bursada-yikilip-yapilamayan-okullar saadet-liderinden-carpici-aciklama iyi-parti-o-ihalenin-pesini-birakmiyor babacan-bursaya-geliyor kilicdaroglunun-istegiyle-toplaniyor her-bolgeye-12-milletvekili bbp-niluferden-kati-atik-tepkisi bursanin-712-koyunde-vatandasi-dinliyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, yıkılan okulların yerine yenileri yapılmadığı gibi, 18 aydır boş duran bazı okullardaki öğrencilerin tadilat gerekçesiyle

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “İktidar değişirse muhafazakârlar kazanımlarını kaybeder” tartışmalarına ilişkin olarak "İktidar değişirse, muhafazakârlar kazanımlarını

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Emek’ten Bursa Şehir Hastanesi’ne yapılacak metro hattı için diğer şehirlerdeki emsal örneklere göre, 600 milyon TL daha fazla ödeme

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 24 Eylül Cuma günü saat 14.30’da, Olimpik Davet Salonunda yapılacak olan 1. Olağan İnegöl İlçe Kongresi’ni gerçekleştirmek

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden parlamenter sisteme geçiş adına ortak bir metin oluşturmak için

AK Parti ve MHP daraltılmış bölge seçim sisteminde orta yol formülü için çalışmalarını hızlandırdı.

Bursa İlçe Belediyeleri arasında en yüksek katı atık bedeli alan belediye Nilüfer İlçe Belediyesi olduğunu iddia eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın;

İYİ Parti Bursa Teşkilatları yeni dönem çalışmalarına mega bir projeyle start vererek, bir günde Karacabey’in 64 köyünün tamamına, 64 ayrı ekiple birden çıkarma yaptı.

bursada-yikilip-yapilamayan-okullar

Bursa'da yıkılıp yapılamayan okullar...

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, yıkılan okulların yerine yenileri yapılmadığı gibi, 18 aydır boş duran bazı okullardaki öğrencilerin tadilat gerekçesiyle başka okullara gönderilmesine tepki gösterdi.

saadet-liderinden-carpici-aciklama

Saadet liderinden çarpıcı açıklama!

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “İktidar değişirse muhafazakârlar kazanımlarını kaybeder” tartışmalarına ilişkin olarak "İktidar değişirse, muhafazakârlar kazanımlarını kaybedeceğine inanmıyorum, ihtimal de vermiyorum" dedi.

iyi-parti-o-ihalenin-pesini-birakmiyor

İYİ Parti, o ihalenin peşini bırakmıyor!

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Emek’ten Bursa Şehir Hastanesi’ne yapılacak metro hattı için diğer şehirlerdeki emsal örneklere göre, 600 milyon TL daha fazla ödeme yapılacağını ileri sürdü. Bursa aracılığı ile rant devşirildiğini iddia eden Türkoğlu, sembolik destelerden oluşan dev para paketlerini, forklift ile kent merkezine getirerek, ekibiyle birlikte yine bir farkındalık eylemi içeren protestoda bulundu.

babacan-bursaya-geliyor

Babacan Bursa'ya geliyor!

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 24 Eylül Cuma günü saat 14.30’da, Olimpik Davet Salonunda yapılacak olan 1. Olağan İnegöl İlçe Kongresi’ni gerçekleştirmek üzere Bursa’ya geliyor.

kilicdaroglunun-istegiyle-toplaniyor

Kılıçdaroğlu'nun isteğiyle toplanıyor!

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden parlamenter sisteme geçiş adına ortak bir metin oluşturmak için ikinci kez bir araya geldi.

her-bolgeye-12-milletvekili

Her bölgeye 12 milletvekili!

AK Parti ve MHP daraltılmış bölge seçim sisteminde orta yol formülü için çalışmalarını hızlandırdı.

bbp-niluferden-kati-atik-tepkisi

BBP Nilüfer'den katı atık tepkisi!

Bursa İlçe Belediyeleri arasında en yüksek katı atık bedeli alan belediye Nilüfer İlçe Belediyesi olduğunu iddia eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın; Bu da “Nilüfer'de oturmanın ayrıcalığı olsa gerek” diyerek tepkisini dile getirdi.

bursanin-712-koyunde-vatandasi-dinliyorlar

Bursa’nın 712 köyünde vatandaşı dinliyorlar

İYİ Parti Bursa Teşkilatları yeni dönem çalışmalarına mega bir projeyle start vererek, bir günde Karacabey’in 64 köyünün tamamına, 64 ayrı ekiple birden çıkarma yaptı.

bakan-gul-bursada

Bakan Gül Bursa'da!

Türkiye'nin sorunlarını çözmüş olan tek siyasi hareket AK Parti olduğunu ifade eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Muhalefetin bir projesi bulunmamakta, sorunları çözme vizyonu asla bulunmamakta. Bundan sonra da milletimiz, bu ülke için projesi olan, katkısı olan AK Parti ile yol yürüyecektir. Projesi olmayan milletin derdini dert edinmeyen muhalefete milletimizin ayıracağı vakit yoktur. 2023'e girerken, onlar tekli aday çoklu aday ile uğraşadursun. Cumhur İttifakı'nın kararı nettir. Adayımız, 19 yıldır milletimizle yol yürümüş Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

bursada-chpden-ziyaret-atagi

Bursa'da CHP'den ziyaret atağı!

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, beraberindeki heyetle birlikte Keles ilçesine adeta çıkarma yaptı.

iyi-partiden-oyuncak-trenli-eylem

İYİ Parti'den oyuncak trenli eylem!

Bursa’da şehir merkezine oyuncak tren hattı kurarak, yılan hikayesine dönen hızlı tren projesini protesto eden İYİ Partililer, 9 yıl önce verilen sözün yerine getirilmemesine yine sıra dışı bir eylemle tepki gösterdiler.

karacadan-sicaksu-isyani

Karaca'dan Sıcaksu isyanı!

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa'nın termal turizm potansiyelini yansıtan Sıcaksu bölgesinde termal tesis yapmak amacıyla Hikmet Şahin ve Recep Altepe dönemlerinden buyana uzun yıllar boyunca kamulaştırılan alanın, 690 adet konut ve 92 dükkan yapılmak üzere TOKİ tarafından ihale edilmesine tepki gösterdi.

bozbeyden-trafik-cikisi

Bozbey'den trafik çıkışı!

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, okulların açılması ile birlikte daha da yoğunlaşan Bursa trafiğine dikkat çekerek çözüm önerisinde bulundu.

aksenerden-ittifak-aciklamasi

Akşener'den ittifak açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Millet İttifakı'nda sorun mu var' sorusuna 'ittifakta demokrasi var' cevabı verdi.

baskan-gurkandan-12-eylul-mesaji

Başkan Gürkan'dan 12 Eylül mesajı

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, demokrasi tarihinin kara lekelerinden olan 12 Eylül Darbesi’nin yıldönümünde bir mesajı yayınladı.

turkoglundan-aktasa-aferinli-yanit

Türkoğlu'ndan Aktaş'a 'aferin'li yanıt!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Belediyeler arasında çalışanına en iyi haklar getiren sözleşmeyi imzaladık, hayırlı olsun” dedi. İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Sn. Aktaş bu defa aferini hak etti” diyerek anında cevap verdi.

128-milyar-tartismasi-yeniden-basladi

128 milyar tartışması yeniden başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu'na hitaben söylediği 'Bay Kemal 128 Milyar dolar nerede diyordu, artık hiç sesleri çıkmıyor' sözlerine Kılıçdaroğlu cevap verdi. Twitter'dan açıklama yapan CHP lideri, 'Yemin olsun Erdoğan, her kuruşunu birlikte ödeyeceksiniz geriye. Beyt-ül mal söz konusu, geri ödenmesi şarttır. ' ifadelerini kullandı.

ittifak-ici-memnuniyet-anketi-aciklandi

İttifak içi memnuniyet anketi açıklandı!

MetroPOLL Araştırma'nın "İttifak Memnuniyeti" anketinin sonuçlarına göre Cumhur ve Millet İttifakı seçmenleri genel olarak ittifaklardan memnun fakat memnun olmayanların oranları partiler için ipucu niteliğinde. Cumhur İttifakı'nda memnun olmayanların oranı MHP'de daha yüksekken bu oran Millet İttifakı'nda ise Saadet Partisi'ne ait.

babacandan-secim-aciklamasi

Babacan'dan seçim açıklaması!

Sancaktepe İlçe Binası açılışında konuşan DEVA Partisi lideri Babacan, iktidara ayrılan sürenin sonuna gelindiğini belirterek, "Ülkemize musallat olan parti-devlet modeline son vereceğiz. Yeni bir parlamenter demokratik sisteme geçeceğiz. Meclis'in üstünde vesayet kurmak isteyenlere göz açtırmayacağız. Yargıyı yürütmenin bir parçası olmaktan çıkaracağız" dedi.

erdogan-musiadda-konustu

Erdoğan MÜSİAD'da konuştu!

MÜSİAD Genel Kurulunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çeken mesajlar verdi. "2023 hedeflerimize maruz kaldığımız tüm sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz" diyen Erdoğan, "Dünya bilim ve teknoloji devri yaşarken biz tüm mücadelemizi iç çekişmelere harcadık. Büyük sıçramayı bu yüzden kaçırdık. Dünya yeni bir dönemin eşiğinde. Türkiye bu defa treni kaçırmayacak" ifadelerini kaydetti.