Bu turnuva başka turnuva!

21 Ekim 2017 Cumartesi 00:12

bu-turnuva-baska-turnuva

İl Sağlık Müdürlüğü, gereksiz ve etkisiz ilaç kullanımına dikkat çekmek ve vatandaşlarda akılcı ilaç kullanımı bilincini oluşturmak amacıyla futbol turnuvası düzenliyor.

‘AİK CUP 2017 BURSA’ adıyla düzenlenecek ve Bursa’nın çeşitli kamu kuruluşlarından ekiplerin yer alacağı turnuva cumartesi günü başlıyor.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, dünyada ve Türkiye’de ciddi bir tehlike haline gelen antibiyotik kullanıma karşı çeşitli farkındalık çalışmalarının altına imza attıklarını belirterek “Ülkemiz maalesef dünyada antibiyotik kullanım oranlarında üst sıralarda yer alıyor. Bursa ili olarak Türkiye ortalamasının altında yer almamıza rağmen antibiyotik kullanım oranlarımız henüz istediğimiz seviyelerde değil. Biz de bu bağlamda vatandaşlarımız da konuyla ilgili farkındalık oluşturarak akılcı ilaç kullanımı bilincini yaygınlaştırmak ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla bir futbol turnuvası düzenliyoruz” diye konuştu.

İlaçların gelecek nesillerde etkisiz duruma gelmemesi amacıyla akılcı ilaç kullanımı çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade eden Dr. Akan, “ İl Sağlık Müdürlüğü olarak öğrencilere, hastalara, sağlık çalışanlarına birebir eğitimler düzenleyerek halkın da konuya dikkatini çekmek için şehrin her köşesinde sürekli olarak etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Son olarak iki hafta boyunca sürecek olan ve akılcı ilaç kullanımı ile ilgili çeşitli bilgilendirmelerin yapılacağı futbol turnuvamızda vatandaşlarımızı da aramızda görmekten memnun olacağız” dedi.

21, 28 Ekim ve 4 kasımda eleme usulü oynanacak maçlarla devam edecek olan ‘AİK CUP 2017 BURSA’ halı saha futbol turnuvası, 13 kasımda oynanacak final maçı ile son bulacak. Turnuva sonunda ilk 3 takım "AİK CUP 2017" kupasını almaya hak kazanacak. Mihraplı halı sahada oynanacak maçlara vatandaşların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ailesinde bu hastalık olanlar dikkat!

ailesinde-bu-hastalik-olanlar-dikkat Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yasin Kapucu, ailesinde prostat kanseri olanların bu hastalığa yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi.

Medikal Park'tan anlamlı etkinlik!

medikal-parktan-anlamli-etkinlik VM Medical Park Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Uzm. Dr. Emre LakşeBursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri ile bir araya gelerek tavsiyelerde bulundu.

Akan: 112 acili arayın!

akan-112-acili-arayin Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, her yıl onlarca insanın ölümüne neden olan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

Yaşlılarda düşme!

yaslilarda-dusme Yaşlılardaki düşmenin tek bir nedeni olmadığına dikkat çeken İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Doğan Çimen, yaşlılıkta düşmenin çok sık rastlanmakla beraber, sonuçlarının oldukça ağır olabileceğini

Çocuk hasta sayısı yüzde 30 arttı

cocuk-hasta-sayisi-yuzde-30-artti Son günlerde havaların soğumasıyla birlikte çocuklar hastaneleri dolduruyor.

Bu turnuva başka turnuva!

bu-turnuva-baska-turnuva İl Sağlık Müdürlüğü, gereksiz ve etkisiz ilaç kullanımına dikkat çekmek ve vatandaşlarda akılcı ilaç kullanımı bilincini oluşturmak amacıyla futbol turnuvası düzenliyor.