ÇOCUKLU CAFE

Ak Parti'de nöbetçi vekil Öztürk'tü

09 Ocak 2012 Pazartesi 15:40

ak-partide-nobetci-vekil-ozturktu

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, “Barış içinde Balkanlar istiyoruz. Tüm Balkan ülkeleriyle sürekli ilişki halindeyiz. Vizeleri kaldırarak, Balkanlar’daki sorunları gidererek, Balkan Savaşları’nın 100. yılında Balkan barışını hedefliyoruz” dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın hayata geçirdiği  ‘Nöbetçi Milletvekili’ uygulamasında bu hafta görev Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk’teydi. İl Başkanlığı’nda vatandaşın sorunlarını dinleyen Öztürk, Göç- Türk Federasyonu Başkanı Salih Öztürk’ü  de ağırladı.

Federasyonun sorunlarını anlatan Salih Öztürk, Göç-Türk’ün taleplerini de Mustafa Öztürk’e aktardı. Öztürk, federasyonun bünyesinde 10 derneği barındırdığını ve Göç-Türk’ün Osmangazi Belediye Başkanlığı’ndan yer talep ettiğini aktararak bu konuda yardım istedi.

Göç-Türk’ün sorunlarıyla yakından ilgileneceğini söyleyen Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, kendisinin de bir Balkan göçmeni olduğunu hatırlatarak, “AK Parti soydaşların olduğu her noktayla ilgileniyor.  Kardeşlerimize zarar verecek uygulamalara sessiz kalmıyoruz “ şeklinde konuştu.

“BALKAN SAVAŞLARINDAN, BALKAN BARIŞINA…”

2012’nin Balkan Savaşları açısından tarihi önem taşıdığını vurgulayan Mustafa Öztürk, “Barış içinde Balkanlar istiyoruz. Tüm Balkan ülkeleriyle sürekli ilişki halindeyiz. Vizeleri kaldırarak, Balkanlar’daki sorunları gidererek Balkan Savaşları’nın 100. yıldönümünde Balkan barışını hedefliyoruz. Tüm göçmen derneklerini bir araya getirerek onların istekleri doğrultusunda bir politika belirleyeceğiz. Beraber sinerji oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

“SOYDAŞIN PROBLEMİ AK PARTİ’NİN PROBLEMİDİR…”

Güçlü bir Türkiye’nin yurt dışındaki Türkler içinde önemli bir avantaj olduğunu belirten Öztürk, “Türkiye küresel güç olma yolunda ilerliyor. Nerede mazlum varsa onun yanında oluyoruz. Soydaşların problemi AK Parti’nin problemidir, Türkiye’nin problemidir” dedi. 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Vize

    Misafir Yeşil pasaporta bile vize uygulayan Balkan Ülkeleri ile nasıl olacak bu iş ? 09 Ocak 2012 20:20

DİĞER HABERLER

MHP'den döviz açıklaması!

mhpden-doviz-aciklamasi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, döviz fiyatlarıyla Türkiye'yi teslim alacağını zannedenlerin mutlaka bozgun yaşayacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da

kemal-kilicdaroglu-bursada- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir ekonomik krizle karşı karşıya" dedi.

CHP Bursa'da deprem!

chp-bursada-deprem Bursa'nın Yenişehir ilçesinde CHP teşkilatı istifa etti.

Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'da

kilicdaroglu-hafta-sonu-bursada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'ya geliyor

Ak Parti'den ittifak açıklaması!

ak-partiden-ittifak-aciklamasi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (Myk) Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, ''Sayın Bahçeli ile sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece

MHP'den ittifak sinyali!

mhpden-ittifak-sinyali MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı mesajını verdi. Yıldırım bu konuda herkesin elinden geleni yapacağını ifade etti.