18 Ağustos 2018 Cumartesi
ÇOCUKLU CAFE

Ak Parti'de müracaat etmeyen isimler!

04 Mayıs 2018 Cuma 01:15

ak-partide-muracaat-etmeyen-isimler

24 Haziran'daki yapılacak seçimler için Ak Parti'ye toplam 7 bin 239 başvuru yaptı. Kabinede bulunan tüm milletvekilleri yeni dönem için de adaylık başvurusu yaparken yeni dönem için aday adaylığı müracaatında bulunmayan milletvekilleri de belli oldu.

24 Haziran'daki seçimde AK Parti'den aday olmayacak milletvekilleri belli oldu. 22 milletvekili yeniden aday olmadı. Aday olamayan vekiller arasında Ali Babacan, Beşir Atalay, Cemil Çiçek, İsmail Kahraman, Mehmet Ali Şahin'in de isimleri bulunuyor.

24 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde AK Parti'den aday olmak için başvuru yapmayan milletvekillerinin listesi kesinleşti. Aday olmayanların arasında Meclis Başkanı Kahraman ve bakanlık görevi yapmış olan milletvekilleri de bulunuyor. 

AK Parti'de kabinede bulunan tüm milletvekilleri yeni dönem için de adaylık başvurusu yaptı. 

İŞTE İSİM LİSTELERİ

Mehmet Müezzinoğlu - Bursa 

Burhan Kayatürk - Van

Ekrem Erdem - İstanbul 

Hüseyin Samani - Antalya 

İsrafil Kışla - Artvin 

Hüseyin Şahin - Bursa 

Ahmet Davutoğlu - Konya 

Murat Göktürk - Nevşehir 

Fatma Seniha Nükhet Hotar - İzmir 

Hasan Özyer - Muğla 

Cemalettin Kani Torun - Bursa 

Mehmet Ali Pulcu - İstanbul 

İbrahim Mustafa Turhan - İzmir

Recep Konuk - Karaman 

Coşkun Çakır - Tokat 

Cemil Çiçek - Ankara 

Mehmet Ali Şahin - Karabük 

Ali Babacan - Ankara 

Beşir Atalay - Van 

Özcan Ulupınar - Zonguldak 

Ayhan Gider - Çanakkale 

İsmail Kahraman - İstanbul


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ak Parti'de hazırlıklar tamamlandı

ak-partide-hazirliklar-tamamlandi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti 6. Olağan Kongresinin ‘Millet bir hedef bir’ sloganıyla yapılacağını belirterek, "Türkiye’nin içinden geçtiği bu önemli süreçte yarın o

Salman: Türkiye pabuç bırakmaz!

salman-turkiye-pabuc-birakmaz Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde aşamayacağı zorluk olmadığını ifade eden AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, ekonomik açıdan daha güzel günler yaşanacağına inandıklarını söyledi.

Akşener yeniden genel başkan seçildi!

aksener-yeniden-genel-baskan-secildi İYİ Parti Olağanüstü Kurultayı Congresium’da düzenlendi. Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanlığı’na 888 delegenin 881'inin oyunu alarak yeniden seçildi.

Salman: Verimli bir çalışma oldu!

salman-verimli-bir-calisma-oldu AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, yeni seçilen AK Parti Bursa Milletvekilleri ile birlikte çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

CHP'de yeni yönetim açıklandı!

chpde-yeni-yonetim-aciklandi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK)üyelerini belirledi. 18 olan MYK üye sayısı 19’a çıktı. Genel Sekreter Akif Hamzaçebi yerini korurken, Parti Sözcülüğüne Faik

Erdoğan'dan teşekkür ziyareti!

erdogandan-tesekkur-ziyareti 24 Haziran seçimlerinde kendisini zafere taşıyan illere teşekkür ziyaretleri düzenleyecek olan Erdoğan'ın ilk durağı Bayburt.