Limak Elektrik
11 Aralık 2017 Pazartesi
edebaliden-dev-yatirim saglikcilardan-mhpye-ziyaret doruk-hastanesinden-onemli-etkinlik ailesinde-bu-hastalik-olanlar-dikkat medikal-parktan-anlamli-etkinlik akan-112-acili-arayin yaslilarda-dusme cocuk-hasta-sayisi-yuzde-30-artti

Yıldırım Belediyesi, son 3 yılda 5 milyon yatırımla ilçeye 13 sağlık tesisi kazandırdı.

Bursa Sağlık Çalışanları Derneği, MHP Bursa İl Başkanlığını ziyaret ederek sorunlarını dile getirdi ve çözüm noktasında yardım istedi.

Doruk Sağlık Grubu’na bağlı Doruk Yıldırım Hastanesi, "17 Kasım Dünya Prematüre Günü" nedeniyle düzenlenen etkinlikle, prematüre doğan çocuklara ve ailelerine ev sahipliği yaptı.

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yasin Kapucu, ailesinde prostat kanseri olanların bu hastalığa yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi.

VM Medical Park Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Uzm. Dr. Emre LakşeBursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri ile bir araya gelerek tavsiyelerde bulundu.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, her yıl onlarca insanın ölümüne neden olan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

Yaşlılardaki düşmenin tek bir nedeni olmadığına dikkat çeken İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Doğan Çimen, yaşlılıkta düşmenin çok sık rastlanmakla beraber, sonuçlarının oldukça

Son günlerde havaların soğumasıyla birlikte çocuklar hastaneleri dolduruyor.

iste-erdoganin-saglik-durumu--

İşte Erdoğan'ın sağlık durumu!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geçirdiği sindirim sistemi ameliyatı sonrası 2 haftadır evinde istirahat eden Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumunu açıkladı. Bakan Akdağ, 'Başbakan'ın sağlığı çok iyi. Başbakan'a istirahat önerdik. Herhangi bir olumsuzluk yok. Ne kadar istirahat edeceğini Başbakan'ın kendisinin açıklaması doğru olur' dedi.

dr-mustafa-esginle-ozel-roportaj

Dr. Mustafa Esgin'le özel röportaj

BUSAT Başkanı Dr. Mustafa Esgin ile sağlık turizminin dünü, bugünü ve geleceğini konuştuk. İşte özel söyleşi...

makedonyadan-geldi-gozu-bursada-acildi

Makedonya'dan geldi, gözü Bursa'da açıldı!

Bursa’nın yeni stratejik hedefleri arasında yer alan sağlık turizmine yönelik çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Makedonyalı bir işadamı katarakt ameliyatı olmak için Bursa’yı ve Doruk Sağlık Grubu’nu tercih etti.

busat-balkanlara-aciliyor

BUSAT Balkanlara açılıyor

Başkanı Mustafa Esgin, RUMELİSİAD ziyaretinde sağlık turizminin gelişmesi adına yapılacak faaliyetlerde ana destinasyon olarak Balkanları seçtiklerini ve temsilcilikler kuracaklarını açıkladı. RUMELİSİAD olarak amaç ve hedeflerin bir olduğunu söyleyen Başkanvekili Ümit Okyay ise, Balkanlarda oluşturacakları iletişim noktalarıyla işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

gripten-yesil-biber-yiyerek-korunun

Gripten yeşil biber yiyerek korunun

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz (KBB) Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enver Altaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gribal enfeksiyonun sıklıkla havaların soğumaya başladığı bahar ve kış aylarında görüldüğünü belirterek, gribin ''hapşırma, kırgınlık, bitkinlik, burun akıntısı, halsizlik ve vücudun çeşitli yerlerinde ağrılar'' gibi belirtilerle kendini gösterdiğini söyledi.

basbakan-ne-zaman-donebilecek

Başbakan ne zaman dönebilecek?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısına katılabileceğini söyledi.

erkek-kisirliginin-en-sik-nedeni-ne

Erkek kısırlığının en sık nedeni ne?

Evliliklerin yaklaşık yüzde 15-20 kadarında istedikleri zamanda ve sayıda çocuk yapamama sıkıntısı yaşanmaktadır. Çiftlerin kısırlık sorununda, sadece erkeğe bağlı faktörler yüzde 20 civarında iken erkek kısırlığının en sık nedeni varikosel hakkında Doruk Sağlık Grubu hekimlerinden Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cevdet Karataş yanlış bilinenleri ve bilimsel gerçekleri açıkladı.

yunuseli-havaalani-saglik-turizmi-icin-sans

Yunuseli Havaalanı sağlık turizmi için şans!

Marigold Therma&Spa Hotel Genel Müdürü Muharrem Kurban, Bursa’nın her geçen gün turizm çeşitliliğinin arttığına dikkat çekerken, sağlık turizmi ile de ses getireceğine inandığını belirti.

bilincsiz-bitkisel-tedavilere-dikkat

Bilinçsiz bitkisel tedavilere dikkat!

Günümüzde kullanımı hızla artan bitkisel tedaviler ilaçla birlikte kullanıldığında tehlike arz ediyor. Özellikle deri hastalıklarında ilaç tedavisiyle birlikte alternatif olarak uygulanan bitkisel tedavilerin bilinçsizce kullanımı “etkileşim” nedeniyle insan sağını tehdit ediyor.

893-turk-ilac-sirketlerinin-kurbani-oldu

893 Türk ilaç şirketlerinin kurbanı oldu!

İngiliz Independent gazetesi, son 3 yıl içerisinde ilaç firmalarının Türkiye’de yaptığı deneylerde 893 Türk’ün öldüğünü yazdı

seker-hastalari-kisin-daha-dikkatli-olmali

Şeker hastaları kışın daha dikkatli olmalı

Doruk Sağlık Grubu İç Hastalıkları Uzm. Dr. Önder Akkaya, şeker hastalarının kışın daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

bursanin-havasi-ozel-istasyonla-izlenecek

Bursa'nın havası özel istasyonla izlenecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki Marmara Temiz Hava Merkezi Müdürlüğünce Marmara Bölgesi'nde toplam 39 Hava Kalitesi İzleme İstasyonu kurulacak. Hava kalitesi aralarında Bursa'nın da bulunduğu 11 ile kurulacak istasyonlarla Avrupa standartlarına çıkartılacak.