23 Mayıs 2018 Çarşamba

Ak Parti'de müracaat etmeyen isimler!

04 Mayıs 2018 Cuma 01:15

ak-partide-muracaat-etmeyen-isimler

24 Haziran'daki yapılacak seçimler için Ak Parti'ye toplam 7 bin 239 başvuru yaptı. Kabinede bulunan tüm milletvekilleri yeni dönem için de adaylık başvurusu yaparken yeni dönem için aday adaylığı müracaatında bulunmayan milletvekilleri de belli oldu.

24 Haziran'daki seçimde AK Parti'den aday olmayacak milletvekilleri belli oldu. 22 milletvekili yeniden aday olmadı. Aday olamayan vekiller arasında Ali Babacan, Beşir Atalay, Cemil Çiçek, İsmail Kahraman, Mehmet Ali Şahin'in de isimleri bulunuyor.

24 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde AK Parti'den aday olmak için başvuru yapmayan milletvekillerinin listesi kesinleşti. Aday olmayanların arasında Meclis Başkanı Kahraman ve bakanlık görevi yapmış olan milletvekilleri de bulunuyor. 

AK Parti'de kabinede bulunan tüm milletvekilleri yeni dönem için de adaylık başvurusu yaptı. 

İŞTE İSİM LİSTELERİ

Mehmet Müezzinoğlu - Bursa 

Burhan Kayatürk - Van

Ekrem Erdem - İstanbul 

Hüseyin Samani - Antalya 

İsrafil Kışla - Artvin 

Hüseyin Şahin - Bursa 

Ahmet Davutoğlu - Konya 

Murat Göktürk - Nevşehir 

Fatma Seniha Nükhet Hotar - İzmir 

Hasan Özyer - Muğla 

Cemalettin Kani Torun - Bursa 

Mehmet Ali Pulcu - İstanbul 

İbrahim Mustafa Turhan - İzmir

Recep Konuk - Karaman 

Coşkun Çakır - Tokat 

Cemil Çiçek - Ankara 

Mehmet Ali Şahin - Karabük 

Ali Babacan - Ankara 

Beşir Atalay - Van 

Özcan Ulupınar - Zonguldak 

Ayhan Gider - Çanakkale 

İsmail Kahraman - İstanbul


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İşte HÜDA PAR'ın Bursa listesi

iste-huda-parin-bursa-listesi HÜDA PAR'ın 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için YSK'ye verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.

İşte HDP'nin Bursa adayları

iste-hdpnin-bursa-adaylari Halkların Demokratik Partisi (HDP) 24 Haziran milletvekili seçimleri için aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Kaynak: HDP Bursa aday listesi belli oldu!

İşte Vatan Partisi'nin Bursa listesi

iste-vatan-partisinin-bursa-listesi Vatan Partisi'nin 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Yüksek Seçim Kuruluna verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.

İşte Saadet'in Bursa listesi

iste-saadetin-bursa-listesi CHP-İYİ Parti ile Millet İttifakı çatısı altında buluşan Saadet Partisi, 24 Haziran'daki seçimlerde yarışacak milletvekili adaylarını açıkladı. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez

İşte İYİ Parti'nin Bursa adayları

iste-iyi-partinin-bursa-adaylari 24 Haziran'da yarışacak partilerin hazırladığı listelerde sürpriz isimler yer alırken, bir dikkat çeken isim de İYİ Parti'nin Bursa'dan aday gösterdiği işadamı Sami Bilge oldu. AK Parti Bursa'nın

İşte Ak Parti'nin Bursa listesi

iste-ak-partinin-bursa-listesi AK Parti'nin 24 Haziran seçimi için milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edildi. Listede 167 milletvekili adayı tekrar yer buldu. Bursa 1. bölge 1. sıradan Hakan Çavuşoğlu, 2. bölge 1.