Süper Timsah
ak-partide-istifalar-suruyor davutoglunun-partisinin-adi-belli-oldu il-danismada-erdogan-surprizi albayrak-davutoglunun-safinda iste-ak-partinin-uye-sayisi babacandan-onemli-aciklamalar babacan-sessizligini-bozuyor salman-ak-parti-buyuk-bir-ailedir

31 Mart yerel seçimlerinde başta İstanbul, Ankara, Antalya olmak üzere birçok yerde beklediği sonucu alamayan AK Parti’de Büyük Kongre’ye giderken değişim süreci hız kazandı. Şu ana

AK Parti'den ayrılarak yola yeni bir partiyle devam etme kararı alan Ahmet Davutoğlu, elini hızlı tutup Ali Babacan'dan önce partisini duyurmayı planlıyor. Parti kaynaklarından alınan

AK Parti Bursa İl Başkanlığı 50. İl Danışma Meclis Toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in katılımlarıyla yapıldı. Telefon ile

Gazeteci Hakan Albayrak, Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partide kurucu üye olduğu için yazılarına ara verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti Genel Merkezi'nde TV, gazete ve haber ajanslarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşma yapan Kandemir,

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın konuğu olan Ali Babacan yeni parti süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. "Erdoğan AK Parti'den ayrılmamı istemedi" diyen Babacan, Ahmet Davutoğlu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteğiyle yeni parti kurma hazırlığında olan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan yarın akşam canlı yayına çıkarak uzun süren sessizliğini bozuyor.

AK Parti’nin Bursa teşkilatlarında kurulduğu ilk günden bugüne kadar görev yapan ilçe başkanları ile geçmişte ilçe başkanlığı yapmış belediye başkanları, Bursa İl

ak-partide-istifalar-suruyor

Ak Parti'de istifalar sürüyor!

31 Mart yerel seçimlerinde başta İstanbul, Ankara, Antalya olmak üzere birçok yerde beklediği sonucu alamayan AK Parti’de Büyük Kongre’ye giderken değişim süreci hız kazandı. Şu ana kadar dokuz il başkanı, 40’ı aşkın da ilçe başkanının görevinden ayrıldığı belirtildi.

davutoglunun-partisinin-adi-belli-oldu

Davutoğlu'nun partisinin adı belli oldu!

AK Parti'den ayrılarak yola yeni bir partiyle devam etme kararı alan Ahmet Davutoğlu, elini hızlı tutup Ali Babacan'dan önce partisini duyurmayı planlıyor. Parti kaynaklarından alınan bilgilere göre hamlesini 11 Aralık çarşamba günü yapacak ve parti tabelasını asacak.

il-danismada-erdogan-surprizi

İl Danışma'da Erdoğan sürprizi!

AK Parti Bursa İl Başkanlığı 50. İl Danışma Meclis Toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in katılımlarıyla yapıldı. Telefon ile toplantıya katılarak teşkilat mensuplarına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise “Sağdan soldan, değişik yönlerden aramıza sızmak, bizi bölmek isteyenlere en ufak bir fırsat vermememiz gerekiyor” dedi.

albayrak-davutoglunun-safinda

Albayrak, Davutoğlu'nun safında

Gazeteci Hakan Albayrak, Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partide kurucu üye olduğu için yazılarına ara verdi.

iste-ak-partinin-uye-sayisi

İşte Ak Parti'nin üye sayısı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti Genel Merkezi'nde TV, gazete ve haber ajanslarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşma yapan Kandemir, temsilcilerin sorularını yanıtladı.

babacandan-onemli-aciklamalar

Babacan'dan önemli açıklamalar!

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın konuğu olan Ali Babacan yeni parti süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. "Erdoğan AK Parti'den ayrılmamı istemedi" diyen Babacan, Ahmet Davutoğlu sorusuna da "Bize birleşme teklifinde bulundu. Kendi merkezli bir hareket başlattı. Biz daha sonra başladık biz daha farklı bir metot ile devam edeceğiz. Ben birleşmeyi zor görüyorum" yanıtını verdi.

babacan-sessizligini-bozuyor

Babacan sessizliğini bozuyor!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteğiyle yeni parti kurma hazırlığında olan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan yarın akşam canlı yayına çıkarak uzun süren sessizliğini bozuyor.

salman-ak-parti-buyuk-bir-ailedir

Salman: AK Parti büyük bir ailedir

AK Parti’nin Bursa teşkilatlarında kurulduğu ilk günden bugüne kadar görev yapan ilçe başkanları ile geçmişte ilçe başkanlığı yapmış belediye başkanları, Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen organizasyonda bir araya geldi.

babacan-dpye-mi-katilacak

Babacan DP'ye mi katılacak?

Yeni parti kurma hazırlığı içerisinde olan Ali Babacan cephesinin Demokrat Parti ile temasta olduğu öğrenildi. Babacan, yeni parti kurma hazırlıklarının yanında, ekibiyle birlikte DP'ye geçme seçeneğini de değerlendiriyor.

ozturk-aralikta-kurulmasini-bekliyoruz

Öztürk: Aralık'ta kurulmasını bekliyoruz

ABD’li yayın kuruluşu Foreign Policy’den (FP) Umar Farooq, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu İstanbul Şehir Üniversitesi’yle ilgili yaşanan gelişmelerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın partisinden ayrılanları cezalandırma hamlesi olduğunu yazdı.

erdogandan-secim-uyarisi

Erdoğan'dan seçim uyarısı!

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında milletvekillerine seslendi. Erdoğan'ın, vekillere, seçim bölgelerini ihmal etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu. Erdoğan'ın bu çıkışı olası bir erken seçimi gündeme getirdi.

bozbeyden-kilicdarogluna-ziyaret

Bozbey'den Kılıçdaroğlu'na ziyaret!

CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerindeki Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve eski Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

yeni-partide-yol-haritasi

Yeni partide yol haritası!

"Yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale geldi" diyerek AK Parti'den istifa eden Ali Babacan'ın parti kurma hazırlıkları sürüyor.

erbakan-hakli-olan-guclu-olacak

Erbakan: Haklı olan güçlü olacak

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Siyaset; bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur" dedi.

erdogan-secimi-kaybetsek-de-yokum

Erdoğan: Seçimi kaybetsek de yokum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken emeklilik tartışmaları ile ilgili olarak, “İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Biz bunu politik hesaplarla yapmayız, yapmayacağız da. Arkadaşlarıma söylüyorum. Benim bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimiz faydası neredeyse ona varım, milletimi ülkeni zararın olan şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum” dedi.

erdogandan-istisare-toplantisi-talimati

Erdoğan'dan istişare toplantısı talimatı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD yolculuğu sırasında 'parti içi' çalışmalara yönelik talimatlar verdiğini belirten AK Parti Genel Başkanı Vekili Numan Kurtulmuş, şunları sıraladı: Formal değil informal toplantılar yapalım, Kırgın, küskün ve kızgınların gönlünü alın, Siyaseti bir zenginleşme aracı olarak görmeyin. Partide Hz. Ömer, Hz. Hatice gibi kişilerle yolumuza devam edeceğiz.

yeni-ittifakin-ayak-sesleri

Yeni ittifakın ayak sesleri!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partilerle ittifak için görüşme halinde olduklarını açıklarken, Davutoğlu ve Babacan'ın artık aynı partide siyaset yapmalarının imkanının kalmadığı öğrenildi.

ak-partide-hedef-babacan

Ak Parti'de hedef Babacan!

Siyasetin gündeminde önemli bir yer tutan yeni parti çalışmaları, iktidar partisinin de ana gündem başlıklarından birini oluşturuyor.

davutoglu-tarih-verdi

Davutoğlu tarih verdi!

Yeni parti kurma çalışmaları sürdüren Ahmet Davutoğlu, Saadet Lideri Karamollaoğlu ile görüştükten sonra açıklama yaptı. Davutoğlu "Sayın Babacan'la da biz her şeyden önce dostuz, isterdik ki hep beraber olalım ama bu mümkün olmadı." dedi.

chp-bursada-operasyon

CHP Bursa'da operasyon!

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı, aralarında Büyükşehir ile Mustafakemalpaşa belediye meclis üyelerinin de bulunduğu 12 ismi kesin ihraç isteğiyle Disiplin Kurulu'na sevk etti.