Ak Parti Nilüfer'de yürütme açıklandı!

22 Aralık 2011 Perşembe 17:55

ak-parti-niluferde-yurutme-aciklandi

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongre’nin ardından yeni yürütme kurulunu belirledi. Yürütme kurulu tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız, “Yeni yürütme kurulumuz ile tek bir vücut halinde hareket ederek 2014 yerel seçimlerinde Nilüfer’de AK Parti bayrağını dalgalandırmak istiyoruz” dedi.

 AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı, düzenlenen toplantı ile AK Parti Nilüfer’i yerel seçimlere taşıyacak yürütme kurulunu açıkladı. Yürütme kurulunda yapılan görev dağılımı ile Nilüfer’de AK Parti’nin hedeflerini gerçekleştirmek istediklerini söyleyen Başkan Alpaslan Yıldız, “Yeni görev dağılımıyla oluşturulan yürütme kurulumuz ve teşkilatımızın diğer kademelerindeki arkadaşlarımızla birlikte, sorumluluk bilinci ile organize bir şekilde hareket ederek 2014’te gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Nilüfer'i de AK Belediyecilik ile tanıştırmak istiyoruz” diye konuştu.  Nilüfer’de önemli sorunların olduğunu ve bu sorunların çözümünün yanında ayrıca önemli projerleri de hayata geçirilmesini sağlamak istediklerini belirten Yıldız, “FSM Bulvarı’nda 250 yataklı devlet hastanesinin yapımı, Beşevler’de diş hastanesinin yanı sıra Fethiye Spor Kompleksi’nin yapımının hızlandırılıması ve bir an önce tamamlanması da öncelikli projelerimizin arasında yer alacak. Ayrıca gençlerimiz için spor merkezleri, semt sahaları projeleri yer alırkenkadın lokkaleri yapılacak. Kadın lokallarinde yer alacak meslek edindirme ve sanat kursları ile de Nilüferli’ kadınların daha sosyal ve daha üretken bireyler olmasını sağlayacağız” diye ifade etti. Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Nilüfer’de 270 milyonluk bir yatırıma imza attığına değinen Başkan Yıldız, “Nilüfer Belediyesi’nin yıllık bütçesinin iki katı değerinde olan bu yatırımların arasında alt yapı çalışmaları, yol ve dere ıslah çalışmaları, sosyal tesisler ve hem çevre, hem raylı sistem hem de yol düzenleme çalışmaları gibi önemli çalışmalar bulunmaktadır. Bizler bu anlamda Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman destekçisi olduk bu desteğimizi ilerleyen dönemde de devam ettireceğiz” şeklinde konuştu. Nilüfer gibi büyük bir ilçede görev yapmanın sorumluluğunun farkında olduklarını vurgulayan Alpaslan Yıldız, “Bakanımız, genel merkezimiz ve teşkilatımızla uyum içinde çalıştık, bundan sonra da çalışmalarımıza bu uyum çerçevesinde sürdüreceğiz.”

 

 

YILDIZ : “NİLÜFER’DE HER ZAMAN YAPICI SİYASET ANLAYIŞI İÇİNDE OLDUK”

AK Parti’nin yerel anlamda muhalefette olduğu Nilüfer’de, muhalefetliği de AK Parti’ye yakışır bir şekilde yürüttüklerinin altını çizen Başkan Yıldız, “Biz Nilüfer Belediyesi’nin Nilüfer’in yararını gözettiği her kararına destek vereceğiz. Burada yapıcı bir siyaset ve pozitif bir tutum içinde olduğumuzu her zaman gösterdik. Yeni yürütme kurulumuzla da bu tutum içerisinde olacağımızdan şüpheniz olmasın” diye belirtti. Yıldız, konuşmasının ardından AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı’nın 12 başkan ve 18 başkan yardımcılığından oluşan toplam 30 kişilik yeni yürütme kurulunu açıkladı.  Açıklanan yeni yürütme kurulu ise şu isimlerden oluşmakta; “İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı M. Uğur Karabaş, Teşkilat Başkanı Üzeyir Dal, Seçim İşleri Başkanı Mehmet Can, Tanıtım ve Medya Başkanı M. Asım Türkmen, Dış İlişkiler Başkanı Haldun Kurdal, Sosyal İşler Başkanı Ekrem Çohadar, Yerel Yönetimler Başkanı Ayşe Demiröz, Ekonomik İşler Başkanı Zinnur Köse, Halkla İlişkiler Başkanı Orhan Çiçek, Mali ve İdari İşler Başkanı İbrahim Öztürk, AR-GE Başkanı Dursun Ali Kurban, İlçe Sekreteri Funda Sekmen”

 

Yeni Yürütme Kurulu’nun başkan yardımcılığı listesi ise şöyle; “Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yrd. Fuat Kadıoğlu, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yrd. Sabri Koçoğlu, Teşkilat Başkan Yrd. Bilal Özdemir, Teşkilat Başkan Yrd. Duygu Özel, Teşkilat Başkan Yrd. Vedat Bayram Aydın, Seçim işleri Başkan Yrd. Hakkı Özay,  Seçim İşleri Başkan Yrd. Samet Sacan, Tanıtım ve Medya Başkan Yrd. Kübra Koçak, Tanıtım ve Medya Başkan Yrd. Yusuf Özcan, Dış İlişkiler Başkan Yrd. Hasan Basri Özyılmaz, Sosyal İşler Başkan Yrd. Taner Bahçe, Sosyal İşler Başkan Yrd. Hasan Aydın, Yerel Yönetimler Başkan Yrd. Fatih Genç, Ekonomik İşler Başkan Yrd. Hasan Güney, Halkla İlişkiler Başkan Yrd. Mustafa İlik, Halkla İlişkiler Başkan Yrd. Ahmet Göcen, AR- GE Başkan Yrd. Yusuf Erdoğan, Kadın Kollar Başkanı Rabia Kuru, Gençlik Kolları Başkanı Sezgin Buldu.”


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Başkan Salman'dan PERDER'e ziyaret!

baskan-salmandan-perdere-ziyaret AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (PERDER) Şube Başkanı Haşim Kılıç ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Akkuş görevi devraldı!

akkus-gorevi-devraldi Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, görevi Şadi Özdemir’den devraldı. Akkuş, "CHP iktidar olacağım diyor, fakat akşam 7-8'de hepimiz yatağa giriyoruz. Çünkü sonuç genelde hüsran

Salman: Büyük buluşmaya hazırlanıyoruz

salman-buyuk-bulusmaya-hazirlaniyoruz AK Parti Bursa teşkilatı, 21 Ocak 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaya hazırlanıyor.

Erdoğan'dan tren açıklaması!

erdogandan-tren-aciklamasi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle, hareketimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes

Salman: Halkla iç içeyiz!

salman-halkla-ic-iceyiz AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, şehrin farklı noktalarında halk ve esnafla buluşmalarını sürdürüyor.

Bahçeli: MHP adayı göstermeyecek!

bahceli-mhp-adayi-gostermeyecek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Biz ittifak konusunda Cumhurbaşkanı ile görüşmedik, teklif olursa görüşülür. Ayrıca MHP Cumhurbaşkanı adayı göstermeyecek" dedi. Bahçeli, Abdullah Gül'e ilişkin