Süper Timsah

Babacan: Partiyi kuruyoruz

10 Eylül 2019 Salı 10:16

babacan-partiyi-kuruyoruz

Yeni bir siyasi hareketin kuruluş hazırlıklarını başlatan Ali Babacan sessizliğini bozdu. Babacan, "2020’ye kalmadan partiyi kuracağız. Ülkenin başarılı yıllarında mutfakta olan ekiple birlikte çalışıyoruz." dedi

AK Parti’den ayrılan Ali Babacan’la söyleşi yapan KARAR Gazetesi, Babacan’ın partileşme takvimini “2020’ye kalmadan partiyi kuruyoruz” diye açıkladığını yazdı.

Gazetenin manşetten verdiği habere göre Babacan, Yıldıray Oğur ile Ahmet Taşgetiren’in sorularına yanıtında şunları kaydetti:

'HEDEFLENEN KİTLE 2001'DEN ÇOK FARKLI' 

“AK Parti’nin kuruluş döneminin şartları ile bugünün şartları çok farklı. Dolayısıyla bugünkü çalışmanın hem kaynaklandığı ortam hem de nihayetinde hedeflediği kitle 2001 şartlarına göre çok çok farklı. 2020 gelmeden çalışmalarımızı tüzel kişiliğe dönüştürerek ortaya çıkmayı düşünüyoruz.” 

'ABDULLAH GÜL DESTEK VERİYOR' 

Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile ilgili ise şunları söyledi: 

“Abdullah Bey çalışmalarımıza destek veriyor. Bilgi ve tecrübelerinden istifade ediyoruz. Ama hukuki ve siyasi sorumluluk kimdeyse, nihai yetkinin de o insanların üzerinde olması gerekiyor. Ahmet Bey ilmine saygı duyduğumuz ve sevdiğimiz biri. Ancak siyasetteki önceliklerimiz, izlediğimiz yöntem ve üslup oldukça farklı.”

 

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Davutoğlu Ak parti'den istifa etti!

davutoglu-ak-partiden-istifa-etti AK Parti'nin başlattığı ihraç süreciyle ilgili basın toplantısı yapan Eski Başbakan Davutoğlu, siyaset yapma imkanı kalmadığını belirterek istifasını açıkladı.

Babacan: Partiyi kuruyoruz

babacan-partiyi-kuruyoruz Yeni bir siyasi hareketin kuruluş hazırlıklarını başlatan Ali Babacan sessizliğini bozdu. Babacan, "2020’ye kalmadan partiyi kuracağız. Ülkenin başarılı yıllarında mutfakta olan ekiple birlikte

Özhaseki Bursa'dan CHP'ye yüklendi!

ozhaseki-bursadan-chpye-yuklendi AK Parti Genel Merkezi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı” Bursa’da yapılıyor.

Başkan Cömez üreticinin yanında!

baskan-comez-ureticinin-yaninda Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, tekstil sektörünün en önemli kollarından biri olan konfeksiyon atölyelerini ziyaret ederek, ekonomide yaşanan canlanmayı yerinde inceledi. Ziyaret ettiği bir

Bölge toplantısı Bursa'da olacak!

bolge-toplantisi-bursada-olacak AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları’nın dördüncüsü 6-7-8 Eylül tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek.

Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya cevap!

kilicdaroglundan-soyluya-cevap CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Ekrem İmamoğlu'nu yönelik "pejmürde ederiz" sözleri soruldu. Kaynak: Bakan Soylu'nun Bursa'daki sözlerine Kılıçdaroğlu'ndan