ÇOCUKLU CAFE

Hayat Hastanesi hizmete açıldı

20 Ekim 2018 Cumartesi 20:31

hayat-hastanesi-hizmete-acildi

Bursa Özel Hayat Hastanesi hizmetteki 40'ıncı yılında yeni sağlık tesisini hizmete açtı.

Çağın gereklerine uygun bir anlayışla 40’ıncı yılında alanında en iyisi olma hedefiyle yeniden yola çıkan Özel Hayat Hastanesi, 20 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve gelişmiş altyapıya sahip yeni binasında her gelir grubundan vatandaşa sağlık hizmeti sunmaya başladı. 

Son teknoloji cihazlarla donatılmış 53 polikliniğin bulunduğu tesiste 4 modern doğum salonu, sağlıklı bebek odası, biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuvarlarının yanı sıra radyoloji ünitesi, 22 yatak kapasiteli fizik tedavi ünitesi ve 6 yataklı rehabilitasyon alanı yer alıyor. Tam donanımlı 7 ameliyathanede birçok cerrahi operasyonun yapılmasına olanak tanıyan hastane, ayrıca medikal estetik ünitesinde de lazer epilasyon, cilt yenileme, zayıflama ve saç ekimi ile el ayak bakımı hizmeti de sunuyor.  

Hastane 4 bin metrekaresi kapalı, 500 metrekaresi açık olmak üzere, toplamda 200 araç kapasiteli otoparkı, konforlu acil servis ve poliklinik bekleme alanlarıyla da dikkat çekiyor. Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, “450 kişilik kadromuzla sağlığınız için hayattayız sloganımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 40’ıncı yılımızda en iyisi olma hedefiyle 20 bin metre karelik kullanım alanıyla her gelir grubunda vatandaşımıza hizmet sunmaya gayret ediyoruz. 300 kişiye istihdam sağladık. Bursa’da kazandık ve kazandığımızı yine Bursa’ya, Bursa’nın geleceğine armağan etmek istedik. Bunu yaptığımıza inanıyorum. İnşallah, bizden sonra gelecek olan neslimiz de bu yatırımları daha da artırarak, geliştirerek, katkı sürdürmeye devam edecektir" dedi.  

Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise, “Genel sağlık sigortası her gelen hükümetler zamanında yazıldı. Bizim hükumetlerimize öteden beri yazılan ve konuşulan bu büyük hizmet nasip oldu. 81 milyon vatandaşımızın genel sağlık sigortası kapsamına alındı. Çünkü eskiden, memur ve diğerleri diye bir ayrım vardı. Kamu çalışanı birinci sınıf diğerleri ise marabaydı. Böyle bir bakış vardı. Bunun sürdürülmesi mümkün değildi. Büyük reformlar gerçekleştirildi. Bu bütün dünya tarafından ibretle takip edildi. Hayat Hastanesi gibi tüm özel hastaneler yapılan reformların sonucudur” diye konuştu.  

Hastanenin önünde gerçekleştirilen törene, AK Parti Bursa milletvekilleri, belediye başkanları ve hastane yetkilileri katıldı. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde açıldı.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Sağlıklı kalbin yolu mideden geçiyor!

saglikli-kalbin-yolu-mideden-geciyor Uzmanlar, dengeli beslenmenin ve her gıdayı yemenin sağlıklı bir kalp için önemli olduğunu söylüyor.

Erkan Aydın'dan kanser ilaçları açıklaması!

erkan-aydindan-kanser-ilaclari-aciklamasi Bursa Milletvekili Erkan Aydın, düzenlediği basın toplantısında, SGK kapsamına alınmayan kanser ilaçları ve hastaların bu ilaçlara ulaşmada yaşadığı sorunları gündeme getirdi.

BESAŞ’tan “diyabetik ekmek”

besastan-diyabetik-ekmek- Bursa Büyükşehir Belediyesi iştirâklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), çölyak hastaları için glütensiz gıdalar ve şifa kaynağı siyez ekmeğin ardından şimdi de şeker hastaları için

Aday tanıtım toplantısı iptal!

aday-tanitim-toplantisi-iptal Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un katılımıyla 13 Ocak 2019 Pazar günü saat: 14.30'da Merinos AKKM Osmangazi Salonu'nda yapılması planlanan belediye başkanı aday tanıtım toplantısı iptal

Ameliyat oldu hayatını kaybetti!

ameliyat-oldu-hayatini-kaybetti Bursa’da aşırı kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı olan genç baba hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu, ameliyatı yapan doktoru kusurlu buldu.

112'nin asılsız çağrı sıkıntısı!

112nin-asilsiz-cagri-sikintisi Bursa’daki 112 komuta merkezine yılda 1 milyon 277 bin 500 çağrı geliyor. Bu gelen her 6 çağrıdan 5’i ise asılsız çıkıyor. 2019'dan itibaren verilecek eğitimlerle bu çağrıların yılda 365 binlere