Süper Timsah

Bu turnuva başka turnuva!

21 Ekim 2017 Cumartesi 00:12

bu-turnuva-baska-turnuva

İl Sağlık Müdürlüğü, gereksiz ve etkisiz ilaç kullanımına dikkat çekmek ve vatandaşlarda akılcı ilaç kullanımı bilincini oluşturmak amacıyla futbol turnuvası düzenliyor.

‘AİK CUP 2017 BURSA’ adıyla düzenlenecek ve Bursa’nın çeşitli kamu kuruluşlarından ekiplerin yer alacağı turnuva cumartesi günü başlıyor.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, dünyada ve Türkiye’de ciddi bir tehlike haline gelen antibiyotik kullanıma karşı çeşitli farkındalık çalışmalarının altına imza attıklarını belirterek “Ülkemiz maalesef dünyada antibiyotik kullanım oranlarında üst sıralarda yer alıyor. Bursa ili olarak Türkiye ortalamasının altında yer almamıza rağmen antibiyotik kullanım oranlarımız henüz istediğimiz seviyelerde değil. Biz de bu bağlamda vatandaşlarımız da konuyla ilgili farkındalık oluşturarak akılcı ilaç kullanımı bilincini yaygınlaştırmak ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla bir futbol turnuvası düzenliyoruz” diye konuştu.

İlaçların gelecek nesillerde etkisiz duruma gelmemesi amacıyla akılcı ilaç kullanımı çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade eden Dr. Akan, “ İl Sağlık Müdürlüğü olarak öğrencilere, hastalara, sağlık çalışanlarına birebir eğitimler düzenleyerek halkın da konuya dikkatini çekmek için şehrin her köşesinde sürekli olarak etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Son olarak iki hafta boyunca sürecek olan ve akılcı ilaç kullanımı ile ilgili çeşitli bilgilendirmelerin yapılacağı futbol turnuvamızda vatandaşlarımızı da aramızda görmekten memnun olacağız” dedi.

21, 28 Ekim ve 4 kasımda eleme usulü oynanacak maçlarla devam edecek olan ‘AİK CUP 2017 BURSA’ halı saha futbol turnuvası, 13 kasımda oynanacak final maçı ile son bulacak. Turnuva sonunda ilk 3 takım "AİK CUP 2017" kupasını almaya hak kazanacak. Mihraplı halı sahada oynanacak maçlara vatandaşların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Esnaftan hastane tepkisi!

esnaftan-hastane-tepkisi Bursa’da şehir hastanesinin hizmete girmesiyle 3 hastanenin kapatılacağı iddiası bölgedeki esnaf ve vatandaşların tepkisine neden oldu.

Aydın'dan Bakan'a sorular!

aydindan-bakana-sorular TÜİK verilerine göre Bursa’nın kişi başına düşen doktor sayısı, yatak sayısı gibi sağlık hizmetlerinde Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu ve hastanelerin yetersiz kaldığına dikkat

Şeker hastalarına kepekli pide önerisi

seker-hastalarina-kepekli-pide-onerisi Dahiliye Uzmanı Dr. Ergün Öztaş, diyabet hastalarının, iftar ve sahurda diyabetik ürünleri tüketmelerinin faydalı olacağını söyledi.

Türkiye'de 3,5 milyon astım hastası var!

turkiyede-35-milyon-astim-hastasi-var Pek çok kişinin hayatını kâbusa çeviren astım, özellikle alerjenler ve sigara ile tırmanışa geçen bir hastalık. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ramazan Köylü, iyi korunması gereken hastaların

Esgin'den çarpıcı açıklama!

esginden-carpici-aciklama AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Çekirge ve Muradiye devlet hastanelerinin kapanacağı yönündeki iddialarla alâkalı, "Spekülatif ve maksatlı yayılan dedikodularla sağlıkta attığımız güzel

Doruk Bursa'ya değer katıyor!

doruk-bursaya-deger-katiyor Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Fulden Küçük ve Halkla İlişkiler Müdürü Bahadır Öztabak, 31 Mart seçimlerinin ardından göreve başlayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve Kestel