ÇOCUKLU CAFE

Ak Parti'ye Kosova'dan ziyaretçi

28 Aralık 2011 Çarşamba 12:08

ak-partiye-kosovadan-ziyaretci

Kosova Cumhuriyeti Gençlik Konseyi üyeleri AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ve İl Gençlik Kolları yönetimini ziyaret etti.

 İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ziyarete Kosovalı gençleri, İl Başkanı Yalçın ve hafta sonunda güven tazeleyerek yeniden göreve seçilen İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kılıç ağırladı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Kosova Gençlik Konseyi Başkanı Mensur Morina, AK Parti’ye kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti.

Morina, “Kosova ve Türkiye halkı kardeştir. Bu yüzden Türkiye’den ülkemiz için destek bekliyoruz. Kosova, dünyanın en fakir ülkelerinden biri... Ülkemizin Türkiye’nin desteğine ihtiyacı var. Bu noktada duyarlılık gösterilmesi için sizin de desteğinizi istiyoruz” dedi.

Kosova -Türkiye kardeşliğine dikkat çeken İl Başkanı Sedat Yalçın da, Kosovalı gençlerin tarihin önemli bir dönemine tanıklık ettiğini söyledi. Kosova’yı tanıyan ilk ülkenin Türkiye olduğunu ve bununla gurur duyduklarını vurgulayan Yalçın sözlerine şöyle devam etti:

‘BÖLGESİNE VE DÜNYAYA ADALET YAYAN TÜRKİYE…’

“ Türkiye, 10 yıldır büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Bölgemizde mazlum milletler var. Kosova ile kardeşliğimiz Türkiye’nin dış politikasında önemli bir yer tutuyor. Türkiye genç nüfusu ile en büyük 10 ekonomi arasına girmeyi hedefliyor. Bunu yaparken de bölgesine ve dünyaya adaleti yaymayı istiyor. Bu amacı gerçekleştirmek için Balkanlardaki kardeşlerimizle daha yakın ilişkiler içine girmemiz gerekecek. O yüzden sizler daha sık Bursa’yı ziyaret etmelisiniz.”

Yalçın’ın, “Türkiye’den ülkenize yatırım yapmak isteyen işadamları hangi sektöre yönelmeli, hangi alanlarda eksiğiniz var?” sorusu üzerine Kosovalı gençler, ülkelerinde şu an hiçbir fabrikanın çalışmadığını, hangi sektörde olursa olsun Türkiye’den gelecek yatırımcıların Kosova’ya büyük faydası olacağını söyledi. Gençlik Konseyi Başkanı Mensur Morina ise, Türkiye’den özellikle eğitim alanında yardım beklediklerine dikkat çekti.

Kosova’ya yatırım teşviki için detaylı çalışılması gerektiğini dile getiren AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, ziyaretten anısı olarak Kosovalı gençlere padişah tuğrası ve Osmanlı Ordusu’nu simgeleyen armanın bulunduğu bir tablo hediye etti.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MHP'den döviz açıklaması!

mhpden-doviz-aciklamasi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, döviz fiyatlarıyla Türkiye'yi teslim alacağını zannedenlerin mutlaka bozgun yaşayacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da

kemal-kilicdaroglu-bursada- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir ekonomik krizle karşı karşıya" dedi.

CHP Bursa'da deprem!

chp-bursada-deprem Bursa'nın Yenişehir ilçesinde CHP teşkilatı istifa etti.

Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'da

kilicdaroglu-hafta-sonu-bursada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'ya geliyor

Ak Parti'den ittifak açıklaması!

ak-partiden-ittifak-aciklamasi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (Myk) Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, ''Sayın Bahçeli ile sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece

MHP'den ittifak sinyali!

mhpden-ittifak-sinyali MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı mesajını verdi. Yıldırım bu konuda herkesin elinden geleni yapacağını ifade etti.