ÇOCUKLU CAFE

Ak Partili gençlerin Kosova seferi!

02 Şubat 2012 Perşembe 14:32

ak-partili-genclerin-kosova-seferi

AK Parti Bursa gençliği Kosova’ya adeta çıkartma yaptı. İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kılıç ve beraberindeki üyeler, Gilan kentindeki ziyaretleri sırasında iki ülke ve Gilan-Bursa ilişkilerinin güçlendirilmesine katkı sağladılar.

AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları üyeleri, Kosova’ya iki günlük bir ziyaret düzenledi. Gilan Belediye Başkanı Quemaj Mustafa tarafından davet edilen AK Partili gençleri, Kosova Gençlik Meclisi üyeleri karşıladı. AK Partili gençlerle yemekte buluşan Gilan Gençlik ve Spor Müdürü Selver Xhelili, konuklarına seslenirken, “Davetimize katılarak bizleri çok mutlu ettiniz. Kosova belediyeleri olarak Bursa belediyelerini çok geziyoruz. Onların çalışmalarını örnek alıp burada da uygulamaya çalışıyoruz. İnşallah siz de ziyaretlerinizde bizim kültürümüzü de daha iyi görmüş olacaksınız” dedi.

TÜRKİYE-KOSOVA KARDEŞLİĞİ

 

İl Gençlik Kolları üyeleri, Kosova’daki ilk günkü gezi programında, Savaş Tepesi Camini ziyaret etti, ardından Doberçan Köyü’ne konuk oldu. Türk köyündeki akşam yemeğine Gilan Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Selim Selimi de katıldı. Aynı yemekte Kamenica Belediye Başkanı Shaip Surdilli de bulundu. Surdulli, konuşmasında, Türkiye’nin tarihi boyunca Kosova’ya sahip çıkıp yardım ettiğine değinirken, gençlerin ziyaretinden duyduğu mutluluğu ifade etti.

 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kılıç da, “Türkiye ve Kosova tektir. Biz AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak Kosova’daki genç kardeşlerimize her zaman yardımcı olmaya hazırız” dedi.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİLİLERİ İLE TOPLANTI…

 

 

AK Partili gençler, Kosova gezisinin ikinci gününde ise Mestan Köyü’ndeydi. Burada, 2005 yılında restorasyonu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan 400 yıllık 1. Murat Hüdavendigar Türbesi’ni ziyaret eden konuklar, bu gezinin ardından Kosova Sağlık Bakanlığı’nın danışmanları ile görüştü. Bu görüşmede AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kılıç, Siyasi ve Hukuki İlişkiler Başkanı Süleyman Akyüz ile Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Halil Turan katıldı. Sağlık Bakanlığı’nın Kosova’daki çalışmaları hakkında bilgi alan Ahmet Kılıç, Türkiye'de sağlık alanında yapılan devrim niteliğindeki proje ve yatırımlardan örnekler sundu.

AK Partili gençler, Kosova Üniversitesi Gençlik Parlamentosu’nu da ziyaret edip, İstog Gençlik Müdürü Luan Hasanj’ın kendileri için düzenlediği akşam yemeğine de katıldı.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MHP'den döviz açıklaması!

mhpden-doviz-aciklamasi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, döviz fiyatlarıyla Türkiye'yi teslim alacağını zannedenlerin mutlaka bozgun yaşayacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da

kemal-kilicdaroglu-bursada- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir ekonomik krizle karşı karşıya" dedi.

CHP Bursa'da deprem!

chp-bursada-deprem Bursa'nın Yenişehir ilçesinde CHP teşkilatı istifa etti.

Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'da

kilicdaroglu-hafta-sonu-bursada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'ya geliyor

Ak Parti'den ittifak açıklaması!

ak-partiden-ittifak-aciklamasi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (Myk) Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, ''Sayın Bahçeli ile sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece

MHP'den ittifak sinyali!

mhpden-ittifak-sinyali MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı mesajını verdi. Yıldırım bu konuda herkesin elinden geleni yapacağını ifade etti.