bu-turnuva-baska-turnuva bu-hastalik-sakatliklara-neden-olabiliyor cepkolikler-dikkat bagimlilikla-mucadele-koyu-kuruluyor bes-aileye-bayram-sevinci-yasatti beyin-kanamasi-riski-var bel-fitigi-icin-onemli-aciklama bursada-askerler-zehirlendi-

İl Sağlık Müdürlüğü, gereksiz ve etkisiz ilaç kullanımına dikkat çekmek ve vatandaşlarda akılcı ilaç kullanımı bilincini oluşturmak amacıyla futbol turnuvası düzenliyor.

Bursa Doruk Yıldırım Hastanesi, ‘Gelişimsel Kalça Çıkığı Hasta Buluşması’na ev sahipliği yaptı. Etkinlikte konuşan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Tayfun Açıkgöz, “Bu

Uzun süre aynı pozisyonda kalmak, uzun süre bilgisayar, tablet veya telefon kullanmak, çok uzun süre hareketsiz kalmak boyun ağrılarına sebebiyet veriyor. Uzmanlar ise özellikle gençleri ve

Bursa’da temel amacı bağımlılıkla mücadele olacak ve uyuşturucudan kurtulmak isteyen gençlerin tarımla, el sanatlarıyla tedavi olacağı ‘İnsanlık Köyü’ projesinin yapım

Bursa’da vefat eden bir kadın organ bağışında bulunarak, Kurban Bayramı öncesi 5 kişiye ümit oldu.

Doruk Sağlık Grubu’ndan Dâhiliye Uzmanı Dr. Önder Akkaya, yaz sıcaklarının tansiyon hastaları üzerindeki olumsuz etkileri hakkında bilgi verdi.

Doç. Dr. Oğuz Karaeminoğulları, bel fıtığından cerrahi kesi olmadan sadece 45 dakikada kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Bursa'da yedikleri yemekten zehirlenen 10 askerin hastaneye kaldırıldığı iddia edildi

cocugum-neden-okula-gitmiyor

Çocuğum neden okula gitmiyor?

Yeni eğitim öğretim yılını açılmasına az bir zaman kaldı. Hal böyle iken bu durum, bazı çocuklar için kâbus dönüşebiliyor. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan uzmanlar, birçok çocuğun okula gitmeyi reddedeceğini hatırlatarak, aileleri çocuklarını anlayışla karşılamaya davet ediyor.

bayraminiz-zehir-olmasin

Bayramınız zehir olmasın!

Önümüzdeki hafta Pazartesi günü Kurban Bayramı’nın ilk gününü… Kurban Bayramı olması nedeniyle et tüketiminin, bayram olmasıyla birlikte de tatlı ikramlarının artacağı bu günler, bir takım sağlık problemleri olanlar için bayramdan ziyade zehir olabiliyor.

bir-icme-suyu-vakasi-daha

Bir içme suyu vakası daha!

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aşkale ilçesindeki sudan kaynaklı salgın sebebiyle hastaneye 553 kişinin başvurduğunu, şu anda 20 kişinin müşahede altında olduğunu bildirdi.

cander-bursada-sorun-yok

Cander: Bursa'da sorun yok!

Bursa'daki hastanelere yemek tedariki yapan bir firmanın yemeklere at eti karıştırdığı tespit edilmesi ve bakanlıkça adının açıklanmasından sonra gözler Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Rüstem Aşkın'a çevrildi.

en-az-4-bin-kisi-hastanelik-oldu

En az 4 bin kişi hastanelik oldu!

Kahramanmaraş Elbistan'da şebeke suyundan bulaştığı düşünülen bakteri nedeniyle binlerce kişi hastanelere koştu. Salgın nedeniyle tüm hastaneler, aile hekimleri, tüm eczaneler, gece boyunca açık kalacak.

akan-bolgenin-hastanesi-olacak

Akan: Bölgenin hastanesi olacak!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, bölgesel nitelikte planlanan Yüksek İhtisas Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi’nin en geç 2017 başında vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

7-ayda-90-bin-kisiye-saglik-hizmeti

7 ayda 90 bin kişiye sağlık hizmeti!

‘İdeal şehir Yıldırım’ anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerini sağlık hizmetlerine en hızlı şekilde ulaştırıyor.

sicaklarda-kalbinize-kulak-verin

Sıcaklarda kalbinize kulak verin!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve uzmanlar tarafından bir süre daha böyle seyredeceği ön görülen hava sıcaklıkları, kalp hastalarının şikâyetlerini artırmakla kalmıyor, sağlıklı bireylerdeki kalp krizi riskini de artıyor. Vücudun sıcağa karşı aldığı en etkili yöntemin terleme olduğunu söyleyen uzmanlar, yaz aylarında açık renkli, rahat, bol ve terlemeyi artırmayan kumaştan yapılmış giysilerin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.

o-hastaneler-kamuya-baglanacak

O hastaneler kamuya bağlanacak!

Hain darbe girişimi sonrasında kararnameyle kapatılan Bursa'daki Özel Rentıp Hastanesi ve Özel Bahar Hastanesi'yle ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor.

bursa-ren-tipta-toplu-istifa

Bursa Ren Tıp'ta toplu istifa!

Bursa’daki paralel yapı operasyonundan adı geçen Özel Rentıp Hastanesi'nde flaş gelişme... Darbe girişiminin ardından hastanede görev yapan doktorların topluca istifa ettiği öğrenildi.

akan-cevre-illere-de-hizmet-verecek

Akan: Çevre illere de hizmet verecek!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, bölgesel nitelikte hizmet verecek olan Yüksek İhtisas Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi’nin inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi.

dr-esgin-obezite-cagin-hastaligi

Dr. Esgin: Obezite çağın hastalığı

“Doruk Obezite Ekibi” 2014 yılından bugüne kadar yaklaşık 150 hastayı sağlığına kavuşturdu. Obezite cerrahisi alanında Türkiye’nin en önemli merkezlerinden birisi haline gelen Doruk Sağlık Grubu’nda sağlığına kavuşan bu 150 kişinin içerisinde abla-kardeş, baba-kız ve anne-kız gibi akraba obezite hastaları bulunuyor.

kentin-dogusunun-en-buyugu-olacak

Kentin doğusunun en büyüğü olacak!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan Kestel’e yeni yapılacak olan Kestel Rafet Kahraman Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu.

bursadaki-o-hastane-faaliyetlerini-durdurdu

Bursa'daki o hastane faaliyetlerini durdurdu!

Bursa'da 'paralel yapı' operasyonlarında adı geçen Özel Bahar Hastanesi hizmetlerini sona erdirdi.

bursanin-besizleri-taburcu-edildi

Bursa'nın beşizleri taburcu edildi!

Hatice ve Fatih Yılmaz çiftinin çocukları olarak 12 Şubat 2016 tarihinde Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi’nde dünyaya gelen beşizler, sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

bursada-o-hastanenin-kacak-duvari-yikildi

Bursa'da o hastanenin kaçak duvarı yıkıldı

Bursa'da 'paralel yapı' ile ilişkili olduğu iddiasıyla soruşturmanın yürütüldüğü ve SGK'nın sözleşme yenilemediği Özel Bahar Hastanesi'nin imara aykırı olarak sonradan yapılan bölümleri belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

aritmi-osmangaziye-gorkemli-acilis

Aritmi Osmangazi'ye görkemli açılış!

Bursa’nın en son özel sektör yatırımlarından olan Aritmi Osmangazi Hastanesi Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla görkemli bir törenle hizmete açıldı.Törende konuşan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu,sağlık hizmetlerini üçlü saç ayağı şeklinde tabir ederek, bunun bir ayağının kamunun boşluğunu dolduran özel sektör olduğunu söyledi.

ozel-aritmi-osmangazi-aciliyor

Özel Aritmi Osmangazi açılıyor!

Bursa’nın sağlık alanındaki en son yatırımlarından olan Aritmi Osmangazi Hastanesi 15 Nisan Cuma günü sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla hizmete açılıyor.

doruktan-termal-hastane-atagi

Doruk'tan termal hastane atağı!

Doruk Sağlık Grubu,Bursa’da 30 bin metre kare alana termal hastane inşa edecek.

akan-bursaya-dort-merkez-kurulacak

Akan: Bursa'ya dört merkez kurulacak!

Bursa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Özcan Akan, Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde yapılması planlanan Halk Sağlığı Merkez’leri (HASAM)konusunda Bursa’da çalışmalara başladıklarını belirterek, ilk etapta 4 tane HASAM kurulacağının altını çizdi.