13 Aralık 2018 Perşembe
ÇOCUKLU CAFE

Başkan Aktaş seçim startını verdi!

25 Kasım 2018 Pazar 16:56

baskan-aktas-secim-startini-verdi

İstanbul’da organize edilen törenle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Bursa adaylığı açıklanan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ile birlikte düzenlediği basın toplantısıyla 31 Mart seçim sürecini başlattı.

Basın mensupları ile teşkilat üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda katılımcılara Bursa’nın 2035 ve Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleriyle ilgili detaylı bilgiler veren Başkan Aktaş, şehri yüksek teknoloji, nitelikli sanayi ve özellikle de turizm alanında büyütmeyi arzu ettiklerini söyledi. 

“Aday gösterilmek onur verici” 

İlginin yoğun olduğun basın toplantısına Başkan Aktaş ve AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’ın yanı sıra Bursa milletvekilleri, teşkilat mensupları ve davetliler katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, konuşmasının başlangıcında, Bursa Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için aday olan parti mensuplarına teşekkür etti. Hizmete talip olmanın önemli, bu talebin sonunda aday gösterilmenin ise onur verici olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, işin son noktaya AK Parti Genel Merkezi tarafından yaptırılan anketler, temayül yoklamaları, istişareler ve 1 yıllık süreçte yapılan çalışmalar neticesinde geldiğini ifade etti. Verilen karar nedeniyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski bakanlar Efkan Ala ve Hakan Çavuşoğlu ile Bursa milletvekillerine, destek olan herkese teşekkür eden Başkan Aktaş, “Onlar bu davaya baş koymuş insanlar. Bursa iyi olsun, geleceği daha güzel olsun noktasında artısı ve eksisiyle tüm görüş ve önerilere minnettarım” dedi. 

“Samimiyet olmazsa olmazımız” 

Başkan Aktaş, yeni dönemde tek bir kalp bile kırmadan hedefe varmak istediklerini anlattı. Tek bir gözyaşının akmasına asla müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Başkan Aktaş, “Hepimiz, gönül kazanma çabamızı hiç bırakmayacağız. Sayın cumhurbaşkanımız dün manifesto şeklinde bir kez daha ifade etti. Ülkemiz için yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatacağız. Ve bize inanan ya da inanmayan herkesin gönlünü kazanmak için samimiyetle hareket edeceğiz” diye konuştu. Samimiyeti olmazsa olmaz gördüklerini, Bursa’yı daha iyi yerlere getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Aktaş, “Cumhurbaşkanımız, dün çok değerli il başkanımıza ve şahsıma, Bursa ile ilgili beklentilerini bir kez daha aktardı. Cumhurbaşkanımız Bursa’yı çok seviyor ve önemsiyor. Biz de 31 Mart’a kadar bir taraftan belediye başkanlığı pozisyonumuzla şehrin her köşesine hizmet götürmeye çalışırken diğer taraftan Bursa’yı daha güzel yarınlara taşımak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz, tecrübemizi ortaya koyacağız. Bize verilen bu emaneti bir gün hayırlısıyla görevi bizden çok daha iyi yapacak arkadaşlara teslim etmenin derdi ve heyecanı içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.  

Başkan Aktaş, konuşmasında, tüm niyetinin gemiyi sağ salim limana yanaştırmak olduğunu ifade etti. Siyaset yapmanın, belirli pozisyonlar almanın güzel olduğunu fakat en önemlisinin bu işe noktayı en güzel şekilde koymak olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, “İşte bu, dönüm noktasıdır. Allah’a dua ediyorum. ‘Ya rabbi, bu gemiyi bu limana en güzel şekilde yanaştırmayı bana nasip et’ diye” ifadelerini kullandı. 

Yüksek teknoloji, nitelikli sanayi ve turizm 

Başkan Aktaş, toplantıda, Bursa’nın gelecek vizyonuna dair genel bir portre de çizdi. Şehrin öncelikli olarak yüksek teknoloji, katma değerli sanayi ve özellikle de turizm alanında büyümesini arzu ettiklerini vurgulayan Başkan Aktaş, “Buna dair çalışmalar yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın hedef olarak koyduğu 2023, 2053 ve 2071 tarihleri bizim başlangıç noktamız. Bunun yanında 1/100000 ulaşım master planı da kendi hedef tarihimiz. Belirlediğimiz noktalara ulaşabilmek adına canla başla çalışacağız. Kadim şehir Bursalıların gönüllerinde olmaya gayret edeceğiz. Bu niyet ve samimiyetten hiçbir zaman ayrılmayacağız” açıklamasında bulundu.  

“31 Mart çok önemli bir nirengi noktası”   

Başkan Aktaş, 31 Mart tarihinin çok önemli bir mirengi noktası olduğunu kaydetti. Bugün itibariyle seçim çalışmalarının startını vermiş bulunduklarını yineleyen Başkan Aktaş, “Çünkü 31 Mart sonrasında 4.5 yıl genel, 5 yıl da yerel seçim yok ve bizim çok hızlı koşmamız gerekiyor. Hiçbir mazeretimiz yok. Bir taraftan belediye hizmetleri devam ederken diğer taraftan geleceğe çok daha iyi hazırlanmak için adaylık sürecini en verimli şekilde değerlendireceğiz. Bu konuda destek olan tüm teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Kardeşlik hukuk içerisinde centilmence mücadele 

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ise yaptığı konuşmada, Bursa Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı sürecini kardeşlik hukuku içerisinde centilmence bir mücadele içerisinde atlatmış olduklarını dile getirdi. Büyükşehir için 5 adayın öne çıktığını, aday olmayıp isimleri dillendirilen parti büyüklerinin de bulunduğunu belirten Salman, adaylık için adı geçenlere AK Parti’ye sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için öncelikle temayül ve anket çalışmaları yaptırdıklarını, genel merkez ile istişarelerde bulunduklarını hatırlatan Salman, “Temayül ile teşkilatımızın fikir ve önerileri alındı. Anketlerle kamuoyu beklentileri ölçüldü. Sonrasında cumhurbaşkanımızın iradeleriyle, dün biliyorsunuz Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde 40 ilin belediye başkan adayları açıklandı. Biz de Bursa olarak orada idik. Bursa adayı olarak Alinur Aktaş beyin adı öne çıktı. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

CHP ve İYİ Parti anlaştı!

chp-ve-iyi-parti-anlasti CHP ile İYİ Parti ittifak kararı aldı. Gün boyu süren görüşmeler sonrası uzlaşma çıktı. Buna göre İYİ Parti'nin Bursa'da CHP'yi destekleme kararı aldığı öğrenildi.

Kritik görüşmenin tarihi belli oldu!

kritik-gorusmenin-tarihi-belli-oldu AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MKYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile yarın saat 16:00'da görüşeceğini bildirdi.

Pakdemirli Bursa'da konuştu!

pakdemirli-bursada-konustu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Önümüzdeki seçim son 15 yıldaki seçimlerden en önemlisidir. Yerel seçimlerde AK Parti’nin oylarında bir azalma olursa, muhalefet hemen yeni bir tartışma açmaya

MHP'de müracaat süresi uzatıldı!

mhpde-muracaat-suresi-uzatildi AK Parti ve MHP arasında kurulan ittifak masasında çalışmalar sürerken, karşılıklı jestler de netleşiyor. Üç büyükşehirde aday çıkarmayacağını ilan eden MHP, Denizli ve Erzurum adaylarını da

Erdoğan 14 başkan adayını açıkladı!

erdogan-14-baskan-adayini-acikladi 14 ilin belediye başkan adayını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kalan 7 büyükşehir ve il belediyemiz ile ilçelerimizi önümüzdeki günlerde açıklamayı sürdüreceğiz. İlçe belediye

Akşener'den ayrılık sinyali!

aksenerden-ayrilik-sinyali İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile yürütülen ittifak görüşmelerine ilişkin, “Bilek güreşi yapmıyoruz. İYİ Parti zaten zor şartlar altında yola çıktı, tedirgin olmadan, suçlama