ROTA BURSA
vekil-gozgecten-28-subat-aciklamasi kisitlamalar-gevsetilecek-mi ozkandan-kongre-aciklamasi alti-ay-sonra-secim-mi-var babacan-tam-bir-tiyatro erdogandan-abdye-pkk-tepkisi koray-aydindan-bahceli-aciklamasi karacadan-aktasa-sert-elestiri

AK Parti Bursa Milletvekili, Genel Merkez İnsan Hakları Başkanı, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Av. Emine Yavuz Gözgeç, 28 Şubat Darbesi üzerine TBMM'de basın mensuplarına açıklamalarda

Cuma namazı çıkışı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlamaların gevşetilmesi ile ilgili olarak pazartesiyi işaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, kongreler sonrası şehirlerdeki gözle görülür vaka artışlarıyla ilgili, “Sayın Sağlık Bakanı’nın kongrelere

Doğu Perinçek, HDP'nin kapatılacağını ifade ederek Kürt seçmenin AK Parti ve Vatan Partisi'ne yöneldiğini ileri sürdü. Perinçek, "6 ay sonra göreceksiniz" dedi.

DEVA Partisi lideri Babacan, Erdoğan’ın rezerv açıklamasına tepki göstererek, “Merkez Bankası ‘şu kadar döviz satıyorum’ demedi. Piyasaya müdahale görüntüsü oluşmasın diye

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi televizyon kanalı TASC TV’nin açılışı için gönderdiği mesajda ABD'ye eleştirilerde bulundu. Erdoğan PKK ve FETÖ ile

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, ‘Bahçeli'nin AK Parti listelerinden seçime girecek’ iddialarına ilişkin, “Bunu yapacaksa MHP tabanından aldığı oyunda yüzde 80'ini

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı, "müjde uzmanı olmuş. Çok güzel müjdeler veriyor ama sadece müjde veriyor. İşin tamamlanması gibi

vekil-gozgecten-28-subat-aciklamasi

Vekil Gözgeç'ten 28 Şubat açıklaması!

AK Parti Bursa Milletvekili, Genel Merkez İnsan Hakları Başkanı, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Av. Emine Yavuz Gözgeç, 28 Şubat Darbesi üzerine TBMM'de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

kisitlamalar-gevsetilecek-mi

Kısıtlamalar gevşetilecek mi?

Cuma namazı çıkışı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlamaların gevşetilmesi ile ilgili olarak pazartesiyi işaret etti.

ozkandan-kongre-aciklamasi

Özkan'dan kongre açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, kongreler sonrası şehirlerdeki gözle görülür vaka artışlarıyla ilgili, “Sayın Sağlık Bakanı’nın kongrelere ‘dur’ demesini beklerdim. Sağlık çalışanı meslektaşlarımızın emekleri için bu duruşun sergilenmesi gerekiyordu” dedi.

alti-ay-sonra-secim-mi-var

Altı ay sonra seçim mi var?

Doğu Perinçek, HDP'nin kapatılacağını ifade ederek Kürt seçmenin AK Parti ve Vatan Partisi'ne yöneldiğini ileri sürdü. Perinçek, "6 ay sonra göreceksiniz" dedi.

babacan-tam-bir-tiyatro

Babacan: Tam bir tiyatro!

DEVA Partisi lideri Babacan, Erdoğan’ın rezerv açıklamasına tepki göstererek, “Merkez Bankası ‘şu kadar döviz satıyorum’ demedi. Piyasaya müdahale görüntüsü oluşmasın diye şeffaf olmayan yöntemleri kullandılar. Tam bir tiyatro” dedi.

erdogandan-abdye-pkk-tepkisi

Erdoğan'dan ABD'ye PKK tepkisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi televizyon kanalı TASC TV’nin açılışı için gönderdiği mesajda ABD'ye eleştirilerde bulundu. Erdoğan PKK ve FETÖ ile mücadele konusunda ABD'den bekledikleri destekleri göremediklerini kaydetti.

koray-aydindan-bahceli-aciklamasi

Koray Aydın'dan Bahçeli açıklaması!

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, ‘Bahçeli'nin AK Parti listelerinden seçime girecek’ iddialarına ilişkin, “Bunu yapacaksa MHP tabanından aldığı oyunda yüzde 80'ini kaybeder” açıklamasında bulundu.

karacadan-aktasa-sert-elestiri

Karaca'dan Aktaş'a sert eleştiri!

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı, "müjde uzmanı olmuş. Çok güzel müjdeler veriyor ama sadece müjde veriyor. İşin tamamlanması gibi bir derdi yok... " sözleriyle eleştirdi!

bursa-ak-kadinlarda-kongre-gunu

Bursa Ak kadınlarda kongre günü!

AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi Genel Başkan Yardımcıları Efkan Ala ve Hamza Dağ’ın katılımı ile gerçekleşti. Terörle mücadele mesajlarının ve muhalefet eleştirilerinin damga vurduğu kongrede mevcut Başkan Emel Gözükara Durmaz güven tazeledi.

iyi-partiden-bursa-haline-safakta-ziyaret

İYİ Parti'den Bursa Haline şafakta ziyaret

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, beraberinde Ankara’dan gelen kalabalık bir heyetle, Bursa İl Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikler kapsamında HAL ESNAFI ile buluştu. Sabah saat 06.00’da bir araya gelerek ziyaretlere başlayan İYİ Partilileri kalabalık bir heyet halinde, daha şafak sökmeden karşılarında gören Bursa Hali Esnafı önce bir şaşkınlık yaşadı, sonrasında sorunlarıyla ilgili keyifli sohbetler gerçekleştirdi.

karacadan-yunuseli-tepkisi

Karaca’dan Yunuseli tepkisi!

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Yunuseli Havaalanı'nın geleceği ile ilgili her açıklamasının farklı olduğunu savunarak, "Başkan’ın bir sözü ertesi güne uymuyor, her defasında başka değerlendirme yapıyor. Son açıklaması ise bütün bu anlamsız açıklamalarının üzerine tüy dikti. Sormazlar mı adama, madem Büyükşehir Belediyesi olarak Yunuseli Havaalanı arazisinde hiçbir söz hakkın yoktu, bugüne kadar o açıklamaları neden yaptın?” şeklinde konuştu.

deva-politika-baskanlari-belirlendi

DEVA politika başkanları belirlendi!

DEVA Partisi Bursa siyasetinde bir ilke imza attı. 75 kişilik yönetim kurulu içinden oluşan İl Başkanlık Kurulu seçimle belirlendi.

erdogan-arzu-ettigimizi-yapamadik

Erdoğan: Arzu ettiğimizi yapamadık!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada 'öz eleştiri'de bulundu: Aile, eğitim, kültür konularında arzu ettiğimizi yapamadığımızı da kabul etmek istiyorum. Bizden önceki neslin, bizim neslimizin ve sonraki neslin hayatı bu çarpıklıklarla savaşarak geçti.

mete-gundogandan-adaylik-aciklasi

Mete Gündoğan'dan adaylık açıklası!

Saadet Partisi'ndeki "ittifak" tartışmasının kongreyle sonuçlanacağı ve genel başkanlığa da Gündoğan'ın aday olacağı iddia edildi. Tartışmanın odağındaki isim Gündoğan, "Adaylık talebim yok, tartışmaları parti kendi içinde aşabilir" dedi

iste-yeni-secim-baraji

İşte yeni seçim barajı!

AK Parti, Cumhur ittifakı ortağı MHP’ye götüreceği seçim ve siyasi partiler değişikliklerinin çerçevesini netleştirdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önerileri dikkate alınarak hazırlanan taslak metin, yakında MHP’ye götürülecek.

bursada-ptt-krizi

Bursa'da PTT krizi!

Türkiye'de ilk posta teşkilatının kurulduğu 1840 yılından buyana yeni teknolojilere ayak uydurarak hizmet vermeye çalışan PTT’nin 180'nci yılında geldiği başarısız çizgi üzüntü kaynağı olurken, vatandaş ise şubelerin birer birer kapatılmasına tepkili.

iyi-partiden-yilmaza-sert-sozler

İYİ Parti'den Yılmaz'a sert sözler!

Yıldırım Belediyesi'nde 3 belediye başkan yardımcısının görevden alınması , Bursa siyasetinde şaşkınlık yaratmıştı. Yaşanan durumun belediyenin iyi yönetilemediğinin kanıtı olduğunu belirten İYİ Parti'den sert açıklamalar geldi. Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın yapılan yanlışları kamuoyuna açıklama sorumluluğu olduğunu belirten İYİ Parti Yıldırım İlçe Başkanı Kemal Ataç , Yılmaz'a; " Ucuz kahramanlık yapma. Ya açıkla, ya istifa et!" sözleri ile yüklendi.

davut-gurkan-a-takimini-acikladi

Davut Gürkan A Takımını açıkladı!

AK Parti Bursa'da 1 Şubat'ta yapılan il kongresinin ardından oluşan yeni yönetimin tanıtım toplantısı bugün gerçekleştirildi. AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, il yürütme kurulunu da açıkladı. İşte Gürkan'ın A takımı...

karaca-aktas-mujdelerini-unuttu

Karaca: Aktaş müjdelerini unuttu

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın 19 Haziran 2020 tarihinde Bursa'nın beklediği 7 önemli proje konusunda tarih vererek yaptığı açıklamaları hatırlatarak, projelerin durumunu gündeme taşıdı. Ortaya kocaman bir hiç çıktığını savunan Karaca, “Kaç kez söyledik, Bursa yönetilemiyor. Kendi belirlediği projeler ve iddiasını kamuoyu önünde ortaya koyduğu tarihler konusunda bile böylesine yanılan, ayakları yerden kesilmiş, gerçek dünyayla hiçbir ilgisi kalmamış bir büyükşehir belediye başkanı, Bursa için çok büyük talihsizliktir” dedi.

erbakan-arinctan-davet-aldim

Erbakan: Arınç'tan davet aldım!

Gündemdeki gelişmelere yönelik önemli açıklamalarda bulunan Fatih Erbakan, kendisine daha önce Bülent Arınç'tan davet geldiğini söyledi.