Ak Parti'ye Kosova'dan ziyaretçi

28 Aralık 2011 Çarşamba 12:08

ak-partiye-kosovadan-ziyaretci

Kosova Cumhuriyeti Gençlik Konseyi üyeleri AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ve İl Gençlik Kolları yönetimini ziyaret etti.

 İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ziyarete Kosovalı gençleri, İl Başkanı Yalçın ve hafta sonunda güven tazeleyerek yeniden göreve seçilen İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kılıç ağırladı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Kosova Gençlik Konseyi Başkanı Mensur Morina, AK Parti’ye kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti.

Morina, “Kosova ve Türkiye halkı kardeştir. Bu yüzden Türkiye’den ülkemiz için destek bekliyoruz. Kosova, dünyanın en fakir ülkelerinden biri... Ülkemizin Türkiye’nin desteğine ihtiyacı var. Bu noktada duyarlılık gösterilmesi için sizin de desteğinizi istiyoruz” dedi.

Kosova -Türkiye kardeşliğine dikkat çeken İl Başkanı Sedat Yalçın da, Kosovalı gençlerin tarihin önemli bir dönemine tanıklık ettiğini söyledi. Kosova’yı tanıyan ilk ülkenin Türkiye olduğunu ve bununla gurur duyduklarını vurgulayan Yalçın sözlerine şöyle devam etti:

‘BÖLGESİNE VE DÜNYAYA ADALET YAYAN TÜRKİYE…’

“ Türkiye, 10 yıldır büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Bölgemizde mazlum milletler var. Kosova ile kardeşliğimiz Türkiye’nin dış politikasında önemli bir yer tutuyor. Türkiye genç nüfusu ile en büyük 10 ekonomi arasına girmeyi hedefliyor. Bunu yaparken de bölgesine ve dünyaya adaleti yaymayı istiyor. Bu amacı gerçekleştirmek için Balkanlardaki kardeşlerimizle daha yakın ilişkiler içine girmemiz gerekecek. O yüzden sizler daha sık Bursa’yı ziyaret etmelisiniz.”

Yalçın’ın, “Türkiye’den ülkenize yatırım yapmak isteyen işadamları hangi sektöre yönelmeli, hangi alanlarda eksiğiniz var?” sorusu üzerine Kosovalı gençler, ülkelerinde şu an hiçbir fabrikanın çalışmadığını, hangi sektörde olursa olsun Türkiye’den gelecek yatırımcıların Kosova’ya büyük faydası olacağını söyledi. Gençlik Konseyi Başkanı Mensur Morina ise, Türkiye’den özellikle eğitim alanında yardım beklediklerine dikkat çekti.

Kosova’ya yatırım teşviki için detaylı çalışılması gerektiğini dile getiren AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, ziyaretten anısı olarak Kosovalı gençlere padişah tuğrası ve Osmanlı Ordusu’nu simgeleyen armanın bulunduğu bir tablo hediye etti.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Erdoğan'dan erken seçim açıklaması!

erdogandan-erken-secim-aciklamasi Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim iddialarına yanıt verdi, 'Seçimler 2019 Mart ve Kasım'da yapılacaktır' dedi

Tayyar: Erdoğan kuşatma altında!

tayyar-erdogan-kusatma-altinda AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ davalarıyla ilgili dikkat çekici bir iddiada bulundu. Tayyar'a göre FETÖ'den tutuklu iş adamları milyon dolarlar vererek itirafçı adı altında tahliye

Bahçeli yeniden seçildi!

bahceli-yeniden-secildi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeniden genel başkan seçilmesinin ardından, "Türkiye’nin çok kritik döneminde yeniden üstlendiğim mukaddes görevimi geçmişte olduğu gibi gelecekte de şeref tacı gibi

Rapor kitaplaştırıldı!

rapor-kitaplastirildi AK Parti Bursa Ticaret ve Sanayi Komisyonu, Sanayi alanında Türkiye’nin önde gelen illerinden olan Bursa’yı üretimin her alanında geliştirerek yarınlara daha güçlü bir şekilde hazırlayacak

Şehrim 2023 otobüsü Bursa'da

sehrim-2023-otobusu-bursada- Vatandaşların yaşadıkları şehir için görüşlerini belirtebildiği ‘Şehrim 2023’ otobüsü Bursa’ya geldi. Otobüs Bursa’nın farklı noktalarında 3 gün boyunca duracak.

Çavuşoğlu'ndan sert açıklama!

cavusoglundan-sert-aciklama Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Afrin sınırlarına artık yaklaşıldığını belirterek, “Bugün Türkiye Afrin’de bu operasyonu gerçekleştiriyorsa sadece kendi sınırlarının güvenliği için