ÇOCUKLU CAFE

Ak Parti'de kongre tarihi arayışı!

10 Şubat 2012 Cuma 13:27

ak-partide-kongre-tarihi-arayisi

AK Parti İl Başkanlığı’nın Nisan ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapacağı kongre için tarih belirsizliği yaşanıyor.

Başbakan Erdoğan’ın yoğun programlarına rağmen Bursa’ya kesin olarak geleceğini belirten AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, “Sayın Başbakan Nisan ayında Uludağ’da yapılacak olan ‘Arap Zirvesi’ne katılmak için de söz vermiş.

Genel merkezimiz de Başbakan Erdoğan’ın programlarına göre, 29 Nisan tarihini belirlemiş. Biz de il başkanlığı olarak 8 Nisan tarihini önerdik. Ancak Uludağ’da yapılacak olan ‘Arap Zirvesi’nin de 20 Nisan tarihinde yapılması planlamış. Bu nedenle Başbakan Erdoğan’ın da Bursa’ya geliş tarihinde belirsizlik var” dedi.


Yalçın, Başbakan Erdoğan’ın büyük ihtimalle ‘Arap Zirvesi’nin yapılacağı gün Bursa’ya geleceğine işaret ederek, “Çünkü çok yoğun programları olduğu için 1-2 hafta arayla Bursa’ya gelmesi çok zor. Burada il kongresine katılması, Arap Zirvesi’ne katılması, hatta Yalova, Balıkesir gibi illerin de kongrelerine katılması söz konusu olabilir. Çünkü o illerden de Başbakan’ın ziyaret etmesiyle ilgili talepler çok fazla. Ancak şuan taslaklar hazırlanıyor. Sonuç olarak Başbakan’a sunulacaktır ve son kararı da kendileri verecektir” diye konuştu.

(olay.com.tr)


Haberin etiketleri:

Ak Parti, Sedat Yalçın, Kongre Tarihi

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MHP'den döviz açıklaması!

mhpden-doviz-aciklamasi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, döviz fiyatlarıyla Türkiye'yi teslim alacağını zannedenlerin mutlaka bozgun yaşayacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da

kemal-kilicdaroglu-bursada- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir ekonomik krizle karşı karşıya" dedi.

CHP Bursa'da deprem!

chp-bursada-deprem Bursa'nın Yenişehir ilçesinde CHP teşkilatı istifa etti.

Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'da

kilicdaroglu-hafta-sonu-bursada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'ya geliyor

Ak Parti'den ittifak açıklaması!

ak-partiden-ittifak-aciklamasi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (Myk) Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, ''Sayın Bahçeli ile sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece

MHP'den ittifak sinyali!

mhpden-ittifak-sinyali MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı mesajını verdi. Yıldırım bu konuda herkesin elinden geleni yapacağını ifade etti.