ROTA BURSA

Can dostları eğitime renk kattı

18 Şubat 2020 Salı 23:33

can-dostlari-egitime-renk-katti

MONDE firmasının sponsorluğunda, Bursa Veteriner Hekimleri Odası tarafından düzenlenen, 'Veteriner Hekimlik'te ''tanı ve tedavide ultrasonografi'' eğitiminde can dostlarının varlığı eğitime renk kattı.

Türkiye'nin tanınmış Veteriner Radyologlarından Dr. Halil Mahzunlar'ın, Bursa Akademik Odalar Birliği'nde bulunan Bursa Veteriner Hekimleri Odası'nda verdiği ''tanı ve tedavide ultrasonografi'' konulu eğitime, Bursalı Veteriner Hekimler büyük ilgi gösterdi.

Hayvanlardaki hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan, ileri teknoloji ultrason cihazları ile Veteriner Hekimlerin bilgilerinin güncellendiği ve tecrübe kazandıkları eğitimin yıldızı can dostları oldu. Ultrason ile iç organ sağlıkları kontrol edilen kedi ve köpekler sevimlilikleri ile adeta eğitimin neşe kaynağı oldular. Ultrason muayenesinde, tıpkı bir insan gibi sorun çıkarmayan can dostları, meraklı gözlerle kendi muayenelerini izledi.

Eğitim sonrası açıklamada bulunan Bursa Veteriner Hekimleri Odası Genel Sekreteri, Veteriner Hekim Melike Baysal, ''Bursa Veteriner Hekimler Odası olarak Dr. Halil Mahzunlar'ın katılımı ile başarılı bir eğitimi daha geride bıraktık. Bundan sonra da meslektaşlarımızın gelişen teknolojiyi kliniklerinde kullanabilmeleri, mesleki tecrübe kazanmaları için eğitimlerimize devam edeceğiz. Çünkü hekimlik sürekli eğitim gerektirir ve bizim hastalarımız doğru teşhis, doğru ve uygun tedaviyi hak ediyor’’ dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bursa'da ilk gün 10 bin aşı...

bursada-ilk-gun-10-bin-asi Bursa’da koronavirüs aşılama çalışmalarının ilk gününde 10 binin üzerinde sağlık çalışanına aşı yapıldı.

Şehir Hastanesi aşılamaya hazır!

sehir-hastanesi-asilamaya-hazir Bursa’daki kamu hastanelerinde Çin’den gelen koronavirüs aşısı için aşı uygulama odaları oluşturuldu.

Ruh sağlığınızı ihmal etmeyin!

ruh-sagliginizi-ihmal-etmeyin Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Psikolog İrem Akar, Covid-19 pandemisinin insan psikoloji üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkiyle mücadele edebilmek için yapılması gerekenlerle ilgili

Burkay da korona virüse yakalandı

burkay-da-korona-viruse-yakalandi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay sosyal medya hesabından Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Virüs rakamları işte böyle katlanıyor!

virus-rakamlari-iste-boyle-katlaniyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yüzde 84 artış açıkladığı Bursa'daki korona virüs rakamlarının neden arttığı ortaya çıktı.

Metrelerce Covid 19 kuyruğu

metrelerce-covid-19-kuyrugu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın salgının başından bu yana en kritik dönemi yaşadığını ifade ettiği Bursa'da hastanelerdeki Covid 19 yoğunluğu alarm düzeyine ulaştı.