19 Eylül 2018 Çarşamba
ÇOCUKLU CAFE
yunkul-guven-tazeledi gunes-carpmasina-karsi-onlemler vali-kucukten-aciklama bursada-hastanede-yangin organlar-5-kisiye-umut-oldu- hayat-hastanesi-yeni-yerine-tasindi doktordan-inanilmaz-hamle bu-defa-ucuz-atlatildi

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül güven tazeledi.

Güneş ışınları çocuğun özellikle kemik gelişiminde önemli rol oynayan D vitamini yapımında kullanılan en değerli kaynak olsa da birçok hastalığa yol açabiliyor.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, yangının çıktığı Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde inceleme yaparak, yaralanan olmadığını ve yangının sebebinin

Bursa Dörtçelik Ruh Hastalıkları Hastanesinin yemekhane kısmında çıkan yangın sonucu yoğun dumanlar yükseliyor.

Bursa’da hayatını kaybeden 61 yaşındaki kişinin organları 5 kişiye umut olurken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından görevlendirilen bir uçak bir donörü Antalya’da bulunan bir

Bursa’da Özel Hayat Hastanesi, yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi, Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaparak hayatta tuttu.

Bursa'da daha evvel çıkan yangında 8 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Hastanesi'nde akşam saatlerinde çıkan yangın bu defa ucuz atlatıldı.

askin-edebaliye-tesekkur-ediyorum

Aşkın: Edebali'ye teşekkür ediyorum!

Yıldırım Belediyesi, her 5 mahalleye 1 kreş projesi çerçevesinde Mimarsinan Yüksek İhtisas Hastanesi’ne hizmet verecek kreşin temelini attı.

cocuklar-gulerek-bicak-altina-yatiyor-

Çocuklar gülerek bıçak altına yatıyor

Bursa'da, bir kamu hastanesinde, çocuklar, ameliyat ve sünnet operasyonlarına akülü araç ve maskotlar eşliğinde güle oynaya gidiyor.

muezzinoglundan-yaralilara-ziyaret

Müezzinoğlu'ndan yaralılara ziyaret!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen otobüs kazasında yaralanan kadınları hastanede ziyaret etti.

doruktan-onemli-saglik-bilgilendirmesi

Doruk'tan önemli sağlık bilgilendirmesi

Dünya sağlık örgütüne göre; sağlık bedensel, zihinsel ve toplumsal olarak tam bir iyilik hali olduğunu söyleyen Doruk Sağlık Grubu Üroloji Uzmanı Dr. Tuğrul Türker, erkeğin sağlıklı olduğunu gösteren bu parametrelerin bozulması, iktidarsızlığa ve cinsel istek azlığına sebep olabildiğinin altını çizdi.

sinsi-bir-hastalik-insulin

Sinsi bir hastalık: İnsülin!

İnsülin direncinin sinsi bir hastalık olduğunu söyledi Doruk Sağlık Grubu İç Hastalıkları uzmanı Dr.Önder Akkaya insülin direncinin şeker hastalığı, inme, kalp damar hastalıkları, ateroskleroz, hipertansiyon, karaciğer yağlanması hastalıkların da habercisi olabileceğini ifade etti.

bursanin-besizleri-bir-yasinda

Bursa'nın beşizleri bir yaşında!

Fatih ve Hatice Yılmaz çiftinin geçtiğimiz yıl 12 Şubat’ta Doruk Yıldırım Hastanesi’nde doğan ve bir yaşını dolduran bebekleri Tenzile, Hiranur, Havva, Rabia ve Berfin için Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi’nde doğum günü etkinliği düzenledi.

112ye-gelen-ihbarlarin-yuzde-95i-asilsiz

112’ye gelen ihbarların yüzde 95’i asılsız

Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, 112’ye gelen ihbarların yüzde 95’inin asılsız olduğunu belirterek, hayatî öneme sahip hattın lüzumsuz yere meşgul edilmemesini istedi.

oturusunuz-sizi-fitik-etmesin

Oturuşunuz sizi fıtık etmesin

Uzmanlar, günlük hayatta oturma ve ayakta durma esnasında meydana gelen duruş bozukluklarının belirli bir yaştan sonra fıtığa sebebiyet verdiğini söyledi.

fetoye-degil-millete-hizmet-etti-

FETÖ'ye değil millete hizmet etti

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde bulunan ve Kanun Hükmünde Kararname ile kamulaştırılan Özel Bahar Hastanesi, şehir merkezinde olması ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde Devlet Hastanesi'nin yükünü hafifletiyor.

o-hastane-organ-nakli-merkezi-oluyor

O hastane Organ Nakli Merkezi oluyor!

Darbe girişiminden sonra devrolan hastane "Organ Nakli Merkezi" oluyor

millete-modern-aile-sagligi-merkezi

Millet’e modern aile sağlığı merkezi

Yıldırım Belediyesi, Millet Mahallesi’ne aile sağlığı merkezi inşa ediyor.

hemsireler-o-filme-tepkili

Hemşireler o filme tepkili!

Murat Boz’un 23 Aralık’ta vizyona giren ‘Dönerse Senindir’ adlı filmindeki hemşire sahneleri için Bursalı hemşirelerden tepki geldi.

sahte-ilac-satan-3-bin-500-site-kapatildi

Sahte ilaç satan 3 bin 500 site kapatıldı

CHP Bursa Milletvekili Eczacı Erkan Aydın’ın halk sağlığını hiçe sayarak internet üzerinden satılan sahte ilaçlar konusunda yaptığı uyarı sonuç verdi. Sahte ilaç satan 3 bin 500 internet sitesi kapatıldı.

bursada-saglikta-207-kisi-aciga-alindi

Bursa'da sağlıkta 207 kişi açığa alındı!

Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın Bursa il geneli ve ilçelerinde genel sekreterliğe bağlı sağlık tesislerinde 207 görevlinin açığa alındığını bunlardan 102 kişinin görevden ihracı yapılırken 54’ünün göreve iade edildiğini söyledi.

sessiz-katile-dikkat

Sessiz katile dikkat!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, ‘Sessiz katil’ diye adlandırılan ve Türkiye’de her yıl onlarca kişinin ölümüne sebebiyet veren karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

bursada-sevindirici-haber

Bursa'da sevindirici haber!

Bursa Bölgesi’nin organ bağışında 19,5 pmp ile Türkiye’de zirvede yer aldığını dile getiren Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, 2017 hedeflerinin 25 pmp olduğunu belirtti.

15-yilda-746-cocuk-kurtuldu

1.5 yılda 746 çocuk kurtuldu

Bursa'da son 1.5 yıl içerisinde 18 yaş altı 746 madde bağımlısı çocuk tedavi edildi.

akan-1600-kisiye-egitim-verilecek

Akan: 1600 kişiye eğitim verilecek!

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan sağlık personellerine ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddet’ eğitimlerine başladı.

buna-ne-diyeceksin-rustem-askin

Buna ne diyeceksin Rüstem Aşkın?

ŞEHİR Gazetesi sahibi Nezir Asaroğlu Yüksek İhtisas Hastanesi'nde taşeron olarak hizmet veren bir şirket yetkilisinin, bayramda 30 kadar işçiyi mesaide kaldı şeklinde gösterdiği ve işçilerin hesabına yatan paraları ise "yanlışlık oldu" diyerek elden geri topladığını iddia etti.

anne-adaylari-bu-haber-sizin-icin

Anne adayları, bu haber sizin için!

Doruk Sağlık Grubu tarafından düzenlenen “Anne Sütünün Önemi ve Emzirme” konulu toplantıda konuşan Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktör Yardımcısı Dr. Gül Menekşe Şen, “Her şeyden önce anne sütünün önemi hem bebeğin hem annenin hakkıdır” dedi.