rotabursaTV
erdogan-45-gunde-bitirecegiz erdogan-yeni-onlemleri-acikladi ak-parti-bursada-flas-gelisme bursada-korona-toplantisi iste-babacanin-a-takimi davutoglu-burada-bir-terslik-yok-mu bakan-albayraktan-onemli-aciklama erdogan-7-aylik-maasini-bagisladi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yoğun bir çalışmayla Yeşilköy Atatürk Havalimanı alanı bin hastanelik orada bir proje devam ediyor. Aynı şekilde Sancaktepe’deki havaalanının

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyükşehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç

AK Parti Nilüfer İlçe Başkan Ufuk Ay, İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve Kestel İlçe Başkanı Mustafa Bayrak ve görevlerini genel merkezin kongrede aday olarak belirlediği isimlere

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş telekonferans bağlantısıyla AK Parti Bursa milletvekillerine, Bursa'da korona virüs salgını

Ali Babacan'ın kurduğu Deva Partisi'nde görev dağılımı netleşti. Sadullah Ergin, Genel Sekreterliğe getirilirken, Mustafa Yeneroğlu Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı oldu.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüsle mücadele kapsamında başlattığı 'Milli Dayanışma Kampanyası'nı eleştirdi: Koronavirüs karşısında

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarında aylık 5 bin TL’nin altında geliri olan tüm vatandaşlar için Temel İhtiyaç Desteği’ni devreye aldıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı “Millete Sesleniş” konuşmasında “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla bir kampanya

erdogan-45-gunde-bitirecegiz

Erdoğan: 45 günde bitireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yoğun bir çalışmayla Yeşilköy Atatürk Havalimanı alanı bin hastanelik orada bir proje devam ediyor. Aynı şekilde Sancaktepe’deki havaalanının olduğu kısmı bin odalık orada da bir katlık hastaneyi yapıyoruz. Bunları süratle 45 gün içerisinde bitireceğiz. Buraları halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

erdogan-yeni-onlemleri-acikladi

Erdoğan yeni önlemleri açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyükşehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Ülkemizin tamamında daha önce 65 yaş üzeri uyguladığımız sokağa çıkma yasağını 20 yaş altına da getirdik. Gece yarısından itibaren 1 Ocak 2000 ve üstü doğumlular sokağa çıkamayacaktır” dedi.

ak-parti-bursada-flas-gelisme

Ak Parti Bursa'da flaş gelişme!

AK Parti Nilüfer İlçe Başkan Ufuk Ay, İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve Kestel İlçe Başkanı Mustafa Bayrak ve görevlerini genel merkezin kongrede aday olarak belirlediği isimlere devrettiler.

bursada-korona-toplantisi

Bursa'da korona toplantısı

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş telekonferans bağlantısıyla AK Parti Bursa milletvekillerine, Bursa'da korona virüs salgını sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

iste-babacanin-a-takimi

İşte Babacan'ın A Takımı!

Ali Babacan'ın kurduğu Deva Partisi'nde görev dağılımı netleşti. Sadullah Ergin, Genel Sekreterliğe getirilirken, Mustafa Yeneroğlu Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı oldu.

davutoglu-burada-bir-terslik-yok-mu

Davutoğlu: Burada bir terslik yok mu?

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüsle mücadele kapsamında başlattığı 'Milli Dayanışma Kampanyası'nı eleştirdi: Koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. Burada bir terslik yok mu?

bakan-albayraktan-onemli-aciklama

Bakan Albayrak'tan önemli açıklama!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarında aylık 5 bin TL’nin altında geliri olan tüm vatandaşlar için Temel İhtiyaç Desteği’ni devreye aldıklarını açıkladı. Albayrak, ''Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile faaliyetlerini azaltan ya da durduran işletmelerde çalışan vatandaşlarımıza 3 ay maaş desteği vereceğiz'' dedi.

erdogan-7-aylik-maasini-bagisladi

Erdoğan 7 aylık maaşını bağışladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı “Millete Sesleniş” konuşmasında “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla bir kampanya başlatıldığını duyurdu. Erdoğan, "Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. Kampanyayı şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum" dedi.

karamollaoglundan-birlik-cagrisi

Karamollaoğlu'ndan birlik çağrısı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin koronavirüs nedeniyle geçirdiği zor günleri birlikte aşacağını belirterek, “Devir derdi bölüşerek azaltma ve geliri bölüşerek çoğaltma devridir” dedi.

ulastirma-ve-altyapi-bakani-degisti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı değişti!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, görevi eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’dan devraldı.

erdogan-ilac-ve-gida-sikintimiz-yok

Erdoğan: İlaç ve gıda sıkıntımız yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19’a karşı yeni alınan tedbirleri açıklayarak, “Yurtdışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir. Tüm illerimizde valilerimizin başkanlığında pandemi kurulu oluşturulacak alınan tedbirler takibi yapılacak. Gerektiğinde o şehre mahsus ilave tedbirler yine burada kararlaştırılacaktır. Bu tedbirlerin başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli büyükşehir olmak üzere 30 büyükşehrimizin tamamında titizlikle uygulanması kararı uygulamaya geçmiştir” dedi.

ufuk-baskandan-video-konferans

Ufuk Başkan'dan video konferans!

Bursa’da korona virüse karşı en etkili önlemlerin en hızlı şekilde alındığı Osmangazi’de, video konferans sistemiyle İlçe Yürütme toplantısı yapıldı.

gelecek-partisi-bursa-il-yonetimi-belli-oldu

Gelecek Partisi Bursa İl Yönetimi belli oldu!

Ak Parti'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız, birlikte çalışacağı il yönetim kurulu üyelerini belirledi.

erdogandan-ulusa-seslenis

Erdoğan'dan ulusa sesleniş!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye hastalığın ilk çıktığı günden sonra tedbirleri en erken alan ülke olduğunu söyleyerek, “Her türlü senaryoya karşı hazırlığımız var. İyi bir izolasyonla hastalığın yayılma hızını 2-3 hafta içinde kırarak bu süreçten olabildiğinde en kısa sürede ve olabilecek en az hasarla mutlaka çıkacağız” dedi.

chp-bursa-evde-kal-turkiye

CHP Bursa: Evde kal Türkiye!

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, CHP’li Belediye Başkanları Turgay Erdem, Hayri Türkyılmaz ve Mehmet Uğur Sertaslan “sosyal mesafeli” bir toplantıda bir araya gelerek Covid-19 salgını çerçevesinde alınan önlemleri değerlendirdiler. Toplantıda önümüzdeki sürece ilişkin talepler de dile getirildi.

chpden-13-maddelik-virus-onerisi

CHP'den 13 maddelik virüs önerisi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, korona virüs tedbirlerine ilişkin 13 maddelik bir öneri paketi açıkladı.

iyi-parti-bursadan-cagri

İYİ Parti Bursa'dan çağrı!

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Bursalılara 'evde kal' çağrısı yaptı.

babacan-yaslilarimizi-koruyalim

Babacan: Yaşlılarımızı koruyalım

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, koronavirüs, Nevruz ve Miraç Kandili ile ilgili 3 mesaj paylaştı. Babacan, koronavirüs mesajında "Açıklanan tedbirlere harfiyen uyalım. Kalabalık mekanlardan uzak duralım. Hijyene dikkat edelim. Yaşlılarımızı koruyalım" çağrısı yaptı.

chp-bursa-paketi-begenmedi

CHP Bursa paketi beğenmedi!

Cumhuriyet Halk partisi Bursa İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan ‘İstikrar Kalkanı Paketi’ni değerlendirdi.

babacan-issizlik-fonunu-kullanin

Babacan: İşsizlik fonunu kullanın

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin yerinde olduğunu belirten DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, olası bir işsizlik krizine karşı hükumete çağrıda bulundu. İstihdamla ilgili vergide muafiyet, indirim veya ertelemeye gidilmesi gerektiğini belirten Babacan, işsizlik fonunun devreye alınmasını istedi.