bu-defa-ucuz-atlatildi saglik-mudurlugunden-aciklama sevket-yilmazda-yangin-panigi bursada-yeni-estetik-merkezi 8-aylik-bebek-hayatini-kaybetti universiteye-yeni-hastane edebaliden-dev-yatirim saglikcilardan-mhpye-ziyaret

Bursa'da daha evvel çıkan yangında 8 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Hastanesi'nde akşam saatlerinde çıkan yangın bu defa ucuz atlatıldı.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yangın alarmıyla ilgili açıklama yaptı.

MR odasında çıkan yangın büyümeden söndürülürken, duman ve kimyasal tozdan etkilenen hastalar başka hastanelere sevk edildi

VM Medikalpark Bursa Hastanesi, yenilenen VM Estetik Merkezi'ni hizmete açtı.

Bursa’da elinde oynadığı topu ağzına atan 8 aylık bebek boğularak hayatını kaybetti.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne 550 yataklı ek hastane yapılacak.

Yıldırım Belediyesi, son 3 yılda 5 milyon yatırımla ilçeye 13 sağlık tesisi kazandırdı.

Bursa Sağlık Çalışanları Derneği, MHP Bursa İl Başkanlığını ziyaret ederek sorunlarını dile getirdi ve çözüm noktasında yardım istedi.

oturusunuz-sizi-fitik-etmesin

Oturuşunuz sizi fıtık etmesin

Uzmanlar, günlük hayatta oturma ve ayakta durma esnasında meydana gelen duruş bozukluklarının belirli bir yaştan sonra fıtığa sebebiyet verdiğini söyledi.

fetoye-degil-millete-hizmet-etti-

FETÖ'ye değil millete hizmet etti

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde bulunan ve Kanun Hükmünde Kararname ile kamulaştırılan Özel Bahar Hastanesi, şehir merkezinde olması ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde Devlet Hastanesi'nin yükünü hafifletiyor.

o-hastane-organ-nakli-merkezi-oluyor

O hastane Organ Nakli Merkezi oluyor!

Darbe girişiminden sonra devrolan hastane "Organ Nakli Merkezi" oluyor

millete-modern-aile-sagligi-merkezi

Millet’e modern aile sağlığı merkezi

Yıldırım Belediyesi, Millet Mahallesi’ne aile sağlığı merkezi inşa ediyor.

hemsireler-o-filme-tepkili

Hemşireler o filme tepkili!

Murat Boz’un 23 Aralık’ta vizyona giren ‘Dönerse Senindir’ adlı filmindeki hemşire sahneleri için Bursalı hemşirelerden tepki geldi.

sahte-ilac-satan-3-bin-500-site-kapatildi

Sahte ilaç satan 3 bin 500 site kapatıldı

CHP Bursa Milletvekili Eczacı Erkan Aydın’ın halk sağlığını hiçe sayarak internet üzerinden satılan sahte ilaçlar konusunda yaptığı uyarı sonuç verdi. Sahte ilaç satan 3 bin 500 internet sitesi kapatıldı.

bursada-saglikta-207-kisi-aciga-alindi

Bursa'da sağlıkta 207 kişi açığa alındı!

Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın Bursa il geneli ve ilçelerinde genel sekreterliğe bağlı sağlık tesislerinde 207 görevlinin açığa alındığını bunlardan 102 kişinin görevden ihracı yapılırken 54’ünün göreve iade edildiğini söyledi.

sessiz-katile-dikkat

Sessiz katile dikkat!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, ‘Sessiz katil’ diye adlandırılan ve Türkiye’de her yıl onlarca kişinin ölümüne sebebiyet veren karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

bursada-sevindirici-haber

Bursa'da sevindirici haber!

Bursa Bölgesi’nin organ bağışında 19,5 pmp ile Türkiye’de zirvede yer aldığını dile getiren Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, 2017 hedeflerinin 25 pmp olduğunu belirtti.

15-yilda-746-cocuk-kurtuldu

1.5 yılda 746 çocuk kurtuldu

Bursa'da son 1.5 yıl içerisinde 18 yaş altı 746 madde bağımlısı çocuk tedavi edildi.

akan-1600-kisiye-egitim-verilecek

Akan: 1600 kişiye eğitim verilecek!

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan sağlık personellerine ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddet’ eğitimlerine başladı.

buna-ne-diyeceksin-rustem-askin

Buna ne diyeceksin Rüstem Aşkın?

ŞEHİR Gazetesi sahibi Nezir Asaroğlu Yüksek İhtisas Hastanesi'nde taşeron olarak hizmet veren bir şirket yetkilisinin, bayramda 30 kadar işçiyi mesaide kaldı şeklinde gösterdiği ve işçilerin hesabına yatan paraları ise "yanlışlık oldu" diyerek elden geri topladığını iddia etti.

anne-adaylari-bu-haber-sizin-icin

Anne adayları, bu haber sizin için!

Doruk Sağlık Grubu tarafından düzenlenen “Anne Sütünün Önemi ve Emzirme” konulu toplantıda konuşan Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktör Yardımcısı Dr. Gül Menekşe Şen, “Her şeyden önce anne sütünün önemi hem bebeğin hem annenin hakkıdır” dedi.

soguk-alginligi-nasil-tedavi-edilir

Soğuk algınlığı nasıl tedavi edilir?

Uzman Yrd.Doç.Dr. Şafak, “Havaların soğuması ile kapalı ortamlarda daha çok vakit geçirilmesi, okulların açılması, stresin artması, burun mukozasının soğuması ile virüslerin yaşama alanının artması gibi faktörler nedeniyle virüsler daha kolay bulaşır, bağışıklık sistemimizi etkiler” dedi.

cocugum-neden-okula-gitmiyor

Çocuğum neden okula gitmiyor?

Yeni eğitim öğretim yılını açılmasına az bir zaman kaldı. Hal böyle iken bu durum, bazı çocuklar için kâbus dönüşebiliyor. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan uzmanlar, birçok çocuğun okula gitmeyi reddedeceğini hatırlatarak, aileleri çocuklarını anlayışla karşılamaya davet ediyor.

bayraminiz-zehir-olmasin

Bayramınız zehir olmasın!

Önümüzdeki hafta Pazartesi günü Kurban Bayramı’nın ilk gününü… Kurban Bayramı olması nedeniyle et tüketiminin, bayram olmasıyla birlikte de tatlı ikramlarının artacağı bu günler, bir takım sağlık problemleri olanlar için bayramdan ziyade zehir olabiliyor.

bir-icme-suyu-vakasi-daha

Bir içme suyu vakası daha!

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aşkale ilçesindeki sudan kaynaklı salgın sebebiyle hastaneye 553 kişinin başvurduğunu, şu anda 20 kişinin müşahede altında olduğunu bildirdi.

cander-bursada-sorun-yok

Cander: Bursa'da sorun yok!

Bursa'daki hastanelere yemek tedariki yapan bir firmanın yemeklere at eti karıştırdığı tespit edilmesi ve bakanlıkça adının açıklanmasından sonra gözler Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Rüstem Aşkın'a çevrildi.

en-az-4-bin-kisi-hastanelik-oldu

En az 4 bin kişi hastanelik oldu!

Kahramanmaraş Elbistan'da şebeke suyundan bulaştığı düşünülen bakteri nedeniyle binlerce kişi hastanelere koştu. Salgın nedeniyle tüm hastaneler, aile hekimleri, tüm eczaneler, gece boyunca açık kalacak.

akan-bolgenin-hastanesi-olacak

Akan: Bölgenin hastanesi olacak!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, bölgesel nitelikte planlanan Yüksek İhtisas Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi’nin en geç 2017 başında vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağını belirtti.