Limak Elektrik
11 Aralık 2017 Pazartesi
edebaliden-dev-yatirim saglikcilardan-mhpye-ziyaret doruk-hastanesinden-onemli-etkinlik ailesinde-bu-hastalik-olanlar-dikkat medikal-parktan-anlamli-etkinlik akan-112-acili-arayin yaslilarda-dusme cocuk-hasta-sayisi-yuzde-30-artti

Yıldırım Belediyesi, son 3 yılda 5 milyon yatırımla ilçeye 13 sağlık tesisi kazandırdı.

Bursa Sağlık Çalışanları Derneği, MHP Bursa İl Başkanlığını ziyaret ederek sorunlarını dile getirdi ve çözüm noktasında yardım istedi.

Doruk Sağlık Grubu’na bağlı Doruk Yıldırım Hastanesi, "17 Kasım Dünya Prematüre Günü" nedeniyle düzenlenen etkinlikle, prematüre doğan çocuklara ve ailelerine ev sahipliği yaptı.

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yasin Kapucu, ailesinde prostat kanseri olanların bu hastalığa yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi.

VM Medical Park Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Uzm. Dr. Emre LakşeBursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri ile bir araya gelerek tavsiyelerde bulundu.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, her yıl onlarca insanın ölümüne neden olan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

Yaşlılardaki düşmenin tek bir nedeni olmadığına dikkat çeken İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Doğan Çimen, yaşlılıkta düşmenin çok sık rastlanmakla beraber, sonuçlarının oldukça

Son günlerde havaların soğumasıyla birlikte çocuklar hastaneleri dolduruyor.

bursada-saglikta-207-kisi-aciga-alindi

Bursa'da sağlıkta 207 kişi açığa alındı!

Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın Bursa il geneli ve ilçelerinde genel sekreterliğe bağlı sağlık tesislerinde 207 görevlinin açığa alındığını bunlardan 102 kişinin görevden ihracı yapılırken 54’ünün göreve iade edildiğini söyledi.

sessiz-katile-dikkat

Sessiz katile dikkat!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, ‘Sessiz katil’ diye adlandırılan ve Türkiye’de her yıl onlarca kişinin ölümüne sebebiyet veren karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

bursada-sevindirici-haber

Bursa'da sevindirici haber!

Bursa Bölgesi’nin organ bağışında 19,5 pmp ile Türkiye’de zirvede yer aldığını dile getiren Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, 2017 hedeflerinin 25 pmp olduğunu belirtti.

15-yilda-746-cocuk-kurtuldu

1.5 yılda 746 çocuk kurtuldu

Bursa'da son 1.5 yıl içerisinde 18 yaş altı 746 madde bağımlısı çocuk tedavi edildi.

akan-1600-kisiye-egitim-verilecek

Akan: 1600 kişiye eğitim verilecek!

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan sağlık personellerine ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddet’ eğitimlerine başladı.

buna-ne-diyeceksin-rustem-askin

Buna ne diyeceksin Rüstem Aşkın?

ŞEHİR Gazetesi sahibi Nezir Asaroğlu Yüksek İhtisas Hastanesi'nde taşeron olarak hizmet veren bir şirket yetkilisinin, bayramda 30 kadar işçiyi mesaide kaldı şeklinde gösterdiği ve işçilerin hesabına yatan paraları ise "yanlışlık oldu" diyerek elden geri topladığını iddia etti.

anne-adaylari-bu-haber-sizin-icin

Anne adayları, bu haber sizin için!

Doruk Sağlık Grubu tarafından düzenlenen “Anne Sütünün Önemi ve Emzirme” konulu toplantıda konuşan Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktör Yardımcısı Dr. Gül Menekşe Şen, “Her şeyden önce anne sütünün önemi hem bebeğin hem annenin hakkıdır” dedi.

soguk-alginligi-nasil-tedavi-edilir

Soğuk algınlığı nasıl tedavi edilir?

Uzman Yrd.Doç.Dr. Şafak, “Havaların soğuması ile kapalı ortamlarda daha çok vakit geçirilmesi, okulların açılması, stresin artması, burun mukozasının soğuması ile virüslerin yaşama alanının artması gibi faktörler nedeniyle virüsler daha kolay bulaşır, bağışıklık sistemimizi etkiler” dedi.

cocugum-neden-okula-gitmiyor

Çocuğum neden okula gitmiyor?

Yeni eğitim öğretim yılını açılmasına az bir zaman kaldı. Hal böyle iken bu durum, bazı çocuklar için kâbus dönüşebiliyor. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan uzmanlar, birçok çocuğun okula gitmeyi reddedeceğini hatırlatarak, aileleri çocuklarını anlayışla karşılamaya davet ediyor.

bayraminiz-zehir-olmasin

Bayramınız zehir olmasın!

Önümüzdeki hafta Pazartesi günü Kurban Bayramı’nın ilk gününü… Kurban Bayramı olması nedeniyle et tüketiminin, bayram olmasıyla birlikte de tatlı ikramlarının artacağı bu günler, bir takım sağlık problemleri olanlar için bayramdan ziyade zehir olabiliyor.

bir-icme-suyu-vakasi-daha

Bir içme suyu vakası daha!

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aşkale ilçesindeki sudan kaynaklı salgın sebebiyle hastaneye 553 kişinin başvurduğunu, şu anda 20 kişinin müşahede altında olduğunu bildirdi.

cander-bursada-sorun-yok

Cander: Bursa'da sorun yok!

Bursa'daki hastanelere yemek tedariki yapan bir firmanın yemeklere at eti karıştırdığı tespit edilmesi ve bakanlıkça adının açıklanmasından sonra gözler Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Rüstem Aşkın'a çevrildi.

en-az-4-bin-kisi-hastanelik-oldu

En az 4 bin kişi hastanelik oldu!

Kahramanmaraş Elbistan'da şebeke suyundan bulaştığı düşünülen bakteri nedeniyle binlerce kişi hastanelere koştu. Salgın nedeniyle tüm hastaneler, aile hekimleri, tüm eczaneler, gece boyunca açık kalacak.

akan-bolgenin-hastanesi-olacak

Akan: Bölgenin hastanesi olacak!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, bölgesel nitelikte planlanan Yüksek İhtisas Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi’nin en geç 2017 başında vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

7-ayda-90-bin-kisiye-saglik-hizmeti

7 ayda 90 bin kişiye sağlık hizmeti!

‘İdeal şehir Yıldırım’ anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerini sağlık hizmetlerine en hızlı şekilde ulaştırıyor.

sicaklarda-kalbinize-kulak-verin

Sıcaklarda kalbinize kulak verin!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve uzmanlar tarafından bir süre daha böyle seyredeceği ön görülen hava sıcaklıkları, kalp hastalarının şikâyetlerini artırmakla kalmıyor, sağlıklı bireylerdeki kalp krizi riskini de artıyor. Vücudun sıcağa karşı aldığı en etkili yöntemin terleme olduğunu söyleyen uzmanlar, yaz aylarında açık renkli, rahat, bol ve terlemeyi artırmayan kumaştan yapılmış giysilerin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.

o-hastaneler-kamuya-baglanacak

O hastaneler kamuya bağlanacak!

Hain darbe girişimi sonrasında kararnameyle kapatılan Bursa'daki Özel Rentıp Hastanesi ve Özel Bahar Hastanesi'yle ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor.

bursa-ren-tipta-toplu-istifa

Bursa Ren Tıp'ta toplu istifa!

Bursa’daki paralel yapı operasyonundan adı geçen Özel Rentıp Hastanesi'nde flaş gelişme... Darbe girişiminin ardından hastanede görev yapan doktorların topluca istifa ettiği öğrenildi.

akan-cevre-illere-de-hizmet-verecek

Akan: Çevre illere de hizmet verecek!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, bölgesel nitelikte hizmet verecek olan Yüksek İhtisas Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi’nin inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi.

dr-esgin-obezite-cagin-hastaligi

Dr. Esgin: Obezite çağın hastalığı

“Doruk Obezite Ekibi” 2014 yılından bugüne kadar yaklaşık 150 hastayı sağlığına kavuşturdu. Obezite cerrahisi alanında Türkiye’nin en önemli merkezlerinden birisi haline gelen Doruk Sağlık Grubu’nda sağlığına kavuşan bu 150 kişinin içerisinde abla-kardeş, baba-kız ve anne-kız gibi akraba obezite hastaları bulunuyor.