Limak Elektrik
20 Haziran 2018 Çarşamba
ÇOCUKLU CAFE

Ak Parti'de yerel yönetim şurası toplanıyor

10 Şubat 2012 Cuma 18:47

ak-partide-yerel-yonetim-surasi-toplaniyor

AK Parti Bursa il Başkanlığı 2014 yılındaki yerel seçimlere hazırlıkların gözden geçirilmesinde ilk adım kabul edilen çok önemli bir toplantı düzenleyecek. Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın yıllık bölge çalışmaları kapsamında düzenlenen AK Parti İl Yerel Yönetimler Şûrası 25 Şubat 2012 Cumartesi günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) toplanacak.

İl Yönetimler Şûrası’da; 2009 yılındaki yerel seçimlerden bugüne uzanan belediye yatırımları ve çalışmalarının detaylı biçimde gözden geçirileceğini söyleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, 2014 yılındaki yerel seçime yönelik ilk hazırlık çalışmalarının da aynı toplantıda başlatılacağını söyledi. ‘AK Belediyelerde’ geride bırakılan 3 yıllık görev süresinde ortaya konan performansın, tüm doğru ve yanlışlarıyla masaya yatırılacağını ifade eden Yalçın, “Önümüzdeki seçimde izlenecek politikaların belirlenmesinde çok önemli bir işlev görecek İl Yerel Yönetimler Şûramız, partimizin vatandaşın mutluluk ve refahını önceleyen belediyecilik anlayışının daha da geliştirilmesini ve yine halkımızın memnuniyetini artırıcı unsurların pekiştirilmesini sağlayacak” dedi.

Bursa’daki belediye hizmetlerinin kentsel dönüşüme odaklandığına dikkat çeken AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, altyapısı sağlam, depreme karşı güvenli ve halkın huzur içinde yaşadığı, uzun yıllara göre projelendirilmiş vizyona sahip kentler yaratılması için; hem tüm bilimsel verileri, hem de vatandaşla bütünleşmiş parti teşkilatının, ana kademelere aktardığı talepleri dikkate aldıklarını söyledi. Yalçın, “İl Yerel Yönetim Şûramızda yerel yönetim hedeflerinde gelinen noktanın muhasebesi yapılacak. Bundan sonraki yatırım ve hizmet süreçlerinin yönetimlerinde parti teşkilatımız ve yerel yönetim kadrolarımıza düşen görevlerin saptanması için bir araya geliyoruz” diye konuştu.

ŞÛRA’YA KİMLER KATILACAK?

AK Parti İl Başkanlığı İl Yerel Yönetimler Şûrası’na başta Genel Merkez düzeyinde olmak üzere birçok isim katılacak. Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Baloğlu’nun katılması beklenen Şûra’da, Teşkilattan Sorumlu İl Koordinatör Milletvekili İlyas Şeker, İl Başkanı Sedat Yalçın, İl Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Milletvekilleri, ilçe başkanları ve yürütme kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, tüm ilçelerin belediye meclis üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları’nın başkanları ve yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcıları ve belde başkanları da hazır bulunacak.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Akkuş'tan açıklama geldi!

akkustan-aciklama-geldi Bursa’da dün CHP standında görevli olduğu iddia edilen bir kadın ile şehit annesi arasında yaşanan tartışmaya ilişkin çıkan haberlere CHP cephesinden cevap geldi.

Akşener Bursa'da konuştu!

aksener-bursada-konustu İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Bursa mitinginde yaptığı konuşmada, “İYİ Parti kurulmasaydı bugün bu seçimde Cumhurbaşkanlığı için, meclis için Erdoğan’ın kaç

CHP Bursa bayramlaştı!

chp-bursa-bayramlasti Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa teşkilatı bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

Ak Parti Bursa'da sırılsıklam bayramlaşma!

ak-parti-bursada-sirilsiklam-bayramlasma AK Parti Bursa İl Başkanlığının bayramlaşma töreni sağanak yağmur altında yapıldı. Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Sadece Türkiye’de saklandıkları deliklerinde bularak,

Erdoğan: Müjdelerimiz var!

erdogan-mujdelerimiz-var Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi'de Kandil'e operasyon ile ilgili konuşarak, "Şimdi Kandil'i bombalıyoruz. Bir kaç gün içinde daha müjdelerimiz olacak" dedi.

Erdoğan Bursa'da konuştu!

erdogan-bursada-konustu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin dün “Sakın Afrin’e girmeyin” dediğini hatırlatarak, “Bugün de “Sakın Kandil’e girmeyin” diyorlar. Askerimiz Kandil’e ilerledikçe Muharrem’i efkar