ÇOCUKLU CAFE

Ak Parti'de yerel yönetim şurası toplanıyor

10 Şubat 2012 Cuma 18:47

ak-partide-yerel-yonetim-surasi-toplaniyor

AK Parti Bursa il Başkanlığı 2014 yılındaki yerel seçimlere hazırlıkların gözden geçirilmesinde ilk adım kabul edilen çok önemli bir toplantı düzenleyecek. Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın yıllık bölge çalışmaları kapsamında düzenlenen AK Parti İl Yerel Yönetimler Şûrası 25 Şubat 2012 Cumartesi günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) toplanacak.

İl Yönetimler Şûrası’da; 2009 yılındaki yerel seçimlerden bugüne uzanan belediye yatırımları ve çalışmalarının detaylı biçimde gözden geçirileceğini söyleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, 2014 yılındaki yerel seçime yönelik ilk hazırlık çalışmalarının da aynı toplantıda başlatılacağını söyledi. ‘AK Belediyelerde’ geride bırakılan 3 yıllık görev süresinde ortaya konan performansın, tüm doğru ve yanlışlarıyla masaya yatırılacağını ifade eden Yalçın, “Önümüzdeki seçimde izlenecek politikaların belirlenmesinde çok önemli bir işlev görecek İl Yerel Yönetimler Şûramız, partimizin vatandaşın mutluluk ve refahını önceleyen belediyecilik anlayışının daha da geliştirilmesini ve yine halkımızın memnuniyetini artırıcı unsurların pekiştirilmesini sağlayacak” dedi.

Bursa’daki belediye hizmetlerinin kentsel dönüşüme odaklandığına dikkat çeken AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, altyapısı sağlam, depreme karşı güvenli ve halkın huzur içinde yaşadığı, uzun yıllara göre projelendirilmiş vizyona sahip kentler yaratılması için; hem tüm bilimsel verileri, hem de vatandaşla bütünleşmiş parti teşkilatının, ana kademelere aktardığı talepleri dikkate aldıklarını söyledi. Yalçın, “İl Yerel Yönetim Şûramızda yerel yönetim hedeflerinde gelinen noktanın muhasebesi yapılacak. Bundan sonraki yatırım ve hizmet süreçlerinin yönetimlerinde parti teşkilatımız ve yerel yönetim kadrolarımıza düşen görevlerin saptanması için bir araya geliyoruz” diye konuştu.

ŞÛRA’YA KİMLER KATILACAK?

AK Parti İl Başkanlığı İl Yerel Yönetimler Şûrası’na başta Genel Merkez düzeyinde olmak üzere birçok isim katılacak. Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Baloğlu’nun katılması beklenen Şûra’da, Teşkilattan Sorumlu İl Koordinatör Milletvekili İlyas Şeker, İl Başkanı Sedat Yalçın, İl Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Milletvekilleri, ilçe başkanları ve yürütme kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, tüm ilçelerin belediye meclis üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları’nın başkanları ve yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcıları ve belde başkanları da hazır bulunacak.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İstifa edenlerin yerine atama yapıldı!

istifa-edenlerin-yerine-atama-yapildi AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, ilçe teşkilatlarına yeni ilçe başkanların atandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

CHP ve İYİ Parti anlaştı!

chp-ve-iyi-parti-anlasti CHP ile İYİ Parti ittifak kararı aldı. Gün boyu süren görüşmeler sonrası uzlaşma çıktı. Buna göre İYİ Parti'nin Bursa'da CHP'yi destekleme kararı aldığı öğrenildi.

Kritik görüşmenin tarihi belli oldu!

kritik-gorusmenin-tarihi-belli-oldu AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MKYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile yarın saat 16:00'da görüşeceğini bildirdi.

Pakdemirli Bursa'da konuştu!

pakdemirli-bursada-konustu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Önümüzdeki seçim son 15 yıldaki seçimlerden en önemlisidir. Yerel seçimlerde AK Parti’nin oylarında bir azalma olursa, muhalefet hemen yeni bir tartışma açmaya

MHP'de müracaat süresi uzatıldı!

mhpde-muracaat-suresi-uzatildi AK Parti ve MHP arasında kurulan ittifak masasında çalışmalar sürerken, karşılıklı jestler de netleşiyor. Üç büyükşehirde aday çıkarmayacağını ilan eden MHP, Denizli ve Erzurum adaylarını da

Erdoğan 14 başkan adayını açıkladı!

erdogan-14-baskan-adayini-acikladi 14 ilin belediye başkan adayını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kalan 7 büyükşehir ve il belediyemiz ile ilçelerimizi önümüzdeki günlerde açıklamayı sürdüreceğiz. İlçe belediye