15 Aralık 2018 Cumartesi
ÇOCUKLU CAFE

Ak Parti'de nöbetçi vekil Öztürk'tü

09 Ocak 2012 Pazartesi 15:40

ak-partide-nobetci-vekil-ozturktu

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, “Barış içinde Balkanlar istiyoruz. Tüm Balkan ülkeleriyle sürekli ilişki halindeyiz. Vizeleri kaldırarak, Balkanlar’daki sorunları gidererek, Balkan Savaşları’nın 100. yılında Balkan barışını hedefliyoruz” dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın hayata geçirdiği  ‘Nöbetçi Milletvekili’ uygulamasında bu hafta görev Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk’teydi. İl Başkanlığı’nda vatandaşın sorunlarını dinleyen Öztürk, Göç- Türk Federasyonu Başkanı Salih Öztürk’ü  de ağırladı.

Federasyonun sorunlarını anlatan Salih Öztürk, Göç-Türk’ün taleplerini de Mustafa Öztürk’e aktardı. Öztürk, federasyonun bünyesinde 10 derneği barındırdığını ve Göç-Türk’ün Osmangazi Belediye Başkanlığı’ndan yer talep ettiğini aktararak bu konuda yardım istedi.

Göç-Türk’ün sorunlarıyla yakından ilgileneceğini söyleyen Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, kendisinin de bir Balkan göçmeni olduğunu hatırlatarak, “AK Parti soydaşların olduğu her noktayla ilgileniyor.  Kardeşlerimize zarar verecek uygulamalara sessiz kalmıyoruz “ şeklinde konuştu.

“BALKAN SAVAŞLARINDAN, BALKAN BARIŞINA…”

2012’nin Balkan Savaşları açısından tarihi önem taşıdığını vurgulayan Mustafa Öztürk, “Barış içinde Balkanlar istiyoruz. Tüm Balkan ülkeleriyle sürekli ilişki halindeyiz. Vizeleri kaldırarak, Balkanlar’daki sorunları gidererek Balkan Savaşları’nın 100. yıldönümünde Balkan barışını hedefliyoruz. Tüm göçmen derneklerini bir araya getirerek onların istekleri doğrultusunda bir politika belirleyeceğiz. Beraber sinerji oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

“SOYDAŞIN PROBLEMİ AK PARTİ’NİN PROBLEMİDİR…”

Güçlü bir Türkiye’nin yurt dışındaki Türkler içinde önemli bir avantaj olduğunu belirten Öztürk, “Türkiye küresel güç olma yolunda ilerliyor. Nerede mazlum varsa onun yanında oluyoruz. Soydaşların problemi AK Parti’nin problemidir, Türkiye’nin problemidir” dedi. 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Vize

    Misafir Yeşil pasaporta bile vize uygulayan Balkan Ülkeleri ile nasıl olacak bu iş ? 09 Ocak 2012 20:20

DİĞER HABERLER

İstifa edenlerin yerine atama yapıldı!

istifa-edenlerin-yerine-atama-yapildi AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, ilçe teşkilatlarına yeni ilçe başkanların atandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

CHP ve İYİ Parti anlaştı!

chp-ve-iyi-parti-anlasti CHP ile İYİ Parti ittifak kararı aldı. Gün boyu süren görüşmeler sonrası uzlaşma çıktı. Buna göre İYİ Parti'nin Bursa'da CHP'yi destekleme kararı aldığı öğrenildi.

Kritik görüşmenin tarihi belli oldu!

kritik-gorusmenin-tarihi-belli-oldu AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MKYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile yarın saat 16:00'da görüşeceğini bildirdi.

Pakdemirli Bursa'da konuştu!

pakdemirli-bursada-konustu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Önümüzdeki seçim son 15 yıldaki seçimlerden en önemlisidir. Yerel seçimlerde AK Parti’nin oylarında bir azalma olursa, muhalefet hemen yeni bir tartışma açmaya

MHP'de müracaat süresi uzatıldı!

mhpde-muracaat-suresi-uzatildi AK Parti ve MHP arasında kurulan ittifak masasında çalışmalar sürerken, karşılıklı jestler de netleşiyor. Üç büyükşehirde aday çıkarmayacağını ilan eden MHP, Denizli ve Erzurum adaylarını da

Erdoğan 14 başkan adayını açıkladı!

erdogan-14-baskan-adayini-acikladi 14 ilin belediye başkan adayını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kalan 7 büyükşehir ve il belediyemiz ile ilçelerimizi önümüzdeki günlerde açıklamayı sürdüreceğiz. İlçe belediye