ÇOCUKLU CAFE

Ak Parti'de yerel yönetim şurası toplanıyor

10 Şubat 2012 Cuma 18:47

ak-partide-yerel-yonetim-surasi-toplaniyor

AK Parti Bursa il Başkanlığı 2014 yılındaki yerel seçimlere hazırlıkların gözden geçirilmesinde ilk adım kabul edilen çok önemli bir toplantı düzenleyecek. Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın yıllık bölge çalışmaları kapsamında düzenlenen AK Parti İl Yerel Yönetimler Şûrası 25 Şubat 2012 Cumartesi günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) toplanacak.

İl Yönetimler Şûrası’da; 2009 yılındaki yerel seçimlerden bugüne uzanan belediye yatırımları ve çalışmalarının detaylı biçimde gözden geçirileceğini söyleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, 2014 yılındaki yerel seçime yönelik ilk hazırlık çalışmalarının da aynı toplantıda başlatılacağını söyledi. ‘AK Belediyelerde’ geride bırakılan 3 yıllık görev süresinde ortaya konan performansın, tüm doğru ve yanlışlarıyla masaya yatırılacağını ifade eden Yalçın, “Önümüzdeki seçimde izlenecek politikaların belirlenmesinde çok önemli bir işlev görecek İl Yerel Yönetimler Şûramız, partimizin vatandaşın mutluluk ve refahını önceleyen belediyecilik anlayışının daha da geliştirilmesini ve yine halkımızın memnuniyetini artırıcı unsurların pekiştirilmesini sağlayacak” dedi.

Bursa’daki belediye hizmetlerinin kentsel dönüşüme odaklandığına dikkat çeken AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, altyapısı sağlam, depreme karşı güvenli ve halkın huzur içinde yaşadığı, uzun yıllara göre projelendirilmiş vizyona sahip kentler yaratılması için; hem tüm bilimsel verileri, hem de vatandaşla bütünleşmiş parti teşkilatının, ana kademelere aktardığı talepleri dikkate aldıklarını söyledi. Yalçın, “İl Yerel Yönetim Şûramızda yerel yönetim hedeflerinde gelinen noktanın muhasebesi yapılacak. Bundan sonraki yatırım ve hizmet süreçlerinin yönetimlerinde parti teşkilatımız ve yerel yönetim kadrolarımıza düşen görevlerin saptanması için bir araya geliyoruz” diye konuştu.

ŞÛRA’YA KİMLER KATILACAK?

AK Parti İl Başkanlığı İl Yerel Yönetimler Şûrası’na başta Genel Merkez düzeyinde olmak üzere birçok isim katılacak. Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Baloğlu’nun katılması beklenen Şûra’da, Teşkilattan Sorumlu İl Koordinatör Milletvekili İlyas Şeker, İl Başkanı Sedat Yalçın, İl Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Milletvekilleri, ilçe başkanları ve yürütme kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, tüm ilçelerin belediye meclis üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları’nın başkanları ve yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcıları ve belde başkanları da hazır bulunacak.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MHP'den döviz açıklaması!

mhpden-doviz-aciklamasi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, döviz fiyatlarıyla Türkiye'yi teslim alacağını zannedenlerin mutlaka bozgun yaşayacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da

kemal-kilicdaroglu-bursada- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir ekonomik krizle karşı karşıya" dedi.

CHP Bursa'da deprem!

chp-bursada-deprem Bursa'nın Yenişehir ilçesinde CHP teşkilatı istifa etti.

Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'da

kilicdaroglu-hafta-sonu-bursada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'ya geliyor

Ak Parti'den ittifak açıklaması!

ak-partiden-ittifak-aciklamasi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (Myk) Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, ''Sayın Bahçeli ile sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece

MHP'den ittifak sinyali!

mhpden-ittifak-sinyali MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı mesajını verdi. Yıldırım bu konuda herkesin elinden geleni yapacağını ifade etti.