19 Eylül 2018 Çarşamba
ÇOCUKLU CAFE
yunkul-guven-tazeledi gunes-carpmasina-karsi-onlemler vali-kucukten-aciklama bursada-hastanede-yangin organlar-5-kisiye-umut-oldu- hayat-hastanesi-yeni-yerine-tasindi doktordan-inanilmaz-hamle bu-defa-ucuz-atlatildi

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül güven tazeledi.

Güneş ışınları çocuğun özellikle kemik gelişiminde önemli rol oynayan D vitamini yapımında kullanılan en değerli kaynak olsa da birçok hastalığa yol açabiliyor.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, yangının çıktığı Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde inceleme yaparak, yaralanan olmadığını ve yangının sebebinin

Bursa Dörtçelik Ruh Hastalıkları Hastanesinin yemekhane kısmında çıkan yangın sonucu yoğun dumanlar yükseliyor.

Bursa’da hayatını kaybeden 61 yaşındaki kişinin organları 5 kişiye umut olurken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından görevlendirilen bir uçak bir donörü Antalya’da bulunan bir

Bursa’da Özel Hayat Hastanesi, yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi, Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaparak hayatta tuttu.

Bursa'da daha evvel çıkan yangında 8 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Hastanesi'nde akşam saatlerinde çıkan yangın bu defa ucuz atlatıldı.

soguk-alginligi-deyip-gecmeyin

Soğuk algınlığı deyip geçmeyin!

Kışın gelmesiyle birlikte artan hastalıklar özellikle çocuklar için tehdit unsuru oluyor. Doruk Sağlık Grubu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Akgün Gerçek, özellikle çocukların grip, faranjit, zatürre gibi hastalıklara yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi.

medicabil-hastanesi-1-yasinda

Medicabil Hastanesi 1 yaşında

Geçtiğimiz yılın ilk aylarında hasta kabulüne başlayan ve 2012 yılına “A Sınıfı” özel hastane olarak giren Medicabil Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, Genel Müdür Dr. Mustafa Koçak ve Başhekimi Prof. Dr. Oya Kutlay bir yılın değerlendirmesini yaptılar.

lodos-yine-zehirledi

Lodos yine zehirledi

Bursa'da dün başlayan ve gece boyunca etkili olan lodosta dikkatsizlik,yine zehirlenmelere sebep oldu. Bazı feribot seferlerinin iptal olmasına da neden olan fırtına ,yerini şiddetli yağışa bırakacak.

busattan-uskup-ve-bosnaya-ofis

BUSAT'tan Üsküp ve Bosna'ya ofis

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Esgin, ana destinasyon olarak kabul ettikleri Balkan ülkelerinde ilk ofis hazırlıklarının sürdüğünü bildirdi. Bahar Hastanesi ziyaretinde konuşan Esgin, Üsküp ve Saraybosna'da

busat-hiltona-guc-verdi

BUSAT, Hilton’a güç verdi

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) heyeti, kurumsal ziyaretler kapsamında Hilton Bursa Oteli’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunurken, BUSAT faaliyetleri hakkında bilgi verdi. BUSAT heyetini ağırlayan Hilton Bursa Konferans Koordinatörü Hilal Mermer ve Şirketler Satış Yetkilisi Gizem Güven, BUSAT’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti belirterek, heyetin Hilton’a güç verdiğini belirttiler…

28-maddede-seksin-faydalari

28 maddede seksin faydaları

Cinsellik bir çiftin en mahrem ve en özel anlarıdır. Daha da yakınlaşmalarını sağlar. Veee daha birçok şeyi. Bu olumlu etkileri Hera Kadın Sağlığı Merkezi Yöneticisi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Süleyman Eserdağ görebilmeniz için

busattan-saglik-turizmi-calistayi

BUSAT'tan sağlık turizmi çalıştayı

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 26. Komite organizasyonuyla BTSO’da bir araya gelen dernek ve komite üyeleri, sağlık turizmi sektörüne yönelik ara eleman yetiştirilmesi konusunda bir çalıştay yapılması kararını aldı.

esginden-keskine-tesekkur-plaketi

Esgin'den Keskin'e teşekkür plaketi!

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Esgin, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’e makamında teşekkür ziyaretinde bulundu.

sgk-doktorlari-takibe-alacak

SGK doktorları takibe alacak

İlaç haberlerinden sonra SGK harekete geçti. Kurum, gereksiz ilaç yazan doktorları takibe alıp suistimali önleyecek

goz-tansiyonu-kor-ediyor

Göz tansiyonu kör ediyor

Uzmanlara göre halk arasında ''karasu'' veya ''göz tansiyonu'' olarak bilinen glokom, tedavi edilmediği takdirde görme kaybı ile sonuçlanabiliyor.

ortopedinin-referans-merkezi-doruk

"Ortopedi"nin referans merkezi: DORUK

İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan diz ağrıları yaşam kalitesini de olumsuz etkiliyor. Sıklıkla diz kireçlenmesine bağlı olarak ortaya çıkan bu ağrılarda, bazen ameliyat seçeneği kaçınılmaz hale gelebiliyor. Genellikle hastaların korkulu rüyası olan diz protezleri artan başarı oranlarıyla korkutucu bir seçenek olmaktan çıktı.

bir-yasindan-kucuk-cocuklara-pekmez

Bir yaşından küçük çocuklara pekmez

Bir yaşından küçük çocuklara demir açısından zengin olan pekmezin bol bol yedirilmesi öneriliyor

havayi-kirletene-ceza-geliyor

Havayı kirletene ceza geliyor

Bursa Valisi Şahabettin Harput, şehirde 24 saat esasına göre hava kirliliğini kontrol edeceklerini belirtti.

iste-erdoganin-saglik-durumu--

İşte Erdoğan'ın sağlık durumu!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geçirdiği sindirim sistemi ameliyatı sonrası 2 haftadır evinde istirahat eden Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumunu açıkladı. Bakan Akdağ, 'Başbakan'ın sağlığı çok iyi. Başbakan'a istirahat önerdik. Herhangi bir olumsuzluk yok. Ne kadar istirahat edeceğini Başbakan'ın kendisinin açıklaması doğru olur' dedi.

dr-mustafa-esginle-ozel-roportaj

Dr. Mustafa Esgin'le özel röportaj

BUSAT Başkanı Dr. Mustafa Esgin ile sağlık turizminin dünü, bugünü ve geleceğini konuştuk. İşte özel söyleşi...

makedonyadan-geldi-gozu-bursada-acildi

Makedonya'dan geldi, gözü Bursa'da açıldı!

Bursa’nın yeni stratejik hedefleri arasında yer alan sağlık turizmine yönelik çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Makedonyalı bir işadamı katarakt ameliyatı olmak için Bursa’yı ve Doruk Sağlık Grubu’nu tercih etti.

busat-balkanlara-aciliyor

BUSAT Balkanlara açılıyor

Başkanı Mustafa Esgin, RUMELİSİAD ziyaretinde sağlık turizminin gelişmesi adına yapılacak faaliyetlerde ana destinasyon olarak Balkanları seçtiklerini ve temsilcilikler kuracaklarını açıkladı. RUMELİSİAD olarak amaç ve hedeflerin bir olduğunu söyleyen Başkanvekili Ümit Okyay ise, Balkanlarda oluşturacakları iletişim noktalarıyla işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

gripten-yesil-biber-yiyerek-korunun

Gripten yeşil biber yiyerek korunun

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz (KBB) Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enver Altaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gribal enfeksiyonun sıklıkla havaların soğumaya başladığı bahar ve kış aylarında görüldüğünü belirterek, gribin ''hapşırma, kırgınlık, bitkinlik, burun akıntısı, halsizlik ve vücudun çeşitli yerlerinde ağrılar'' gibi belirtilerle kendini gösterdiğini söyledi.

basbakan-ne-zaman-donebilecek

Başbakan ne zaman dönebilecek?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısına katılabileceğini söyledi.

erkek-kisirliginin-en-sik-nedeni-ne

Erkek kısırlığının en sık nedeni ne?

Evliliklerin yaklaşık yüzde 15-20 kadarında istedikleri zamanda ve sayıda çocuk yapamama sıkıntısı yaşanmaktadır. Çiftlerin kısırlık sorununda, sadece erkeğe bağlı faktörler yüzde 20 civarında iken erkek kısırlığının en sık nedeni varikosel hakkında Doruk Sağlık Grubu hekimlerinden Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cevdet Karataş yanlış bilinenleri ve bilimsel gerçekleri açıkladı.