacıyla futbol turnuvası düzenliyor.

‘AİK CUP 2017 BURSA’ adıyla düzenlenecek ve Bursa’nın çeşitli kamu kuruluşlarından ekiplerin yer alacağı turnuva cumartesi günü başlıyor.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, dünyada ve Türkiye’de ciddi bir tehlike haline gelen antibiyotik kullanıma karşı çeşitli farkındalık çalışmalarının altına imza attıklarını belirterek “Ülkemiz maalesef dünyada antibiyotik kullanım oranlarında üst sıralarda yer alıyor. Bursa ili olarak Türkiye ortalamasının altında yer almamıza rağmen antibiyotik kullanım oranlarımız henüz istediğimiz seviyelerde değil. Biz de bu bağlamda vatandaşlarımız da konuyla ilgili farkındalık oluşturarak akılcı ilaç kullanımı bilincini yaygınlaştırmak ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla bir futbol turnuvası düzenliyoruz” diye konuştu.

İlaçların gelecek nesillerde etkisiz duruma gelmemesi amacıyla akılcı ilaç kullanımı çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade eden Dr. Akan, “ İl Sağlık Müdürlüğü olarak öğrencilere, hastalara, sağlık çalışanlarına birebir eğitimler düzenleyerek halkın da konuya dikkatini çekmek için şehrin her köşesinde sürekli olarak etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Son olarak iki hafta boyunca sürecek olan ve akılcı ilaç kullanımı ile ilgili çeşitli bilgilendirmelerin yapılacağı futbol turnuvamızda vatandaşlarımızı da aramızda görmekten memnun olacağız” dedi.

21, 28 Ekim ve 4 kasımda eleme usulü oynanacak maçlarla devam edecek olan ‘AİK CUP 2017 BURSA’ halı saha futbol turnuvası, 13 kasımda oynanacak final maçı ile son bulacak. Turnuva sonunda ilk 3 takım "AİK CUP 2017" kupasını almaya hak kazanacak. Mihraplı halı sahada oynanacak maçlara vatandaşların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Sağlıklı kalbin yolu mideden geçiyor!

saglikli-kalbin-yolu-mideden-geciyor Uzmanlar, dengeli beslenmenin ve her gıdayı yemenin sağlıklı bir kalp için önemli olduğunu söylüyor.

Erkan Aydın'dan kanser ilaçları açıklaması!

erkan-aydindan-kanser-ilaclari-aciklamasi Bursa Milletvekili Erkan Aydın, düzenlediği basın toplantısında, SGK kapsamına alınmayan kanser ilaçları ve hastaların bu ilaçlara ulaşmada yaşadığı sorunları gündeme getirdi.

BESAŞ’tan “diyabetik ekmek”

besastan-diyabetik-ekmek- Bursa Büyükşehir Belediyesi iştirâklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), çölyak hastaları için glütensiz gıdalar ve şifa kaynağı siyez ekmeğin ardından şimdi de şeker hastaları için

Aday tanıtım toplantısı iptal!

aday-tanitim-toplantisi-iptal Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un katılımıyla 13 Ocak 2019 Pazar günü saat: 14.30'da Merinos AKKM Osmangazi Salonu'nda yapılması planlanan belediye başkanı aday tanıtım toplantısı iptal

Ameliyat oldu hayatını kaybetti!

ameliyat-oldu-hayatini-kaybetti Bursa’da aşırı kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı olan genç baba hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu, ameliyatı yapan doktoru kusurlu buldu.

112'nin asılsız çağrı sıkıntısı!

112nin-asilsiz-cagri-sikintisi Bursa’daki 112 komuta merkezine yılda 1 milyon 277 bin 500 çağrı geliyor. Bu gelen her 6 çağrıdan 5’i ise asılsız çıkıyor. 2019'dan itibaren verilecek eğitimlerle bu çağrıların yılda 365 binlere