26 Şubat 2020 Çarşamba
rotabursaTV

Babacan vitrin için temaslara başladı!

07 Mayıs 2019 Salı 09:54

babacan-vitrin-icin-temaslara-basladi

Ali Babacan’ın Davutoğlu ile ‘Ortak hareket etmediği’, ancak Abdullah Gül’ün örtülü desteği ile partinin kuruluş ilkelerinin hazırlandığı konuşuluyor.

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan'ın yeni parti kuracaklarına ilişkin iddialar ‘Ete-kemiğe' bürünmeye başladı.

Davutoğlu ve Babacan'ın birbirinden bağımsız hareket ettikleri, ancak Babacan'ın 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteğini aldığı belirtiliyor. Babacan, AK Parti'nin ‘Ak saçlıları' denilebilecek bazı eski siyasetçilere de ‘Akıl danıştığı' ifade ediliyor. Eski Cumhurbaşkanı Gül'ün, Davutoğlu ile ortak bir hareket içine girilmesini istemediği, bu nedenle merkezinde Babacan'ın olduğu bir çalışmanın başladığı belirtiliyor. AK Partili eski bazı isimlerle de temasa geçen Babacan'ın, bu isimleri telefonla arayarak ‘görüşme isteğini' dile getirdiği öğrenildi.


KAYNAK: Türkiye Gazetesi


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Sara Mızrak'tan adaylık açıklaması

sara-mizraktan-adaylik-aciklamasi Ana kademede il kongresini tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Örgütünde kadın ve gençlik kollarında da kongre heyecanı yaşanıyor.

Gül'den Soylu'ya cevap!

gulden-soyluya-cevap İçişleri Bakanı Soylu'nun, eski Cumhurbaşkanı Gül'ün Karar Gazetesi'ne verdiği röportajdaki sözleriyle ilgili olarak, "Kimse kusura bakmasın, o günkü Cumhurbaşkanımızın sanki o olayların yaşandığı

Yeneroğlu'ndan Gül açıklaması!

yeneroglundan-gul-aciklamasi İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Gezi eylemleriyle gurur duyduğu yönünde bir ifadesinin olmadığını söyledi.

İsmet Karaca'dan sağlık eleştirisi!

ismet-karacadan-saglik-elestirisi Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı seçilen İsmet Karaca, İl Başkanı olarak ilk ziyaretini partisine en az oy çıkan Büyükorhan ilçesine yaparak esnaf ve vatandaşlarla görüşen İsmet Karaca, Bursa

Babacan'ın partisi neden gecikti?

babacanin-partisi-neden-gecikti Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti için birçok kez tarih verilmişti fakat sonucu erteleme olmuştu. Babacan’ın partisinin kuruluşunun neden ertelendiği belli oldu.

Esgin ve Cömez'in önceliği çocuklar

esgin-ve-comezin-onceligi-cocuklar AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Osmangazi'de muhtar ve mahalle başkanlarıyla yaptığı bölgesel toplantılarının ardından deprem yönetmeliği gereği yıkılacak okullarda incelemelerde bulundu.