12 Ağustos 2020 Çarşamba
rotabursaTV

Can dostları eğitime renk kattı

18 Şubat 2020 Salı 23:33

can-dostlari-egitime-renk-katti

MONDE firmasının sponsorluğunda, Bursa Veteriner Hekimleri Odası tarafından düzenlenen, 'Veteriner Hekimlik'te ''tanı ve tedavide ultrasonografi'' eğitiminde can dostlarının varlığı eğitime renk kattı.

Türkiye'nin tanınmış Veteriner Radyologlarından Dr. Halil Mahzunlar'ın, Bursa Akademik Odalar Birliği'nde bulunan Bursa Veteriner Hekimleri Odası'nda verdiği ''tanı ve tedavide ultrasonografi'' konulu eğitime, Bursalı Veteriner Hekimler büyük ilgi gösterdi.

Hayvanlardaki hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan, ileri teknoloji ultrason cihazları ile Veteriner Hekimlerin bilgilerinin güncellendiği ve tecrübe kazandıkları eğitimin yıldızı can dostları oldu. Ultrason ile iç organ sağlıkları kontrol edilen kedi ve köpekler sevimlilikleri ile adeta eğitimin neşe kaynağı oldular. Ultrason muayenesinde, tıpkı bir insan gibi sorun çıkarmayan can dostları, meraklı gözlerle kendi muayenelerini izledi.

Eğitim sonrası açıklamada bulunan Bursa Veteriner Hekimleri Odası Genel Sekreteri, Veteriner Hekim Melike Baysal, ''Bursa Veteriner Hekimler Odası olarak Dr. Halil Mahzunlar'ın katılımı ile başarılı bir eğitimi daha geride bıraktık. Bundan sonra da meslektaşlarımızın gelişen teknolojiyi kliniklerinde kullanabilmeleri, mesleki tecrübe kazanmaları için eğitimlerimize devam edeceğiz. Çünkü hekimlik sürekli eğitim gerektirir ve bizim hastalarımız doğru teşhis, doğru ve uygun tedaviyi hak ediyor’’ dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bayram beslenmesine dikkat

bayram-beslenmesine-dikkat Doruk Sağlık Grubu Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Begüm Hatice Tuna Kurban Bayramı beslenmesi ile ilgili bilenmesi gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.

Apartmana şeritli karantina!

apartmana-seritli-karantina Bursa'da korona virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan binanın kapısı şeritlerle kapatıldı.

Sağlık Sen Bursa, yine yetkili sendika

saglik-sen-bursa-yine-yetkili-sendika Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen Bursa Şubesi, İl Divan Toplantısı gerçekleşti.

Covid-19 temaslı kişilere sıkı takip

covid-19-temasli-kisilere-siki-takip Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, Bursa'da ağır belirtileri olmayan ancak ihtimal ya da kesin vaka ile teması olan kişilerin 14 gün süreyle evlerinde sıkı takiplerinin

Korona tedbirlerine uyulmuyor!

korona-tedbirlerine-uyulmuyor Bursa’da Covid-19 vakalarının artmasına rağmen toplu taşıma araçları ve düğünlerde sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı anlar kameralara yansıdı.

Fakülteye 100 hemşire alınacak!

fakulteye-100-hemsire-alinacak Bursa Uludağ Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nin hastanesinde sözleşmeli kadrosunda çalıştırılmak üzere, 100 hemşire istihdam edecek.