Ak Parti'de nöbetçi vekil Öztürk'tü

09 Ocak 2012 Pazartesi 15:40

ak-partide-nobetci-vekil-ozturktu

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, “Barış içinde Balkanlar istiyoruz. Tüm Balkan ülkeleriyle sürekli ilişki halindeyiz. Vizeleri kaldırarak, Balkanlar’daki sorunları gidererek, Balkan Savaşları’nın 100. yılında Balkan barışını hedefliyoruz” dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın hayata geçirdiği  ‘Nöbetçi Milletvekili’ uygulamasında bu hafta görev Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk’teydi. İl Başkanlığı’nda vatandaşın sorunlarını dinleyen Öztürk, Göç- Türk Federasyonu Başkanı Salih Öztürk’ü  de ağırladı.

Federasyonun sorunlarını anlatan Salih Öztürk, Göç-Türk’ün taleplerini de Mustafa Öztürk’e aktardı. Öztürk, federasyonun bünyesinde 10 derneği barındırdığını ve Göç-Türk’ün Osmangazi Belediye Başkanlığı’ndan yer talep ettiğini aktararak bu konuda yardım istedi.

Göç-Türk’ün sorunlarıyla yakından ilgileneceğini söyleyen Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, kendisinin de bir Balkan göçmeni olduğunu hatırlatarak, “AK Parti soydaşların olduğu her noktayla ilgileniyor.  Kardeşlerimize zarar verecek uygulamalara sessiz kalmıyoruz “ şeklinde konuştu.

“BALKAN SAVAŞLARINDAN, BALKAN BARIŞINA…”

2012’nin Balkan Savaşları açısından tarihi önem taşıdığını vurgulayan Mustafa Öztürk, “Barış içinde Balkanlar istiyoruz. Tüm Balkan ülkeleriyle sürekli ilişki halindeyiz. Vizeleri kaldırarak, Balkanlar’daki sorunları gidererek Balkan Savaşları’nın 100. yıldönümünde Balkan barışını hedefliyoruz. Tüm göçmen derneklerini bir araya getirerek onların istekleri doğrultusunda bir politika belirleyeceğiz. Beraber sinerji oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

“SOYDAŞIN PROBLEMİ AK PARTİ’NİN PROBLEMİDİR…”

Güçlü bir Türkiye’nin yurt dışındaki Türkler içinde önemli bir avantaj olduğunu belirten Öztürk, “Türkiye küresel güç olma yolunda ilerliyor. Nerede mazlum varsa onun yanında oluyoruz. Soydaşların problemi AK Parti’nin problemidir, Türkiye’nin problemidir” dedi. 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Vize

    Misafir Yeşil pasaporta bile vize uygulayan Balkan Ülkeleri ile nasıl olacak bu iş ? 09 Ocak 2012 20:20

DİĞER HABERLER

Başkan Salman'dan PERDER'e ziyaret!

baskan-salmandan-perdere-ziyaret AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (PERDER) Şube Başkanı Haşim Kılıç ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Akkuş görevi devraldı!

akkus-gorevi-devraldi Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, görevi Şadi Özdemir’den devraldı. Akkuş, "CHP iktidar olacağım diyor, fakat akşam 7-8'de hepimiz yatağa giriyoruz. Çünkü sonuç genelde hüsran

Salman: Büyük buluşmaya hazırlanıyoruz

salman-buyuk-bulusmaya-hazirlaniyoruz AK Parti Bursa teşkilatı, 21 Ocak 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaya hazırlanıyor.

Erdoğan'dan tren açıklaması!

erdogandan-tren-aciklamasi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle, hareketimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes

Salman: Halkla iç içeyiz!

salman-halkla-ic-iceyiz AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, şehrin farklı noktalarında halk ve esnafla buluşmalarını sürdürüyor.

Bahçeli: MHP adayı göstermeyecek!

bahceli-mhp-adayi-gostermeyecek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Biz ittifak konusunda Cumhurbaşkanı ile görüşmedik, teklif olursa görüşülür. Ayrıca MHP Cumhurbaşkanı adayı göstermeyecek" dedi. Bahçeli, Abdullah Gül'e ilişkin